Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Банер
Ласкаво просимо, госте!
Ім'я користувача Пароль: Запам'ятати мене
 • Сторінка:
 • 1
 • 2
 • 3
<--

ТЕМА: Яким має бути закон про зброю!

Яким має бути закон про зброю! 22/02/2014 14:10 #108200

Країна міняється і те, якою вона буде, залежить і від нас. Саме ми, прості люди, маємо розробити закони, при яких хочемо жити. І маємо заставити «обранців» прийняти їх. А якщо вони цього не захочуть, то зробити майдани біля їх маєтків та садиб… Ми, мисливці, є власниками зброї, і хто як не ми мали б запропонувати кістяк закону про зброю. Я спробую зі свого досвіду власника та продавця зброї описати основні проблеми, які, на мою думку, існують та як би їх можна було б вирішити. Закликаю кожного долучитись до опису проблем та з пропозиціями по їх вирішенню. Також потрібно шукати діючих депутатів, через яких ми могли б наші напрацювання вцілити в життя. І так:
1. Що не так в існуючій системі продажу та володіння зброєю?
1.1. Відсутнє право на захист свого життя чи здоров’я, своєї приватної власності зі зброєю в руках. Якщо на вас нападає злочинець і ви захищаючись його поранили чи вбили, то злочинцем стаєте ви. Тобто існуючі закони на практиці захищають злочинців та створюють грунт для корупції в міліції та судах.
1.2. Відсутня презумпція невинності. Якщо у вас знайшли ніж не того розміру, або набої не того калібру, вас можуть заарештувати, хоч ви ніякого злочину і не вчинили.
1.3. Надмірна заорганізованість отримання дозволу на придбання та володіння мисливською зброєю. Для прикладу: для отримання чи продовження дозволу на зброю вимагається довідка про несудимість, яку можна отримати тільки особисто в області; дозвіл на придбання зброї видається чи не видається органами внутрішніх справ де на даний момент процвітає корупція та заангажованість і т.п.…
1.4. Обмеження на право володіння травматичною зброєю.
1.5. Надмірна заорганізованість та кількість дозвільних документів і звітів для продавців зброї.
1.6. Заборона продажу та володіння короткоствольною та стрілецькою зброєю. Ця заборона, на мою думку, в корні підриває обороноздатність України проти зовнішнього ворогу. В часи СРСР ми звичайно не володіли автоматами, але кожен вмів його розібрати та зібрати за лічені хвилини та вмів стріляти з нього. Теперішня молодь в більшості його бачила хіба по телевізору.
1.7. Відсутність на практиці обов’язкових курсів, навчання чи вишколів з правил поведінки та отримання навиків володіння зброєю.
Саме в такій послідовності я бачу недоліки існуючих правил придбання та володіння зброєю.

2. Які б мали бути правила придбання та володіння зброєю?
2.1. Захист життя людини та її приватної власні є основоположним пунктом. Будь-хто має право застосувати зброю проти нападника на ураження і для оправдання таких дій має бути достатньо тільки підтвердження самого факту нападу.
2.2. Верховенство презумпції невинності. Неосудність без доведеного факту вчинення злочину. Відсутність жодної відповідальності за володіння будь-яким ножем чи будь-якими набоями людьми дорослого віку. І взагалі, який сенс відносити до зброї ножі. З таким же ж успіхом до зброї можна віднести і викрутку, і камінь…
2.3. Для отримання дозволу на мисливську та травматичну зброю, на мою думку, має бути достатньо трьох документів: довідка про психічне здоров’я, довідка про несудимість (має в електронному вигляді передаватись в магазин на його запит), посвідчення про проходження курсів з навчання правил поведінки зі зброєю. Для володіння бойовим пістолетом можливо варто ввести ще якісь обмеження, принаймі на початках…
2.4. Має бути дозволений продаж та володіння стрілецькою зброєю. Але для цього, кожен бажаючий її придбати, має стати членом Народної армії (чи гвардії, як назовемо), з обов’язковими місячними військовими зборами не рідше ніж раз в 3 роки. Тобто, я бачу нашу армію як двохскладову: необхідна кількість професійних частин, та навчальні бази в кожному обласному центрі, можливо і районному, з інструкторами для навчання громадян України, добровольців, які в разі необхідності готові стати на захист держави зі своєю зброєю. Тільки на основі посвідчення члена Народної армії можна придбати стрілецьку зброю. На основі вказаних військових баз можуть бути створені філіали для отримання навиків володіння мисливською зброєю, які видаватимуть випускникам встановленого взірця посвідчення для придбання зброї. Можна курси з навчання володіння мисливською зброєю і не прив’язувати до Народної гвардії…
2.5. Спрощення процедури отримання ліцензії та дозволів магазинами, що продають зброю. Зараз окрім наявної ліцензії, на право торгівлею зброї, кожен магазин повинен раз в 3 роки отримувати дозвіл на право торгівлі в «органах»… Окрім того на кожного постачальника що три місяці купувати Дозвіл на закупівлю в тих же органах внутрішніх справ. Зрозуміло, що для отриманні ліцензії магазин має відповідати певним вимогам зберігання та охорони зброї, але всі подальші дозволи хіба створюють труднощі в роботі та грунт для впливу на «неугодних» не цілком чесними працівниками відповідних органів. Після отримання ліцезії на право продажу зброї діяльність міліції, на мою думку, має мати чисто інформаційно облікову функцію, щоб в разі вчинення злочину була можливість відслідкувати власника зброї, з якої був вчинений цей злочин.
Десь так…
 • ОлегП
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 4332
Нехай підождуть невідкладні справи
я надивлюсь на сонце і на трави,
наговорюся з добрими людьми,
не час минає, а минаєм ми.
© Ліна Костенко
Останнє редагування: 22/02/2014 14:14 від ОлегП.

Re: Яким має бути закон про зброю! 22/02/2014 20:58 #108217

Невже все правильно написав? Чи може все не правильно, що ніхто не реагує...
 • ОлегП
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 4332
Нехай підождуть невідкладні справи
я надивлюсь на сонце і на трави,
наговорюся з добрими людьми,
не час минає, а минаєм ми.
© Ліна Костенко

Re: Яким має бути закон про зброю! 22/02/2014 21:47 #108219

треба достукуватися до політиків, серед яких немало мисливців, і пропонувати зміни. Але мусимо пам'ятати що наша влада завжди боялася озброєного українця, тому буде багато перешкод.
 • urban
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 958
"Ein schlechter Jagdtag ist immer noch besser als ein guter Arbeitstag"

Re: Яким має бути закон про зброю! 22/02/2014 22:33 #108221

Можу сказати єдине: "мне нравится ход ваших мыслей" (с)! але де в чому ти, Олеже, або помиляєшся, або не правильно розумієш норми чинного законодавства, кваліфікацію злочинів тощо. Напр. наявність набоїв у особи. Потрібно розуміти, що це товари, які обмежені в цивільному обороті, тобто речі, які можуть перебувати у власності осіб лише за умови дотримання спеціального порядку їх набуття (вогнепальна гладка та нарізна мисливська зброя, набої до них). За твоїм твердженням можна казати для чого притягувати людину до відповідальності, у якої знайшли наркотичні речовини... і багато іншого. У кримінальному праві завжди є презумпція невинуватості, на відміну від цивільного права. Також я не побачив у твоїх пропозиціях такого положення, як відміна обовязкового продовження що три роки дозволу.
Як памятаємо, що свого часу щодо спільної розробки Закону України "про зброю" нам пропонувала співпрацю Асоціація власників зброї. але багато хто поставився до цього з надмірною обережністю або взяв цю пропозицію "в штики". Якщо нас цікавить новий закон про зброю, то ми самі не справимось. Тому варто подумати над співпрацею з АВЗ хоча б у напрямку розроблення законопроекту, який би задовільняв як власників зброї як любителів,так і мисливців.

п.с. Ще хочу звернути увагу, що цей склад ВР вже нічого не прийме крім політичних постанов та законів. Тому працювати над законопроектом зараз, а подавати вже новому складу ВР чи новообраному депутату. оскільки зареєстровані законопроекти втрачають свою силу при обранні нової ВР.

може в чомусь помиляюсь, поправте. Чекаю пропозицій та зауважень.
 • becyk
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 974
За пост подякували: Olekcandro

Re: Яким має бути закон про зброю! 22/02/2014 23:11 #108222

Про продовження що три роки дозволу:

Можливо про повну відміну цього пункту закону говорити недоречно, адже людина може серйозно захворіти (осліпнути наприклад, чи в якісь стресовій ситуації з катушок з'їхати). Періодичний медогляд проводити треба, але не що три роки!..
А от коли б дозвіл на зберігання та носіння видавався на 5-6 років, для мисливців це було б значне полегшення. Моральне і матеріальне...
 • burkales
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Клуб "Ловецтво України"
 • Постів: 548
Природу рідну ми не лише успадкували від своїх предків, але й позичили у нащадків.


 

 

Re: Яким має бути закон про зброю! 23/02/2014 00:09 #108223

Іване, а чи не може людина зійти з розуму за пів року? за рік? а хто забороняє сліпому мати зброю? адже він може нею володіти та розпоряджатись, але не обовязково використовувати, оскільки право власності у цивільному праві включає в себе: володіння, користування та розпорядження. кожне поняття має свій окремий зміст. Взяти до прикладу ярого... людина має або мінус 3 чи 4 по зору, але це йому не заважає на 400 метрів вибивати ціль.

Ті хто має нарізу, мене зрозуміє. Для чого раз у три роки робити вістріл? це 3 патрона по 20 грн. + 180 грн. послуга... Невже за три роки зброя може так змінитись, що бити інакше тощо...
 • becyk
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 974
Останнє редагування: 23/02/2014 00:11 від becyk.

Re: Яким має бути закон про зброю! 23/02/2014 09:19 #108224

Я бачу ситуацію наступним чином: Ми висловлюємось стосовно основних пунктів, проблем, які мають обовязково бути в новому законі. На основі такого обговорення формуємо ТЕЗИ нового закону про зброю. Потім за допомогою юристів переводимо це все в статті закону. Потім через депутатів приймаємо його. Десь так... Зараз важливо зібрати думки власників зброї, а не чекати, поки нам цей закон навяжуть мєнти чи хтось інший...
 • ОлегП
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 4332
Нехай підождуть невідкладні справи
я надивлюсь на сонце і на трави,
наговорюся з добрими людьми,
не час минає, а минаєм ми.
© Ліна Костенко

Re: Яким має бути закон про зброю! 23/02/2014 09:37 #108225

Від себе хотів би додати такий пункт - Прописати процедуру позбавлення права на володіння мисливською зброєю у разі позбавлення мисливця посвідчення мисливця (наприклад за браконьєрство).
 • Slavamaz
 • Поза форумом
 • Moderator
 • Клуб "Ловецтво України"
 • Постів: 6247
ТОЗ-БМ 16к; ІЖ-12 16к; Weihrauch 77; Weatherby V .223rem

Re: Яким має бути закон про зброю! 23/02/2014 12:37 #108228

Хотів би почути спочатку про співпрацю з Асоціацією власників зброї... співпрацюємо? АВЗ вже має певні напрацювання. Я так зрозумів, що їх найбільше цікавить - право осіб володіти короткоствольною нарізною зброєю. Наше, це виключення бюрократизму при отриманні, продовженні дозволу тощо. З цього випливає, що наші інтереси пересікаються! тим паче, що ми також є власниками зброї...
 • becyk
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 974

Re: Яким має бути закон про зброю! 23/02/2014 12:47 #108229

Я б вимагав би щоб законодавство, яке регулює питання володіння зброєю приватних осіб, було окремо від цілого комплексу питань які громадян не стосуються: торгівля зброєю, охоронні структури і т. п. Здається мені що як усе буде в одному законі, як зараз у наказі №622, то зацікавлені структури будуть тягнути "ковдру" в сторону своїх бізнесових інтересів.
 • urban
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 958
"Ein schlechter Jagdtag ist immer noch besser als ein guter Arbeitstag"

Re: Яким має бути закон про зброю! 23/02/2014 14:16 #108230

По суті існуюча процедура отримання дозволу на придбання, носіння та зберігання зброї не така вже й складна, але потребує невеликої реформи ( типу, не вимагати від людей тих документів, які дозвільники самі можуть зібрати ) і повної відсутності корупції. Тут не варто видумувати велосипед.
Тему продавців, майстерень, тирів не зачіпаю, бо не маю досвіду в тому. Але відчуваю, що хвороба та ж - корупція.
Щодо курсів, тут ми самі маємо бути свідомими і не купляти довідки про вивчення мат. частини і ТБ, а вимагати більш досконалих курсів з практиками і екзаминами. Те ж з мисливським квитком.
Найболючіша тема, як на мене, це короткоствол. Я за продаж пістолетів і підтримую Олега в тому, що таку зброю ( а також автоматичну) можна б було продавати особам за умови прийняття їх до лав народної армії.

Так виглядає, що й закону про зброю не треба. Достатньо внести відповідні зміни в наказ. А от закон про боротьбу з корупцією і послідовне та однозначне його виконання треба як повітря!
 • aber
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Клуб "Ловецтво України"
 • Постів: 364
Останнє редагування: 23/02/2014 14:19 від aber. Причина: Помилка

Re: Яким має бути закон про зброю! 25/02/2014 19:26 #108302

Виходячи з Ваших пропозицій люди старшого віку не зможуть мати стрілецьку зброю , бо вони вже не призивного віку. Потрібно врахувати досвід наших сусідів вивчити та порівняти закони інших країн вибрати найкраще , що підходить для нас. Короткосвол повинен бути і процедура його отримання не повинна бути із області фантастики. Добре , що ще не добавили обовязкові курси по рукопашці, щоб отримати дозвіл на короткосвол. Наша розмова нормальне явище , адже при обговоренні і випливають найкарщі результати , та пропозиції , які можна буде і використати у проекті закону про зброю.
 • Aleksis
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 1830
Люблю українську природу
гарячий борщ, хлолдну воду...

Re: Яким має бути закон про зброю! 25/02/2014 20:12 #108305

Добрий вечір. Я підтримую думку на рахунок велосипеда, потрібно як було сказано витіснути корупцію і внести деякі зміни. Але володіння і носіння зброї е дві різні речі. якщо по країні всі будуть носитись зі зброею ,гарного мало.
 • sergei
 • Поза форумом
 • Початківець
 • Постів: 10

Re: Яким має бути закон про зброю! 25/02/2014 20:13 #108306

Маю перші напрацювання. Букв багато, але потрібно ще більше... Читаємо, висловлюємось, допомагаємо..

1. Розділити на окремі закони питання що стосуються цивільної та бойової зброї.
2. До цивільної зброї відноситься вся вогнепальна зброя неавтоматичної дії.
3. Регламентувати обіг цивільної зброї Законом України про цивільну зброю.
4. Перелік ключових статей майбутнього закону:


Стаття… Класифікація зброї
Залежно від тактико-технічних даних, призначення і способу виг¬товлення вся зброя поділяється на такі види:
За призначенням
1. Бойова ручна стрілецька
2. Службово-штатна
3. Цивільна:
а) мисливська
б) спортивна
в) самооборони
4. Музейна, антикварна (історична)
За видом
1.Вогнепальна
2. Холодна
3. Газова
4. Пневматична
За способом виготовлення
Промислова
Кустарна
Несанкціонована
Вогнепальна цивільна зброя поділяється на:
1.Гладкоствольну:
а) переломна
б) помпова
в) півавтоматична
г) модульна
2.Нарізну:
а) модульна,
б) з повздовжно ковзаючим затвором,
в) півавтоматична,
г) переломна
3. Короткоствольну (пістолети, револьвери різних модифікацій)
4. Травматичну (пістолети, револьвери на набої не смертельної дії)
Зазначена класифікація є загальною і в свою чергу може поділятися на більш дрібні види, типи, системи, моделі, зразки зброї (крім несанкціонованої), вказані в Державному збройовому кадастрі України.Стаття ... Обмеження обігу зброї

На митній території України забороняється:
1) зброя, яка не має відповідних діючих дозволів;
2) атипова зброя, окрім колекційної;
3) зброя, яка не відповідає технічним вимогам, встановленим національними
стандартами України
4) переробка зброї, після якої змінюються її основні частини (ствол, затворна група), у разі відсутності відповідної ліцензії, переробка або пристосування інших предметів для можливого їх використання як зброї.
Забороняється також без необхідності доставати зброю та публічно її демонструвати, передавати зброю іншим особам, якщо ті не мають права на придбання, зберігання носіння та використання зброї.
Порушення зазначених норм тягне за собою відповідальність згідно з законом.

Стаття ... Виробництво, ремонт та торгівля зброєю та боєприпасами

Виробництво, ремонт, торгівля вогнепальною зброєю, боєприпасами до неї, здійснюються підприємствами, організаціями та громадянами на підставі ліцензій, що видаються уповноваженим органом, відповідно до Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності".
Спорядженням патронів до мисливської вогнепальної гладко ствольної та нарізної зброї можуть займатися власники такої зброї для особистого користування за наявності дозволу на зберігання та носіння зброї.

Стаття ... Придбання зброї громадянами України.

Громадяни України мають право на придбання, володіння та зберігання зброї, що є невід’ємною частиною прав та свобод людини.
Право на придбання вогнепальної травматичної, гладко ствольної (не залежно від розмірів), нарізної (крім автоматичної) зброї громадянин України отримує із досягненням 18 - річного віку
Для придбання зброї необхідно:
- Пройти навчання з правил поведінки зі зброєю, здати екзамен ліцензованому екзаменатору та отримати посвідчення про це встановленого взірця;
- Отримати довідку (висновок) ліцензованого медичного закладу про те, що за станом здоров'я він може володіти зброєю;
Право на придбання зброї наступає після подання вище вказаних документів разом із посвідченням особи (паспортом) суб’єкту реалізації зброї, та після отримання цим суб’єктом в електронному вигляді підтвердження з органів внутрішніх справ про відсутність судимості та інших правопорушень, які згідно цього Закону не дають права на володіння зброєю.
Право на придбання короткоствольної вогнепальної зброї (пістолети, револьвери різних модифікацій) громадянин України отримує із досягненням 25 - річного віку та відповідно до переліку осіб, які мають право на придбання та зберігання коротко ствольної вогнепальної зброї (Додаток 1) Для придбання зброї необхідно окрім перерахованих вище документів пред’явити суб’єкту реалізації зброї довідку про приналежність до однієї з перерахованих категорій громадян, які мають право на володіння коротко ствольною зброєю. Право на придбання зброї наступає після подання вище вказаних документів разом із посвідченням особи (паспортом) суб’єкту реалізації зброї, та після отримання цим суб’єктом в електронному вигляді підтвердження з органів внутрішніх справ про відсутність судимості та інших правопорушень, які згідно цього Закону не дають права на володіння зброєю.

Порядок видачі ліцензій екзаменаторам та медичним закладам визначається Законом України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності".Стаття ... Дозвіл на зброю.
Дозвіл на право володіння зброєю видається органами внутрішніх справ за місцем проживання фізичної особи чи за місцезнаходженням юридичної особи протягом десяти робочих днів з дня подання документа про придбання зброї. Дозвіл є безтерміновим і його припинення можливе тільки у випадках передбачених цим Законом.

Стаття ... Реєстрація зброї
Придбана зброя реєструється в день реалізації суб'єктами господарювання, що згідно з отриманою ліцензією займаються реалізацією зброї з наступним повідомленням необхідних даних органу внутрішніх справ у порядку та за формою, встановленими Додатком….
Придбана громадянами зброя підлягає реєстрації у відповідному о𬬬гані внутрішніх справ у десятиденний термін з дня її придбання.
Реєстрація і видача дозволу на зберігання, носіння зброї проводиться у двотижневий термін з моменту подачі заяви та документів, які підтверджують законність придбання зброї.
Дозвіл на зброю видається на кожну одиницю зброї відповідного виду.
Якщо цивільна зброя придбана з метою самозахисту чи занять спортом, то у дозволі на зброю ставляться позначки відповідно “Без права полювання”, “Використання тільки на спортивних спорудах”.
Бойові припаси до цивільної зброї придбаваються громадянами на підставі відповідних дозволів на зберігання і носіння зброї.Стаття ... Зупинення дії дозволу на зброю

При накладанні на особу стягнень за браконьєрство чи перебування за кермом під впливом алкоголю чи наркотичних речовин власник зброї позбавляється права на її володіння терміном на 5 років.
У разі порушення кримінальної справи щодо особи, яка є власником зброї, її умовного засудження або засудження до позбавлення волі з відстрочкою виконання вироку чи до виправних робіт дія дозволу на зберігання і носіння зброї зупиняється до винесення судом виправдовувального вироку або на період іспитового строку, чи на строк відстрочки вик¬нання вироку чи виправних робіт.
Особа, щодо якої було прийнято рішення про призупинення дії дозволу на зброю, повинна здати дозвіл, зброю та бойові припаси до неї на тимчасове зберігання до органу внутрішніх справ за місцем проживання. У разі ухилення від здачі вищезазначених предметів, останні можуть бути вилучені у примусовому порядку з дотриманням вимог, встановлених чинним законодавством.
Після усунення підстав для призупинення дії дозволу на зброю орган внутрішніх справ повертає зброю, бойові припаси і дозвіл на зброю власнику.
Зупинення дії дозволу може бути оскаржене до суду в установленому законом порядку.


Стаття ... Припинення дії дозволу на зброю

Дія дозволу на зброю припиняється у разі:
1) припинення постійного місця проживання власника на території України;
2) повторне притягнення до відповідальності за браконьєрство чи перебування за кермом під впливом алкоголю чи наркотичних речовин
3) конфіскації чи оплатного вилучення зброї та бойових припасів на підставі вироку суду або постанови органу, уповноваженого розглядати справи про адміністративні правопорушення;
4) ліквідації підприємства, установи, організації або припинення трудових відносин, у зв'язку з якими було видано дозвіл на зброю;
5) виявленні порушень при отриманні права на придбання зброї;
6) смерті власника зброї.
У разі припинення дії дозволу на зброю власник або спадкоємець зобов'язаний реалізувати зброю та боєприпаси до неї у визначеному порядку в двох місячний термін.
При невиконанні вказаної вимоги винні особи несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.
Припинення дії дозволу може бути оскаржене до суду в установленому законом порядку.


Стаття …. Користування зброєю та її застосування
Життя людини та її приватна власність є недоторканими, тому громадяни мають право застосовувати зброю для необхідної оборони від злочинних та інших протиправних посягань та затримання злочинців.
Зброя застосовується громадянами як крайній захід для:
захисту від злочинних посягань на життя і здоров'я, житло та ма鬬¬но - своє власне чи інших громадян;
захисту від збройового нападу на приміщення організації, установи чи суб'єкта господарювання, де вони працюють;
затримання особи, яка скоїла злочин і намагається втекти або вч謬¬нити опір, з наступною передачею її працівникам органів внутрішніх справ;
знешкодження тварин, що загрожують життю чи здоров’ю людей;
для попередження про намір застосувати зброю (постріл вгору), а також для подачі сигналу тривоги та виклику допомоги.
Для застосування зброї достатньо підтвердженого самого факту нападу на особу чи її приватну власність.
Забороняється застосовувати зброю щодо жінок з явними ознаками вагітності та неповнолітніх, крім випадків учинення ними збройного чи групового нападу.
Відповідальність за незаконне застосування зброї встановлюється законодавством України.
При враженні нападаючого внаслідок застосування вогнепальної зброї особа повинна негайно викликати швидку медичну допомогу для пораненого, вжити заходів щодо забезпечення охорони місця події, сповістити органи прокуратури та міліції про застосування зброї.


Стаття … Носіння і перевезення зброї
Право на винесення зброї і бойових припасів за межі місця їх зберігання (службового приміщення, квартири, будинку чи іншого приміщення) мають власники або користувачі зброї, які отримали дозвіл органів внутрішніх справ на її зберігання і носіння.
Мисливську зброю та зброю для самооборони можна перевозити транспортними засобами тільки в розрядженому вигляді. Перевезення зброї в громадському транспорті дозволено тільки в розрядженому вигляді та в чохлі.
Носіння коротко ствольної зброї дозволено тільки в скритному вигляді.
Централізоване перевезення зброї та бойових припасів здійснюється тільки в супроводі озброєної охорони.
Правила перевезення зброї, бойових припасів визначаються Кабінетом Міністрів України або уповноваженим ним органом.


Стаття ... Зберігання зброї
Право на зберігання зброї надається фізичним і юридичним особам, які отримали у встановленому порядку ліцензії на здійснення діяльності, пов'язаної з обігом зброї або дозвіл на зброю і бойові припаси.
Зброя повинна зберігатися в умовах, що забезпечують її збереження та виключають доступ до неї сторонніх осіб.
До оформлення прийняття спадщини у разі тривалого (більше трьох місяців) відрядження проходження військових зборів чи строкової служби у Збройних Силах України, а також за наявності інших поважних причин з дозволу органу внутрішніх справ дозволяється тимчасове зберігання зброї без права користування в дорослого члена сім'ї або у близького родича власника зброї за умови дотримання правил її зберігання.


Стаття ... Облік зброї
Вся виготовлена в Україні зброя, а також зброя, ввезена на її територію, підлягає облікові, який здійснюється шляхом збору, систематизації та реєстрації відомостей про наявність, стан та використання зброї в Україні в цілому.
Облік між суб’єктами господарської діяльності здійснюється на основі Товаро-транспортних накладних з обов’язковою графою де вказується номер кожної одиниці зброї. Суб’єкти господарської діяльності щомісячно подають звіт про обіг зброї до органів внутрішній справ (Додаток…).
В Україні ведеться інформаційна кулегільзотека слідів, що залишаються на кулях та гільзах, сертифікованих видів і систем зброї. Порядок ведення кулегільзотеки визначається Додатком…
Облік антикварної (історичної) зброї в державних закладах культури, музеях відомчого підпорядкування, приватних колекцій зброї проводиться на основі вимог формування музейного фонду України”


Ще потрібні статті про пропаганду та культуру поведінки зі зброє, навчання молоді (щось на зразок колишніх ДОСАф), тири та стрільбища, розвиток стрілецьких видів спорту і т.д.п. Допомагайте, сам не потяну…
 • ОлегП
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 4332
Нехай підождуть невідкладні справи
я надивлюсь на сонце і на трави,
наговорюся з добрими людьми,
не час минає, а минаєм ми.
© Ліна Костенко

Re: Яким має бути закон про зброю! 26/02/2014 11:50 #108313

Цими днями Асоціація власників зброї активно заявляє про свої законодавчі ініціативи, "Свобода" теж має якийсь свій інтерес у тому, може час і мисливцям долучитися до процесу, щоб в черговий раз без нас не вирішили те, що значною мірою стосується саме мисливців. Якраз є нагода використати мисливську асоціацію, налагодити спілкування з київськими мисливськими форумами. Зволікати вже нема куди.
 • urban
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 958
"Ein schlechter Jagdtag ist immer noch besser als ein guter Arbeitstag"

Re: Яким має бути закон про зброю! 26/02/2014 15:43 #108325

Підтримую думку в.о. міністра і, слава Богу, що на Майдані люди не мали зброї, бо було б щось страшне та катастрофічне.
Автоматического оружия у населения быть не должно - Аваков
26.02.2014 | 15:42
0
0
0
0
Исполняющий обязанности министра внутренних дел Арсен Аваков выступает против наличия автоматического оружия у населения Украины.

Аваков высказался против свободной продажи оружия

Об этом он заявил на брифинге.

"Наличие вооруженных людей на улицах не создает покоя ни для кого. Ситуация должна быть урегулирована. Есть разные точки зрения, в том числе - легализация оружия... Я думаю, что правда - посредине. Никакого автоматического оружия у населения на руках быть не должно", - цитирует Авакова "Сегодня".

Он также сообщил, что МВД, Самооборона Майдана и "Правый сектор" решили жестко реагировать на проявления бандитизма, осуществленного якобы от имени этих организаций.

"В последнее время участились эпизоды бандитизма и мародерства под прикрытием названий Самообороны и "Правого сектора". Особенно ярко это проявляется далеко от Киева - в областях. Мы провели соответствующий военный совет с Самообороной, "Правым сектором" и другими структурами и приняли решение очень жестко на это реагировать", - сообщил и.о. министра.

По его словам, один из таких случаев произошел в Днепропетровской области.

"Я приведу в качестве примера вчерашний случай в Днепропетровской области. Группа вооруженных людей с муляжами и настоящим оружием ворвалась в одну из районных администраций и предложила главе администрации от ПР написать заявление об отставке. Тот сказал, что представились силами Самообороны Майдана, а на вопрос, если не писать заявление, последовал ответ - 30 тысяч", - сообщил Аваков.

При этом он добавил, что на фоне гражданских протестов милиция остерегается давать адекватный отпор и происходят подобные ситуации.

"Из этой ситуации нужно выходить только одним образом - вернуть доверие к органам внутренних дел, милиционерам, которые стоят на улице", - сказал Аваков.

Читайте такжеАктивисты в Днепропетровске отрицают давление на Удода

Он также сообщил, что ситуация с исчезновением около 30 бойцов "Беркута" находится под контролем.

"Сейчас проходит служебное расследование, везде проводим инвентаризацию спецсредств и наличие персонального состава. Ушли в неизвестном направлении те люди, которые понимают, что им может быть предъявлено соответствующее обвинение... Ситуация под контролем, оружие под контролем. Я думаю, что ситуация разрешится в ближайшие дни", - заверил он.
 • Степанович
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 2948
Шануй людей, коли крокуєш вгору,
бо стрінеш їх, коли спускатимешся вниз.
/Кант/

Re: Яким має бути закон про зброю! 26/02/2014 16:17 #108326

Звичайно що міліція буде проти легалізації зброї. Ви що, чекали що вони добровільно відмовляться від 300 баксів за кожен дозвіл? Я також думаю, що автоматичну зброю легалізувати передчасно, а ось придбання цивільної зброї має бути максимально спрощене.

Стосовно майдану, до бандюки в погонах тільки тому і відступили, що отримали відсіч... А якщо б знали що попадуть під кулі, то може і не пхалися б взагалі.
 • ОлегП
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 4332
Нехай підождуть невідкладні справи
я надивлюсь на сонце і на трави,
наговорюся з добрими людьми,
не час минає, а минаєм ми.
© Ліна Костенко

Re: Яким має бути закон про зброю! 26/02/2014 16:33 #108327

Ось про зброю і "що би було б якби вона була на майдані"..., крові менше б було:

"То есть Янукович и его окружение просто шли вперед, не обращая внимания на все это. И когда пошли жертвы и стало понятно, что у майдана тоже есть оружие и он готов его применить, - вот тогда он испугался."

newvv.net/ukraine/228825.html

П.С. ще один приклад чому мєнти не хочуть міняти закон про зброю: tsn.ua/politika/u-mayetku-pshonki-znaysh...kcionera-336685.html
 • ОлегП
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 4332
Нехай підождуть невідкладні справи
я надивлюсь на сонце і на трави,
наговорюся з добрими людьми,
не час минає, а минаєм ми.
© Ліна Костенко
Останнє редагування: 26/02/2014 16:38 від ОлегП.

Re: Яким має бути закон про зброю! 28/02/2014 11:59 #108405

Тема цікава, широко обговорювана в суспільстві, принаймі в тій частині його, що має якесь відношення або зацікавлена. Це питання обговорюється і на інших сайтах, давно. Дозволю висловити деякі свої думки з цього приводу.
Питання володіння населенням країни зроєю має бути обовязково врегульоване законом, а не відомчим наказом, хай навіть зареєстрованим в Мінюсті.
Прийняття такого закону вже давно ініциатує Асоціація власників зброї, і є підготовлений законопроект. Тому я не вбачаю доцільності ще щось видумувати-вигадувати. Логічніше було б ОБЄДНАТИСЬ всім зацікавленим сторонам, при потребі внести свої пропозиції і спільними зусиллями ПРОДАВЛЮВАТИ його прийняття ВР. МВС в обовязковому порядку буде однією із зацікавлених сторін, незалежно від того, хто буде ініциатором такого закону - тому, що на це відомство покладається відповідальність за виконання цього закону.
Щодо думок, виказаних перед мною, маю деякі запитання або зауваження:
Неможу зрозуміти, що спільно має принцип побудови Збройних Сил країни з питанням права населення на володіння зброєю (п.2.4. ОлегаП). Вважаю, що в бойова зброя не може бути у вільному обертанні, аж ніяк. Я проти володіння населенням короткоствольною зброєю (бойові пістолети, револьвери), а військова зброя, перероблена під так звану мисливську, має бути вилучена. Доречі, прозвучала думка про перелік осіб, які мають право на придбання та зберігання короткоствольної зброї. А з якої такої радості пропонується цей перелік? Може все таки всі громадяни рівні в своїх правах, і якщо право володіння зброєю надається всім, то не може бути ніяких переліків, за винятком визначеного переліку захворювань та обмежень визначених в законний спосіб (наприклад - притягнення особи до кримінальної відповідальності за визначений перелік злочинів). Омеження в правах громадян мають бути зваженими, обгрунтованими.
Навчання користуванню зброєю. Пропонується обовязкове навчання в визначеному порядку в інструкторів. Питання - а ті особи, професія яких повязана з постійним користуванням зброєю (військовослужбовці, працівники правоохоронних органів які постійно мають справу зі зброєю)? Їм обовязково навчатись в цих інструкторів?
Поряд з цим виникає ще одне запитання щодо надання довідок медзакладів про стан здоровя (і психіатра і нарколога). Військовослужбовці та працівники правоохоронних органів щорічно в обовязковому порядку проходят деспасеризацію. Алкоголіки, наркомани, тих, що захворіли на психічні розлади звільняють. Для чого іншим ходити по диспансерам? Взагалі чому людині необхідно доказувати, що вона нормальна? Органи МВС хай запитують ті диспансери.
Перереєстрацію пропоную кожні 5 років.
Щодо вилучення зброї за браконєрство. Нагадаю, що вилучення зброї за незаконне полювання, порушення правил полювання передбачене кримінальним і адміністративним законодавством. В Законі про зброю буде написано приблизно такий текст: порушення законодавства України про зброю тягне за собою кримінальну та адміністративно відповідальність згідно з законодавством України. Нормотворча діяльність все таки базується на чітко визначених засадах і вимогах.
 • Olekcandro
 • Поза форумом
 • Ловчий експерт
 • Постів: 256
За пост подякували: ОлегП

Re: Яким має бути закон про зброю! 28/02/2014 12:52 #108406

Дякую за участь в обговоренні. По пунктах:
- Питання володіння населенням країни зроєю має бути обовязково врегульоване законом, а не відомчим наказом, хай навіть зареєстрованим в Мінюсті. Погоджуюсь. Але може бути перехідний період, необхідний для запуску механізмів передбачених новоприйнятим законом.
- Прийняття такого закону вже давно ініциатує Асоціація власників зброї, і є підготовлений законопроект Щоб співпрацювати з кимось в цьому питанні, необхідно спочатку сформувати свою позицію та бачення цього закону. Для цього і розпочато на мисливських форумах його обговорення.
- Неможу зрозуміти, що спільно має принцип побудови Збройних Сил країни з питанням права населення на володіння зброєю Також схиляюсь до цієї думки. Закон мав би регулювати обіг ЦИВІЛЬНОЇ зброї, до якої має бути віднесена вся неавтоматична зброя. Право ж придбання автоматичної зброї має регулюватись іншими законодавчими актами.
- Я проти володіння населенням короткоствольною зброєю Не погоджуюсь. Закон має регулювати не тільки мисливську зброю, але і зброю для самообороги та спортивну. основною ж зброєю для самооборони є саме короткоствольна зброя.
- Доречі, прозвучала думка про перелік осіб, які мають право на придбання та зберігання короткоствольної зброї. А з якої такої радості пропонується цей перелік? Щоб уникнути можливості придбання цієї зброї гопниками і їм подібними. В різних країнах це питання вирішено по різному. В Ізраїлі, наприклад, достатньо підтвердження, що ти займаєшся підприємницькою діяльністю...
- Питання - а ті особи, професія яких повязана з постійним користуванням зброєю (військовослужбовці, працівники правоохоронних органів які постійно мають справу зі зброєю)? Їм обов'язково навчатись в цих інструкторів? Питання обігу на володіння бойовою та службовою зброєю мало б регулюватись відповідними законами.
- Взагалі чому людині необхідно доказувати, що вона нормальна? Що найменше при першому придбанні зброї, на мою думку, необхідно визначати адекватність майбутнього власника зброї. Всім відомі випадки неадекватної поведінки людей зі зброєю в інших країнах... В який спосіб це робити - обговорюємо, пропонуємо...
- Перереєстрацію пропоную кожні 5 років. Перереєстрація зброї кожні 3 чи 5 років це ніщо інше, як шлях до корупції та хабарництва у контролюючих органах. Жодної перереєстрації. Органи самі повинні відслідковувати хто втратив право на володіння зброї через порушення закону...
- Щодо вилучення зброї... Існує різна практика в різних країнах. В Польщі, наприклад, за перебування за кермом власника зброї в стані алкогольного сп'яніння, навіть якщо він не мав в той час при собі зброї, позбавляють права володіння нею довічно. Так само і з браконьєрством... Можна це питання врегулювати і іншими законодавчими актами, але тоді можуть виникати проблеми різного тлумачення та ймовірність зловживань. Тому краще прописати всі питання в цьому законі

На іншому форумі прозвучала цікава думка: Дозвіл на право володіння зброєю має бути один. Жодних дозволів на придбання кожної наступної одиниці зброї, продовження дозволів і т.п. Щось на зразок Посвідчення водія. Ніхто ж не заставляє водіїв при придбанні кожної наступної машини отримувати нове посвідчення водія...
 • ОлегП
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 4332
Нехай підождуть невідкладні справи
я надивлюсь на сонце і на трави,
наговорюся з добрими людьми,
не час минає, а минаєм ми.
© Ліна Костенко
Останнє редагування: 28/02/2014 13:08 від ОлегП.
 • Сторінка:
 • 1
 • 2
 • 3
Час створення сторінки: 0.88 секунд

Останні оголошення

Коментуємі оголошення


 • Далі...

 • Продано.Дякую. Далі...

 • нажаль не можу завантажити фото, якщо ко... Далі...

 • Реєстрація- ФМСУ. Цуценятам 3,5 міс. Щеп... Далі...

 • Ціна Іж-26 знижена до 500 $ (13500 грн.) Далі...

Популярні оголошення

Powered by HuntingUkraine.com