Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Банер
Банер
Ласкаво просимо, госте!
Ім'я користувача Пароль: Запам'ятати мене
<--

ТЕМА: Волинь

Re: Волинь 08/08/2015 12:06 #116847

Нічого страшного. Ми всі вчимося, і то все життя...
  • Slavamaz
  • Поза форумом
  • Moderator
  • Клуб "Ловецтво України"
  • Постів: 6250
ТОЗ-БМ 16к; ІЖ-12 16к; Weihrauch 77; Weatherby V .223rem

Re: Волинь 15/11/2015 20:08 #118210

Нарешті і я вибрався сьогодні вперше в сезоні на полювання. Хоча ще вчора ввечері вагався - варто чи не варто йти. Адже естонку свою так і не знайшов, на новому місці розташування нір ще не знаю, щоб з фоксом піти. А просто йти щоб прогулятись - який сенс? Але проснувшись вранці, все ж вирішую йти - відстрілка ж виписана. Та й надіявся, що може хоча б десь знайду нору. Фоксу ж уже третій рік, а в природній норі ще не працював. Тим більше, погода сприяла саме норному полюванню -сильний вітер і короткочасний дощик. Побродивши з Бучем як приблуди десь до 11.00, знайшовши одну нору на узліссі і ту порожню, ми приплентались додому. Да-а-а, з гіркотою подумав я, не зможу я тепер без гончака полювати... Посидівши пару хвилин в гірких роздумах, вирішую:"Для нір ще час є... В понеділок всеодно вранці з матір"ю збиралися на Луцьк їхати... По дорозі до батьків знаю пару гарних нір... Яка різниця коли до батьків їхати - чи в понеділок вранці, чи сьогодні на ніч. Не пропадати ж мисливському дню!" Вирішено - фокса, рушницю в машину і вперед. По дорозі заїжджаєм до першої нори. Нора в полі,стара, виводкова. Вже два роки бачу там літом лисенят, але осінню і зимою жодного разу не міг застати там звіра.

Прошу звернути увагу на ще одну нору метрів за 50 вдалині, в напрямку анкерного стовпа. Це щоб було зрозуміліше потім.
Отже, собака на шнурку, підходимо. Фокс одразу оживився, розстібаю ошийник і собака одразу ж зникає в ближчому віднорку. На годиннику рівно 12.00. Стою - не дихаю, серце гупає у вухах. За дві хвилини собача голова з"являється в дальньому віднорку. Розчаруванню немає меж - значить даремно приперся за 20 км. Але одразу ж фокс "пірнув" назад. І за дві хвилини , майже мені під ноги з вхідного віднорка вискакує здоровенний лисяра. Бах! Лис падає, одразу ж схоплюється і на ноги. Але вдруге вистрілити не встигаю - з нори вилітає фокс і моментально бере звіра "по місцю". На годиннику 12.04. Супер! Чотири хвилини з моменту пуску - і звір лежить за 5 метрів від нори. Динамічно! Радість розпирає, даю собаці насолодитись перемогою(саме про таку притравку для нього я мріяв, бо він у мене трохи "скромний"), трясучимися руками фото-відео на телефон...

І тут відбувається найцікавіше. Коли собака вже перестав тріпати бездиханне тіло, лисяра схоплюється - і навтьоки!!! Собака за ним! Я теж! В одній руці телефон, в другій рушниця, але не стрілиш, бо собака майже впритул...Біжу і думаю:"Курва,ото буде звіт - фото є, а шкіри немає, втікла..." Але добре, що лис біг не щосили(все ж таки здоров"я ми йому добряче підпортили). Фокс наздогнав його і якось так цікаво, плечем, збиває з ніг(лис дуже рослий, собака набагато менший від нього)і впивається в горло. Фініта ля комедія!

Це все треба було бачити збоку...
  • Хімік
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 4615

Re: Волинь 15/11/2015 20:16 #118213

Вітаю Коля! З полем!
Я з Максом , ще в природній норі не був , якось не складається , тай поки не бачу ще в ньому "мисливської жажди" нам 1,4 р.
  • Myron
  • Поза форумом
  • Moderator
  • Постів: 2859

Re: Волинь 15/11/2015 20:45 #118217

ЧАСТИНА ДРУГА...

Віднісши здобич в машину, направляємось до наступної нори(що видно вдалині). І проходячи повз першу нору, де щойно добули лиса, я кажу до друга:"Буч, ще, звичайно, не сезон лисячих весіль, але йди-но, друже, перевір гарненько ще раз. Чим чорт не жартує? Може сьогодні наш день і там є ще "дама"?... Буч каже:"Єсть перевірити ще раз!" - і зникає в норі. І дійсно, через пару секунд з дальнього віднорка вигулькнула лисяча голова! Очам не вірю. Ото "пруха!" Але в цей момент скрипнула антабка на ремені рушниці, і голова зникає. Матюкнувшись тихенько(давно хотів змастити, та руки не доходять), налаштовую себе чекати тепер ду-у-же довго. На годиннику 12.27. Під землею починається бій. Ну, думаю, ото наробив... То вже зараз собаку покалічить, а вийти не вийде... Але десь через пару хвилин з нори вискакує лисичка. Б"ю першим - промах. Після другого пострілу звір підкидає дупою, губить жмут шерсті, але біжить далі. Напевно попав в м"якоть. Я біжу слідом, перезаряджаючись на ходу. Але добігши до тої дальньої нори, лисиця зникає в ній. Ну, думаю, тепер її звідти тільки викопати можна. На годиннику 12.33. Собака її точно не вижене. Це ми з Басаром вже проходили. Так і було. Прийшов фокс, півтори години покопав, періодично виходячи на поверхню, але безрезультатно. Я змерз як цуцик(одівався ж для ходового полювання). Кажу:"Буч, їдемо додому. Хай вона там здохне... А як не здохне, то прийдемо ще колись в гості."

Пи.Си. Вдома, знімаючи шкіру, я зрозумів , чому той лис ледь не втік - звір дістав поранення в шию. Вроді рана велика, кровотеча сильна - а життєво-важливі органи не зачепило.
А другої лисиці , звичайно ж шкода, що не добули. Висновок один і той же - треба вчитися стріляти. А точніше - не гарячкувати, цілитись. А не стріляти навскидку .
  • Хімік
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
Останнє редагування: 15/11/2015 20:51 від Хімік.

Re: Волинь 15/11/2015 21:06 #118219

Myron написав:
Вітаю Коля! З полем!
Я з Максом , ще в природній норі не був , якось не складається , тай поки не бачу ще в ньому "мисливської жажди" нам 1,4 р.

Е-е-е, Мироську, не обманюй. Як то нема "мисливської жажди"? А мамину свиню хто взяв "мертвою хваткою"? Жажда є, тільки треба її направити в правильне русло. А якщо серйозно, то нічого страшного. Моєму он вже 2,5 роки і тільки першого лиса добув з-під нього. Все не складалося. Як кажуть, то х... короткий, то сорочка довга. Що поробиш - не завжди так буде як хочеш. Єдине , що можу порадити - вчи його лізти в кожну дірку. І на штучну нору спочатку,по-любому. Ти ж знаєш, якщо собака від нормальних батьків, то в ньому по-любому інстинкт має проснутися. Просто є собаки-самородки, з якими майже не треба займатися. А є такі, з якими треба попрацювати трохи, розбудити той інстинкт.
  • Хімік
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
За пост подякували: ostt, Myron

Re: Волинь 15/11/2015 22:38 #118226

Якось так складаються обставити , що зараз мало полюю тому собаки мало в угіддях. В штучній він був і навіть диплом маємо , а от в природню не пробував, тай страшно мені ше якось після Емки.....
  • Myron
  • Поза форумом
  • Moderator
  • Постів: 2859

Re: Волинь 15/11/2015 23:11 #118228

Може це вже буде флудом в цій темі, можливо це вже переписка особистого характеру,але все ж напишу тут...
Якщо собака має диплом,то з чого ти взяв, що він не має "жажди"?
А щодо обставин, то вони зараз у всіх. Я он взагалі нікуди з собаками останнім часом не їжджу - ні на полювання , ні на випробування. Весь минулий сезон собаки просиділи в вольєрах. Що поробиш?
Стосовно "страшно"... Знаєш, я за останні 7 років на полюванні втратив 5 собак. Навіть не собак - ДРУЗІВ! Це дуже важко. Дочка вчора навіть сказала:"Тату, а тобі не здається, що ти зачасто втрачаєш собак?" Часами взагалі, хочеться плюнути на цю справу і все закинути. Але без цього вже не можна. В мене вже третя естонка пропала. Вже думав, що з гончими точно покінчу. Але сьогодні ходжу попід лісом і почуваюсь як дурень. Бо знаю, що звір весь лежить в лісі десь скраєчку. І розумію, що без гончака немає мені сенсу бути мисливцем.
Те ж саме тобі з норним. Маєш для себе визначитись, для чого ти брав свого ягда? Для того щоб боятись пускати його в нору і тримати в вольєрі? Чи для полювання? Якщо для полювання в норі - то при нагоді йди, й полюй. І будь готовий до того, що втратиш його. Бо таке життя. І наше , мисливців-собачників, і наших друзів-собак.
  • Хімік
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
За пост подякували: Myron

Re: Волинь 16/11/2015 11:37 #118239

Вітаю Коля з гарним полюванням. Ото ти зашпарив і собацюрка не підвів.

А ті нори,що серед поля. Поле не обробляється, воно запущене чи як ?

П.с. Троха лиса лиши нам на січень-лютий
не допусти щоб хобі переросло в діагноз

Re: Волинь 16/11/2015 21:07 #118245

Дякую за вітання. Мені теж сподобалось це полювання. Поле обробляється кожного року, кожного року переорюється нора, і кожного року лиси її відкопують та виводять там потомство.
Стосовно лисів на січень-лютий... Ніяк не можу вплинути на їх кількість, бо те місце,де ми з вами збираємось, знаходиться за 80 км. Хіба буду дзвонити і просити місцевих хлопців, щоб приберегли нам трохи лисків.
  • Хімік
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

Re: Волинь 16/11/2015 21:52 #118246

також недавно знайшов таку польову нору, хоч проходив повз неї пять років. Тепер спостерігаю за нею.За це рік можу сказати таке. Ранньою весною там народились лисенята. Трактор весною сіяв сою, віднірки пригорнулись. Лисиця віднесла і перенесла малих в інше місце. З часом серед сої нору відрили. Сою зібрали, поле обробили, подискували чи що, нори засипані. Думаю що скоро відкопають знову. Найблищим часом піду перегляну
не допусти щоб хобі переросло в діагноз

Re: Волинь 17/11/2015 16:15 #118248

"В мене вже третя естонка пропала. Вже думав, що з гончими точно покінчу. Але сьогодні ходжу попід лісом і почуваюсь як дурень. Бо знаю, що звір весь лежить в лісі десь скраєчку. І розумію, що без гончака немає мені сенсу бути мисливцем."
Як я тебе, Хіміку, розумію.Теж маю гіркий досвід(втратив Гефеста. Борсук постарався).Якби вибір, то краще не візьму рушницю на полювання, а візьму собаку(ягд Пуля) , бо без неї дійсно ходиш як дурень.
  • гефест
  • Поза форумом
  • Досвідчений ловчий
  • Постів: 113
За пост подякували: Хімік

Re: Волинь 17/11/2015 20:17 #118251

В школі мене вчили , що ніщо нікуди не пропадає Ви мабуть шановні слабо любили своїх помічників. На протязі місяця обробляються всі навколішні населені пункти , які знаходяться поблизу місця пропажі собаки. Основа інформації це агенти із синіми носами , які дислокуються при місцевих гадюшниках, або місцевих магазинчиках , які за певний вид подяки ненароком скажуть , що в того чи іншого появився новий собака. Паралельно з тим даються гончі листівки із зображенням пропажі і обов'язково із магічним реченням в кінці листівки про винагороду в грошовому еквіваленті тільки боронь Боже вказувати кличку пропажі. І контрольний зустрічаєтесь із головами місцевих колективів і слізно розповідаєте про втрату бойового побратима на їхніх теренах і просите , що якщо би десь щось там сорока на хвості принесла нехай Вас повідомлять , а Ви віддячите. З місцевими мисливцями аборигенами не контактуйте працює кругова порука , адже за звичай полюють всі разом і товариша не викажуть 100%. Це все з власного досвіду.
  • Aleksis
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 1830
Люблю українську природу
гарячий борщ, хлолдну воду...
За пост подякували: romanl3

Re: Волинь 18/11/2015 21:36 #118265

Друже Алексіс, всі перераховані Вами "пошукові прийоми" були задіяні в перші ж дні. І не тільки ці... Що-що, а досвід пошуку своїх собак у мене ду-у-же великий...
  • Хімік
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

Re: Волинь 19/11/2015 21:09 #118271

Тим більше , маючи такий досвід не має результатів. Сама відповідь закладена у Ваших словах все було зроблено у перші дні. Микола перші дні розтанули , як перший сніг і ніхто не згадає мисливця який когось там шукав. Коли Ви вїстеся в їхні печінки , то результат буде. Собака по своїй природі однозначно вийде до людей , або прийде в поселення. Не поміченим він не буде. Його помітять діти , люди , а ще враховуючи характер він може комусь і курей поганяти. Тому систематично потрібно робити обхід вказаних територій. Лісники не останні люди в таких справах тому і вони мають бути під увагою . Це собаки певної спеціалізації і на ланцюгові його ніхто тримати не буде , як Бровка , щоб він брехав на перехожих. Він буде полювати , а Ваша ціль виявити місце полювання і зустріч відбудеться неодмінно.
  • Aleksis
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
Люблю українську природу

Re: Волинь 19/11/2015 22:43 #118278

Вітаю з відкриттям Коля В нас через неділю відкриття на хутро і то я на роботу , але зранку до восьми годин перейду парочку точок.
  • Muhaylovuch
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Полювання без собаки , як весілля без музики.
  • Постів: 2184
ІЖ-27Е -12К. Дратхаар,2 лайки, Гладкошерстний фокстер"єр.
За пост подякували: Хімік

Re: Волинь 24/11/2015 22:32 #118343

Добрий вечір. Полювали в Луцькому районі . Дощ , слякоть ! Думали що ,небуде нічого , але ! Чотири чоловіки і три Зайці. Піднімались в трьох метрах в траві . Били одиницею та нулівкою допомагали собаки естонска гонча та фокстерєр. Перший вухань був взятий біля польової дороги з двох сторін посіви . Другий (мій) в березі в рідкій траві вискочив в трьох метрах я відпустивши його на вірнй постріл клац . третього ми підняли в закинутій пасіці шість пострілів та добирати прийшлося собакам .
Заповніть профіль будь-ласка, як цього вимагають правила нашого форуму (місце розташування )
=Myron=
  • dmitriy
  • Поза форумом
  • Початківець
  • Постів: 14
Останнє редагування: 27/11/2015 15:45 від Myron.
За пост подякували: Хімік, Іван - ІЖ 27

Re: Волинь 06/12/2015 20:27 #118542

Добрий вечір друзі сьогоді і я потрапв на полювання, виходили о 09.00 і рушили іти по посівах, відійшли від села приблизно 1 км і собка показав чудову роботу по куропатках зі стійкою, куропаток ми не стріляли відпустили, пес незнаю якеї породи, (порода не зареєстрована) ішли по полі далі і небачили нічого, потім вирішили трішкі перейти на інше поле, по полі були розкидані кущі як острівці ми і вирішили їх "трясти" декілька пройшли і нічого, потім підходили до наступного, і на нас біг заєць, ми присіли, але собака все спортив, потім ми підійшли до тих кщів і звідси вискочив заєць, але він був з моєї сторони, вискочив десь метрів 10 від мене, але я був без рушниці, тому він пішов живий в зарослі, підйшли ми далі до долини і я пішов в очерет, і звідси я вигнав 2 лиса, по одному друг смазав другий нас надурив, вискосчив ззаду, коли ми його помітили то було вже пізно, потім пообідли, постріляли по бутилці, і пішли подомах, ось таке в мене було полюванню
  • Tapac
  • Поза форумом
  • Ловчий
  • Постів: 71

Re: Волинь 06/12/2015 20:43 #118544

Тарас, про що це говорить? Про те, що треба вже купувати рушницю і собаку. І в очерет не треба буде лізти, і зайці не будуть втікати нестріляними.

Пи.Си. Я надіюсь по бутилках не попадали, коли стріляли? Бо якщо попадали, я б радив тому, хто попав, роззутися і побігати там босяком... Так як це роблять наші собаки...
  • Хімік
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
За пост подякували: Tapac

Re: Волинь 06/12/2015 21:07 #118545

Это да! У меня в том году порезал выжлец лапу,и в этом тоже,перед открытием.
  • Рома2323
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 2181
2ЭГ,ЗСЛ,иж 27е-1с

Re: Волинь 06/12/2015 21:39 #118548

Друже Тарас! Ми тут паримось про традиції , про якусь культуру полювання , а Ви на далі продовжуєте совдеповську практику паління по пляшках . Хіба тяжко натягти поліетилен , чи виготовити мішені .Вам самім прийдеться полювати в тих угіддях , які Ви засмічуєте і звинувачувати не буде кого , адже це Ваших рук справа. Не робіть більше таких вчинків шануйте природу!
  • Aleksis
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
Люблю українську природу
За пост подякували: Tapac
Модератори: Myron
Час створення сторінки: 0.66 секунд

Останні оголошення

Коментуємі оголошення

Популярні оголошення