Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Банер
Ласкаво просимо, госте!
Ім'я користувача Пароль: Запам'ятати мене
<--

ТЕМА: Чи є альтернатива в УТМР

Re: Чи є альтернатива в УТМР 18/07/2012 12:34 #81746

Ось отримав від нашого голови таку писульку:
_____1.jpg


Але чим воно поможе нам???
 • LСергій
 • Поза форумом
 • Moderator
 • Клуб "Ловецтво України"
 • Постів: 3147
Обов"язково читаємо ПРАВИЛА
............................................
Мисливець сьогодні - це стан душі, а не спосіб виживання як колись. І саме традиції повинні пояснювати цю різницю!!!

Re: Чи є альтернатива в УТМР 18/07/2012 13:12 #81748

Ось отримав від нашого голови таку писульку:

Що Тобі незрозуміло?То означає ,що У вас все гаразд,комісія підтримала і дала добро на розгляд на сесії (там багато мисливців),залишилося лише узгодити на який термін...Якщо дадуть на 49 років ,значить вашому Утмру бути..
 • бригадирь
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 3759
Останнє редагування: 18/07/2012 13:20 від бригадирь.

Re: Чи є альтернатива в УТМР 18/07/2012 13:21 #81749

У нас доречі аналогічна ситуація...Чекаємо сесії...
 • бригадирь
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 3759

Re: Чи є альтернатива в УТМР 18/07/2012 14:39 #81756

Зараз чомусь не практикують у нас в області давати на 49 років угіддя, а тільки чомусь на 15.......
 • Олесь
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 1011
Лиш Той є гідним, при якому Світ стає кращим !

Re: Чи є альтернатива в УТМР 18/07/2012 15:11 #81757

Все правильно,так і повинно бути,а то пороздають на півстоліття ,а орендарі потім говорять як із дуба...Ніхто нікого невповноважував роздавати на такі терміни...
 • бригадирь
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 3759


 

 

Re: Чи є альтернатива в УТМР 18/07/2012 17:04 #81762

бригадирь написав:
...То означає ,що У вас все гаразд,комісія підтримала і дала добро на розгляд на сесії...


В тім то закавика що погодження на місцях не було проблемним, а от погодження в області стало дуже складним!!!
І таке не тільки в нашому випадку!!!
Наше питання вже повинні були розглянути пару разів і все чомусь десь стопорилось, і не доходило до розгляду по суті!!!
Тому і маю сумніви що погодять до відкриття сезону.
 • LСергій
 • Поза форумом
 • Moderator
 • Клуб "Ловецтво України"
 • Постів: 3147
Обов"язково читаємо ПРАВИЛА
............................................
Мисливець сьогодні - це стан душі, а не спосіб виживання як колись. І саме традиції повинні пояснювати цю різницю!!!

Re: Чи є альтернатива в УТМР 18/07/2012 17:34 #81764

Декілька днів назад ми дізнались що ніякого переросподілу не було і що угідь у нас нема.

І повір мені (згадаєш мої слова) цього року на ваших угіддях не буде відбуватися полювання, Волсинські угіддя, які були під Червоноградським ТМіР перейшли до Радехівського ТМіР і там цього року полювання не буде, так що ....
 • Muhaylovuch
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Полювання без собаки , як весілля без музики.
 • Постів: 2180
ІЖ-27Е -12К. Дратхаар,2 лайки, Гладкошерстний фокстер"єр.

Re: Чи є альтернатива в УТМР 18/07/2012 22:38 #81785

Олесь написав:
Зараз чомусь не практикують у нас в області давати на 49 років угіддя, а тільки чомусь на 15.......
Законом"Про полювання...." передбачені терміни,від 15 до 25 років....
 • Польовник
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 417

Re: Чи є альтернатива в УТМР 30/11/2015 20:05 #118431

knk.media/suspilstvo/ekolohiia/item/1260...di-vidpochyvaie.html

Мисливсько-рибальська фінансова піраміда: Мавроді відпочиває
Мисливством і рибальством люди займалися завжди. Але якщо в давнину їм доводилося це робити заради виживання, то в наш час промисли перетворилися на хобі та вид відпочинку. Роки наклали свій відбиток і на природу. Зараз кількість тварин і риби скоротилася в рази, тому їх більше не можна бездумно винищувати і варто дбати про збереження. Саме для регулювання процесу полювання і охорони природи в 1921 році і виникло Українське товариство мисливців і рибалок. Тоді ж з’явилися і такі звичні нині речі як сезон полювання, ліцензії на відстріл і членські внески мисливсько- рибальські бази з місцем для стоянки авто, човнами , місцями для ночівлі та відпочинку. Члени УТМР мали перевагу перед не членами.
З настанням незалежності товариство не припинило свого існування, а продовжило його у вигляді громадської організації, неприбуткової природоохоронної за документами і надприбуткової природовбивчої по суті. Її верховним царьком є такий собі Микола Степанович Шуляр – не Бендер і не Мавроді, звісно, але також доволі красномовне прізвище як для керівника фінансової піраміди вседержавного масштабу. Загалом по Україні під контролем товариства перебуває 33 мільйони гектарів мисливських угідь, у кожній області діють його філії, члени яких справно платять внески – просто золоте дно для відмивання коштів.
Після того як до Комітету Народного Контролю надійшли скарги на УТМР, ми вирішили провести власне розслідування. Ця тема є абсолютно новою та недослідженою. Так що журналісти КНК Медіа стали своєрідними першопрохідцями на цій ниві. У ході роботи нам довелося перелопатити стопи документів, поспілкуватися з різними людьми і побувати безпосередньо на місці подій – в Андрушівському районі Житомирської області, де фінансові махінації УТМР сягнули свого апогею. Хоча наше розслідування ще не закінчене та чекає свого логічного продовження (до співпраці у цьому також закликаємо інших журналістів – разом ми сила!), його результати виявилися просто вражаючими. Тому зараз публікуємо хоча б їх мізерну частину, щоб ви мали уявлення про гігантську схему з відмивання грошей, що нахабно прокручується вже два десятки років під самісіньким носом у міліції, прокуратури та СБУ.
Все природньо: вершки піднімаються нагору, знизу ж не лишається нічого
Ми не дарма називаємо УТМР фінансовою пірамідою. Напевно, більшість з вас чули про сумнозвісну «МММ» Сергія Мавроді, де також потрібно було платити членські внески, які потім осідали в кишенях кількох людей, решта ж не отримувала нічого. За подібною схемою діє і Товариство мисливців і рибалок. На перший погляд ніби все законно: УТМР – громадська організація зі статусом юридичної особи-підприємця. ГО мають право займатися підприємницькою діяльністю , але лише за однієї умови – якщо прибутки йдуть на реалізацію статутних цілей. В даному випадку – це розвиток мисливського і рибальського спорту, охорона, відтворення і раціональне використання тваринного світу. Але про їх виконання поговоримо пізніше.
Так от, гроші надходять до УТМР за рахунок внесків членів організації (а їх не багато-не мало 280 тисяч), продажу відстрільних карток і ведення дрібної бізнес-діяльності. В результаті виходять доволі вражаючі суми, але вони проходять шлях лише в один кінець. З районів кошти перераховуються в область, а звідти – на Київ, де, очевидніше за все, осідають в кишенях вищого керівництва. Не відстають від них і місцеві керівники. Як розповіла нам колишня працівниця УТМР Любов Висоцька, по самій лише Житомирській області близько 12 тисяч мисливців знаходяться «в тіні». Тобто вони є насправді, платять членські внески, але по документам ніде не проходять, а гроші банально кимось присвоюються.
На місця не повертається майже нічого. Часто-густо в єгерів навіть немає бензину, щоб об’їжджати свої ділянки. Контора Андрушівської районної УТМР перебуває в жалюгідному стані. Будівля, що знаходиться в самісінькому центрі міста, вкрилася тріщинами і обросла бур’яном. Зате керівники районних філій щомісяця отримують зарплату в розмірі 10 тисяч гривень. Це лише офіційно, без врахування надбавок, премій і «чорних прибутків». І це громадське об’єднання, а не виробниче підприємство. Тобто ці гроші беруться з кишень простих мисливців. От вам і неприбуткова організація!
Золота земля
Як вже було сказано, у користуванні УТМР перебуває понад 33 млн мис-ливських угідь – надто ласий шмат, щоб не погріти на цьому руки. Саме з перевірки інформації про земельні махінації і почалося наше розслідування. До наших рук потрапив документ від 8 жовтня 2007 року про передачу Андрушівським УТМР 3 тис га угідь приватному мисливсько-рибальському клубу «Сапсан». Але цікавий факт – сам клуб «Сапсан» був офіційно створений лише 11 грудня, тобто через 2 місяці. Яким же чином земля могла бути передана ще неіснуючій організації? В документі замість реквізитів підприємства чомусь вказані… номер паспорта й ідентифікаційний код громадянина України!
Члени президії райради УТМР клянуться й божаться, що жодного подібного рішення вони не ухвалювали, і протокол був підроблений головою Гончаруком і секретарем Семенякою. Офіційно «Сапсан» нібито заплатив 15 тис гривень, скільки ж грошей насправді поклали в свою кишеню спритні фальсифікатори – невідомо. Зате мисливці Яроповицької, Степківської й Івницької сільрад залишилися без своїх найкращих угідь і тепер змушені або їздити в інші місця, або платити приватній фірмі по 100-150 гривень за кожне полювання.
І такі випадки непоодинокі. Того ж 2007 рокі у все тій же Житомирській області Черняхівська райрада УТМР також передала приватному підприємцю майже 11 тис. га землі. Але цього разу все закінчилося щасливо – договір було скасовано судом.
Не бандити, та зброєю торгуємо
Однією зі статутних цілей УТМР є розвиток любительського стендового спорту. Саме для цього впродовж певного часу старі мисливці, які вже не ходили на полювання, зносили сюди свою зброю. Безкорисно, з благородною метою – щоб молодь вчилася стріляти. Серед цих рушниць часом траплялися доволі цікаві зразки – рідкісні, антикварні, закордонного виробництва. І в один момент вони безслідно зникли. А потім «вспливли» на одному інтернет-аукціоні за ціною в десятки тисяч гривень, де продавав їх не хто інший, як голова Всеукраїнського УТМР Микола Шуляр.
Торгівлею зброєю також промишляють і птахи значно нижчого польоту. Наприклад, керівник Житомирського обласного товариства Павло Лайчук має 6 власних мисливських магазинів. Питання- за які гроші? А в 2008 році під час обшуку в уже вище згаданого голови Андрушівського УТМР Петра Гончарука було вилучено 3 рушниці декілька одиниць нарізної зброї( без документів), і безліч набоїв до пістолетів, гвинтівок і спортивної зброї. Тільки далі обшуку все це не пішло – справу «зам’яли» і зброю повернули.
За бажання УТМР може запросто склепати власну приватну армію. В його структуру входить підприємство «Мисливпромпостач», яке займається поставками зброї та боєприпасів. В 2011 році в Житомирській області було затримано його машину із тонною «лівого» пороху. Після цього діяльністю підприємства серйозно зацікавилося СБУ і вирішило провести перевірку. Мова йшла про зникнення 8 тон вибухівки!
«Відстрілкові махінації»
Окрім членських внесків, УТМР також отримує кошти за рахунок продажу так званих «відстрілок». Це стаття доходу реально безперебійна, адже мисливець не може просто так взяти рушницю і піти в ліс без ліцензії на відстріл. Якщо його впіймають, то «пришиють» браконьєрство і «вліплять» штраф, а в окремих випадках – навіть тюремний строк. «Відстрілки» не членам товариства УТМР продавати відмовляється, хоча в статуті та прейскуранті це передбачено. Ризик опинитися без ліцензії існує навіть для членів товариства: не заплатиш внесків – будеш виключений. Хочеш стріляти – пиши повторно заяву на вступ і регулярно плати членські.
Яким же чином «великі комбінатори» наживаються на «відстрілках»? За законом з природи може бути вилучено не більше 20% дичини. Звісно, тварин в УТМРі ніхто не рахує – просто пишуть в документах(таксації) явно завищені цифри, щоб на цій основі виписати якомога більше відстрільних карток. Так на одного зайця може бути 3-4 відстрільні картки. Навіть одну картку вони примудряються продати декілька разів – розмножують бланк на принтері. Відстрільні картки ніби різні, імена в них різні, а номер-то – один! Заробляти гроші навчилися ще й за допомогою кольорового принтеру. З Нового року «Відстрілка» продається раз на сезон. Полювання на пушного звіра триває з 1 листопада по 1 лютого. І через те, що настає новий рік, мисливців примушують купувати 2 картки.
Хоча іноді бувають випадки, коли ліцензії повинні роздаватися безкоштовно. Наприклад – якщо звірів надто багато і потрібно проводити санітарний відстріл. Але, звісно, УТМР таких збитків допустити не може! Якщо тварин забагато – то вони, щоб заробити гроші, цю кількість занижують, а якщо замало – то завищують з цією ж метою, провокуючи ще більше винищення.
А на природу нам начхати!
Організація, що створювалася для охорони довкілля, зараз перетворилася на найбільшого його вбивцю. Поголів’я тварин стрімко знижується через «відстрілкові махінації». Гроші, які надходять в УТМР, згідно статуту, мали б іти на захист природи, зокрема на підгодівлю звірів узимку та розведення дичіни. Та замість цього вони безсоромно розкрадаються, а лісові мешканці змушені голодувати. Як стверджують мисливці, найбільшими браконьєрами є самі єгері та керівництво УТМР. Вони також люблять стріляти, але не купляють жодних ліцензій. Їхнє службове становище дає можливість бити дичину в будь-який час і в будь-яких масштабах. Більше того, за гроші вони готові заплющувати очі та «кришувати» будь-яке порушення закону. Навідь порушують закони України, дозволяючи стріляти у ночі з приладами нічного бачення та тепловізорами.
Немає нічого більш прибуткового, аніж безкоштовне
Закон ринку: є товар і є гроші, і їх можна обмінювати. Але УТМРівці навіть тут проявили винахідливість, навчившись продавати одну і ту ж річ по 2-3 рази! Любов Висоцька згадує, як колись їм безкоштовно прислали з області набої для мисливців для боротьби с хижими шкідниками та лисицею. А районний керівник Гончарук відразу ж оформив їх «закупленими за членські внески» і присвоїв гроші. Але на цьому його апетити не закінчилися: він роздав їх керівникам первинних організацій і змусив продати, забравши виручку собі.
Якщо низи наживаються на набоях, то у верхів апетити значно масштабніші. У 2008 році мисливці, пожалівши голодних тварин, безкорисно пожертвували на підкормку хто що міг – сіно, зерно, городину. У свою чергу обласний керівник Лайчук поспішив їх «закіпити», поклавши таким чином до власної кишені півмільйона гривень списавши це не в кількостній формі а в грошовій . Після цього та тисяча, що її Андрушівське УТМР щороку списувало на пресу, яку ніхто жодного разу в очі не бачив, виглядає лише краплею в морі…
Що нам закони, коли судді знайомі?
В Андрушівці корупційні схеми УТМР сягнули свого апогею. В один мо-мент озеро Стаськове (57,7 га водного плеса) опинилося в приватних руках Лайчука. Фазанарій був повністю розграбований, а електролінія та трансформатор з нього перемандрувала на особисте господарство Гончарука.
Рано чи пізно гнійник мав прорвати. В 2009 році так і сталося. Найслабшою і найчеснішою ланкою виявилася Любов Висоцька. Саме з-під її руки вийшли сотні листів у міліцію, прокуратуру, СБУ, до численних народних депутатів і Президента. Вона навіть їздила в Київ на прийоми до міністрів і генпрокурора. Як наслідок – десятки судових позовів проти УТМР. Навіть суддя Андрушівського суду хотіла своїм рішенням, визнати державну реєстрацію громадської організації Андрушівське МТМР не дійсним. Про масштаби розкрадань можуть свідчити хоча б розміри хабарів. Від УБОЗу Житомирської області довелося відкупитися 5 тонами бензину та 30 000 грн. й на Київ один лише Гончарук відвіз 50 тисяч доларів! У результаті усі справи «зам’яли», але ще й досі в Андрушівській прокуратурі лежать 3 томи (!) відмовних матеріалів, копії яких ми намагаємося дістати.
Оперуповноважений Сергій Сергійович Сюйва більш як півроку збирав документи по справі УТМР, 4 місяці жив у Андрушівці в кабінеті слідчого. Як розповів він у неформальній розмові з журналістами КНК, «Грубо кажучи, я довів, що з 10 гривень, які потрапляли в УТМР, 9 осідали по кишенях, і лише одна йшла на його розвиток!». Але потім справу «зам’яли» і всі документи у нього забрали. Після цього в УБОЗі Сергій Сергійович більше не працює. «Я пішов у відпустку, і в цей час контору реорганізували. А повернувся я вже не міліціонером…».
Через тотальну корупцію і крадійство в УТМР на місцях почали назрівати самостійницькі настрої. На Київщині від нього вже відділилися м. Васильків та м. Біла Церква. У 2008 році Андрушівка також висловила йому недовіру і оголосила про створення власного місцевого товариства мисливців і рибалок. Після цього на них чекав тривалий процес реєстрації, оформлення папірців і судової тяганини через чисельні заборони товариства прикормленими УТМРом чиновниками. Навіть зараз, 7 років потому, Андрушівське МТМР існує лише на папері. Ще й досі йому ніхто не удостоївся виділити жодного клаптика угідь. Зате під УТМРом перебуває 66% угідь області, хоча по закону має бути лише 35 відсотків. Залишки територій на папері на Виробничо-промисловому підприємстві при обласній раді УТМР Житомирської області , яке має приватну форму власності, і якому УТМР перераховує більшу частину коштів, щоб довести що УТМР не прибуткове. Власником виробничо - промислового підприємства , є той самий голова Житомирського УТМР - Лайчук.
Фінансова піраміда продовжує процвітати. На Житомирщині її дотепер очолює той самий Лайчук. І лише Гончарука, який головував у райраді аж 27 років, з почестями відправили на пенсію. Тепер він спокійно ловить рибу на своїх приватних ставках, куди перемігрували 2 км електролінії з розграбованого фазанарію. Андрушівським УТМР тепер керує його колега-фальсифікатор Семеняка. А. серед простих людей з кожним днем наростає хвиля незадоволення. І така вакханалія в межах усієї країни у кожній області та у кожному районі, а Житомирщина як один з прикладів. На вустах знову крутиться старе гасло часів Майдану: «Зрозумійте, нас дістало!».

Антон Столяров,
Журналіст КНК
За пост подякували: ostt, Олесь, ОлегП, Aleksis, Клен

Re: Чи є альтернатива в УТМР 07/02/2018 14:32 #125595

Доброго дня, шановні мисливці!
Досить уважно прочитав тему : Чи є альтернатива УТМР. Для кращого розуміння моєї думки виписав декілька цитат членів цього форуму. А тепер хочу розказати про одного користувача в цій темі: «Олесь, писав:»

Цитую:
nadyk писав(ла):
Запросили нас постріляти вовка в одне орендоване (читай приватне) МГ. Загоничами були місцеві прості селяни-мисливці і єгері.
Цілий день вони верещали в лісі. Коли вполювали вовка, то сіли "на крові" перекусити. Подіставали з рюкзачків - стіл ломився. А ті загоничі зкучкувалися біля вогню, дістали кусочок сала і топчуть в сухом"ятку. Ми, такі самі як і вони, знаємо їх, разом полювали не один раз, тільки ми запрошені на полювання, бо ми "перці", а вони так собі - ЛОХИ БЕЗ ПРАВА ПОСТРІЛУ. Ми запросили їх до столу, так вони сказали нам, що потім за цей стіл вони біди не оберуться.
То так ми хочемо полювати в приватних угіддях?
Я хочу полювати в нормальних державних угіддях на рівних правах з усіма мисливцями за помірну плату, а не за 250 грн. за однин вихід на полювання!

nadyk писав(ла):
БОГУН писав(ла):

Та ні дорогий, це мисливці забрали у монополіста УТМР.
А комісар ти 100%-ний.
"Простий мисливець" Ха Ха Ха Це хто? Це той хто в житті кабана не вполював будучи в УТМР? То хай той "Простий мисливець" і далі сидить в УТМР, а нормальний мисливець пошукає собі МГ і ЗАПРОПОНУЄ свою віддану працю. МГ подумає і якщо зацікавиться пропозицією - то прийме. "Простий мисливець" хоче полювати по всій Україні Утопія. Теоретично може, а практично може полазити по пустому угідді і якщо повезе то побачить ЗАЙЦЯ. Або ховаючись протрясе кущі і щось збраконьєрить - бо іншого виходу нема.

Да. я хочу полювати по всій Україні і за це плачу гроші в державну казну, тому що УТМР ще не приватна організація.
А гроші за полювання в приватних угіддях ідуть власнику, а в державу - копійки - орендна плата і якійсь в кращому випадку мінімальний єдиний податок. То хто забрав угіддя? Мисливці7 Це в мисливців їх забрали.
А "Простий мисливець" - це 80% всіх мисливців України.
Просто, не розбазарюючи угіддя, організувати роботу і грошики пішли б в державну казну. Тільки для цього потрібно ЗАБРАТИ у власників всі угіддя, бо в тих, що залишились, уже нічого не може жити.

сірий писав(ла):

Я раніше писав у цій темі про те, що ми збирались створити колективне мисливське господарство, для цього збирали підписи в людей яки мають паї, що вони не проти аби ми полювали на їх землях, брали погодження з селищних рад,купу дозволів і підписів збирали на протязі року і нарешті маємо власне мисливське господарство на 15 років
До нашої організації відійшло чотири села і майже чотири тисячи га площи, на 30 чоловік. Фактично територія є більша. 800га боліт, 350га лісу апк який у сел.раді не числиця як ліс він як "призрак" є, і не має, чи не стає 600-700га самосіву, а може і більше, ну і що лишилось поля. Розділились на два колективи і будемо працювати.

Олесь писав:

Згідний ... в системі, в інших країнах УТМРу не має - бо в них інша система Виходить , що УТМР один із підтримуючих стовпів нашої загниваючої системи , хоча і дістався нам з совдепіїї.
Давайте завалим УТМР і може зміниться система....
До Надика: В лісгоспі ситуація трошки інша на наших теренах,вона теж далека до нормальної.А я говорив про УТМР.

Олесь писав:

Мужики...., а може нема в тому ніччого поганого що є такі "енейки" ?
Я можу судити тільки по нашому районі, УТМР у нас ВЗАГАЛІ нічочо не робить крім збору коштів з мисливців - поскількі створюється альтенатива іншим господарствам і для пересічного мисливця (хоч трошки) но буде якийсь вибір : чи платити кошти і ходити по "пустині" , чи купивши ліцензію полювати згідно правил і отримати "повний сервіс "
Є різні полювання ,но коли у мисливців створюється вибір куда поїхати на полювання , як правило мисливці їдуть туда де є об"єкти полювання і де є нормальне відношення до господарства( де є газда).Можу сказати більше, я зараз займаюся по створенню теж МГ (займаюся з січня по сьогоднішній день включно), надзвичайно складно в даних умовах це робити .....є дуже багато нюансів, но що зрозумів - що ні один папірець не дається людині яка хоче щось створити, потрібно постійно доказувати і переконувати. Переконання про навколишню "пустиню" не проходить УТМР не хоче відмовитися добровільно від деяких даже не рентабильних угідь , а чому ? Та тому що втрачається МОНОПОЛІЯ, і створені товариства в першу чергу спробують зацікавити мисливців а це звичайно зменшення членів в самому УТМРі з наслідками......
Зараз на роботі..... і думки деколи можуть бути логічно не завершені.....і тому прошу вибачити......

hanter39 написав:

Олесь написав:

для пересічного мисливця (хоч трошки) но буде якийсь вибір : чи платити кошти і ходити по "пустині" , чи купивши ліцензію полювати згідно правил і отримати "повний сервіс "
Не для кожного пересічного мисливця той сервіс буде по карману, а так як тих пересічних повно, той існують угіддя-пустелі монополіста УТМР!
п.с. адже вже краще побродити по тій пустелі, ніж сидіти дома і рвати душу...
А чому ти вирішив що в альтернативних МГ буде дорожче ?Страшилки УТМРУ ?
Чому в тебе не рветься дужа за "пустелю" в УТМРі, в подальшій тенденції можна буде походити з іграшковими рушницямиі вітер в плечі обов2язково ? Без образ....
А з рештою УТМР ще деякий час залишиться..... і висновки ми всі зробимо через деякий час.... Но одне я знаю точно, якщо УТМР не зробить висновків і не прийме адекватних рішень - то він залишиться на звалищі..... ІМХО
І корінь на мою думку полягає в відсутності орендної плати за використанням мисливських угідь а також відсутність комплексного контролю за відтвореням фауни користувачами МГ ....Розвивати це питання вже не буду.... чогось не хочеться

Олесь написав:
Зараз чомусь не практикують у нас в області давати на 49 років угіддя, а тільки чомусь на 15.......


Події відбуваються в Калуському р-ні Івано- Франківської обл., де цей Олесь є головою ГО Мисливський клуб «Галичани», а фактично керує цим ГО колишній заступник нач. Калуського МРЕО Горлач. Всіх їх в тому клубі десь 19 – 22 чоловіка, колишні та теперішні мєнти Калуша та району, гаїшники … І все відбувається тепер у них так, як народ писав у цій темі … Сільські мисливці ("Простий мисливець") не полюють взагалі, серед них є пенсіонери, і студенти, і безробітні, і мисливці з 30–ти річним стажем – бо хто собі з села позволить заплатити 250 грн. за один день полювання на зайця ? (коли «сезонка» в УТМР на зайця 250 грн. !!! ) Ця «мєнтовська бригада» пресувала Калуський УТМР і дальше продовжує, залякує селян та мисливців-жителів сіл на угіддях ГО Мисливський клуб «Галичани». Ось так вони валять УТМР, а самі полюють з карабінами в любий день тижня і ніхто їх не контролює, по полях понаставляли вишок, а по селах лисиці вже не один рік кусають людей – для них лисиця це не м'ясо, вони їх не відстрілюють. !!! … а які красиві слова пишуть про «вибір для мисливців», про аренду на 49 років … їм похир прості люди – вони «енейки» …

Нічого, все так не буде … вже почалися створюватись ОТГ, скоро люди візьмуть всю цю «мєнтовська бригаду» за сраку, скасують погодженння сільських рад, зберуть підписи в людей які мають паї, що вони проти аби вони полювали на їх землях, скасують договір оренди … наведемо порядок з цією МУСОРНЕЮ !!!
УТМР – Форевер !!!
 • dido
 • Поза форумом
 • Початківець
 • Постів: 2
За пост подякували: Клен

Re: Чи є альтернатива в УТМР 08/02/2018 05:59 #125596

Вважаю,що приватні МГ мають право на існування.Інша справа,в якому співвідношенні до державних угідь.Рівно,як і питання ціноутворення на послуги в тих приватних МГ.Хто зможе оплатити їх,зможе туди їхати.Інша справа - державна власніть.Тобто право кожного громадянина Україна користуватися природніми багатствами держави,що закріплено в діючій Конституції України :

Стаття 13. Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.

І хоча в цілому світі розвиток суспільств/держав успішніше здійснювався там,де в основі була приватна власність,є достатньо прикладів,де держава виконувала/виконує свої зобовязання перед громадянином,передбачені законодавством .
Особисто я,як мисливець,громадянин і просто людина,вважаю,що кожен мисливець ПОВИНЕН мати можливість, будучи членом державного мисливського товариства, полювати (за доступну плату) по всій території своєї держави,громадянином і співвласником природних багатств якої він є ! Тобто - кожен з нас.
Скажу більше. Аналогічно треба домагатися пропорційного розподілу землі всьому населенню України з оформленням права власності.Це наша,кожного з нас частина землі,яку мають успадковувати наші діти,потім внуки і т.д.І аж після цього можна(і напевно треба) вводити т.зв. ринок землі.
Але за це треба боротися,досягати цього,як це виборювали у всіх сучасних розвинутих державах.Тому вони і знаходяться зараз на недосяжному ,поки що,для нас рівні.
Щиро бажаю добра кожному з нас.І активності( навіть попри наш патологічний індивідуалізм).
 • Клен
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 473

Re: Чи є альтернатива в УТМР 08/02/2018 08:31 #125597

...Сільські мисливці ("Простий мисливець") не полюють взагалі, серед них є пенсіонери, і студенти, і безробітні, і мисливці з 30–ти річним стажем...

Як, ні один місцевий мисливець не є членом мисл.організації?
Це що виходить, по його городах (полях) полюють тільки заїзжі, а їм зась? паньщина якась виходить...лозовщина.
Питання оплати складне, бо саме полювання є не дешеве і дальше буде, напевно, ще більш привеліговане. Але, в кінці кінців, можна було при створені колективу місцевих залучити і на льотніших умовах, наприклад, з більшим відпрацюванням в угіддях, охорони угідь чи ще якось...
Крім того, не продумано це питання і з другої точки зору,- випхавши місцевих створили постільний прецендент і собі головну біль, ... людина йде і тупо браконьєрить, десь "пар" її спустити потрібно.
 • Степанович
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 2766
Шануй людей, коли крокуєш вгору,
бо стрінеш їх, коли спускатимешся вниз.
/Кант/
Останнє редагування: 08/02/2018 08:38 від Степанович.

Re: Чи є альтернатива в УТМР 08/02/2018 16:22 #125598


О ,це щось новеньке на стару тему
До dido : спочатку аби порозгрібати вашу жовч з ветилятора напишіть хто ви і звідки ...., ато ви написали тільки два пости ,і ті з притензіями про недопуск в угіддя ГО "Мисливський клуб Галичани".
За барком часу піздніше напишу більше
 • Олесь
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 1011
Лиш Той є гідним, при якому Світ стає кращим !
За пост подякували: Ігор Хмельниччина

Re: Чи є альтернатива в УТМР 11/02/2018 09:52 #125608

Сьогодні з ранку є трохи часу , і тому хочу порозгрібати маразми цього Діда , все цитувати не буду , но по деяких реченнях пробіжусь ...
Події відбуваються в Калуському р-ні Івано- Франківської обл., де цей Олесь є головою ГО Мисливський клуб «Галичани», а фактично керує цим ГО колишній заступник нач. Калуського МРЕО Горлач. Всіх їх в тому клубі десь 19 – 22 чоловіка, колишні та теперішні мєнти Калуша та району, гаїшники … І все відбувається тепер у них так, як народ писав у цій темі … Сільські мисливці ("Простий мисливець") не полюють взагалі, серед них є пенсіонери, і студенти, і безробітні, і мисливці з 30–ти річним стажем – бо хто собі з села позволить заплатити 250 грн. за один день полювання на зайця ? (коли «сезонка» в УТМР на зайця 250 грн. !!! ) Ця «мєнтовська бригада» пресувала Калуський УТМР і дальше продовжує, залякує селян та мисливців-жителів сіл на угіддях ГО Мисливський клуб «Галичани».
1. Які події ?
2. Кількість та склад ГО "Мисливський клуб Галичани " до вас яким боком ?
3. Якщо ваша мисливська бригада(простий мисливець ) не полює в угіддях ГО "Мисливський клуб Галичани "
то це не означає що інші місцеві мисливці не полюють.Полюють відповідальні та сумлінні мисливці.
Місцеві мисливці які бажають полювати виконують трудодні і за це їм дається відстрілочні на цілий
сезон (на пух та перо)в польові угіддя за їх бажанням.
Ваша місцева бригада в перший рік користування мисливськими угіддями ГО "Мисливський клуб Галичани" в
цьому переконалася, коли ви (5-ть місцевих )мисливців посадили на своїх паях(два городи по 20- 30
СОТОК !) кукурудзу та овес,які знаходяться під лісом та не збирали цілу зиму. За ці послуги вам всім
були надані сезонні відстрілочні на пух.... но ви чомусь вирішили, що ваша місцева бригада може
полювати і в лісовому масиві, вас 3-4 рази єгерська служба затримувала в лісі..., після проведених
бесід ви поверталися на поля... На наступні мисливські сезони з вашим бригадняком ніяких
домовленостей вже не було, та і ви вже теж не зверталися за відстрілочними.
4. Поцікавтеся цінами на відстрілочні в інших господарствах для "гостей" , і ви будете приємно
здивовані
Ось так вони валять УТМР, а самі полюють з карабінами в любий день тижня і ніхто їх не контролює, по
полях понаставляли вишок, а по селах лисиці вже не один рік кусають людей – для них лисиця це не
м'ясо, вони їх не відстрілюють. !!! … а які красиві слова пишуть про «вибір для мисливців», про аренду
на 49 років … їм похир прості люди – вони «енейки» …

1. Для вас відкрию один секрет , угіддя ГО "Мисливський клуб Галичани " були надані Управлінням
лісового господарства в Ів-Франківській області та рішення погоджене сесією обласної Ради. Ми в УТМР
нічого не забирали і до нього ніякого відношення не маємо. Є правила полювання та закон України ,
яким ми керуємося.
2. Я думаю , що вам потрібно щось змінити....но не УТМР
Місцеві мають полювати , но тільки під контролем єгерської служби та по обоюдній вигоді як для
господарства так і для них.
3.За п"ять років було здано 15 -20 лисиць у ветеринарну службу для аналізів на сказ, жодного
позитивного випадку не було.


Хотів ще щось добавити, але думаю і так вже досить, товариство зрозуміло ситуацію.
 • Олесь
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 1011
Лиш Той є гідним, при якому Світ стає кращим !
Останнє редагування: 11/02/2018 09:53 від Олесь.
За пост подякували: Ігор Хмельниччина, Степанович

Re: Чи є альтернатива в УТМР 12/02/2018 08:02 #125614

" Істина ніколи не буває з усіма,майже ніколи - з більшістю,дуже рідко вона з меншістю,трохи частіше вона з окремими людьми,а найчастіше - ні з ким ! "

Важко прийти до однозначного висновку,коли з обидвох боків - мінімум вагомої інформації.Пригадується,якщо не помиляюся,колись від Ярого з Бециком щось починалося на рахунок рейдів,в тому числі нічних.Але давно вже тихо.
Хіба прикро,що це звучить в наших краях,правда це чи не правда.
 • Клен
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 473

Re: Чи є альтернатива в УТМР 12/02/2018 13:34 #125618

" Істина ніколи не буває з усіма,майже ніколи - з більшістю,дуже рідко вона з меншістю,трохи частіше вона з окремими людьми,а найчастіше - ні з ким ! "

можна простіше: - правда десь посередині.
Я подякував Олесю за відповідь бо почув те, про що запитував.
Все таки місцеві полюють в колективі, навіть раніше і дана бригада полювала, поки не побили горшки.
Льготні умови для місцевих спочатку теж були, але вони видно не задовільнили одних, а потім і других.
Ситуація стала тупиковою і, по любому, щоб ходити на полювання і відпочивати там, а не нерви собі тріпати постійно потребує вирішення і компромісу з обидвох сторін.
Бажаю удачі. Як пише Клен жаль, що таке виникає у нас.
А проблема видно і у нас самих, бо одні ще не дійшли внутнішньо до необхідних перемін, а другі, користуючись загальним бардаком, вирішили, що їм можна більше, виходячи з своїх можливостей, і не враховуючи збіднілості других ...
 • Степанович
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 2766
Шануй людей, коли крокуєш вгору,
бо стрінеш їх, коли спускатимешся вниз.
/Кант/

Re: Чи є альтернатива в УТМР 13/02/2018 02:40 #125621

Як трошки давній учасник даного форуму і цього сайту,та й краянин,по відношенню до місця цих подій пропоную вияснити максимум правди і назвати імена та прізвища *героїв* даного конфлікту і більше ніколи не пускати на наш сайт !
Тож,хто володіє фактами(з обидвох боків),які обов*язково треба підтвердити разом з їх наведенням тут,просив би зголоситися.А як ні,то це була би чергова балаканина,якою наскрізь ми всі просякли в державі і свідомо не хочемо вилазити..А ранно чи пізно-будемо змушені.Якщо хочемо не такого життя,яким животіємо зараз.
 • Клен
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 473

Re: Чи є альтернатива в УТМР 20/02/2018 18:00 #125637

Питання по УТМРівським колективам - у кого ЯК?
У нас по Тячівському так:
2017-2018 заплатив у загальному 1600 грн;
можна було оплату розділити на дві половини,що і було мною зроблено та після першої проплати на карті членського квиттка з"явився красномовний напис "без права полювання";
після другої проплати попередній напис був замінений на "з правом полювання";
отримав дві сезонні відстрільні картки по перу і по пуху(ЇХ ВПАРЮЮТЬ);
при цьому абсолютно не можу відокремити мух від котлет(вартість членського внеску-вартість відстрілок),бо гроші просто передаю кимось,а сам відсутній десь за кордоном.

Пропускаю багато полювань,тобто,по перу взагалі не виступаю,а по пуху маю 5-7 виходів на сезон.

Частіше натикаюсь на думку : НА ХРЕНА МЕНІ ОЦІ СЕЗОНКИ? Чи не краще обходитись разовими?

Збори нашого колективу повинні відбутися 3-го березня і хочеться там трохи " прапором помахати " але підготовленим і хоч трохи компетентним у питанні,якщо допоможете,бо наше керівництво з питання " з"їзджає".

Шановне товариство - в кого ЯК?
 • Гранітний
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 388
В нашем смехе,и в наших слезах,и в пульсации вен...

Re: Чи є альтернатива в УТМР 21/02/2018 08:46 #125638

А я за сезонки, бо в принципі, стараюсь кожну неділю бути на полюванні.
Для чого мені кожен тиждень напружуватись і ходити за разовою, тратити час, нерви в банку і УТРМ ...
А у вартість річного внеску забиті обі сезонки, тому і отримуєте їх.
Якщо в Олеся відраза до УМТРа на генному рівні , то я, в принципі, особливих претензій до нашого не маю. Первинному колективу надані певні права, без погодження ніхто до нас у угіддя не має права заходити, якусь тонну зерна виділяють для підкормки фазана (своє добавляємо), дають ще сіль на солонці, пару патронів на хижаків, ...
Все залежить від того хто на місці "князює" і як себе веде.
ВВажаю, що УТМР, який об’єднює пару первинних мисливських колективів, має право на життя. Первинним колективам було б фінансово тяжще утримувати самому господарство, робити закріплення угідь, утримувати бухгалтера, єгера, ...,( так що сума внесків була б не та) а так УТМР забезпечує нам правове поле, являючись при тому, звичайно, власником угідь, а первині колективи наділені певними правами і всі залишаються задоволені, при умові певних компромісів.
 • Степанович
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 2766
Шануй людей, коли крокуєш вгору,
бо стрінеш їх, коли спускатимешся вниз.
/Кант/
За пост подякували: Гранітний

Re: Чи є альтернатива в УТМР 21/02/2018 10:01 #125639

Я не проти,а тільки ЗА!
Мені просто цікаво,які тепер ціни по іншим колективам саме УТМР.
Я буваю вдома два місяці(з натягом ) на рік і думаю чи не вигідніше саме мені виходити на полювання по разових картках.
УТМР покидати не збираюсь.Ми всі починали звідси...
 • Гранітний
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 388
В нашем смехе,и в наших слезах,и в пульсации вен...
Час створення сторінки: 1.08 секунд

Останні оголошення

Коментуємі оголошення


 • Ціна Іж-26 знижена до 500 $ (13500 грн.) Далі...

 • не можу добавити фото, кому цікаве дане ... Далі...

 • Прошу звертатися по додатковоу інформаці... Далі...

 • Ціну знижено! 7150грн ( USD 270 ) Далі...

 • класний Далі...

Популярні оголошення

Powered by HuntingUkraine.com