Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Банер
Банер
Банер
Ласкаво просимо, госте!
Ім'я користувача Пароль: Запам'ятати мене

ТЕМА: полювання на зайця

Re: полювання на зайця 25/11/2011 14:51 #61466

Зі свого досвіду замітив таке - заєць біжить якось більше "гонорово", груди вперед, тримається високо, а зайчиха притискається до землі - як кіт, стрибає не високо, частіше і різкіше звертає в різні сторони!!!
  • LСергій
  • На форумі
  • Moderator
  • Клуб "Ловецтво України"
  • Постів: 2590
Обов"язково читаємо ПРАВИЛА
............................................
Мисливець сьогодні - це стан душі, а не спосіб виживання як колись. І саме традиції повинні пояснювати цю різницю!!!
Останнє редагування: 25/11/2011 14:54 від LСергій.
За пост подякували: DOK

Re: полювання на зайця 25/11/2011 14:52 #61467

Та звісно на пересіченій місцевості чи в бур"янах важко розгледіти, я тому і писав про рівну поверхню, коли заєць біжить по полю. Якщо примічати то можна побачити, що різниця в бігу є.
  • Та вже пізно - пиво я випив.
    • DOK
    • Поза форумом
    • Ловчий професіонал
    • Постів: 3108
    ..
    Останнє редагування: 25/11/2011 14:55 від DOK.
    загрузка...

Re: полювання на зайця 25/11/2011 15:03 #61468

а зайчиха притискається до землі - як кіт, стрибає не високо, частіше і різкіше звертає в різні сторони!!!

Короче лівачит.... От ці зайчихи....
    • бригадирь
    • Поза форумом
    • Ловчий професіонал
    • Постів: 3614
    Останнє редагування: 25/11/2011 20:39 від ostt. Причина: редагування

Полювання на зайця 25/11/2011 15:43 #61477

Степанович написав:
    Два момента мають бути важливі, щоб при закриті полювання на зайця, наприклад, на два роки, мисливці платили внески і дальше і друге, щоб ці гроші використовувались не для зарплат чиновника, а йшли на охорону угідь, розселення зайця, т.п.
    У нас, по моєму, ні перше, ні друге не можливе через наш долбаний менталітет і беззворотність покарання за порушення Закону будь ким.

У Косові колись закрили полювання здається на три чи чотири роки, так от ... після того і нестало зайця майже зовсім. Тільки зараз появляється в невеликих кількостях.
    Я думаю, що потрібно додати свіжу кров до наших зайців. Дивився колись совдепівську хроніку як в одному регіоні України (здається на півдні) виловлюють зайців, пакують в клітки і перевозять в інший куток країни, наприклад на скід або захід. Це давало відчутні результати.
    Може звязатись з мисливцями зі сходу чи півдня щоб відловили з десяток-два самців і щоб у них купити.
    А ви, шановні форумчани, як думаєте?
    Дуже хочеться почути думку шановного Василя-Єгеря.
    • Михалич
    • Поза форумом
    • Молодий ловчий
    • Постів: 21
    Останнє редагування: 25/11/2011 15:44 від Михалич.
    За пост подякували: volfar, бригадирь, Ben

Re: полювання на зайця 25/11/2011 19:08 #61502

Хочу повідати як наш "Лісівник" хотів зробити добру справу!
    Мова іде про "свіжу кров" для зайців! Якось кілька років тому (точніше не знаю) керівники "Лісівника" зробили правильний і логічний висновок як поповнити популяцію зайця на Львівщині, і зокрема на Стрийщині - привезти зайців із Польщі !!! Звичайно хороша і благородна задумка, але на цьому все хороше закінчується!
    Отже знайшли у Польщі Мисливське господарство яке змогло б організувати відлов зайців, домовились про вартість і доставку до кордону. Зібрали гроші і поїхали до кордону !
    Але чи то польскі зайці так не хотіли на Україну, чи то умови доставки їм не сподобались, чи то від горя що їх розлучили з рідними, чи ще може щось сталося, та до кордону доїхали живими добра половина від початкової кількості ! І наші брати поляки сказали що обговорена сума - залишається без змін , а все решта то непередбачені втрати !!!
    Далі ще цікавіше - на кордоні для зайців вирішили зробити карантин!!! Хто мав з польскими і особливо нашими митниками справу - той знає про що я говорю! Отож під час ретельної перевірки документів, сертифікатів і інших аналізів, поголів"я зайців невтримно і далі скорочувалось - напевне від нудьги!!!
    А закінчилась ця благородна справа тим що тих зайців "туристів" які залишилися живими (свідки кажуть четвертина від початкової кількості) довелося випустити прямо на кордоні, чи то зовсім близько від кордону бо вони напевне не доїхали б і до Львова!!!
    Висновок один - кожен повинен займатися тим що вміє, а як не вміє, то спочатку повчитися у тих хто має поняття у такій справі!!!
    Пи.Си. Цю історію мені повідав один із керівників "Лісівника", тому можуть бути неточності у цифрах, датах, та реальності цієї історії!!!
    • LСергій
    • На форумі
    • Moderator
    • Постів: 2590
    Обов"язково читаємо ПРАВИЛА
    ............................................
    Мисливець сьогодні - це стан душі, а не спосіб виживання як колись. І саме традиції повинні пояснювати цю різницю!!!
    За пост подякували: MIchal

Re: полювання на зайця 25/11/2011 20:36 #61506

Тему почистив.
    ostt
    • ostt
    • Поза форумом
    • Ловчий професіонал
    • Постів: 5707
    читаємо ПРАВИЛА

Re: полювання на зайця 25/11/2011 21:11 #61511

бідолашні вухани невидержали стресу!!!
    • MIchal
    • Поза форумом
    • Ловчий професіонал
    • Клуб"Ловецтво України"
    • Постів: 753
    ИЖ-27EM

Re: полювання на зайця 25/11/2011 21:48 #61515

LСергій написав:
    Хочу повідати як наш "Лісівник" хотів зробити добру справу!
    Мова іде про "свіжу кров" для зайців! Якось кілька років тому (точніше не знаю) керівники "Лісівника" зробили правильний і логічний висновок як поповнити популяцію зайця на Львівщині, і зокрема на Стрийщині - привезти зайців із Польщі !!! Звичайно хороша і благородна задумка, але на цьому все хороше закінчується!

1st.jpg
    2st.jpg
    • WALLY
    • Поза форумом
    • Ловчий професіонал
    • Головний редактор
    • Постів: 3509
    НЕ КОРИСТАЮ З ПРИВАТНИХ ПОВІДОМЛЕНЬ
    Розплідник FCI vom Berufsjager: www.berufsjager.com/
    ALLROUNDER SERVICE INTERNATIONALE: www.alldog.eu/

Re: полювання на зайця 26/11/2011 00:01 #61541

DOK написав:
    Бригадирь, в мене драта немає, то ж не піарю породу, хоч самому дійсно континентали дуже подобаються. Також не міг пропонувати карпатця. бо сам ніколи не бачив вживу їхню роботу, тобі краще знати їх якості і тоді, як кажуть, флаг в руки... реламуй, пропонуй....
  • Про полювання на зайця чи лиса з лягавими.... полювати по закону можна, ніхто не каже, хороший драт може чути зайця за пару десятків метрів, а курц ще дальше, та я б не радив в нинішній ситуації з зайцями проводити такі полювання. Тому цілком згоден з Федею- Hunter-ua, ( за це +1) що потрібно давати зайцю більше шансів на виживання, не стріляти з під стійки, бо всі досвідчені мисливці вбільшості знають, що самці перші підриваються, а самки сидять до останнього, і полюючи таким способом ми будемо вибивати в основному зайчих, що тільки ускладнить і так важку ситуацію з зайцями. Та я думаю, що порядний мисливець і сам не стане використовувати можливості пса для такого винищення.

• На мій могляд абсолютно хибна думка.
    По-перше, про які шанси мова ??? Тоді давайте при полювання на качку не використовувати чучела та манки, не полювати з засідки, при полюванні на зайця категорично заборонити допомогу собак ... так можна взагалі до маразму дійти.
    По-друге. Не "всі досвідчені мисливці в більшості знають" покажіть якусь статистику ?? Ну нехай навіть не нашу, а якусь, може, закордонну, де до цього підходять серйозніше. Кажу чесно, я ще не бачив мисливця, який би розглядав кого він добув, зайця чи зайчиху. В цьому питанні я не категоричен, можливо ти і правий, але хотілось би побачити якісь роботи або підрахунки на цю тему, від профі. А поки це виглядає "кум сказав, що йому сусід роповідав, як його швагро бачив"
    По-третє. ЛЮДИ !!!! Зрозумійте, що від того, що ви втримаєтесь, і не стрілите зайця, кількість його не збільшеться !!!! Його мало не від того, що його стріляють з під стійки. Причина зовсім в іншому, і ви самі знаєте в чому, про це ми вже багато писали. Треба лікувати причину, а не її наслідки. А те що ви радите нагадує: "Давайте будемо менше їздити машиною, тоді дороги будуть кращі". Цим ви навіть не відтермінуєте повне знищення зайця. Такі дії мають сенс, якщо в пешу чергу почнеться контроль в угіддях, а такому випадку, особисто я готовий взагалі відмовитись від полювання на зайця на певний період.
    • Sanych
    • Поза форумом
    • Ловчий професіонал
    • Постів: 373
    Останнє редагування: 26/11/2011 00:03 від Sanych.
    За пост подякували: WALLY, i19, Ben

Re: полювання на зайця 26/11/2011 00:15 #61544

Санич тут правильно написав ... Підтримую !!! Ми можемо взагалі не стріляти (ми , маю наувазі - достатньо правильних поглядів мисливці), але приїдуть не такі, як ми , і за ніч знищуть, те, що ми три роки не стріляли. Потрібен інший підхід до тої справи, в корені .....
    • i19
    • Поза форумом
    • Ловчий професіонал
    • Постів: 2902
    За пост подякували: LСергій

Re: полювання на зайця 26/11/2011 05:09 #61546

i19 написав:
    Санич тут правильно написав ... Підтримую !!! Ми можемо взагалі не стріляти (ми , маю наувазі - достатньо правильних поглядів мисливці), але приїдуть не такі, як ми , і за ніч знищуть, те, що ми три роки не стріляли. Потрібен інший підхід до тої справи, в корені .....
    А нафіга тоді районне товариство з єгерями, які отримують зарплату в тому числі й за охорону угідь, нафіга тоді всі мисливці в первинках разом узяті якщо вони не можуть захистити свої угіддя - нехай виходять з мисливців звільняються і не будуть нити. що дичини немає.
    Sanych- Не "всі досвідчені мисливці в більшості знають" покажіть якусь статистику ?? Ну нехай навіть не нашу, а якусь, може, закордонну, де до цього підходять серйозніше. Кажу чесно, я ще не бачив мисливця, який би розглядав кого він добув, зайця чи зайчиху. В цьому питанні я не категоричен, можливо ти і правий, але хотілось би побачити якісь роботи або підрахунки на цю тему, від профі. А поки це виглядає "кум сказав, що йому сусід роповідав, як його швагро бачив"
    Яку статистику? про що мова? Що за виривання цитат? Я писав, що всі досвідчені мисливці знають, що зайці піднімаються багато раніше за зайчих, які сидять до останнього і в результаті найбільше гинуть від "мисливцв", комбайнів і жаток. Якщо ВИ пан санич цього не знаєте - почитайте мисливську літературу про поведінку і біологію зайця і будеше знати, шановний..
  • Почитайте Аксакова, Сабанєєва, Руковського, Формозова , Зворикіна та багатьох інших, які описують біологію та поведінку зайця не тільки у вільній природі, а й поведінку зайців під час полювання на них..
  • Так , полювання з лягавими на зайців законне, і про саме полювання є теж багато написано, наприклад статті які написав Н.Власов "С курцхаром на зверя" в ОиОХ №10 за 1991 рік, чи В.Плоский "На зайцев? С легавой?. вот именно!" в ОиОХ №, 1993 рік... Автори зазначають що це дуже цікаве, захоплююче полювання, і відзначають деякі особливості поведінки зайців "під собакою" - Цитата :"Старые опытные зайцы совершенно не терпят собаки на своем следу, если лежат не под кустами. Они поднимаются мгновенно, как тоько собака причуяла след и его самого. Самки и молодые самцы лежат более плотно и обычно выдерживают собаку до стойки. Отличить самку от самца на бегу просто - самец бежит высоко подпригивая, самка - наоборот как бы стелется по земле. Иначе ведут себя зайцы лежащие в кустах. Они подпускают собаку вплотнуюи спокойно выдерживают стойку. ... Актуальней вопрос влияния погоды на поведение зайцев. Более плотно сидит заяц в непогоду и мягкую погоду , влажный и туманный день. ...."
  • Можна ще багато писати та й так зрозуміло що в більшості стріляються в такому полюванні самки і молоді самці. Тому я сказав що в нинішній час масового безкультур"я на полюваннях, численних перестрілах і інших порушеннях у зайців як виду все менше шансів на виживання.
  • Можливо у Вас інша думка на рахунок даних описів і цих авторів та більшість досвідчених мисливців старшого віку виховані на книгах і статтях даних авторів , тому я й сказав що "більшість мисливців знає" - бо мав на увазі старших і досвідчених.
  • Ви цілком маєте право на свою думку і деякі форумчани навіть можуть підтримувати Вас, та дані дослідження основані на багаторічному досвіді авторів і не потребеють ніякої статистики.
  • Далі на цю тему не бажаю більше говорити і писати...
  • .
    • DOK
    • Поза форумом
    • Ловчий професіонал
    ..
    Останнє редагування: 23/09/2012 17:16 від DOK.
    За пост подякували: LСергій

Re: полювання на зайця 26/11/2011 06:50 #61549

Кажу чесно, я ще не бачив мисливця, який би розглядав кого він добув, зайця чи зайчиху.

Фото можу скинути . Чому завжди дивлюсь чи заєць, чи зайчиха???перевіряю чи правду говорять старі мисливці. Перевірте самі дідівський метод: " Коли заєць біжить, вуха тримає вгору, а зайчиха ложить на спину" Саме основне скільки перевіряв, так виходило, що заєць втікавший з положеними вухами на спину - це самка, а з догори піднятими - це самець. Хто полює в даний час на зайця, попробуйте перевірити і напишіть про це. Можливо це мені так везло з даними зайцями.
    • Muhaylovuch
    • Поза форумом
    • Ловчий професіонал
    • Полювання без собаки , як весілля без музики.
    • Постів: 2012
    ТОЗ-63 -16К; ІЖ-27Е -12К. Два Дратхаари, Гладкошерстний фокстер"єр.

Re: полювання на зайця 26/11/2011 10:13 #61562

Щоб не продовжувати далі про "визначення статі" зайців давайте вернемося до полювання на зайця... ..Чи полював хто зайця "нетрадиційним" способом - з засідки...??
    • DOK
    • Поза форумом
    • Ловчий професіонал
    ..
    Останнє редагування: 26/11/2011 15:51 від DOK.

Re: полювання на зайця 26/11/2011 19:18 #61587

DOK написав:
    ......... В цьому питанні я не категоричен, можливо ти і правий, але хотілось би побачити якісь роботи або підрахунки на цю тему, від профі..........
    Яку статистику? про що мова? Що за виривання цитат? Я писав, що всі досвідчені мисливці знають, що зайці піднімаються багато раніше за зайчих, які сидять до останнього і в результаті найбільше гинуть від "мисливцв", комбайнів і жаток. Якщо ВИ пан санич цього не знаєте - почитайте мисливську літературу про поведінку і біологію зайця і будеше знати, шановний.. Навіть не бажаю більше писати....

Відчувається у відповіді якась роздратованість ... абсолютно не мав наміру якось образити чи зачипити ... тонкий натяк на рахунок "ВИ" зрозумів не проблема.
    Ще раз переглянув літературу, є там такі відомості про те, хто раніше піднімаються з льожки, але деякі автори про це говорять досить впевнено, а деякі ось так "К сожалению, внешних видимых половых различий зайцы не имеют. Правда, в поведении зайца-русака выделяются некоторые особенности, позволяющие иногда отличить самца от самки не отстреливая их. Возможно, что такие признаки можно обнаружить и у других зайцев.......Признаки эти весьма приблизительны, однако они могут дать определенное представление при оценке состава заячьего поголовья."
    Та сама зайчиха, якщо вірити літературі, буде до останнього лежати як під стійкою, так і при колективному полюванні, і при полюванні з гончаком ... її в будь якому випадку стріляють частіше ... (висновок з літератури).
    Але ж хіба в цьому суть ??? Чомусь основне Ви пропустили. Краще думку сформулював i19: "за ніч знищуть, те, що ми три роки не стріляли" і Ваша добра воля, нічим тому зайцю не зарадить. Не зайця треба шкодувати, а браків п...ть.
    А про районні товариства і первинні колективи це, нажаль все лірика і Ви самі це добре знаєте. Наведу Вам такий приклад: я і декілька моїх товаришів живемо в місті, тому зрозуміло, що в нас є дещо обмежені можливості для контролю та допомоги угіддям. Але ми створили свій первинний колектив, а толку з нього виявилось нуль, бо ми без угідь. Пробували напроситись до когось, мовляв ми молоді, поки що здорові, готові допомогти чим зможемо, можем трудоучастю, залучайте нас до рейдів, до будь яких заходів. У відповідь леше посмішка ... кому потрібні в їх угіддях зайві очі ... а Ви кажете ...

Друге!!! Попередження
    пункт 4.9 (червоний колір)
    а також 2.3 (заповнити профіль)
    При черговому ігноруванні - буду вимушений відправити у "читальний зал" на тиждень
    =Slavamaz=
    • Sanych
    • Поза форумом
    • Ловчий професіонал
    Останнє редагування: 26/11/2011 20:43 від Sanych.

Re: полювання на зайця 26/11/2011 20:34 #61593

По порядку... Присутня була не роздратованість, а дуже велике здивування, бо мисливці це люди, які не тільки стріляють дичину, а й ті, хто вивчає біологію тварин... Вірити одному.і не вірити іншому автору праці не можна, бо інформація часто суперечлива, але в мисливців є голова і очі для того, щоб проаналізувати компот з інфи і спираючись на прочитане та свої спостереження самому підтвердити чи спростувати ту чи іншу інформацію.
  • Суть розмови була не про браконьєрство, в тому числі і з використовуванням фари, а про те що значно більше відстрілюється зайчих чим зайців при полюваннях з лягавою.
  • Можна багато говорити про це, а також скільки зайчих і малечі гине від косарок, випалювань бур"янів, скільки б"ють бракоші, але то інша сторона проблеми зі зменшення кількості зайців. Ваші "проблеми" на рахунок допомоги якомусь колективу, то окремий , але поширений випадок, зазвичай мало який колектив захоче прийняти до себе чужих, як часто кажуть "нахлєбників" - я часто їзджу в інші господарства і знаю яке відношення до чужих. Ми в селі відносимось так також, і це не вина мисливців, якогось окремого товариства - на жаль всі мисливці стали заручниками недолугого господарювання мисливського керівництва. Коли в нас було зайця як овець на полі ми з радістю приймали гостей і не було ніяких проблем. Про нинішню ситуацію в колективах знаю не з розповіді інших, а бачу особисто - скрізь майже одинаково. І це не лірика , а реалії життя. Я не раз казав , що причина зменшення кількості зайця не одна, - їх цілий комплекс і виправляти її потрібно теж комплексно. Тому що не буде результату, якщо просто обмежимо полювання на зайця, а кількість лиса не відрегулюємо, про хімізацію, бродячих тварин і браконьєрів любого рівня я взагалі мовчу. Та не буде добрий дядько приїздити з іншого місця і берегти угіддя від браконьєрів чи виконувати іншу роботу, це справа місцевих товариств, а те що вони самі нічого не роблять то вже теж інша справа... Говорити можна багато, та якщо ми - мисливці не будемо діяти, залишимось з мишами - до цього ще не довго. З пов.Д.
    • DOK
    • Поза форумом
    • Ловчий професіонал
    ..
    Останнє редагування: 23/09/2012 17:18 від DOK.

Re: полювання на зайця 26/11/2011 20:41 #61597

Вибачаюсь,що вмішуюся, але мені здається, що відстань підйому зайця в першу чергу залежить від умов в яких ми полюєм, погода в т.ч., або як це відбувається.
    Наприклад до снігу вухатий переважно в травах і на нього можна наступити, практично весь піднімається з під самих ніг (невже всі самки??), так само в вітряну погоду, дощ, а коли сніг і мороз практично завжди піднімається на граничних відстання для пострілу (всі самці??) ...
    З твердженням, що самка має схильність частіше затаюватися - згодний, але з вище мною написаного, як реально визначити якої статі заєць перед тобою піднявся??
    П.С. Слава, якби "Санич" не процитував "Дока", то і не одразу би в*їхав до кого він ("Санич") звертається.
    • Vitallik
    • Поза форумом
    • Ловчий професіонал
    • Постів: 601
    Коли Закон втрачає справедливість - Справедливість стає законом

Re: полювання на зайця 26/11/2011 20:51 #61603

Віталік, при всій повазі. Я завжди даю пункти порушень. Хоч передивляйтесь інколи за що попередження .
    • Slavamaz
    • На форумі
    • Moderator
    • Постів: 4902
    ТОЗ-БМ 16к; ІЖ-12 16к; Weihrauch 77

Re: полювання на зайця 26/11/2011 20:55 #61604

Так залежить від погоди. і мисливець цілком може все це аналізувати і систематизувати свої спостереження, бо умови полювання в осінь - в траві і взимку - в мороз і сніг, дуже різняться, та мова про одинакові погодні умови. Справжній мисливець це перш за все природолюб і спостережлива людина, яка полює не для того, щоб не настріляти за будьяку ціну мішок зайців, а спілкуватися з природою, спостерігати життя тварин, а є трофей чи ні то не так важливо, наприклад мені достатньо 2-3 зайці на сезон, хоча часто можу "покласти " кілька за день.
  • Хто важив свої трофеї зайців, ??? в літературі є повідомлення, що зустрічаються зайці - русаки до 7 кг. Та я більших за 5.5 кг не брав....
    • DOK
    • Поза форумом
    • Ловчий професіонал
    ..
    Останнє редагування: 23/09/2012 17:24 від DOK.

Re: полювання на зайця 26/11/2011 20:56 #61606

Vitallik написав:
    Вибачаюсь,що вмішуюся, але мені здається, що відстань підйому зайця в першу чергу залежить від умов в яких ми полюєм, погода в т.ч., або як це відбувається.
    Наприклад до снігу вухатий переважно в травах і на нього можна наступити, практично весь піднімається з під самих ніг (невже всі самки??), так само в вітряну погоду, дощ, а коли сніг і мороз практично завжди піднімається на граничних відстання для пострілу (всі самці??) ...
    З твердженням, що самка має схильність частіше затаюватися - згодний, але з вище мною написаного, як реально визначити якої статі заєць перед тобою піднявся??
    П.С. Слава, якби "Санич" не процитував "Дока", то і не одразу би в*їхав до кого він ("Санич") звертається.

Веталь, а ще в книгах написано, " Осторожность зайцев возрастает при низкой их численности, частом беспокойстве человеком и собаками. Там же, где зайцев много и их меньше беспокоят, они нередко подпускают человека на 15-20 метров. " Доречі в тій самій де про самок. Ти помітив таку тенденцію ??? Зайця зараз мало, але чомусь весь піднімається з під самих ніг ... то певно одні самки лишились

П.С. Отримав попередження не за цитату, а за виділення червоним коліром. Винен. Каюсь.
    • Sanych
    • Поза форумом
    • Ловчий професіонал

Re: полювання на зайця 26/11/2011 20:58 #61608

Далі вести розмову вважаю пустою тратою часу.
    • DOK
    • Поза форумом
    • Ловчий професіонал
    ..
    Останнє редагування: 27/11/2011 16:07 від DOK.
    Модератори: Myron
    Час створення сторінки: 0.89 секунд

Останні оголошення

Коментуємі оголошення

Популярні оголошення