Звірок з родини кунецеподібних ,дуже скритний ,який веде нічний спосіб життя .Розміром з кота . але вагою значно менша ,худша ,гнучкіша . хаха.Шерсть довша, рідкіша ,твердіша ,як в лісового куна ,на колір коричнева з різними легкими вітттінками та з підшерстком світлим, майже білим . За цінністю і красою хутра дещо поступається своїй сестрі з лісу . Характерна ознака БІЛОДУШКИ це біла пляма на грудях ,шиї.
у ЛІСОВОЇ такаж пляма тільки темно-жовтого,грязного кольору . Період носкості виробу з хутра ---6 років.(це все пишу з памяті як є неточності вибачте )лісової -7 .
Такаож чим відрізняється .це тим що дуже рідко піднімається на дерева .тільки в разі необхідності .
І більшість життя проводить по садах, ярах,посадках,околицях сіл ,часто поселяється в старих,закинутих будівлях...майже незаходить до лісу. А лісова навпаки . часто пересувається по деревах і весь час живе у лісі .
... Сліди куниці польової легко визначити на снігу . Це парні сліди розмірами з котячих,які виляють по між кущами ,деревами ,непромене ніоин камінь ,кучу хмизу ,дупляве дерево ...
З давніх часів полювання на куна було дуже поширине і хутро використовувалось як грошова одиниця ,+
і данину ми платили як монголам так і вікінгам чи після москалям хутрами з куна.Раніше звичайно полювали різними пастками ,самоловами . Зараз набуває поширення і дуже цікаве полювання з лайками .