Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Банер
Ласкаво просимо, госте!
Ім'я користувача Пароль: Запам'ятати мене
 • Сторінка:
 • 1
<--

ТЕМА: До Днів птахів і сміху

До Днів птахів і сміху 23/03/2012 23:25 #72959

image007.jpg
До Міжнародного дня птахів і не зовсім до Дня сміхуБорис Широкий – Почесний член
Спілки товариств мисливців та
рибалок РРФСР

ДОМАШНЄ ПОЛЮВАННЯ НА ПТАХІВ
В МІСТІ З МИСЛИВСЬКИМ ГЕРБОМ

Полювання, мисливство… Воно буває дуже різне. Окрім власне полювання (з рушницею, луком, соколом, тощо) та рибальства, ми знаємо інші, безкровні мисливські забави. Деякі з них для більшості людей практично недоступні. Наприклад, сучасні африканські сафарі. Зате самбірчани мають свої можливості для полювання. Особливо популярне у нас „третє полювання”(по Солоухіну), або, як казав Аксаков, - „смиренная охота брать грибы». Ще є серед нас фотомисливці, мисливці-собаководи, мисливці-бібліофіли, колекціонери пташиних гнізд (цей перелік легко продовжить читач).
Отже полюванням, мисливством (в широкому значенні цих слів; зверніть увагу – в них немає натяку на стрілянину) варта було б називати певне спілкування з природою, хоч би й віртуальне. При необхідній умові – має бути елемент несподіванки. Як, наприклад, на грибному полюванні. Тут ми всі чекаємо несподіваного трофею – найбільшого білого гриба. А от просто збирати якісь ягоди – це вже не полювання, а промисел, заготівля.
Хочу показати самбірчанам, особливо дітям, старшим людям, ще один вид мисливської розваги – ТИХЕ ДОМАШНЄ ПОЛЮВАННЯ НА ПТАХІВ. Спорядження для такого полювання: бінокль та ілюстрований визначник птахів. А трофеї – ПЕРНАТІ ТВОРІННЯ, ЯКИХ МОЖНА СПОСТЕРІГАТИ, НЕ ВИХОДЯЧИ ЗА МЕЖІ СВОЄЇ САДИБИ АБО З ВІКНА КВАРТИРИ.
Похвалюся своєю мисливською здобиччю. Це список птахів, яких я бачив в повітрі, на деревах, на землі в своїй садибі, що на Заміській, 59 (телефон 32764). Помітив, спостерігав і визначив. Всього 43 види пернатих! Якщо я помилився, хай мене поправить наш орнітолог Михайло Хащівський. Ось вона, невелика частка нашої самбірської фауни птахів.

Перепел звичайний, припутень європейський, горлиця кільчаста, журавель сірий, гуска сіра, крижень, лелека білий, чапля сіра, боривітер звичайний, сова вухата, зозуля звичайна, одуд, дятел великий строкатий, дятел білоспинний, дятел середній, дятел малий строкатий, ворона сіра, грак, галка західноєвропейська, сорока звичайна, сойка, шпак звичайний, іволга європейська, костогриз європейський, щиглик звичайний, снігур східноєвропейський, зяблик європейський, горобець польовий, горобець хатній, плиска біла, повзик звичайний, синиця велика, синиця лазорівка, гаїчка чорноголова, мухоловка сіра, вівчарик-ковалик, славка чорноголова, дрізд чикотень, дрізд чорний, горихвістка звичайна, горихвістка-чорнушка, кропивник європейський, ластівка сільська.

Полювання продовжується, бо природа нашого найкращого міста далеко не бідна.
А коли вийдеш з дому – на вулицях, в парках, на околицях такий реєстр орнітофауни Самбора можна збільшити в декілька раз! Причому, і новими для нашого міста видами. Раніше ми не спосте¬рігали лебедя шипуна (живуть на водосховищі і відстійни-ках цукрового заводу), лелеку чорного (бачили в „Комсомольському парку), крижня (на Дубрівці), найбільшого голуба припутня… Та про зміни самбірської природи – якось іншим разом.
Кращі сезони для такого полювання – весна і осінь. Можна спостерігати не тільки своїх, а й перелітних птахів.

Коли вже зайшла мова за мисливство, важко не відреагувати на одну цікаву подію в рідному Самборі (скоріше це - до Дня сміху).
П’ять століть самбірчани мали самобутній мисливський герб міста – олень, що біжить зі стрілою в шиї. Його не подолали австрійська, польська, німецька і, навіть, радянська влади. Від розповіді про наш герб я починав для своїх гостей екскурсію нашим чудовим містом. Тепер же перед ними треба вибачатись за вчинок дуже своєї міськради. Яка в листопаді 2007-го року прийняла безглузде рі-шення про заміну нашого неповторного історичного герба на стандартний герб якогось іншого міста. Може, Нижнього Новгорода… Бо стрілу з герба видалили. Дивує, що рішення було одностайне! Як це! Невже серед наших депутатів немає жодного мисливця (від слова „мислити”). То можу порадити їм піти далі в процесі геральдичних змін. Можна внести пропозицію президенту про заміну на-ціонального тризуба. Згідно однієї з найбільш правомірних версій, тризуб – стилізоване зображення мисливського сокола, що стрімко падає з неба на здобич. Тобто, це символ соколиного полювання – княжої забави. До речі, також з убивством… Відмінити?
Було б смішно, якби не було сумно…
То ж знайдемо відраду, зустрічаючи лелек, що вже повертаються з вирію.


--2011295.jpgСамбірські лебеді. Трофей фотоловів Адолія Лівача.
Борис Широкий Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Останнє редагування: 23/03/2012 23:30 від Борис Широкий. Причина: Помилка
За пост подякували: Slavamaz

Re: До Днів птахів і сміху 26/03/2012 08:10 #73112

Історію завжди міняють тому що комусь це для чогось вигідно...
 • DOK
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 3082
..
Останнє редагування: 26/03/2012 08:14 від DOK.
За пост подякували: Борис Широкий
 • Сторінка:
 • 1
Модератори: Myron
Час створення сторінки: 0.50 секунд

Останні оголошення

Коментуємі оголошення


 • Продано.Дякую. Далі...

 • нажаль не можу завантажити фото, якщо ко... Далі...

 • Реєстрація- ФМСУ. Цуценятам 3,5 міс. Щеп... Далі...

 • Ціна Іж-26 знижена до 500 $ (13500 грн.) Далі...

 • не можу добавити фото, кому цікаве дане ... Далі...

Популярні оголошення

Powered by HuntingUkraine.com