Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Банер
Банер
Ласкаво просимо, госте!
Ім'я користувача Пароль: Запам'ятати мене
<--

ТЕМА: КАРПАТСЬКИЙ гірський гончак

Re: КАРПАТСЬКИЙ гірський гончак 07/05/2013 13:40 #99904

nadyk написав:
Гранітний написав:
Подивіться карту Австро-Угорщини до 1940-го року,будь-ласка...То може закарпатці для вас---іноземці?

Закарпатці - не іноземці.
От тільки не зрозумів до чого тут українці і Австро-Угорщина з Трансільванією? Наскільки м ені не зраджує пам'ять, то Трансільванія - це частина Венгрії і Румунії.

З 1938 до 1944 року Закарпаття,Буковина переходила з рук у руки то до чехiв,то до мадярiв,то до румунів.Відповідно, мисливська культура набула різних відтінків і мисливські собаки також.Трансільванія -це ті ж Карпати,а у Берегівському р-ні Закарпатської обл проживає понад 70% угорців.Все перемішалось...і в нашому КГ також присутні румунські,угорські(можливо,навіть словацькі)крові.А ми мусимо упорядковувати те,що отримали нехай 20 років тому.Естонець має кров бігля і нічого в тому принизливого ніхто не бачить:ні я,ні Бригадирь і т.д
  • Гранітний
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 399
В нашем смехе,и в наших слезах,и в пульсации вен...

Re: КАРПАТСЬКИЙ гірський гончак 07/05/2013 16:05 #99910

Ігор, скажи чесно, що конкретно Тебе не влаштовує?
Відсутність в"язкості?
Кг не має відношення до України?
Селекція?
Особистості?
  • WAWA
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 3392

Re: КАРПАТСЬКИЙ гірський гончак 07/05/2013 16:10 #99912

Рома2323 написав:
Так почему одному поверили про свинью с вольера а втиорому про фото с не правельной датой нет?

Мене теж це насторожує Роман, у нас сайт мисливський чи прокурорський???????????????????????????????????????
Людина виклала інформацію і пояснила, але все одно треба довести все абсолютно.
Може тоді потрібно викладати дозвіл на зброю, копію паспорта, бо вік може не той і час не той і т.п.
  • WAWA
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 3392

Re: КАРПАТСЬКИЙ гірський гончак 07/05/2013 17:29 #99917

Для Гранітного.
Собака ТРАНСІЛЬВАНСЬКОЇ групи. Не угорської, не буковинської, не закарпатської і т.д. і т.п.
Трансільванія - це практично румунська територія, яка довгий час була під патронатом Угорщини. Якщо Україна деякий час входила в склад Австро-Угорщини, то це ще не значить, що Трансільванія входила в склад України. Тому не потрібно малювати глобус України.
Щодо бігля в крові естонців... Думаю, що ніхто не скаже, що бігль і естонець - це одна і та сама порода.
  • nadyk
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 2391

Re: КАРПАТСЬКИЙ гірський гончак 07/05/2013 18:05 #99918

WAWA написав:
Ігор, скажи чесно, що конкретно Тебе не влаштовує?
Відсутність в"язкості?
Кг не має відношення до України?
Селекція?
Особистості?

Василь, мене не влаштовує те, що ніхто не знає, що це за порода має бути? Спочатку потрібно визначити мету, а вже потім щось робити для досягнення цієї мети. А зараз все робиться навпаки (як в якійсь пісні "Я тебя слепила из того, что было..."). Який профільний звір чи птиця для неї повинні бути? По чому ці собаки повинні випробовуватись? Як ця собака повинна працювати? І ще по-ходу виникає ціла купа питань.
По в'язкості - це вже вихідна із того, що це має бути - чи гончак, чи відганяло.
Якщо робити українську собаку, то такі заяви, що УКГ і трансільванський гончак чи ердеї - це одна і та сама собака, думаю, не варто. Інакше для чого тоді ця возня - можна взяти тих же ердеї (чистокровних) і завезти в Україну, а тут вже назвати їх УКГ. За кордоном вони ердеї, на Україні - УКГ (наша територія - наша назва, як писав Гранітний)
По селекції. В розведення повинні іти ті собаки, які якось себе показали на змаганнях/випробуваннях по тих видах, які декларуються як профільні, а якщо декілька видів дичини, то по кожному окремо повинен бути диплом. А не просто вірити власнику на слово. Я можу заявити, що в моїх собак дерев"яні очі, але вони бачать ними ще краще, як рідними. В племінне розведення пускати тільки тих собак, які не мають абсолютно ніяких вад і недоліків - з часом все-одно щось десь буде вилазити. Найжорстокіша вибраковка цього браку і плідників, які дають цей брак, навіть якщо вони супер-пупер роботяги чи екстер'єрники (мається на увазі виключення з плану в'язок). І багато чого іншого, чого на даний час не робиться...
А на рахунок особистостей, то мені це все-одно. Я менше всього звертаю уваги на те, ХТО пише. Я звертаю увагу на те, ЩО пишуть. Краще невеличка послідовна робота, ніж створення видимості бурної кипучої діяльності.
  • nadyk
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
За пост подякували: Рома2323

Re: КАРПАТСЬКИЙ гірський гончак 07/05/2013 19:14 #99919

WAWA написав:
Рома2323 написав:
Так почему одному поверили про свинью с вольера а втиорому про фото с не правельной датой нет?

Мене теж це насторожує Роман, у нас сайт мисливський чи прокурорський???????????????????????????????????????
Людина виклала інформацію і пояснила, але все одно треба довести все абсолютно.
Може тоді потрібно викладати дозвіл на зброю, копію паспорта, бо вік може не той і час не той і т.п.

Да охотничий конечно, просто практиканта забанили за дату на фото, а здесь прямое доказательство браконьерства, но реакцыи ноль...никто ничего не замечал сначала,теперь пол года ждут обьяснений которых нет,хотя автор фото иногда посещанет форум.Вот и всё....Я про то,что нужно ко всем относится одинаково.
  • Рома2323
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 2180
2ЭГ,ЗСЛ,иж 27е-1с

Re: КАРПАТСЬКИЙ гірський гончак 07/05/2013 20:16 #99924

nadyk написав:

Щоб говорити про відродження породи - треба знати, що саме хочеш відродити. Відроджувати і розмножувати, те що є - це дві великі різниці...

ПиСи. Країна, яка має таких "селекціонерів", не має права сміятись над китайським одягом!!!

Якщо Ти знавець на відродженні,а з твоїх постів складується таке враження то придбай собі карпатця і покажи як треба робити...Якщо немаєш грошей щоб придбати ми тобі подаруємо....Але нетреба нас вчити тому чого ти ніколи в житті неробив....Щодо того що хтось каже ,що ми відроджуємо трансільванця,то скажу таку річ...Поки нас тут було мало,то було мало дописів,зарас нас побільшало і дописів відповідно....Пишуть всі ,це вільний ресурс нікому незаборонено цього робити,але ми неможемо нести відповідальність за всі дописи...Так само ми немаємо тобі щось доводити...Є опис історії карпатця на початку цього форуму,прочитай,якщо щось невлаштовує,твої проблеми....
  • бригадирь
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 3759

Re: КАРПАТСЬКИЙ гірський гончак 07/05/2013 20:32 #99926

WAWA написав:

Нота покрита Чаком.
Нота вік 2 роки, (зі слів власника) працює по куниці, лисиці, зайця тримає до 3 годин, козуля. кабаном була рвана 2 рази, один з них думав власник що не вижеве але все таки живе
Чак вік 2 роки, про роботу не можу сказати бо забрали з Хмельниччини 2 тижні тому, але забіякка страшний - дорвався до Тризора і получив, але покусаний рветься в бій і все думаю це не погано для кабана.

Гарний Чак,На звонішній вигляд красень...Чимось схожий на Пірата,що був у Володі.....Саме про цю в"язку я і казав що на львівщині....Одне насторожує що бита сучина кабаном,тільки би щось не пошкодила серйозно...Інша в"язка Закарпатська то я пов"язав іще раз свою Найду із гарним працьовитим кобельом із Вонігова Малишом..Він син Рекса Оноприєнка і Ліли Габорця...Він батько тієї сучини що зайняла першість на хмельницькій виставці....в"ЯЗКА планова,довго радилися із Скедровом про неї...Найду пов"язав бо вона стара має 9 років,а наступна мала бути аж пізнею осінью,але зимніх цуциків я вже категорично нехочу,незнаю що то за спеціаліст казав ,що най кращі в"язки осінні.... Побачимо що вийде....
  • бригадирь
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

Re: КАРПАТСЬКИЙ гірський гончак 07/05/2013 21:02 #99930

nadyk написав:
Для Гранітного.
Собака ТРАНСІЛЬВАНСЬКОЇ групи. Не угорської, не буковинської, не закарпатської і т.д. і т.п.
Трансільванія - це практично румунська територія, яка довгий час була під патронатом Угорщини. Якщо Україна деякий час входила в склад Австро-Угорщини, то це ще не значить, що Трансільванія входила в склад України. Тому не потрібно малювати глобус України.
Щодо бігля в крові естонців... Думаю, що ніхто не скаже, що бігль і естонець - це одна і та сама порода.

Для NADYKа.
Ви абсолютно правильно розбираєтесь в історії і географії. Трансільванія---це КАРПАТСЬКІ гори.Собака ТРАНСІЛЬВАНСЬКОЇ групи---Собака КАРПАТСЬКОЇ групи.Угорські поселення у Румунії називаються "erdely"---лісові(укр.)
Ключові слова:Трансільванія,гори,ліс,лісовий,Карпати,erdely,Угорський...
Проведіть аналогію.
  • Гранітний
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

Re: КАРПАТСЬКИЙ гірський гончак 07/05/2013 21:09 #99932

[quote="nadyk" post=99917

Думаю, що ніхто не скаже, що бігль і естонець - це одна і та сама порода.[/quote]

Думаю,що ніхто не скаже,що бігль і естонець...не мають схожих ознак.
  • Гранітний
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

Re: КАРПАТСЬКИЙ гірський гончак 07/05/2013 21:09 #99933

бригадирь написав:
...Якщо Ти знавець на відродженні,а з твоїх постів складується таке враження то придбай собі карпатця і покажи як треба робити...Якщо немаєш грошей щоб придбати ми тобі подаруємо....Але нетреба нас вчити тому чого ти ніколи в житті неробив....

На рахунок придбання карпатця я досить детально пояснив Гранітному на аналогічну пропозицію.
Згідний. Я нічого не виводив і не відроджував. Просто ті породи, які тримав, я тримав в ЧИСТОТІ.
Щодо ведення селекційної роботи, то можу порадити карпатцелюбам тільки одне - спочатку учіть матчасть (почитайте розумних книжок на цю тему), а вже потім починайте щось робити на практиці.

бригадирь написав:
...зимніх цуциків я вже категорично нехочу,незнаю що то за спеціаліст казав ,що най кращі в"язки осінні....

Якість цуценят не залежить від того, в яку пору вони народжені. Якість залежить від правильного підбору плідників, годівлі суки в період вагітності, і від якісного утримання і годівлі цуценят.
  • nadyk
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

Re: КАРПАТСЬКИЙ гірський гончак 07/05/2013 21:17 #99934

Гранітний написав:
...Думаю,що ніхто не скаже,що бігль і естонець...не мають схожих ознак.

Коли ВИВОДИЛИ естонців, то крав біглів підливали саме ДЛЯ того, щоб вони мали спільні ознаки. Для чого ж тоді підливати іншу кров в породу?
Але це ВИВЕДЕННЯ породи, а ВІДРОДЖЕННЯ - це трошки навпаки. Тут все повинно якраз бути в чистоті.
  • nadyk
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

Re: КАРПАТСЬКИЙ гірський гончак 07/05/2013 21:52 #99937

Згоден.
  • Гранітний
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

Re: КАРПАТСЬКИЙ гірський гончак 07/05/2013 21:56 #99938

Думаю цей документ (оригінал статті, який надрукуали в газеті ПтаР за травень)поставить в багатьох питаннях крапки над "і". (до адміна, якщо можна, хотів би цю статтю кинути на головну сторінку сайту, там вона не загубиться надіюсь і багатьом стане в нагоді). Також чекатиму на критику.

Вкладення C:\fakepath\УКГ3.doc - не знайдено

п.с. щось не вставляється. кидаю тільки текст, без фото, оригінал відправлю адміну чи модераторам.
  • hanter39
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 2931
Закоханий у полювання!
Останнє редагування: 07/05/2013 22:02 від hanter39.

Re: КАРПАТСЬКИЙ гірський гончак 07/05/2013 22:03 #99940

"Мова про «карпатців» або Український Карпатський Гончак
Біля потоку, в густому, зарослому терном чагарнику роздався дзвінкий голос Ради, його доповнив своїм безперервним заливом Рекс. Музика гону понеслась ехом від одної гори до іншої. Молодий дик пішов крутим схилом до вершини, саме туди, де стояв на лазу Гриць. Він не підвів старання колективу, адже поки «обрізали» сліди, немало сил потратили – влучним пострілом перервав стрімкий хід звіра. Почали сходитись мисливці. Василь взяв на повідок своїх собак, які тріпали гінного звіра і погладивши їх з усмішкою і якоюсь невимовною радістю на душі промовив: «Хороші карпатці!».
Такі слова все частіше доводиться чути не тільки від мисливців-власників українського гірського або карпатського гончака, а й від тих, хто просто бачив роботу цих «чорних песиків». УКГ сьогодні знаходить все більше своїх пошановувачів як серед мисливців гірських масивів Карпат, так і північних та центральних регіонів України.
Про цю унікальну, першу українську, не побоюсь цього слова, НАЦІОНАЛЬНУ породу ми поговоримо з мисливцем та палким шанувальником УКГ - Анопрієнком Едуардом Івановичем.
- Почнемо нашу розмову з трішки підступної ноти. Зараз є дуже багато скептиків які піддають сумніву, що УКГ – це ніяка не порода, це навіть не породна група і про неї не варто вести ніякої мови. Також стверджують, що УКГ це помісі місцевих собак з коповами, литовськими та латвійськими гончаками. Що ви можете сказати з цього приводу?
- На цю тему нам – карпатцелюбам, доводилось дискутувати не з одним десятком людей, і завжди ми наводив їм факти. Так, в архівах були знайденні племінні книги мисливських собак за 1950 – 1976 роки, де написано, що за цей період серед численних порід мисливських собак на племінний облік було поставлено 7 карпатських гончаків. Також було відшукано свідоцтва видані обласним УТМР Закарпаття на карпатського гончака у 1973 році. У 80-тих роках експерт-кінолог Всесоюзної категорії Ю. Букатевич в своїй книзі «Мисливське собаківництво» описав на той час ще не визнану породу - карпатську гончу. Також вказав, що станом на 1985 рік на обліку стояло 19 карпатських гончаків. Про цю породу також знали за часів СРСР і за межами України, оскільки опис породи карпатського гончака був надрукований у книзі відомого російського заводчика-селекціонера російських гончаків Дмітрієва. Підтвердженням цих описів є численні фотографії тих років полювань з УКГ.
Ми не виключаєм того, що УКГ має спільне походження з трансільванськими, литовськими, словацькими гончаками, адже всі вони колись розвивались як єдина група, але вже понад століття УКГ розвивається як самостійна порода!

- 23 травня 2012 року відбулась визначна подія - був прийнятий тимчасовий стандарт УКГ Федерацією Мисливського Собаківництва України. Що ви можете сказати щодо відповідності цього стандарту до більшості поголів’я карпатців і чи маєте ви якісь зауваження чи побажання до нього?

ТИМЧАСОВИЙ СТАНДАРТ УКРАЇНСЬКОГО КАРПАТСЬКОГО ГОНЧАКА (УКГ)
УКГ – собака міцного та міцного-сухого типу конституції. Висота в холці у вижлеців 50-63 см, найбільш бажаний 58-59 см; у вижлиць 50-60 см, найбільш бажаний 55 см. Індекс розтягнутості 104-110 см.
Масть чорна з різко виділеними рудими підпалинами на морді, іноді вухах, надбрівних дугах, грудях, внутрішній і зовнішній стороні кінцівок, на пальцях, на нижній стороні хвоста майже до половини його довжини. Допускаються і не є недоліком малі білі плями на грудях, лапах, кінці хвоста.
Шерсть на голові, ногах і вухах коротка шовковиста, на решті тіла довша (до 5 см), жорстка, щільно прилягає до тіла. Рівна без хвилястості та завитків. Підшерстя добре розвинуте.
Шкіра, м’язи, кістяк. Шкіра щільна, еластична без зморщок. Мускулатура суха, добре розвинута. Кістяк міцний.
Голова клиноподібна, пропорційна, невелика, суха. Губи щільно облягають щелепи, без брилів. Черепна частина чуть більше морди. Виражені надбрівні дуги. Виражений перехід від лоба до морди. Мочка носа чорна, широка.
Очі темно-карі, середньої величини з косим розрізом вік, білок ока прихований, краї повік темні.
Вуха тонкі, висячі в формі трикутника, кінці трохи заокруглені, середньої величини, переднім краєм прилягають до голови, посадженні трохи вище лінії очей.
Зуби та прикус. Зуби міцні, рівні, білі. Прикус ножнецеподібний. Зубна формула повна.
Шия середньої величини м’язиста, досить широка, в розрізі овальна.
Груди широкі, глибокі, ребра спущені до ліктів і нижче.
Живіт піднятий вище лінії грудей.
Спина пряма, м’язиста.
Круп широкий, трохи похилий.
Передні кінцівки прямі, сухі, костисті і м’язисті, при огляду спереду прямі і паралельні. Відстань від ліктів до кінця лап дорівнює половині висоти собаки в холці. Розріз передпліччя овальний, лікті поставленні назад.
Задні кінцівки сухі, костисті і м’язисті, при огляду ззаду – прямі і паралельні. Кути з’єднань стрибкових суглобів добре виражені.
Лапи овальні або круглої форми, пальці стиснуті, кігті чорні, спрямовані в землю.
Хвіст шаблеподібний, в основі товстий, до кінця тонкий (морквою). Довжина хвоста - до стрибкового суглоба. В стані спокою опущений і витягнутий шаблею, в збуджені витягнутий дещо лінії спини.

- Так, справді, 23 травня 2012 року відбулась визначна подія для нашої вітчизняної мисливської кінології . Федерацією Мисливського Собаківництва України був прийнятий тимчасовий стандарт Українського Карпатського Гончака! Це було досягнуто завдяки плідній роботі ентузіастів-карпатцелюбів та спеціалістів фахівців ФМСУ!
Останьою каплею, яка сприяла прийняттю стандарту, мені здається, була участь УКГ в ІІІ Всеукраїнській Спеціалізованій Виставці гончаків, на якій було описано 16 УКГ. Це була уже не перша виставка карпатців, але саме на цій виставці було представленні кращі однотипні представники породи.

Особливо хотів би подякувати за пророблений обсяг робіт в описі поголів’я, їхній експертизі та подальшій роботі з УКГ Голобченку А. К., Домашовцю О. І. , Дмітрієвій З. Б., Солов’ю М.А., Ногасу А. Я., Шабранській Н. С.
Завдяки цим людям на даний час УКГ не тільки отримав стандарт і офіційне визнання, а також можливість легального полювання їх власників, адже за законом «Про мисливське господарство та полювання» є заборонено використовувати собак на полюванні без документів невідомого походження. Тепер же, кожен власник УКГ може привести вихованця на огляд екстер’єру для підтвердження його породності та отримати відповідні документи: паспорт ФМСУ, довідку про походження. Також на даний час уже офіційно реєструють в’язки УКГ, а народженні цуценята отримують після огляду експертом щенячки та клеймо.
Стосовного самого стандарту, то він точно описує породу. Дуже правильним було те, що межі висоти в холці були надані в широких межах з вказанням бажаного зросту. Це дасть змогу використовувати в племінній роботі як малий, так і великий тип УКГ.
- Постає питання, в чому ж полягає унікальність УКГ, крім того, що це наша національна порода. Які в нього робочі якості, на кого з ним полюють і чим він відрізняється від всіх інших гончаків?
- Говорять, що універсальних собак не буває, але УКГ саме є такою універсальною собакою. Це таке собі поєднання робочих якостей гончака, лайки і спанієля. Хіба, що в нору не може влізти, але пробує (сміється)! Тепер по суті, з УКГ полюють на різних тварин, але профільними тваринами для нього є: кабан, коза, лисиця та заєць. Хоча багато людей використовують карпатців і на полюванні на фазана в ролі сполохувача, і на качку в ролі апортувальника, і на куницю чи білку. Також успішно використовують карпатців при пошуку підранків – робота по кров’яному сліду.

УКГ як і подобає гончаку, переслідує звіра дзвінким милозвучним голосом по сліду. Але відрізняється від звичних нам гончаків зайце та лисогонів відсутністю великої в’язкості. Оскільки УКГ- це в першу чергу собака для загінного колективного полювання. УКГ не буде гонити звіра, який уявив себе марафонцем і побіг в інший район. Але не кине переслідувати звіра, який ходить невеликими кругами. Це може звучить трохи дивно, але таке відмічається з всіх нам відомих порід, лише в УКГ!
Також, хотів б відмітити в УКГ таку якість як велика добутливість. Це, можливо, пояснюється тим, що при пошуку звіра УКГ не бігає стрімголов по угіддях, а обшукує місця його найбільш імовірного перебування.
Наявність хорошого чуття у карпатців дозволяє їм швидко знайти і розібратись у нічних слідах та побудити звіра, а при переслідуванні не втрачати його.
Більшість власників карпатця говорять, що ще не перебачивши звіра, завжди можна визначити по кому іде гін. Оскільки УКГ кожного звіра переслідує з інакшою силою та частотою віддачі голосу. А ще, хотів би відмітити таку якість у карпатців, як вірність віддачі голосу. Цей гончак не знає, що таке добір. Він віддає голос тільки по сліду, який добре пахне. Це є дуже добре під час полювання. Адже мисливцю легше орієнтуватись де саме знаходиться звір, тим більше, що переслідує карпатець гінного звіра дуже парато.
- Разом з прийняттям тимчасового стандарту УКГ було складено бонітувальну відомість для цієї породи. На вашу думку, чи відповідають профільні звірі зазначені в бонітувальній відомості і сучасні правила випробувань по цих тваринах для УКГ?
- Ще раз повторимось, УКГ досить універсальна собака, яка може працювати практично по будь якій дичині. Просто специфіка роботи в них буде трішки відрізнятись. Але давайте вернемось до бонітувальної відомості. За основний диплом, що підтверджує робочі якості у бонітувальній відомості зазначений диплом отриманий по кабану, лисиці, зайцю. За універсальність - диплом по кров’яному сліду.
Робота УКГ по кабану нічим не відрізняється від роботи лайки, хіба що переслідує звіра по сліду з голосом, а лайка ні. Тому отримання диплому по кабану УКГ не складе ніякої складності. До речі, на даний час уже є карпатці з дипломами по кабану вольєрному ІІ та ІІІ ступення!
А от робота УКГ по зайцю і лису трішки відрізняється від звичайної роботи по цим тварина, до якої звикли більшість гончатників. Як я говорив уже раніше, якщо звір не буде тікати від переслідування малими колами, а буде іти досить далеко від місця підйому, карпатець перестане переслідувати дану тварину. В цьому ж «ізюминка» даної породи! Тому отримати диплом УКГ по теперішніх правилах випробувань по цих тваринах практично не реально. Я вважаю, що в майбутньому нашими вітчизняними експертами-кінологами будуть розроблені нові правила випробувань карпатців по зайцю та лисиці, де не буде робитись головна ставка на в’язкість, а більше на добудливість.
Також, в бонітувальній відомості є дуже позитивний момент, який врахували наші шановні експерти-кінологи. Це те, що для УКГ може отримати будь який племінний клас незалежно від кількості предків! Це є дуже правильно, оскільки порода тільки почала своє офіційне існування!
- На даний час, коли УКГ має відкритті двері для свого подальшого існування, які ж шляхи розвитку цієї породи мають бути в подальшому, які настанови ви можете дати як для теперішніх так і для майбутніх власників УКГ, до чого їм прагнути та куди рухатись?
- За розвиток УКГ серйозно мисливці-ентузіасти взялись якихось останніх 5-7 років. Все починалось з відшукувань представників породи. Тоді вдалось відшукати не більше 30 представників. Зараз же, поголів’я УКГ налічує понад 150 собак.
В планах на найближчі 5 років доростити поголів’я УКГ до 500 особин. Девести за цей час кількість дипломованих собак хоча б до 25%, а кількість представників з оцінкою на виставках та виводках «дуже добре» і «відмінно» до 75%. Також планується створення Монопородного клубу Українського Карпатського Гончака.
Ну, а в дальніх плана - визнання УКГ FCI.
Єдине, до чого закликаємо всіх теперішніх і майбутніх власників УКГ це давати хороше виховання і нагонку вашим вихованцям та регулярно відвідувати різні кінологічні заходи. А заводчиків УКГ - не забувати про особливості племінного підбору пар, допускати до племінного відтворення тільки класних собак, дотримуватись правил ведення документації, дослухатись до думок та порад експертів-кінологів!
- Поки що поголів’я УКГ є не дуже чисельним, тому бажаючим завести собі карпатця буде, мабуть, трохи важко знайти заводчиків цих собак. Де саме в Україні найбільш поширені УКГ та кого з заводчиків ви можете виділити?
- На даний час найбільше карпатці поширені серед мисливців західного регіону. А саме у Волинській, Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Рівненській областях. Особливо чисельними та сильними є осередки Закарпатської та Хмельницької областей. Також заводчиків карпатців можна знайти у Житомирській та Вінницькій області.
Якщо говорити поіменно, то можна відзначити таких заводчиків УКГ, які досягли особливо великих успіхів у розвитку породи: Анопрієнко Е., брати Винарі, Лемеш М., Нагребецький С.
- Велике спасибі вам за розповідь, пане Едуарде. Успіхів вам у подальшій роботі з УКГ та нехай ваші вихованці вас радують!
- А я від нас хотіли би подякувати тим людям, які стояли з нами тоді, коли ми по крупинках збирали інформацію про УКГ та самих представників породи, які допомагали як фінансово так і морально підтримували. Зокрема Вороничу В. (vasуl eger), Винару В., Мазютинцю Я., Ногасу Я.. А також подяка інтернет ресурсу мисливців і рибалок huntingukraine, який нас всіх об’єднує! Особлива подяка Федерації Мисливського Собаківництва України за підтримку та повсякденну допомогу в розвитку УКГ!
Суховецький Р."
  • hanter39
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
Закоханий у полювання!

Re: КАРПАТСЬКИЙ гірський гончак 07/05/2013 22:07 #99942

Надюк Ігор як казав один відомий чоловік,ти що батько хресний чи що щоб вчити.
  • Барс
  • Поза форумом
  • Ловчий
  • Постів: 75
Робить ....ь!!!
Останнє редагування: 07/05/2013 22:09 від Барс.

Re: КАРПАТСЬКИЙ гірський гончак 07/05/2013 22:07 #99943

nadyk написав:

бригадирь написав:
...зимніх цуциків я вже категорично нехочу,незнаю що то за спеціаліст казав ,що най кращі в"язки осінні....

Якість цуценят не залежить від того, в яку пору вони народжені. Якість залежить від правильного підбору плідників, годівлі суки в період вагітності, і від якісного утримання і годівлі цуценят.

Притензій до самих цуциків в мене нема....Я про ту муку яка лягає на власника ,про те що собака практично випадає із полювання,про те що цуцикам невистачає звичайного сонячного тепла....Доречі один із цуциків який потрапив на житомирщину і має можливість частого навідування в угіддя в 5 місяців вже ганяв із голосом кози.....

Рома читав твою статтю в журналі....Ти зробив великий крок написши її.....Молодчина...
  • бригадирь
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
Останнє редагування: 07/05/2013 22:11 від бригадирь.

Re: КАРПАТСЬКИЙ гірський гончак 08/05/2013 11:43 #99972

На мій погляд, hanter39 у своїй статті дав більше інформації про УКГ, як всі карпатцелюби разом взяті в усій темі.
Питання всі не зняті, але хоч щось прояснилось. Хоча і без спірних тверджень не обійшлось, але це вже деталі...
  • nadyk
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
За пост подякували: ostt, hanter39

Re: КАРПАТСЬКИЙ гірський гончак 08/05/2013 11:55 #99973

Про обговорення здоров`я цуценят переніс Сюди
  • Myron
  • Поза форумом
  • Moderator
  • Клуб "Ловецтво України"
  • Постів: 2846
Останнє редагування: 08/05/2013 12:32 від Myron.

Re: КАРПАТСЬКИЙ гірський гончак 10/05/2013 15:59 #100015

nadyk написав:

Питання всі не зняті, але хоч щось прояснилось. Хоча і без спірних тверджень не обійшлось, але це вже деталі...

Ігор та інші собаководи, давайте незняті питання сюди. Буду пробувати давати на них відповіді .
Було б цікаво поговорити про екстерєр УКГ окремо по кожній статті тіла. (про робочі якості з 100% впевненістю поки говорити не берусь).
п.с.моя думка може трохи не співпадати, або навіть кардинально різнитись з думками інших карпатцелюбів, тому їх також активно прошу вступати в дискусію.
  • hanter39
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
Закоханий у полювання!
Модератори: Myron
Час створення сторінки: 1.59 секунд

Останні оголошення

Коментуємі оголошення

• Продано.Дякую. Далі...

• нажаль не можу завантажити фото, якщо ко... Далі...

• Реєстрація- ФМСУ. Цуценятам 3,5 міс. Щеп... Далі...

• Ціна Іж-26 знижена до 500 $ (13500 грн.) Далі...

• не можу добавити фото, кому цікаве дане ... Далі...

Популярні оголошення