Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Банер
Банер
Ласкаво просимо, госте!
Ім'я користувача Пароль: Запам'ятати мене
  • Сторінка:
  • 1
<--

ТЕМА: ракун (американський єнот) в Україні...

ракун (американський єнот) в Україні... 22/06/2016 23:36 #121780

шановні форумчани,
кількість ракунів в Європі невпинно росте. в Німеччині популяцій досягла 1,3 млн особин, країни Скандинавії і Прибалтики розглядають появу цього виду як початок чергової екологічної кризи. кількість хвороб (зокрема й сказ) серед них висока, конкурентів та хижаків для них в наших екосистемах фактично немає. Західна польща все щільно заселена, в Угорщині з першої реєстрації (здобуто вагітну самку) у 1998 р. пройшло мало часу, але вид став звичайним. в Білорусі після інтродукції у 1950-х роках в басейні Прип'яті чисельність росла (до 1,5 тис. у 1970-х), але тепер суттєво впала. попри це, вид розглядають у числі найуспішніших інтродуцентів Європи, який суттєво нарощує чисельність і збільшує ареал. в Україні активно продають для приватного утримання (купа оголошень) є численні випадки втеч. фактично вже починається формуватися дика популяція, але фактів мало. перший надійний відомий мені випадок - зимівля єнота на горищі одного з 5-поверхових будинків (в Києві), звідки він регулярно ходив до годівниці для птахів на 5-поверсі, спритно переміщуючись по крона дерев. цікаві будь-які випадки - спостережень, здобування. очевидно, що процес розширення ареалу вже скоро охопить й Україну. прошу поділитися такими даними. а я обіцяю викласти тут аналіз таких даних, як робив це для дикого кота, какала і скоро викладу для рисі. тепер об'єктом уваги став ракун.

raccoon.jpg

ракун - фото з вікіпедії (сс)

winter-2016-map-crop-ed.jpg

мапа поширення ракуна в Європі (жовтим - точка виявлення в дикому стані в Україні)
(дані по Польщі й Прибалтиці й Угорщині відсутні, бо карта давня, але вид там є)
  • zag
  • Поза форумом
  • Молодий ловчий
  • Постів: 27
заг
Останнє редагування: 22/06/2016 23:38 від zag.
За пост подякували: Федько-халамидник

Re: ракун (американський єнот) в Україні... 23/06/2016 06:36 #121781

З тими американськими тваринами одна біда..

На скільки сильно виражена відміннісь ракуна і єнотовидного собаки?
Може варто описати тут ознаки того і іншого виду, щоб пересічний мисливець мав змогу чітко визначити приналежність до того чи іншого виду?
  • Slavamaz
  • Поза форумом
  • Moderator
  • Клуб "Ловецтво України"
  • Постів: 6021
ТОЗ-БМ 16к; ІЖ-12 16к; Weihrauch 77

Re: ракун (американський єнот) в Україні... 23/06/2016 06:47 #121782

цікавить два питання : чи мйисо їстівне і шкурка чи цінна ??

А якщо серйозно, то чи може він нести загрозу нашим тваринам ?
не допусти щоб хобі переросло в діагноз

Re: ракун (американський єнот) в Україні... 16/10/2018 11:00 #125897

всі чужорідні види несуть школу місцевій фауні. бо і сховища займають, і об'їдають, і хвороби приносять і багато іншого. про це є купа спеціальної літератури. загальна позиція ЄС щодо видів-чужинців: у всіх докладно перевірених випадках чужорідні види несуть шкоду і мають бути викорінені.
  • zag
  • Поза форумом
  • Молодий ловчий
заг

Re: ракун (американський єнот) в Україні... 05/11/2018 18:01 #125908

шановні форумчани, чи є якісь нові дані про знахідки, зустрічі, здобування ракуна (єнота американського)?

у суміжних країнах йде дуже потірний ріст чисельності популяцій: із сумідів Угорщина та Польща вже б'ють на сполох, в Німеччині популяція зросла до 1 мнл 300 тис., Фіни та Шведи ухвалили програми зі стримування інвазії. у нас вже є кілька точок стихійного випуску і втеч, проте наче поки ніде не було "повноцінних" інтродукцій і не відмічено у "нормальному" природному статі. але очевидно, що це станеться дуже скоро, якщо кліматичні зміни будуть такими ж і якщо масштаби продажу й втеч будуть тими самими...

мапа звідси: link.springer.com/article/10.1007/s10531-018-1535-9

salgado-map.gif
  • zag
  • Поза форумом
  • Молодий ловчий
заг
Останнє редагування: 05/11/2018 18:03 від zag.

Re: ракун (американський єнот) в Україні... 06/11/2018 21:31 #125909

Не знаю чи єнот, чи єнотовидна собака, але був випадково добутий мисливцями в передгіррі Сколього. Сам не бачив, розповідали.
  • ОлегП
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 3953
Нехай підождуть невідкладні справи
я надивлюсь на сонце і на трави,
наговорюся з добрими людьми,
не час минає, а минаєм ми.
© Ліна Костенко

Re: ракун (американський єнот) в Україні... 08/11/2018 00:14 #125910

дякую. "Сколього" -- то Сколе? Львівщина? цікаво. там і єнота уссурійського не дуже могло би бути, бо особливо любить заплави, дорини, чагарники, очерети, хоча й буває і в передгір'ях, і в степу. а що розповідали? здобути в лісі? біля річки? не з дерева ж? чи з дерева? бо уссурієць і на колоду не дуже заліхе. та й воин доплі різні: у ракуна ледь не мавп'ячі пальчики і довгий кільцьований хвіст, у єнота уссурійського лапи як у пса, і хвіст короткий і широкий (пухнатий), як у лисиці або шакала. ... може, фото у них є?
  • zag
  • Поза форумом
  • Молодий ловчий
заг
Останнє редагування: 08/11/2018 00:15 від zag.

Re: ракун (американський єнот) в Україні... 08/11/2018 19:10 #125911

Десь в цьому районі добули, що в червоному колі. Фото нема.

jENOT.jpg
  • ОлегП
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 3953
Нехай підождуть невідкладні справи
я надивлюсь на сонце і на трави,
наговорюся з добрими людьми,
не час минає, а минаєм ми.
© Ліна Костенко
Останнє редагування: 08/11/2018 19:17 від ОлегП.
  • Сторінка:
  • 1
Час створення сторінки: 0.37 секунд

Останні оголошення

Коментуємі оголошення

• Реєстрація- ФМСУ. Цуценятам 3,5 міс. Щеп... Далі...

• Ціна Іж-26 знижена до 500 $ (13500 грн.) Далі...

• не можу добавити фото, кому цікаве дане ... Далі...

• Прошу звертатися по додатковоу інформаці... Далі...

• Ціну знижено! 7150грн ( USD 270 ) Далі...

Популярні оголошення