Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Банер
Банер
Ласкаво просимо, госте!
Ім'я користувача Пароль: Запам'ятати мене
<--

ТЕМА: Полювання на лисицю з манком

Re: Полювання на лисицю з манком 10/03/2014 11:34 #108610

Приїхавши в неділю , 2 березня , з притравки , потинявся-потинявся по хаті і не знайшовши чим себе ще зайняти в святу неділеньку , вирішив поїхати заради розваги поманити лисів. Тим більше , що згадав запитання Славамаза про те , як ідуть лиси на манок по чорнотропу. Тим більше в теплу погоду. "Дудку" і фотоапарат в кишеню , на велосипед , і вперед до лісу. На дворі +6 , вітер східний , але майже безвітряно. Приїхав на місце , заховав велосипед в кущах і пішов "на позицію". Це були кущі на границі між лісом і запущеними полями. Поманив... На годиннику 17.44. Пішли "довгі" хвилини очікування. Не знаю скільки пройшло часу , десь біля 7 хвилин. Вже подумав що даремно все , звір в таку теплу погоду не ходить , ті й ситий напевно зараз. Аж тут краєм ока помічаю правіше від мене якийсь рух. Придивився - лис чимчикує в траві. Жовтий-жовтий , навіть і не помітно його відразу. Вмикаю фотоапарат і пробую зняти відео. Звичайно що фотоапарат слабенький , тому майже не видно звіра. Але якщо придивитись , то можна помітити. На 35 секунді я поводжу камерою лівіше , придивіться , далі на 45 секунді трохи видно звіра , що вийшов на галявину передімною.

Звір вийшов на галявину і сів... До нього було метрів 20-25. Як кажуть , без коментарів. Спробував приблизити трохи , але слабенька камера не дозволила зробити чітке відео. Та трохи видно.

Потім я хотів нагнутися за манком , який лежав під ногами , але звір помітив рух і зник. На годиннику 17.56. Тобто на весь "спектакль"(від моменту маніння до втечі звіра) пішло 12 хв.
  • Хімік
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 4615

Re: Полювання на лисицю з манком 10/03/2014 12:11 #108611

Маню десь приблизно так...

• Хімік
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
Останнє редагування: 10/03/2014 12:13 від Хімік.

Re: Полювання на лисицю з манком 10/03/2014 14:20 #108612

Микола привіт !
В нашій області відстріл хижаків по дозволам проводиться до 1 квітня, так що може і у вашій області є щось подібне.....
Інша справа, що за відсутності снігу та в зв"язку з іншими загальнодержавними подіями в цьому році виходили на лиса 1 -2 рази....В планах було багато чого , но вийшло трохи по іншому...
178.jpg
  • Олесь
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 1043
Лиш Той є гідним, при якому Світ стає кращим !

Re: Полювання на лисицю з манком 10/03/2014 15:41 #108613

Клас..
Хоч і розмито, але лиса я таки узрів.
СУпер...
  • Slavamaz
  • Поза форумом
  • Moderator
  • Клуб "Ловецтво України"
  • Постів: 6250
ТОЗ-БМ 16к; ІЖ-12 16к; Weihrauch 77; Weatherby V .223rem

Re: Полювання на лисицю з манком 11/03/2014 09:49 #108629

Коля, вітаю, бачу ти "захворів невиліковною хворобою" - манінням лиса (мене колись Ярий нею заразив ). Так тримати, чекаємо в майбутньому таких же самих цікавих звітів.
не допусти щоб хобі переросло в діагноз

Re: Полювання на лисицю з манком 11/03/2014 10:07 #108631

Олесь, вітаю, лис завжди бажаний трофей.
Останнє редагування: 11/03/2014 10:13 від Федько-халамидник.

Re: Полювання на лисицю з манком 11/03/2014 10:18 #108633

Олесь , у нас відстріл був до березня. Так що , тепер тільки з фотоапаратом. Гарний лис , гарне фото. А ще , якщо чесно , всім твоїм фото надає неповторності ця ЩИРА посмішка. Я вважаю що у тебе найщиріша посмішка з нас усіх форумчан. Такі посмішки повинні бути у кожного СУЧАСНОГО мисливця - розумного , щирого , нежадібного. Так тримати.

Федько , ти маєш рацію - тепер це вже хвороба. Я вже планую купити чучело пугача і манок на відстріл сорок з воронами. А далі в планах манок на самця козулі. Дуже цікаве полювання з манками. Одна справа , коли ти стоїш на номері і на тебе женуть все живе , що є в угіддях , а зовсім інша справа виманити звіра , обманути. Набагато емоційніше і приємніше. І не обов"язково з рушницею. Тепер я мрію про потужну камеру. Стільки цікавого фото-відео можна відзняти.
  • Хімік
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
Останнє редагування: 11/03/2014 10:23 від Хімік.

Re: Полювання на лисицю з манком 11/03/2014 10:35 #108634

У вас, на Волині, лиса набагато більше, полювання більш результативне. В нас лиса менше,він обережніший, тому й приходиться годинами його чекати, добре замаскувавшись, з врахуванням вітру, в тіні......

Скажу по собі, або фото-відео на полюванні або саме полювання, якщо поєднати то получиться "за двома зайцями"
Але й манити часто в угіддях не треба, з часом лис звикне до звуку манка і буде спиймати його як "людський".
За пост подякували: Хімік

Re: Полювання на лисицю з манком 11/03/2014 12:11 #108636

В сезон - з ружжом , в міжсезоння - з фоторужжом. Угіддя справді міняю , щоб не звикав звір.
  • Хімік
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
Останнє редагування: 11/03/2014 12:12 від Хімік.
За пост подякували: Федько-халамидник

Re: Полювання на лисицю з манком 11/03/2014 16:11 #108640

Дякую хлопаки
  • Олесь
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 1043
Лиш Той є гідним, при якому Світ стає кращим !

Re: Полювання на лисицю з манком 04/01/2015 21:27 #113262

Нарешті випав свіжий сніжок.
Зранку їздили на лиса. Колективно пополювали до обіду.
На жаль безрезультатно, хоч один мисливець і стріляв по двох лисках.
Один лис вернувся в нагінку і пішов без пострілу. Ще одного підшуміли номера, як ішли розставлятись.
День був чудовий і мені ранішнього полювання виявилось замало.
Вирішив лишитись у мами, обсохнути і ввечері ще вийти трохи поманити.
На місці був коло 16.00. Всівся. Через 5 хв на поле вийшли два фазани і греблися в 10-ти метрах від мене. Як же гарно переливалось їх пір"я в променях сідаючого сонця.
Якось, коли полюєш на них з лягавою не встигаєш цього помітити.
За фазанами спостерігав добрих півгодини, поки вони не перейшли в меліоративний канал. Так вони мене зачарували. Не хотілось їх лякати.
Лише після того, як птахи сховались, видав серію протяжних "криків" манком. Потяглися хвилини очікування. Нічого... Ще серія.. Знову очікування. Налітає сова. Добре!..
Отже не сфальшивив... Сонце ховається за обрієм і на поле опускаються сутінки.
Рілля зліва одразу перефарбовується в холодний блакитний колір...
Знову серія звуків манком. Кладу його з рук на землю, вирівнюю спину і чую якийсь звук. Всього один не зрозумілий шурх.. Лис вийшов майже з-за спини, помітив мене раніше і драпав ріллею. Я ж бо очікував прихід "кумочки" з боку сухої трави, що прилягала до городів.
А вона майже чистяком прибігла. Лисичка відбігла метрів на 80 і сіла. Я застиг у якійсь не зручній позі і лиш краєм ока слідкував за звіром. Лис посидів декілька секунд і сховався за складкою місцевості. Та не пройшло і 3-х хвилин, як з поля налетів табунець куріпок.
Просвистіли над самою головою. Через 30 сек знову показався лис. Підозрюю, що той самий. Біг присідаючи у зворотньому напрямку. Голову мав повернуту у мій бік. Відстань була на межі пострілу, але я вирішив не стріляти. Чисто взяти навряд чи вдалося б, а лишній раз лякати не хотілось.
Лисичка зайшла півколом на вітер і зникла.
Трофея не добув, але позитивних емоцій додому привіз повний рюкзак.
Щось в таких "повільних" полюваннях таки є..

ПС: У зайців почався гін..
  • Slavamaz
  • Поза форумом
  • Moderator
Останнє редагування: 04/01/2015 21:29 від Slavamaz.

Re: Полювання на лисицю з манком 05/01/2015 07:42 #113266

Молодець, Слава,що відкриваєш для себе такий вид полюваня.
Це прекрасні моменти спокійного, живого спогляданя за природою і її фауною. На ходовому того не побачити, дещо можна підгледіти на загоному, але там Ти все рівно, якби в колективі і відповідальність колективна тягне, а тут ... сам собі режисер
А лис Тебе чекає ... , а ми відповідно звіту.

Що то зайці за скоро гонять, друга половина січня їм би краще підходила
  • Степанович
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 2948
Шануй людей, коли крокуєш вгору,
бо стрінеш їх, коли спускатимешся вниз.
/Кант/
Останнє редагування: 05/01/2015 07:44 від Степанович.
За пост подякували: Slavamaz

Re: Полювання на лисицю з манком 05/01/2015 08:26 #113267

Так, це дійсно зачаровує.
Минулого року, пам"ятаю, заєць підійшов пасти траву коло самих моїх чобіт.
Жирував в пару метрах на протязі 20-30 хв, поки у мене вистачило терпіння сидіти
повністю нерухомо. Потім дуже затекли кінцівки і я мусив ворухнутися. Але час потратив не дарма. Дуже цікаво було за ним спостерігати. Такі моменти добряче закарбовуються в пам"яті.
Відносно гону.
Звісно, що назвати це гоном в повному розгарі важко. Але зайці починають бігати по двоє і гратися на озимині. Бачив одну таку пару. То ж за два тижні, думаю, будуть ганятися в повну силу. А це якраз і буде друга половина січня
  • Slavamaz
  • Поза форумом
  • Moderator

Re: Полювання на лисицю з манком 05/01/2015 08:53 #113268

... то друге діло, а я подумав, що вже бачив характерний колір мочі.
Але знайомство з лисом не все рівно не втрачай
  • Степанович
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 2948
Шануй людей, коли крокуєш вгору,
бо стрінеш їх, коли спускатимешся вниз.
/Кант/
Останнє редагування: 05/01/2015 08:55 від Степанович.

Re: Полювання на лисицю з манком 05/01/2015 22:21 #113269

Вітаю! І я виходив цих вихідних , без результативно, правда вийшов пізновато і мене швидко "зловили" сутінки!
При такому полюванні дійсно маєш можливість поспостерігати за природою,тай задуматись над життям і т д...
  • Myron
  • Поза форумом
  • Moderator
  • Постів: 2859

Re: Полювання на лисицю з манком 07/01/2015 15:23 #113278

Сьогодні знову був у полях...
Поїхав зранку..
В 7.15 вже вмостився..
Ясна погода. Сніжок, сантиметрів 3-5. Мороз -12С.
Просидів до 10.00. І ніц..
Бачив лише зайців.
До речі, знову попадались пари, які бігали один за одним.
Лиса жодного..

ПС: був без зброї..
  • Slavamaz
  • Поза форумом
  • Moderator

Re: Полювання на лисицю з манком 07/01/2015 23:41 #113282

Славік, Різдво лисиці святкують
  • Myron
  • Поза форумом
  • Moderator
  • Постів: 2859

Re: Полювання на лисицю з манком 08/01/2015 07:54 #113284

Напевно!
  • Slavamaz
  • Поза форумом
  • Moderator

Re: Полювання на лисицю з манком 08/01/2015 20:06 #113288

Я сьогодні теж виходив побродити з манком(вперше в сезоні). Здалеку побачив гарного крупного лиска. Але оскільки я був до нього за вітром , то він мене теж почув і побачив здалеку. Зайшовши на очікуване місце підманювання , поманив... Даремно. Можливо вітер трохи засильний , а можливо в цьому районі крім того лиска більше нікого не було. Поки свята і нічого вдома не можна робити , трохи попрактикуюсь. Завтра напевно знову піду , тільки в інше місце.
  • Хімік
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

Re: Полювання на лисицю з манком 09/01/2015 07:16 #113296

В який час доби ходив і яка була погода?
  • Slavamaz
  • Поза форумом
  • Moderator
Модератори: Myron
Час створення сторінки: 0.72 секунд

Останні оголошення

Коментуємі оголошення

Популярні оголошення