Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Банер
Банер
Ласкаво просимо, госте!
Ім'я користувача Пароль: Запам'ятати мене
<--

ТЕМА: Звіти з Хмельниччини

Re: Звіти з Хмельниччини 10/08/2015 19:05 #116875

GOPR1363.JPG

Всіх вітаю з відкриттям!!!

Ми як завжди відкривались у Старосинявському районі. Качки порівняно з минулим сезоном на водоймі було трохи більше. Але це скоріш за все зумовлено пересиханням сусідніх невеликих водойм, а може іншими причинами. Як завжди було багато зенітчиків та іншого негативного... Але загалом емоції позитивні. За два дні полюввання нам з батьком вдалось добути 13 крижнів та 1 лисуху. А на колектив з 14 чоловік добули близько 30 качок. Гуску за два дні бачив тільки одну, і та падала після влучного пострілу колеги з ішої компанії. Негативним фактором вважаю що у місцях полювання рзвелось багато лебедя, близько 40 голів. Також на відкритті опробував споряджені за допомогою Lee Load патрони. З заводськими ТАХО, РІО і т.п. навіть поруч не стоять. Кому цікаво то споряджав порохом КРУК. Навіску цього пороху мій станок видає 2,02-2,06г, навіска дробу 32,5-33г. Найближчу качку добув десь з 15 метрів, а дальню максимум з 35метрів.
Вдалось відзняти кілька цікавих відео влучних пострілів, на які згодом дам тут посилання.

Доречі хтось підкаже чи в цьому році середа залишилась днем полювання чи ні??
  • RaZoR
  • Поза форумом
  • Ловчий
  • Постів: 75
Останнє редагування: 11/08/2015 13:30 від Myron.

Re: Звіти з Хмельниччини 10/08/2015 19:19 #116876

по среде надо узнавать на месте, хозяйство само решает, открыто или нет. Например у нас нет, а в соседнем хозяйстве еще и четверг для легашатников вроде есть
  • Hunter.ua
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 2347

Re: Звіти з Хмельниччини 10/08/2015 21:23 #116880

Вітаю з полем. У нас на черкащині середа мисливський день в усіх господарствах питав в лісхозі ,ще в деяких і четвер для лягашатників. А взагалі треба узнавать у себе в мисливські організації бо як пише Федя у кожного по різному.
  • Коля 210782
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 448
21071982-тоз

Re: Звіти з Хмельниччини 24/08/2015 18:35 #117035

Відкриття полювання перо 2015

P8080638.JPG

P8080641.JPG

P8080648.JPG
  • hanter39
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 2933
Закоханий у полювання!

Re: Звіти з Хмельниччини 30/08/2015 11:01 #117086

Цього року у мене більш вдале ніж минулого, чи то качки більше в загальному, чи місця на які виїзджаю цього року багатші на дичну ніж інші. Вчора вдалось добути крижня та широконоску, та ще один підранок на жаль впав у густий очерет на торфовищі. підранок був досить легкий, тому і собака його не витягнув. Батько вчора добув в"яхиря.
Полювання вчора принесло багато емоцій, в першу чергу здивував літ качки з 16 до 19 години. В таку пору дня хіба що на відкритті бачив такий літ. Ввечері ж була тиша... Але брат все ж зміг добути ще одного крижня.
А найбільше подиву приніс ЕГ з сусідньої компанії. Він йшов в очерет, і немов лягава підіймав на крило качку, причому почувши запах качки від азарту аж лаяв. Биту качку знаходив, і клав до ніг власника, також дістав з очерету кілька підранків. Також вночі діставав битих качок з плеса за 40-70 метрів від берега.

Минулі полювання (після відкриття) принесли нам з батьком ще 7 крижнів та 2 в"яхирі.
Минулої суботи їхавши на полювання на закритому ставу приблизно в 100га площею, бачили табун приблизно 3-4 тисячі качки подиву не мали меж. Ставок був "коричневий" від качви... Ввечері ж в тому напрямку, з полів летіли табунці від 30 до 200-300 крижнів. Видно вся качка яка була на малих і середніх водоймах, які вже пересохли збирається на великих водоймах.
  • RaZoR
  • Поза форумом
  • Ловчий

Re: Звіти з Хмельниччини 31/08/2015 17:37 #117126

Доброго всім вечора , дорогі форумчани . Сезон по пернатих 2015 приніс успіхи і розчарування , розчарування в тому , що висохли мої улюблені маленькі ставки та болота . Успіхи в трофеях і звісно емоціях і естетичному задоволені .

09.08.2015 добув чирка ,але не знайшли-не було собаки .
12.08.2015 порадував нас 4 вихрями зранку і красноголовиком ввечері .

2285.jpg

15.08.2015 взяли з Бурасиком ще красноголовика

22_2015-08-31-2.jpg

19.08.2015 заходить Буран в сою , чую ** ававав ** і ...

33_2015-08-31-2.jpg

Це мій вірний друг та товариш ЕГ Буран-відмінний качатник !

44_2015-08-31-2.jpg

P.S. Вся дичина добута моїм улюбленим видом- бродовим полюванням .
Останнє редагування: 31/08/2015 17:45 від механізований.
За пост подякували: Хімік, Slavamaz, Ігор99089, Коля 210782

Re: Звіти з Хмельниччини 11/10/2015 13:31 #117693

Полювання в суботу 10.10.2015 , тобто вчора .
Вийшов в команді з Ег Бураном в 17.30 з дому . Перевірили плеса одного ставка на яких не було нічого живого . Далі потопали до двох маленьких ставків , тепер це вже болітця , при підході до першого з нього здійнялася пара чирків поза межами пострілу , ну і хай летять здорові . На другому ставкові вдалося руками зловити ось цю красиву пару :

2015-10-1019.06.13.jpg

Коли поверталися додому естончик в лужку посеред чистого поля підняв зайчика і 31 хвилину стоїть Коля ,, як тополь на плющихе ,, .
Ось такий мисливський день .
За пост подякували: Хімік, Коля 210782

Re: Звіти з Хмельниччини 19/10/2015 08:53 #117845

Хлопці потрібна порада. Вчора добув качечку з таким крилом. Бив з підйому, але вона дуже важко підіймалась. Це якась хвороба чи просто старий підранок. З огляду схоже, що був чи перелом чи щось подібне. Точно визначити неможу бо кучно попав дріб. Це крило в кількох місцях перебив.
  • RaZoR
  • Поза форумом
  • Ловчий

Re: Звіти з Хмельниччини 19/10/2015 09:12 #117847

Можна нарадити , що хочеш , та якби було фото , то можливо порада була точна
  • Aleksis
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 1830
Люблю українську природу
гарячий борщ, хлолдну воду...

Re: Звіти з Хмельниччини 20/10/2015 08:23 #117867

Фото намагався прикріпити але з телефону, інтернет слабенький. Сьогодні з комп'ютера закину.
  • RaZoR
  • Поза форумом
  • Ловчий

Re: Звіти з Хмельниччини 21/10/2015 10:22 #117879

Додав фото

20151018_081451.jpg

20151018_081607.jpg

20151018_081627.jpg

20151018_081540.jpg
  • RaZoR
  • Поза форумом
  • Ловчий
Останнє редагування: 21/10/2015 10:34 від LСергій.

Re: Звіти з Хмельниччини 01/11/2015 21:17 #118018

Ми сьогодні відкрилися!
Дія перша. Дійові особи: Батько, Кум, Авганець, Назар та я. Дійові особи серед вірних помічників: ег Ірма, ррг Ридай і ще якийсь ррг - з сусіднього села, підвалив на гони наших собак і полював з нами до обіду, поки не визвонили власника і він не приїхав по нього.
Основним напрямком полювання був лис на великих плантаціях очерету (від 50 га) та в лужках поросших будяками/травою та очеретом (від 1 до 10 га).
Пишу погодинно, бо останні 4 роки всі події помічаю почасово...
6.28 год., мороз -6, очерет 100 га, безвітряно - пуск. 6.30 - підйом. 6.33 гонний лис показується від мене за 120 м і назад ховається в очерет. 6.34 - по сліду ідуть Ірма та Ридай. 6.35 вибігає шумовий лис поза зоною вистрілу та біжить в поля. 6.42 - чути відалілий гон. 6.48 - тато перебачив зайчика, який забіг прям в очерет, де йде уже два окремі гони - смичок розірваний - зайчика переслідує чужий ррг. 7.15 в очереті 3 гончака ганяють кожен свого лиса - періодично бачимо звіра, але без можливості пострілу. 7.21 - Ірма витиска лиса на ліс та за 8 хв вертає його на коло назад в очерет. 7.35 Ірма знов витискає лиса в ліс, та дорогу йому зупиняє сніп "нулівки" тата.

CAM01241.jpg

Поки йдуть два гони, Ірма знов скривається в очереті та за 3 хв знов находить свого звіра і ми слухаєм три гони.
8.15 - собаки все ганяють - перебачили вже коло 6 шумових, та всі пішли без вистрілів. А гонні лиси вже не хочуть покидати очерет. Чекаєм до 8.50 - на сколах витрублюєм собак. Вирішуєм піти на очерети меншою площею, бо тут добути шансів мало, тре більше людей...
Очерет 5 га. Пуск 9.02. В 9.07 підйом Ірмою звіра. 9.14 лис вискакує як пробка і знов між номерами... ловлю на сліду естоночку.
9.31 - Ридай піднімає в травах табун куропаток коло 20 шт, які призимляються за 250 м знов в травах. Я ще вжитті куропатки не стріляв, вирішую спробувати своє щастя. Підходимо я, Назар та кум. Взліт - вибираю крайню - падає грудкою. Назар двічі мажить...кум чомусь "воздєржался від вистрілу". Табун налітає і на тата за 400 м. Ще мінус одна в їх гурті (тато останній раз стріляв цю пташку ще в 80-х роках, потім вони в нас зникли, і оце років 4-5 останні почали появлятися, уже є коло десятка таких табунців).
Поки ми бавилися куропатками, вилітає на Авганця лис, і де він в тих травах взявся... а Авганець саме нулі на пятірку міняв, теж хтів куропатку взяти... на життя значить рудому було.
Наступний чагарник коло 2 га. Я йду, собаки взаді - така густа малина і ожина і очерет до пояса, що собаки зависають і не пробють. Усі на номерах.
Залишається мені "гопати" ще метрів 30, як зпід ноги, наче заєць вискакує лисияця! Вперше бачу таку витримку у хвостатої! Єдине, що встиг крикнути "пильнуй!". Тато зупиняє стрімкий біг і цієї лисички!

CAM01244.jpg

Потім брали ще кілька очеретів, але усе пусто. В одному щось Ридай гонив, але маровато, нічого з того не вийшло...
По дорозі до бабусі - везли Ірму на вольєр, бачим, що хтось запалаив очерет, трави. А там Маначинський гідрологічний заказник, торфовища 2 роки тому горіли 3 чи 4 місяці. Набираю МНС, даю заявку і т.д. Роблю з дороги фото підтвердження. За 40 хв уточняють з частини як доїхати пожежним. Через 2 год. після того дзвінка дзвоню, уточняю як успіхи - і що чую:"Та то від Вас ложний виклик і т.д., машина виїхала, трактор відорав, але що ми зробим, то ж нічого страшного". Сідаєм в машину - їду туди. Джон Гір справді відорав, і стоїть пожежна наблюдає як горить 150 га очерету. Геть нічого серйозного. На пожежній вони там не погасять, але... якби годину так довго не їхали, то був би шанс відорати траву від очерету...
CAM01245.jpg

Дія2. Учасники: я та тато. Помічники: кг Айдар та ег Азов. Безвітряно, +12.
По обіді беру малих та йду на ліс познайомити з дичиною чотиримісячних кг Айдара та ег Азова. кг зачув щось в ожині та кущах, закрутив, попискує. за 50 м встав непомічений собаками русак і чкурнув. Ставлю на слід. кг не розуміє що хочуть від нього, крутиться на льожці, ег пішов слідом мовчки метрів 70 і вернувся.
Йдем далі. Малишня дуріє, і набігає в траві під лісом на русака. Ступор в обох. Русак за 40 м ступає на скошене поле люцерні. Мій постріл. Перебив задню і передню лапки. Підбадьорую собак. Русачок тікає, але не сильно вдається. За пів сотін метрів доганяють його мої. кг відразу давай тріпати і додушив. ег осторожнічав, але теж пробував скубти.
Потім зробив волок обом в три повороти. КГ на третьому повороті пронісся. ЕГ пішачка пройшов все вірно і почав обнюхувати зайчика.
От так...

CAM01236.jpg
  • hanter39
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
Закоханий у полювання!

Re: Звіти з Хмельниччини 09/11/2015 17:41 #118098

А у нас відкриття не дуже склалось. Спочатку були з однією командою, потім чекали на іншу, а в кінці залишились удвох з батьком. Добути не вдалось нічого. За день бачили тільки лисицю (напевно коростяну, бо без шерсті на хвості), та косулю.

А от в минулу суботу полювання було кращим. Спочатку пройшли лісом, зробили кілька загінок але нічого не бачили. Потім вийшли у садок де товариш добув першого зайця на колектив у цьому сезоні. Після саду були прилеглі городи, які виходили в поля, село залишалось трохи осторонь, тому вирішили їх забрати. Тим більше, що минулого року на відкритті тут вдалось добути зайця і впродовж минулого сезону на цих городах часто підіймались вухаті. Очікування себе виправдали. На тому ж клаптику трави де минулого відкриття підняли зайця, з під ніг батька піднявся перший заєць. Після тривалого міжсезоння йому довелось витратити 3 набої щоб добути його. Хоч після першого і другого пострілу було чітко видно, що дріб попав в ціль. Після перезарядки і третього пострілу заєць вже не тікав. Поки папа складав трофей до рюкзака, наша лінія в якій залишилось 4 мисливці продовжила рух. Пройшовши ще близько 70 м де закінчувався цей невеличкий город в мене з під ніг піднявся ще один зайчисько. Після другого пострілу він зупинився... Ми зробили висновок що ці зайці з одного виводка, тому що за розмірами вони однакові (скоріше за все з весняні), та й лежали дуже близько. ПІсля городів були поля зібраної кукурудзи та невеликі лозняки з очеретами. Де нічого небуло. На кінець залишилось 3 невеликі сосняки, в одному з яких була змазана лисичка. На цьому день закінчився.

Доречі, в нас також інтенсивно палять. Тільки не очерети, а поля зібраної кукурудзи. Раніше такого не було, а цього року вже випалили більше 300 га. Причому цим займаються трактористи та комбайнери які цю кукурудзу й збирають. А потім поля вже переорують.

GOPR1513.JPG
  • RaZoR
  • Поза форумом
  • Ловчий
Останнє редагування: 09/11/2015 18:05 від Myron.
За пост подякували: deodonis, hanter39, romanl3

Re: Звіти з Хмельниччини 09/11/2015 19:23 #118100

Доброго вечора усім, я вибачаюсь , нащот того палят трактористи та комбайнери, як говоре пословіца " Не пойман,не вор" і того, я сам зловив на гарячуму людей які палили дану кукурудзу, з їх слів, цитую ; " Щоб краще було збирати кокорудзу після комбайна",після чого провів бесіду з даними людьми, а ле толку ніякого тільки відійшов а вони ж за своє , й далі.
  • Victor2015
  • Поза форумом
  • Досвідчений ловчий
  • "Ни пуха, ни пера"
  • Постів: 101
З повагою Віктор.

Re: Звіти з Хмельниччини 09/11/2015 21:17 #118102

В розяснювальній роботі добре допомагає ще і прикладний метод...перевірено...
  • hanter39
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
Закоханий у полювання!
За пост подякували: Ведмедик

Re: Звіти з Хмельниччини 11/11/2015 17:29 #118137

Доброго вечора , непідскажете коли саме ближчим часом , буде проводитись змагання, виставка собак на Хмельниченні яб непротів поїхати. Дякую.
  • Victor2015
  • Поза форумом
  • Досвідчений ловчий
  • "Ни пуха, ни пера"
  • Постів: 101
З повагою Віктор.

Re: Звіти з Хмельниччини 15/11/2015 19:02 #118201

Минулі вихідні гарно полювали в угіддях Городоччини в гостях у Володимира. Чимало бачили всякого звіра там, якогось і добули навіть :D , завдяки УКГ звісно!
Учора мав радість бачити вже у своїх угіддях Аматора з колективом та його кг Азу.
Мали в нас займатися традиційним для нас полюванням - з гончаками на очереті! Важкість полювання полягала в тому, що де найбільше зконцентровано лиса, а це очерети від 100 га до 400, його одному гончаку вигнати навіть при тривалому гону дуже важко. Ну не хоче він покидати свій сховок.
Тому на підмогу запросив друга гончатника з ррг Шугаєм (відм., д3 лисиця, голос 824).
І так, вирушаєм в угіддя 9 мисливців, 1 ррг, 2 кг та 1 ег.
Тато розставляє на лази один фланг, я інший. По рації предаю, що пускаєм собак в полаз. 2 хв і ег Ірма задзявкотала - мєсна, знає де руда є. кг Буян відразу підвалив до неї і панєслося. Ще 5 хв, чую і ррг і кг Аза знайшли своїх лисів і теж почали гнати. Гони були маруваті, але стабільні. Постійно пускався дощ. В смичку егІрмі та кг Буяну вдається після години гону витурити лисицю, нажаль повз номери... і все, з кінцями. В парі гонять до кінця. (п.с. в обід самі найшли дорогу додому).
Тим часом, то там, то там перебачуємо лисицю, але на долі секунди. Собаки намотують одне за іншим кола, і все ніяк не вдається нічого добути. Уже кожен бачив руду по 2-3 рази.
Знімаєм собак та міняєм тактику. Йдем на малі очеретки, від 3-х до 5 га. Знов розставляєм на лази мисливців з татом. Ну а я, замість своїх собак йду як гончак ще і "гопати". Тільки я "заголосив", як постіл Аматора, та в поміч йому ще два постріли батька Аматора. З почином, перший лис є!
Йдем далі. Я "ганяю", і знов постріл. Молодий мисливець показує своє вміння стріляти і перим же вистрілом добуває руду! Берем трави. Русак лежав до останього. Вискочив в якигось 7 м коло двох мисливців, ті вдало полоскотали вітер, а русак помахав їм за це куцим хвостиком. Аза як годиться прогнала його 10-15 хв та вернулася...
Обід.
CAM01292.jpg

Потім ще ходили підковою по ососці, травах і т.д., але пусто.
На цьому наше полювання і скінчилося. Дуже був радий полювати з такими приємними людьми.
Сьогодні їздив на Відкриття полювання на Тернопільщину, та щось ніяк не міг ні я, ні інші мисливці попасти в звіра... не життя значить було
  • hanter39
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
Закоханий у полювання!
За пост подякували: Рома2323, Хімік, Slavamaz, romanl3, Іван - ІЖ 27

Re: Звіти з Хмельниччини 24/11/2015 19:19 #118341

21.11.15.НАС пятеро - три ЛЮДИНИ та два ЯГДИ. Вийшли після 12год, бо лив дощ(далі тільки мряка). Ягди перевірили 5 нір - пусто. Собаки вже мають досвід, тому біля нір довго не затримувались. Багато часу забирали мокра трава, рілля, переходи та переїзди. У планах були ще маленька гонка та пара нір. Підходимо до нори за метрів 150, а собаки рванули вперед. Взяти бодай одну на повідець не встигли. Нори з такої відстані не видно. Підійшли і зрозуміли, що у норі з одним віднірком обоє воюють з лисом, сліди та запах підказував(дуже не хочемо пускати в одну нору дві собаки - досвід зобовязує). Через хв 40 звуки баталій стихли, але хв 20 до нори не підходили(знову ж досвід підказує). Я не витримав: заглянув у нору: бачу яйця кобеля,який намагається витягнути за вухо готового лиса та чую бурмотіння моєї суки десь за лисом у глибині, яка всі намагання кобеля зводить до мінусових значень. Діку, щоб підтягнути догори, потрібно докласти неймовірних зусиль, а Пулі досить раз шарпнути, щоб здобичь скотилася донизу. Граються: хто кого перетягне. Темніє та моросить. Змерзли, мокрі,хочемо 100гр. Машина, у якій ЛОПАТА, далеко. Але вбору - нуль. За лопатою. Трішки рзшири вхід до нори, щоб вхопити Діка за хвоста. Пуля, зрозумівши, що здобич не смикається, зуміла пролізти вздовж, біля лиса(лише припущення та здогадки)- на повідок. Діка нашийником за талію і у нору.Трішки допомоги повідцем і бажаний трофей на поверхні. Адреналіну повні штані. А холод, волога та втома потім не мають ніякого значення.
  • гефест
  • Поза форумом
  • Досвідчений ловчий
  • Постів: 113

Re: Звіти з Хмельниччини 29/11/2015 15:06 #118407

Не спалося після боксу...прикро...ніби то я програв, а не Кличко тому обормоту...
Тут ще всякі думки в голові особисті лізуть. Подивився на годинник - пів на третю ночі. Ех, тре змусити себе заснути. В 5.30 підйом - полювання ж! Поки засипав, дощ все ще мочив землю.
Тільки очі закрив, як будильник вже кричить на підйом. Виглянув в вікно і сон як рукою зняло - БІЛО, випав сніг.
15 хв сьомого заїжджає по мене і батька мій кум, на дачу по мою маладьож, 5,5 місячник кг Айдара та ег Азова. Світає.
Батько на засідку, а ми чекаєм світанку. Ну, в дорогу. Умовний пункт зустрічі - берези. Краса то яка в лісі. Пересікаю один слід лисиці - пройшовся трішки - дійшли до нори. Наступний - аналогічно (сьогодні з десяток нір бачив затертих лисом).
Зійшлися. Собачата мої дуркують... берем молодий соснячок. Я як зазвичай з собаками в матню підкови. Пройшли метрів 200, як моя малишня знову налетіла на русачка, котрий собі просидів всю ніч під ялинко, не жирував навіть. Собаки на хвості. Але мовчки. Я злий, бо вони мовчать, і друге - не можу вистрілити
Кричу "пильнуй". Дуплет кума. Підбігаю. Русачок ще брикається. Піддражнюю гончаків, щоб підскубли звіра, даю позанки.

CAM01301.jpg

Далі в дорогу. Купа рудок, лужків, чагарників, лісків до 10 га. Все ніяк не можем нічого взяти. То лис вийде поміж нас, то ще щось...
Гончаки бігають, деколи навіть пробують чесати траву. В Айдара це навіть трохи починає виходити.
Ех, а я все хожу і надіюся, що все ж дадуть голосок по сліду, хоч хтось - пора б вже.
Карпатець віддає, але то по горобцю, то по нашому сліду
Вирішуєм перепочити, бутербродом підкріпитися

CAM01306.jpg

Подолавши коло 12 км, вирішуємо повертати в сторону дачі. Йде рілею. А тут в ріллі травичка з кущиком, як оазис. Беремо. При самому кінці виривається табунець куріпок. Кум знов дуплет і одна з них йде на дальнє піке. І що це, мій кг з голосом прямує до того місця. Ось уже майже там - куріпка знов на крило і сідає за метрів 300. Він знову її на крило підіймає. Ух ти, прям як в Бригадира по фазанах, згадав я.
Пройшовши трохи далі підіймається русак за межами пострілу. Ставлю на слід молодь. І - звершилося!!!!

Гін, коло 5 хв. ЕГ поки мовчки, але теж йшов по сліду.

І тут кг прорвало. Ніс в землі і давай шукати сліди. За кілометра два далі бачу замотав на полі, підтявкує, але крутиться по колу. О, та це ж зайчисько намотав. Помагаю обрізати слід. Найшов вихідний. КГ з голосом пішов по сліду і під ровом підіймає русака! Нажаль поза зоною вистрілу. Ну думаю, поможу ганяти малому. Він загубить слід, я виправлю. Гнали так хвилин 10 вже в "смичку".
На сьогодні досить. Настрій піднявся...
  • hanter39
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
Закоханий у полювання!
Останнє редагування: 29/11/2015 15:10 від hanter39.
За пост подякували: Рома2323, гефест, AndriyM, механізований

Re: Звіти з Хмельниччини 07/12/2015 20:45 #118575

Колективне полювання на пушного звіра з гончаками 5.12.2015 . Компанія .

111111111111111111.jpg
Модератори: Myron
Час створення сторінки: 0.66 секунд

Останні оголошення

Коментуємі оголошення

Популярні оголошення