Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Банер
Банер
Ласкаво просимо, госте!
Ім'я користувача Пароль: Запам'ятати мене
<--

ТЕМА: Звіти з Закарпаття

Re: КАРПАТСЬКИЙ гірський гончак 03/02/2014 10:26 #107661

• бригадирь
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 3759
Останнє редагування: 03/02/2014 10:31 від бригадирь.
За пост подякували: Yura777, alta6595

Re: Звіти з Закарпаття 03/02/2014 11:09 #107662

Вчора ,вирішив піти в тих краях на полювання де сам проживаю...Найда в своєму дусі зникає десь ,Джуля і Бондий біля мене....Тільки заходжу в лісок як чую як моя Найда починає спів на відстані пів км...Видно прихопила лисячі свіжі наброди на полі ...Почався гін ,але відразу на велике коло....Видно було ,що лис немісцевий ,бо ішов не по тих переходах ,що зазвичай ходять тутешні ...Я вирішив ,невиділятися і став теж нестандпртно ,не там де зазвичай...До гону підвалили Джуля І Бондий і ліс загув іще з більшою силою...Потім гін повернув в мій бік...Ось вже майже повинен показатися звір ,але гін як приблизився так і віддалився обійшовши мене боком і попрямував туди де і розпочався...Там по ідеї повинен був бути брат,але як виявилося він неуспів і стояв на традиційному переході...Гін тривав хвилин 20,потім стих за пагорбом...Пройщло іще хвилин 15,раптом чую за спиною шуркіт,думаю повернулася собака і треба переходити на іншу позицію...Озираюся ,а то лисок ,такий собі невеличкий ,прямує прямо до мене...Раптом зупинився ,понюхав повітря і назад,але я неміг його просто так відпустити dfg ...Потім чую собаки знову заспівали і прямували в мій бік...Виявилося ,що исок маючи клепку в голові і бачачи ,що собаки ніяк не дають йому спокій ,він як заєць зробив коло і своїмиж слідами намагався скинути переслідувачів....Прийшли собаки ,декілька знімків і в путь...Цей день був дуже гарний і показовий...Відразу після лиска ,собаки підняли двох кізок ,які попозували братові ,правда він зтупив і несфотографував,на 7 метрів прийшли до нього...І вони так само хитро зкидували собак ...Зробивши невеличке коло виходять на своїж сліди і скидують собак...Правда собаки потім всежтаки прочитали де скидка і відігнали їх на невелику відстань...Все переслідування тривало хвилин 20...веду собакде декілька разів піднімали лиса...Слідів багато,собаки мотаються ,але щось за довго....Зазвичай вхідний слід швиденько виявлявся....І тут чую заспівала Джулька ....Ох стою стискаючи приклад пушки в руках ,вдивляючись в кусти де мавби проходити лисок...Десять хвилинний гін ,собаки женуть досить марувато і от гін пішов на коло,дійшли собаки до того місцяі де був підйом і затихли...Телефонує брат ,каже зайчик,так от в чому справа...Собаки розплутавши скол знову заспівали...Вірніше то зробила швиденько Джулька...Старики недуже вспівають за нею...Потім іще один скол і знову спів ,але вже більш завзятий ...Потім виявилося ,що зайчик вивів собак на ліжку лиса і той зробивши маленьке коло повів їх в небуття...Яж думав що то вони все іще женуть зайку і непарився переходженням на інший лаз ,як виявилося дарма...Зайкаж ,почувши ,що собаки знову заспівали ,втікаючи із того місця ,роблячи сколи потім прибіг мені в ноги,ох і втікав як збагнув куди прибіг....Короче було відчуття що звірка знала ,що ми прийшли не поних і успішно позувала перед нами.. dfg
  • бригадирь
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
Останнє редагування: 03/02/2014 19:05 від Slavamaz. Причина: зміна заголовка посту

Re: Звіти з Закарпаття 29/05/2014 19:09 #110179

Трохи може підпорчу тему, тому, що без звіту, але ось які в нас заходи сонця.
IMG_20140523_204543.jpg

ПС Після того, як вибираєш "додати файл" тисни кнопку "вставити", тоді фотографії будуть зображатися на повний розмір, а не як маленькі значки.
  • Yura777
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 324
Гнаться за тремя зайцами - значит, самому стать косым.
Останнє редагування: 31/05/2014 12:48 від Myron.

Re: Звіти з Закарпаття 27/11/2014 21:22 #112647

Пощастило накінець то і мені добути того бажаного для багатьох птаха що зветься фазаном...

Та про все спочатку...

Задзвонив мені якось на днях один із наших форумчан і запитав чи не бажаю поїхати на фазана в Закарпаття! Не встиг він до кінця договорити свою пропозицію, як я вже його перебив та погодився і навіть подякував за таку чудову пропозицію.
Далі пройшли кілька довгих днів нетерплячки, згадування попереднього досвіду з такого полювання кількарічної давності у наших закарпатських форумчан, та гіркота від того що тоді так і не пофартило добути жаданого трофею.
Ну ось і прийшов той довгожданний день, вірніше ніч .
О 3.00 звінок будильника як кувадлом по голові, бо вибрав найгучнішу мелодію, боячись проспати таку подію. Жінка проснувшись від того будильника теж побажала мені "доброго дня" і щасливої дороги.
За півгодини уже закидую речі у авто нашого молодого мисливця форумчанина Міші, забираємо по дорозі Ігора-1 та Ігора-2 і в путь.

Дорога вільна (вихідний день + рання година) тому і була легкою, одна коротка зупинка на кохфе і ми вже на місці.

Зустрів нас єгер Юра, і після короткого знайомства та кількох жартівливих фраз на неповторному закарпатському діалекті, дрімота остаточно розвіялась у свіжому прохолодному ранковому повітрі Закарпаття.
Виїхали на місце звідки і мали починати полювання.

fazan001.jpg

Там же отримали відстрілки, пройшли інструктаж по ТБ, познайомилися з мисливцями з якими мали полювати, та розділились на групи.

fazan003.jpg

fazan002.jpg

І ось почалось те за чим ми сюди приїхали - полювання на фазана.

І почалось це дуже несподівано, майже одразу як вийшли на поле собака нашого провідника курц Іртиш, робить кілька потяжок і стає в стойку. Провідник дозволяє комусь із нас підійти до собаки. Самим шустрим виявився Ігор-1, і приготувався до пострілу. Команда, собака робить ривок і у повітря шумно підіймається вогненно-червоний красень фазан. Постріл і птах зробивши сальто у повітрі падає у суху траву.
Вся наша компанія з неймовірним захопленням спостерігала за цим і дійством, і коли все мало закономірно закінчитись трофеєм у руках сталася прикра оказія. Як тільки Іртиш підбіг до здавалося уже добутого трофея, щоб подати його господарю, той несподівано із іще більшим шумом рвонув у небо піднявся на кілька метрів над землею і потягнув над полем озимини до дороги, а далі до найближчих будинків у селі.
Собака переслідував фазана доки міг, а мисливці цілили його з рушниць щоб добрати, та ніхто так і не наважився натиснути на курок, адже Іртиш був у зоні ураження дробом, переслідуючи того майже добутого фазана. Все це сталося майже блискавично, тому зупинити собаку господар просто не встиг - фазан був утрачений. За кілька перших хвилин полювання ми пережили і радість першого влучного пострілу і гіркоту втрати трофею.
Що робити, пішли далі. Стали ланцюгом, на полі порослому травою вище колін, зправа від нас поле озимини, зліва канал порослий шипшиною та іншими колючими ягодами і молодим барезняком.

fazan004.jpg

Рушили. За кілька метрів піднялася курка фазана, для трьох із нас це був перший фазан якого не можна було стріляти, і хлопці склали цей іспит - курка ціла та неушкоджена полетіла у своїх справах.
А далі пішли наступні підйоми і як результат знову влучний постріл Ігора-1, перший добутий трофей нашої компанії і перший у житті Ігора-1.

fazan005.jpg

Далі були знову підйоми і шанси для мисливців добути свої трофеї.
Вразила досить велика щільність мисливців в угіддях і при цьому завидна кількість фазана. Його абсолютно було достатньо для всіх незважаючи на те що сезон в розпалі.
Пройшовши десь до кілометра побачили ще одну компанію мисливців які рухалися нам назустріч. При цьому настрій у нашого провідника замітно погіршився. При зустрічі він про щось емоційно переговорив з тими хлопцями і ми розійшлись в різні сторони, та слід зауважити що під час іхньої короткої бесіди я навіть не зміг уловити її змісту, тому не надав цій події жодного значення.
А далі настав зірковий час наших закарпатських колег, які приєдналися до нас після коротенького перекусу на дорозі між полями.

fazan007.jpg

fazan012.jpg

Після того як ми поновили сили трохи відпочивши і перекусивши, вирішили пройти квадрат поля густо порослий кущами шипшини терну і високою сухою травою.

Не проходило і п"яти хвилин як то тут, то там піднімався фазан чи курка, чи вискакував вухань і проносився вздовж строю мисливців, викликаючи вогонь рушниць на себе, і цим піднімав хвилю адреналіну в крові і неймовірну насолоду від хвилюючих моментів мисливського житя.
Там же був добутий "спорний" фазан Ігора-2 та Міші, і хлопці зобов"язалися переміряти кожну дробину знайдену у тілі фазана, щоб визначити чий постріл був влучніший.
А місцевими хлопцями там були добуті пара зайців, і ще кількох пустили неушкодженеми для продовженя роду вухатого.
І наостанок Ігор-1 добуває свого другого фазана - неймовірне везіння викликає неприховану заздрість з нашої сторони. Все частіше хлопці згадують що він міг істи в дитинстві, юності і навіть перед самим полюванням...
Коли вже майже усі мисливці мали по трофею, я почав переживати чи не повториться історія кількарічної давності, і я знову не зумію добути бажаного фазана.
І, видно, прочитавши цю думку на моєму обличчі, єгер Юра дає команду ставати нам на намера на краю невеликого лісочка, а всі закарпатці ідуть в загінку.

fazan019.jpg

Стою на номері в думках нарікаю на банальне невезіння, заговори ворожок та можливо якесь прокляття, придумую якісь виправдання сам для себе та для інших і крізь плутанину цих думок чую хлопання крил того самого, мого довгожданного і найбажанішого на той момент трофею...
Так це фазан і він летить між гілками старих дубів в мою сторону. По лісі пронеслося "Увага!" - це везунчик Ігор-1 сповістив мене про наближення фазана, якого я вже давно тримаю на прицілі.
Яскраво рудий з червоним красень півень, з довгим трофейним хвостом, летить півколом і повертає до мене зліва підставляючи правий бік під постріл і.....
Я не схибив, один постріл - один трофей. Підхожу до місця куди він упав, обережно підіймаю, обертаю в руках одночасно зважую і милуюся його красотою, всіма кольорами веселки в його оперенні, і відблиски променів осіннього закарпатського сонця ще сильніше насичують та підсилюють ці кольори - справжня жарптиця з дитячих казок.

fazan017.jpg

Мрія збулася - красеня фазана добув! Нарешті добув!
Потім ми ще гарно посиділи з закарпатськими хлопцями, ділилися враженнями та пережитими позитивними емоціями, зустрілися з нашими форумними закарпатцями Славою та Владіком.

fazan023.jpg

Але як би нам не хотілося розтягнути на довше ці чудові години, проведені на гостинній закарпатській землі, час невблаганно збігав, заставляючи нас прощатися з нашими новими та старими друзями.
І ось уже попрощавшись з усіма, та зібравши речі у валізи а чудові пережиті відчуття та емоції глибоко у серці, ми вирушаємо назад додому, з однією мрією - повернутися сюди знову і знову пережити ці миті мисливського щастя.

fazan030.jpg

Висловлюю щиру подяку всім хто організував цю незабутню пригоду на привітній закарпатській землі!

Окрема подяка єгеру Юрі, голові товариства Тарасу та нашому провіднику (шкода що незапам"ятав його імені, бо якось складно воно вимовляється на українській мові.) власнику собаки курцхара Іртиш.
  • LСергій
  • Поза форумом
  • Moderator
  • Клуб "Ловецтво України"
  • Постів: 3152
Обов"язково читаємо ПРАВИЛА
............................................
Мисливець сьогодні - це стан душі, а не спосіб виживання як колись. І саме традиції повинні пояснювати цю різницю!!!
Останнє редагування: 27/11/2014 21:45 від LСергій.

Re: Звіти з Закарпаття 28/11/2014 06:52 #112659

З полем, хлопці!
Радий був в черговий раз вас всіх бачити..
  • Slavamaz
  • Поза форумом
  • Moderator
  • Постів: 6197
ТОЗ-БМ 16к; ІЖ-12 16к; Weihrauch 77
За пост подякували: LСергій

Re: Звіти з Закарпаття 28/11/2014 08:36 #112660

З полем!

Жінка проснувшись .........побажала мені "доброго дня" і щасливої дороги .

Аби всіх так відправляли Не забудь подякувати
  • Myron
  • Поза форумом
  • Moderator
  • Постів: 2851
За пост подякували: LСергій

Re: Звіти з Закарпаття 02/12/2014 08:09 #112747

А що це, на останньому фото видно, хтось по будиночку стріляв ?
не допусти щоб хобі переросло в діагноз

Re: Звіти з Закарпаття 02/12/2014 09:30 #112750

Так!
Це було випробування на стійкість котика що сидів за склом! Котик молодець - витримав!

• LСергій
  • Поза форумом
  • Moderator
  • Постів: 3152
Обов"язково читаємо ПРАВИЛА
............................................
Мисливець сьогодні - це стан душі, а не спосіб виживання як колись. І саме традиції повинні пояснювати цю різницю!!!

Re: Звіти з Закарпаття 02/12/2014 09:40 #112754

котика шкода і будиночка, ото ви вже ,як казав один дідо, напивсі - будь людиною
не допусти щоб хобі переросло в діагноз
За пост подякували: Хащ1987

Re: Звіти з Закарпаття 02/02/2015 16:28 #113899

Вчора брав на полювання свою "мочалку"..
Мав надію, що буде добутий бодай один лис і можна буде познайомити з ним малу.
Лиса так і не добули, але під час нагінок, Фані впевнено піднімала фазанів із кріпких місць.
Залізала у тернові кущі, поміж ожину і з голосом переслідувала втікаючих птахів.
Також підняла одного зайчика і з голосом пішла по сліду.
Заєць завів у болотисту місцевість. В густій, залитій водою осоці заєць швидко залишив позаду собаку, але мала наполегливо йшла по сліду далі, не реагуючи на свисток.
Відбігла далеко і я вже побоювався, щоб не загубилась. Йшов на голос.
Першим до собаки підійшов Юра. Мала досить вибилась із сил, але в руки не давалась. Огризалася і пробувала його вкусити. Мусів іти забирати її з тої трави.
Тішить, що цікавиться дичиною.. Построїла всіх собак, що були з нами.
Звісно, що не гризлися в повну силу, але мала кидалася на всіх собак, які пробували до нас наблизитись.
Мені трохи дивно звикати до такого характера, але разом з тим і цікаво.
Попросив Юру декілька разів стрілити, під час нагінки, щоб подивитись реакцію на постріл.
Стріляли метрах в 30-ти від собаки, коли та була зайнята пошуком.
Ніби все гуд (тьху-тьху)..
Отак вчора прогулялись.
  • Slavamaz
  • Поза форумом
  • Moderator
За пост подякували: LСергій, Юра Курч

Re: Звіти з Закарпаття 02/02/2015 16:38 #113902

В осінь буде біда із ріп"яками....
  • бригадирь
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

Re: Звіти з Закарпаття 02/02/2015 17:59 #113907

Недавно ремонтували зруйновані підкормочні площадки
Заготовляли "дармову" кукурудзу..

10947672_10200139593490151_184248977_n.jpg

10952323_10200139594210169_1671964381_n.jpg
  • Slavamaz
  • Поза форумом
  • Moderator
За пост подякували: Хащ1987

Re: Звіти з Закарпаття 02/02/2015 18:25 #113908

бригадирь написав:
В осінь буде біда із ріп"яками....

ничего не будет если шерсть правильная
  • Hunter.ua
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 2347

Re: Звіти з Закарпаття 02/02/2015 18:45 #113909

Слава запхни ты ее наконец то в нору, не очкуй, я малую еще ниразу на притравку не возил на ИН, а природной уже пару-тройку рыжих истребил с под нее
  • Hunter.ua
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
За пост подякували: Slavamaz

Re: Звіти з Закарпаття 02/02/2015 19:26 #113910

Сцикотно!
  • Slavamaz
  • Поза форумом
  • Moderator
За пост подякували: Hunter.ua, Вадим 2

Re: Звіти з Закарпаття 03/02/2015 09:00 #113926

Слав не бійся вона всерівно буде лише обгавкувати, а того достатньо. Може повезе і лис слабонервний попаде і зразу вийде.
  • fass
  • Поза форумом
  • Ловчий
  • Постів: 55
За пост подякували: Slavamaz

Re: Звіти з Закарпаття 03/02/2015 14:24 #113929

Slavamaz написав:
Сцикотно!

Тоді бігом до столяра,нехай робить рамку ,то висадиш її за образи нехай там сидить....

Дарма Ти обрав норну породу собі....Я також коли мав ягдта то тільки те і робив ,що переймався ,аби в норі незастряло ,абиго лиси непокусали,аби незалізла в нору під час того коли гончаки ганяють,або ідемо колективом ,бо треба все кидати іти і дрімати над норою...Короче зрозумів ,що та порода не для мене...Для хати ,дітей так ,але не для полювання....Я неможу бачити ,коли воно вилізе із нори із подертою мордою,мені його реально шкода...
  • бригадирь
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

Re: Звіти з Закарпаття 03/02/2015 18:41 #113934

Ну, був би гончак - переймався б щоб не забіг хто зна куди, не зайшов у чужі угіддя (у нас кордони близько), не вибіг на трасу, не попав в петлю і ще багато через що..
Що поробиш, прив"язуєшся до тих створінь і переживаєш за них як за дітей.
За образа ставити не збираюсь.
Хотів спершу попрактикуватися на ШН з "кімнатним" лисом, та поки не судилось.

А взагалі то думки про гончака мене не покидають.
Якщо в колективі ніхто не наважиться (а я сумніваюсь, що хтось таки наважиться), то може з часом і візьму від Миронової Ліри цуцика.
Гаскунця навряд чи витягну по грошах.
  • Slavamaz
  • Поза форумом
  • Moderator
Останнє редагування: 03/02/2015 18:50 від Slavamaz.
За пост подякували: Myron

Re: Звіти з Закарпаття 30/08/2015 16:04 #117091

Повний місяць освітлював сусідній пагорб м’яким, срібним світлом. В повітрі відчувався запах болота і ряски. Серед очерету щось булькнуло і зашелестіло. Я зловив себе на думці, що вже купу років не був на березі цього озерцяти. А якраз тут, в далекому 86-му, почалося моє мисливське життя. Саме сюди я приїхав з батьком на своє перше в житті полювання. Стояли он там, трохи лівіше, під тією трохи згорбленою березою. Надліт парочки крижнів, постріл і одна качка падає просто в корчі. Дістаю трофея, серце переповнене емоціями і гордістю за влучний батьківський постріл.
Стільки років минуло, аж не віриться.. І ось я знову тут. Пірнаю під крону того самого дерева, плече відтягує та сама батькова рушниця лиш його поряд нема і на жаль, вже ніколи не буде.. В середині щось стислось і до горлянки підкотив важкий комок..
Водойму не впізнати та спогади все чіткіше вимальовуються з самих дальніх кутків підсвідомості… Вранішня зорька, прохолодна роса на листі, звуки пострілів і запах згорілого «Сокола» у папковій гільзі…

P1100990_2015-08-30.JPG

..Нерозбірливий гомін повертає у реальність. По дамбі хлопці переходять на протилежний берег. Змазані обриси сусідніх корчів стають дедалі виразнішими і на фоні світлої смужки неба стає видно кожний листочок на верхівках тоненьких гілочок. Розвиднюється. Вже добре видно нишпорок-кажанів, які віртуозно виловлюють мушкарню над плесом. На вухо монотонно наспівує свою сумну пісню комар, що крутиться під полями капелюха. Посеред озера почулося таке бажане тріпотіння крил і одразу як на сіро-синьому екрані просвітилися вісім чорних силуетів, котрих мисливське око ні з чим не сплутає. Табунець просвистів зліва і сховався за темною смугою густої хащі. Полетіли без пострілу. Це добре, що нема дурної стрільби в стратосферу – промайнуло в голові, - є шанс на добре полювання. З протилежного боку від важких кроків захлюпала вода і по плесу побігли зрадливі хвилі. Бах-бах, ба-бах – звуки пострілів відбилися десь аж в середині грудей, від чого мимоволі здригнулось все тіло і ліва рука сильніше стиснула цівку рушниці. «Ескадрилья» чирят набрала висоту і зробивши коло полетіла в далечінь. Знову захлюпала вода і знову то тут то там почулися постріли, а над озером закружляло з десяток крижнів. Ось за корчами, що височіли в тридцяти метрах від берега, щось булькнуло і від ударів крил по воді перехопило подих. Двоє крижачків піднялися вище галузя і потягли в наш бік. Звук пострілу розсікає тишу і качка, ламаючи сухе гілля, падає в обійми верболозу.. Все так само , як майже 30 років тому. Ара подає добуту качку і сідає поряд. Полювання вдалося. То тут то там ще лунають поодинокі постріли і за якихось двадцять хвилин все стихає. Відламую тоненьку трав»яну соломинку, смачно втягую ніздрями пахощі качиного полювання і обпершись на похилений шорохуватий стовбур, милуюся життям. Заради цих моментів ми прокидаємось задовго до сходу сонця, міняємо зручні капці на паркий водонепроникний комбінезон, міряємо важкі метри болотистого дна і ополоскуємо спітніле чоло не у ванній, а «запашною» водою, що тхне мулом і багнюкою..

Над виноградником блиснула золота корона ранкового сонця. Народився черговий день, такий чудовий і такий незабутній як той, що був 29 років тому назад…

P1100987_2015-08-30.JPG
  • Slavamaz
  • Поза форумом
  • Moderator

Re: Звіти з Закарпаття 30/08/2015 17:10 #117093

с полем
по фото места хорошие утка должна быть
  • Hunter.ua
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
Модератори: Myron
Час створення сторінки: 1.08 секунд

Останні оголошення

Коментуємі оголошення

• Продано.Дякую. Далі...

• нажаль не можу завантажити фото, якщо ко... Далі...

• Реєстрація- ФМСУ. Цуценятам 3,5 міс. Щеп... Далі...

• Ціна Іж-26 знижена до 500 $ (13500 грн.) Далі...

• не можу добавити фото, кому цікаве дане ... Далі...

Популярні оголошення