Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Банер
Банер
Ласкаво просимо, госте!
Ім'я користувача Пароль: Запам'ятати мене
<--

ТЕМА: Одяг та взуття для полювання

Re: Одяг та взуття для полювання 27/11/2012 10:42 #90074

Однозначно прання важливе. Термобілизна переться при дуже легких програмах. Якщо її кинути на виварювання, то їй капець.
  • volfar
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 1416

Re: Одяг та взуття для полювання 28/11/2012 02:38 #90124

На всіх шматах є етикетки. Тих значків треба дотримуватися. Крім того, такі речі , як термобілизна і мембрани не можна прати звичайним порошком. Тільки спеціальними штуками . На крайній випадок - вручну без нічого ...
  • i19
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 2868

Re: Одяг та взуття для полювання 04/12/2012 16:34 #90493

В неділю на полюванні ходили трохи по оранці. У всіх по три кіло болота на чоботях. А в одного товариша - ні грама. Коли я запитав його чому так, то той хитро відповів - намазав солідолом
не допусти щоб хобі переросло в діагноз
Останнє редагування: 04/12/2012 17:36 від Федько-халамидник.
За пост подякували: Юра 28, roman11

Re: Одяг та взуття для полювання 23/01/2013 01:54 #93059

Що стосується чоботів та наліпання на них болота, то дуже інтересний підхід!
Треба спробувати.

Зостосовую одяг шведської фірми

вже на протязі багатьох років.
Спочатку придбав літній костюм з капюшоном та москітною сіткою, на слідуючий рік купів осінню амуніцію.
Дороге, але продумана кожна деталь, нічого лішнього, презентабельна, як хтось писав, що до ресторації можна йти та зроблено дуже якісно! НЕ РЕКЛАМА!
Маю цілий набір взуття іспанської фірми

для літа низькі черевики, для осені - середньої висоти, для зими - високі,
а за для дуже зимної погоди - канадські буци

Зараз придивляюсь до зимової одежи, бо українська на ватині не зручна бо не дихиає, але тепла колі не рухаєшься тривалий час.
  • imsta
  • Поза форумом
  • Початківець
  • Постів: 12
Останнє редагування: 23/01/2013 02:00 від imsta.

Re: Одяг та взуття для полювання 24/01/2013 00:22 #93140

Вже і я можу відчитатись про набір J.J до сих пір ходжу, не змерз ні разу (дружина каже одягни зимову куртку я відмовляюсь). При сильному вітрі потрібно одягати жилет або ще одну фліску(все таки не зимовий комплект). Термобілизна+штани повністю хватає до -20. (для якої температури ще флісові гаці не знаю, хіба фіни мерзнуть в гринджоли)доречі термобілизна чомусь покошлатилась на манжетах і була явно не того розміру, хоча на властивості це не впливає. На полюванні весь час в русі, ніби спітнів але через 10-15 хв. тіло сухе і тепло, можна стояти коло нори хоч тиждень(ттт).Прати і сушити правильно такий одяг зимою в місті в квартирі важко, але воно того варте. Десь так, відгук написаний з власних вражень(не реклама, ні не критика).
  • Volotsyga
  • Поза форумом
  • Ловчий експерт
  • Постів: 196

Re: Одяг та взуття для полювання 24/01/2013 07:47 #93144

Дешевий одяг не може бути якіснім!
Якість досягається використанням високотехнологічних сучасних матеріалів, а вони не дешеві.
Це - аксіома!
  • imsta
  • Поза форумом
  • Початківець
  • Постів: 12
Останнє редагування: 24/01/2013 07:52 від imsta.
За пост подякували: ostt

Re: Одяг та взуття для полювання 15/02/2013 09:55 #94874

volfar написав:
Прикупив для полювання в мороз такі чобітки.

Колись мав похожі (базарний варіант). Досвід ексрлуатації невтішний. На другому чи третьому полюванні пробив на сосновий сучок (чуть ногу не пробив). В цих підошва ніби твердіша.
Хто може полював в таких : розказуйте чи стійкі до морозу, яка можливість пробити їх.

Відповім на свій пост,та поділюсь враженнями про покупку.
Чоботи однозначно теплі. Не був при -30, та -18 витримують на ура. Ця їхня риса особливо виражена, коли в мороз треба довго стояти на стійці. При великих нагрузках ноги в чоботах потіють, піт конденсується на внутрішній стороні чобота і не холодить ногу.
Пережили декілька полювань в горах. Ще не пробив, хоч підошва чобіт вся посічена. Може тому, що твердіші за мій бувший базарний варіант, а може тому, що обережно ставився до них (обходив звалища , повалені ялинки).
В мене є три пари чобіт на полювання.Умовно поділені на пору одягання. Одні- літо тепла осінь, другі- холодна осінь тепла зима, і ці на холодну зиму. Та тепер ці(на холодну зиму) одягаю з любого приводу, бо вони дуже легкі.В гори альтернативи їм не бачу. Як уже писав- пара важить 630 грам.
Одним словом, покупка вдала.
  • volfar
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

Re: Одяг та взуття для полювання 15/02/2013 10:04 #94878

volfar написав:
Як уже писав- пара важить 630 грам.
Одним словом, покупка вдала.

Так там що, з "пенки" зроблено верх?
  • Степанович
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 2771
Шануй людей, коли крокуєш вгору,
бо стрінеш їх, коли спускатимешся вниз.
/Кант/

Re: Одяг та взуття для полювання 16/02/2013 08:48 #94962

Взагалі весь чобіт зроблений з з пінополіуритану.
  • volfar
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

Re: Одяг та взуття для полювання 16/02/2013 14:29 #94984

Після нагінки на Волині, схожі чоботи з "пінопласту" довелося викиниту, все дно повністю пробито очеретом, зато коли провалився у воду то довелося мокрому ходити 1 нагінку то на моє здивування було тепло.
  • Myron
  • Поза форумом
  • Moderator
  • Клуб "Ловецтво України"
  • Постів: 2824

Re: Одяг та взуття для полювання 16/02/2013 16:41 #94990

Сам користуюсь чобітьми з "пінки" уже десь зо п'ять років. "Польот нормальний"... У мене якогось польського виробника. Торгую чобітьми з "пінки" польського, українського, канадського, прибалтійсько-китайського та іноді російського виробництва. Найкраще себе показали прибалтійсько-китайського виробництва...
  • ОлегП
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 3959
Нехай підождуть невідкладні справи
я надивлюсь на сонце і на трави,
наговорюся з добрими людьми,
не час минає, а минаєм ми.
© Ліна Костенко
За пост подякували: Myron

Re: Одяг та взуття для полювання 17/02/2013 12:05 #95053

Я сьогодні вертів у руках псковські - соліконові та гумові, продавець був за соліконові, хвалив їх і при морозі, мов і температуру до -15 град держать і м’ягкі залишаються, підошва проколи держить, каже.
А я чомусь дивлюсь на них і думаю, краще винесу питання на форум та спитаю знаючих, може і скажете, бо порада практика більше значить чим продавця.
  • Степанович
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
/Кант/

Re: Одяг та взуття для полювання 17/02/2013 12:57 #95054

Також цікаво послухати про ту "силіконку". Наскільки держать проколи. Бо цього сезону полювання (50 % виходів був у чоботах), то попробивав 2 пари чобіт (не менше 3 прокола на 1 чобіт) резинових. В нас просто умови полювання такі - коли доводилось заводити гончаків в очерет, то на місцях де був спалений очерет, обовязково пробиваю підошву чи бік об сторчаки.
На сезон 2013-2014 таких "походів"в очерет буде мало, бо гончаки під кінець сезону самі туди валять без заводження, але думку практика послухати хочу!
  • hanter39
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 2914
Закоханий у полювання!

Re: Одяг та взуття для полювання 17/02/2013 15:14 #95058

На рахунок псковських гумових чобі можу сказати наступне ноги від них не змучуюься добротно вилиті ціле ліо відходив по грибах в карпатах,запаху також немає як від цих 50 ти гривневих.На рахунок зими,пацани,думаю краще босому ходити,дубіють як пластик холодні капец хоча і з чулками все рівно вафлі. .На рах силікону не можу нічого сказати.Думаю на сьогоднішній день чоботи з пінки рулять найкраще.На майбутнє планую взагалі на зимовий період придбати щось з брендових якісних чобіт(в ОлегаП бачив файні якщо зробить фест знижку то куплю в нього ) адже на старість гумаки даються в знаки.
  • Юра 28
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 1292

Re: Одяг та взуття для полювання 17/02/2013 16:12 #95059

Про силікон нічого не скажу.
Пінку краще брати коли холодно, або коли прості резинові чоботи заважкі. Недолік -шанс пробити їх більший, ніж у простих резинових.
На холодну осінь, теплу зиму маю такі. До них є ще чехли для ніг.Вага пари десь 2,4 кг.

До 10 морозу нормальні. Був в них і в -33, але це вже екстрім. Мусів ходити бо як ставав, то думав відморожу пальці на ногах. Як за -20 починають дубіти. Дуже зносостійкі. Чоботам на фото років з 8. Пробити можна хіба що на гострий цвях. Ніякі комиші, гілки, скло їм не страшні-перевірено.
  • volfar
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

Re: Одяг та взуття для полювання 17/02/2013 17:55 #95060

На мою скромну думку, людина , яка одягає гумові чоботи в мороз, сама собі ворог, і ворог своєму здоровю. Єдині чоботи , які можна придбати для полювання , це якщо всередині неопренова проклейка. Але ціна їх - район ста євро. Все решта від лукавого. Про якості підовшви, яка має величезне значення в морозну погоду , не говорю ні слова. Про якийсь там термообмін і говорити не варто. Чому не купити виріб із шкіри з доброю підошвою, не обовязково з мембраною ... Написане взято з своєго досвіду.
  • i19
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 2868

Re: Одяг та взуття для полювання 17/02/2013 21:04 #95070

Маю німецькі бєрци. Ходив колись в них на полювання. По сухому (а в нас таких умов нема) ходити безпроблемно. Коли мокро взуття набирає стільки води, що перетворюється в кайдани. Та й нехочеться бути похожим на випадкових знайомих, які регулярно зустрічаються на полюванні, котрі у шкіряному взутті постійно при переходах шукають методи перейти калюжу чи потічок не промочивши ноги.
В умовах де полююю я, альтернативи резині нема. Думка не тільки моя, а майже всіх мисливців мого краю. Бо на полюваннях в осінньо-зимовий період 99% мисливців взуті у різного виду резинові чоботи.
Якщо людина на полюванні в мороз цокотить зубами (як я в -30)через холодні чоботи, то вона собі ворог однозначно. Але вже маю пінку, і такого не буде. Та навіть якби не мав - такі морози рідкість. За своє мисливське життя був на полюваннях (при морозах десь біля -30) разів зо п'ять. А помірні морози при мудрому підборі носків, внутрішніх вставок навіть у простих чоботах переносяться на ура.
  • volfar
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
Останнє редагування: 17/02/2013 21:11 від volfar.

Re: Одяг та взуття для полювання 17/02/2013 21:13 #95071

Гумові, чи їх прототип, чоботи у нашу Закарпатську зиму не виходять з голови, бо у нас немає ні -15 чи -20 град, у нас нічний мінус, в основному, переходить на близький нуль або плюс вдень. В такій ситуації всяка шкіра не завжди доречна і лишня робота відмивати її (бо гума легше миється) теж не додає настрою.
Враховуючи, що тепер випускаються не погані протопипи гумовим, то варто їх мати, бо для нашого клімату вони набагато практичніші. Толку з того, що в мене є високі берци на зиму і низькі на літньо-осіній період, для зими вони не завжди підходять у нас. В горах чи десь на Тернопільщині чи Чернігівщині ситуація інша з морозами і там я б теж не хотів вдягати гуму, у нас, повторююсь, її потрібно мати.
  • Степанович
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
/Кант/

Re: Одяг та взуття для полювання 17/02/2013 21:30 #95078

На полюваннях використовую 4 види взуття:
1. Шкіряні бєрци з середньою висотою холяви (літо-осінь, сухо, мінімальні опади, від +20 до +5).
2. Резинові чоботи з високою холявою до колін (літо-осінь-зима, від +20 до -1).
3. Шкіряні кросівки (літо, сухо, від +30 до +10).
4. Валянки в колошах (від 0 до - 35).
706959.jpeg

Також як допомогу до взуття використовую чулки від ОЗК, скручені займають мало місця в рюкзаку, легкі, швидко одіваються для переходу води, недають потрапляти високому сніговому покриву в хуляви валянок і при цьому не утруднюють ходьбу, зберігають тепло при стоянні на номері.
777_2013-02-17.jpg
  • hanter39
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 2914
Закоханий у полювання!
Останнє редагування: 17/02/2013 21:31 від hanter39.

Re: Одяг та взуття для полювання 17/02/2013 22:41 #95094

Юра 28 написав:
в ОлегаП бачив файні якщо зробить фест знижку то куплю в нього

Юра, якраз зараз у мене розпродаж зимового взуття таньше вже не буде... По пінці я свою думку висловив вище. Тепер висловлюсь по взуттю в цілому. Я старий турист, зносив не мало туристичного взуття різних виробників, як міжсезонного так і зимового. Довший час вважав, що замінити якісне шкіряне взуття не можливо. Але..., з рештою все залежить від умов полювання, від місцевості. Переходити потоки, а потім стояти на морозі в черевиках не є гуд... Тому беру те взуття на полювання, яке найкраще підходить на мою думку для цієї місцевості та даних погодніх умов... Використовую наступні типи взуття: легкі берци, трекінгові літні черевики, гумаки, трекінгові зимові черевики, чоботи з "пінки", про які писав вище, мисливські утеплені комбіновані чоботи (низ гума, верх спеціальна тканина з утеплювачем до - 50)... Іноді кладу в машину кілька пар, щоб по ходу визначитись на місцевості. В останній час зимою частіше використовую чоботи з "пінки" та мисливські утеплені комбіновані чоботи... Якісне шкіряне туристичне взуття та мисливське взуття мають часто дещо різні призначення... Це моя особиста думка, яку нікому не навязую...
  • ОлегП
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 3959
Нехай підождуть невідкладні справи
я надивлюсь на сонце і на трави,
наговорюся з добрими людьми,
не час минає, а минаєм ми.
© Ліна Костенко
За пост подякували: volfar, Степанович
Модератори: Myron
Час створення сторінки: 0.58 секунд