Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Банер
Банер
Ласкаво просимо, госте!
Ім'я користувача Пароль: Запам'ятати мене
  • Сторінка:
  • 1
  • 2
  • 3
<--

ТЕМА: Правильний добір підранка

Re: Правильний добір підранка 18/03/2011 13:33 #43752

vasyl eger написав:
dorizaiut kabaniv espanci

ne liakaitesi
vasyl може знаєш,що це за порода собак,що кабана тримають???
  • Muhaylovuch
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Полювання без собаки , як весілля без музики.
  • Постів: 2183
ІЖ-27Е -12К. Дратхаар,2 лайки, Гладкошерстний фокстер"єр.

Re: Правильний добір підранка 18/03/2011 14:04 #43757

• бригадирь
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 3759

Re: Правильний добір підранка 18/03/2011 14:09 #43758

В таких випадках, можно лише намацати,те,що маєш добирати
  • бригадирь
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
Останнє редагування: 18/03/2011 14:12 від ostt.

Re: Правильний добір підранка 18/03/2011 14:22 #43760

бригадирь написав:

Ну тут на мою думку завдають більше мук тварині.Як вже так боявся, що олень на роги візьме міг ножа до патика привязати.
  • strilok
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • полювання,відпочинок на природі.
  • Постів: 928
ИЖ-18 МН (30-06)

Re: Правильний добір підранка 18/03/2011 14:25 #43761

strilok написав:
бригадирь написав:

Ну тут на мою думку завдають більше мук тварині.Як вже так боявся, що олень на роги візьме міг ножа до патика привязати.

Міг і дострелити.Ти не звернув увагу,він коли ішов до оленя,біля дерева залишив рушницю.
  • бригадирь
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

Re: Правильний добір підранка 18/03/2011 14:32 #43763

[quote="бригадирь" post=43761]strilok написав:
бригадирь написав:

Міг і дострелити.Ти не звернув увагу,він коли ішов до оленя,біля дерева залишив рушницю.

Цигани!!! Він тепер крутий, бо встромив ножа хрен знає чи попав в легені-а тварина буде помирати від болю щей від спазму в легенях і задушшя.Дуже мучительна смерть-якщо не пробив наскрізь легені-до 10хв буде мучитись,а курва кулі пошкудував.
  • strilok
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • полювання,відпочинок на природі.
  • Постів: 928
ИЖ-18 МН (30-06)
За пост подякували: DOK

Re: Правильний добір підранка 18/03/2011 15:09 #43772

strilok написав:
бригадирь написав:

ЖИВОДЬОР!!!
  • Muhaylovuch
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Полювання без собаки , як весілля без музики.
  • Постів: 2183
ІЖ-27Е -12К. Дратхаар,2 лайки, Гладкошерстний фокстер"єр.

Re: Правильний добір підранка 18/03/2011 16:09 #43777

Бородатий Василь Єгер на монтереї
  • бригадирь
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
За пост подякували: strilok

Re: Правильний добір підранка 17/11/2013 07:15 #105466

Не дає мені спати вчорашній випадок на полюванні.
Номер стріляв в кабана і той успішно пішов підранком. Кров була.
Знервувало мене те, що:
- за ним пішли відразу. Не почекали хоч з пів години, що б ліг і, прийшовши метрів 100, повернулися;
- пси - бездарі, а організовувати правильний добір ніхто й не збирався!

Норд теж себе не проявив. Ми пройшли більше кілометра і втратили слід. Оправдовую пса тим, що він ніколи не гриз дика і для нього запах сліду кабана це просто один з тисячі запахів. Але факт один, як каже Роман11: - "не має наш колектив звірових псів". Нажаль.

Щоб виправити ситуацію, планую якнайбільше часу проводити з псом в лісі. А тому, якщо треба нагонич з псом, який не претендує на м'ясо і готовий бути в долі при оплаті - звертайтесь! Неділі, як правило , вільні.

Не вміємо ми полювати!!! А найгірше те, що більшість вважає, "краще ще одну нагінку візьмем, ніж будемо водити коломийки і добирати".
  • aber
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Клуб "Ловецтво України"
  • Постів: 364
За пост подякували: ivans, ОлегП

Re: Правильний добір підранка 17/11/2013 14:44 #105473

З тими підранками не так все просто, особливо без снігу.
Перша проблема полягає в тому що стрілець каже що попав, а куди попав і наскільки серйозна рана, ніхто не скаже. Кров, це ще не показник, точніше може бути показником і невдалого попадання, особливо коли картеч використовують.
Щодо пса, то на території де ходять кабани слідів безліч, тому пси бувають розгублені, не знають по якому сліду іти. Я колись мав подібні випадки... Одного разу попадання видалося очевидним і з короткої дистанції, а кабан як у воду канув. Оскільки швидко темніло, а пса при собі не було, то відклав пошуки до ранку. Пів дня витратив лазячи хащами за псом і так нічого не знайшов. Пес натрапляв на багато різних слідів і водив мене то в один бік, то в протилежний. Мені видається що пес має розуміти якого звіра від нього вимагають знайти, але щоб його цього навчити, то треба затратити масу зусиль і часу, а який буде результат, ніхто непердбачить. Окрім того, кожен пес то особистість, ви хочете щоб він шукав кабана, а він занюхав свіжий запах козулі... Як нема крові, то як довідатися по чиєму сліду він тебе веде?
Організація колективних полювань, то окрема "пісня", там не тільки добір підранка важко організувати, але навіть грамотну загінку провести, щоб нагоничі з номерами не розминулися (це з мого скромного досвіду). Мені здається що у вашому випадку (якщо є тверде переконання що було попадання) треба було щільно прогнати загінку в напрямі, яким пішов підранок, якщо звір упав, то був би якийсь шанс знайти.
  • urban
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 956
"Ein schlechter Jagdtag ist immer noch besser als ein guter Arbeitstag"

Re: Правильний добір підранка 17/11/2013 18:16 #105478

Отут би якраз пригодилися собаки, що вміють працювати по КРОВ"ЯНОМУ сліду...
А в Україні таких собак можна перелічити на пальцях одної руки..
  • Slavamaz
  • Поза форумом
  • Moderator
  • Постів: 6122
ТОЗ-БМ 16к; ІЖ-12 16к; Weihrauch 77

Re: Правильний добір підранка 17/11/2013 18:17 #105479

Звичайно що потрібно пса вчити,вчити відновити закладені від вовка гени.Вовк як попадає на слід підранка і зачує кров то по шляху можуть кози стояти біля цього сліду і він їх не рушить.Підранка завжди легше йому взяти ніж здорового тому і пошукову собаку побічні сліди і запахи не повинні цікавити.
Якщо підранок пішов дальше як 100-200м.то бажано не йти з собакою зразу дальше,а краще з4-5 год дати відстигнути слідові тай звір заляже десь і стече кровю.Якщо йти за ним зразу то по-перше широкий еоридор запаху свіжого змішується з запахом іншої особини,зарізкий і може збивати собаку .Але найголовніше-підранок який чує погоню буде до останньої краплі крові боротися за життя і піде дуже далеко.
  • ярий
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 1932
За пост подякували: roman11, aber

Re: Правильний добір підранка 17/11/2013 19:13 #105484

urban написав:
.. Як нема крові, то як довідатися по чиєму сліду він тебе веде?

В випадку що описує Андрій, ми ішли чітко по крові! Десь через кілометер з гаком коли втратили явну кров, розійшлись і прочесали ше якийсь відрізок лісу. Бу вби сніг і більший запас часу, думаю шансів булоб більше. Нарахунок собаки, Норд ішов добре, інколи трохи збивався бо слідів дійсно було багато. Все приходить з досвідом, як для людей так і собак. Шкода шо невдалось добрати, але місцеві єгеря були повідомлені про місце де пішов кабан, можливо вже добрали.
  • roman11
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 468

Re: Правильний добір підранка 17/11/2013 19:56 #105488

Зроблено постріл , оглянуто місце влучання і винесений вердикт-підранок. Все розпаковуй наплічники і починай чамкати тормозок. Звір має заспокоїтись і дійти. Переслідування звіра відразу не допустиме. Стурбований звір буде віддалятись чим далі , кров згорнеться закриє рану і не буде сліду. Він все рівно дійде , та чи знайдуть його , чи пропаде це вже не відомо. З вище наведеного роблю висновок , що керувала полюванням людина , або не досвідчена , або зацікавлена." Ці сьогодні не добули , а завтра я з козаками доберу" на превеликий жаль таке трапляється.
  • Aleksis
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 1830
Люблю українську природу
гарячий борщ, хлолдну воду...
Останнє редагування: 17/11/2013 19:57 від Aleksis.

Re: Правильний добір підранка 17/11/2013 20:26 #105491

ярий написав:
Звичайно що потрібно пса вчити,вчити відновити закладені від вовка гени.

Був би Ваш Бірко, ми б сьогодні вже шашлІк з того дика їли.
  • aber
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 364
Останнє редагування: 18/11/2013 00:27 від LСергій.

Re: Правильний добір підранка 18/11/2013 20:03 #105522

Все написано вірно,я дуже часто стикався з такою проблемою, іде нагінка, виходить паця , лунає постріл. Приходжу,кров на дві сторони, але пси які працювали в нагінці,пригнали на постріл почули кров і все. Яким чином стримати чортів які зачули кров не знає ніхто, ми пєм 100 грам,а пси полюють в своє задоволення,полювання попсуте ,чеканння псів триває пару годин. Зимою темніє швидко, особливо прикро коли в сутінках повернуться собаки а морди хитрі-хитрі і в крові. Маєш Юрку на завтра забаву - влупити з десяток кілометрів ,щоб в кращому випадку добрати або знайти підранка,а в гіршому віддати шану псячій та лисячій вечері. Отакі історіі трапляються не тільки в нашому колективі,а казки про слухняних псів які падуть по команді і не реагують на кров дуже мене денервують,полюю вже купу літ,а таких чемних псів не зустрічав.крім одного,був у нас такий тузік,який при пострілі падав і виходив тільки тоді коли чув звук мотора. Отакі брати моі справи з добором підранків .
  • Дід Юрко
  • Поза форумом
  • Досвідчений ловчий
  • Постів: 93

Re: Правильний добір підранка 20/11/2013 00:06 #105588

Aleksis написав:
Зроблено постріл , оглянуто місце влучання і винесений вердикт-підранок. Все розпаковуй наплічники і починай чамкати тормозок. Звір має заспокоїтись і дійти. Переслідування звіра відразу не допустиме. Стурбований звір буде віддалятись чим далі , кров згорнеться закриє рану і не буде сліду. Він все рівно дійде , та чи знайдуть його , чи пропаде це вже не відомо. З вище наведеного роблю висновок , що керувала полюванням людина , або не досвідчена , або зацікавлена." Ці сьогодні не добули , а завтра я з козаками доберу" на превеликий жаль таке трапляється.

Саме так
  • ярий
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 1932

Re: Правильний добір підранка 04/01/2015 09:20 #113258

В соцсітках всі радіють що олень обдурив мисливця і втік.А я щось думаю що йому вже не довгий вік.

• West
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 1824
Ніколи стільки не брешуть, як під час війни, після полювання і до виборів.
О.Бісмарк
  • Сторінка:
  • 1
  • 2
  • 3
Модератори: Myron
Час створення сторінки: 0.72 секунд

Останні оголошення

Коментуємі оголошення

• Продано.Дякую. Далі...

• нажаль не можу завантажити фото, якщо ко... Далі...

• Реєстрація- ФМСУ. Цуценятам 3,5 міс. Щеп... Далі...

• Ціна Іж-26 знижена до 500 $ (13500 грн.) Далі...

• не можу добавити фото, кому цікаве дане ... Далі...

Популярні оголошення