Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Банер
Банер
Ласкаво просимо, госте!
Ім'я користувача Пароль: Запам'ятати мене
<--

ТЕМА: Ягдтер'єр

Re: Ягдтер'єр 03/11/2015 22:30 #118041

Мій чес гонить з голосом звіра якого бачить, а по сліду іде мовчки. Минулий сезон полювання по копиту все було ок, а от на зайця почались проблеми.
  • roman11
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 468

Re: Ягдтер'єр 04/11/2015 07:25 #118044

Вот в этом и проблема, ягд по следу должен уходить не молча. Он в принципе может быть и не далеко от тебя но ты его не слышишь, вот когда он уходит он всего лишь работает по следу. Для отбора поголовья при сдаче ЦП один из этапов это проверка отдачи голоса по следу зайца.
  • Hunter.ua
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 2347

Re: Ягдтер'єр 10/11/2015 13:01 #118121

З приводу голосу на сліду (не тільки по зрячому) у ягда - у Німеччині - це обов'язково для допуску в розведення, - в Україні - бажано, а від себе додам, що і удобно.
Реально чуєш де пес жене і можеш підлаштуватись (перехопити звіра)для пострілу.
Принаймні я з під своїх лисиць не тільки з нори, а й з очеретів беру.
По зайцю - ягд - "відгонич" від мисливця. По цьому звірку завдання ягда знайти, підняти, гнати, добрати підранка. Навіть перше повне коло він не робить.
Кабана і козу молоді азартні ягди можуть гонити по декілька годин. Принаймні, від моїх собак такі відгуки були (5-9 годин гону кабанів і кіз, до відстрілу).
З досвіду людей, які використовують цих собак часто по копиту - з досвідом загонного полювання і віком пси стають розумнішими і далеко за лінію стрілців не йдуть, хіба що за підранком.
По качці з голосом - теж дуже комфортно - оточуючі колеги розуміють, що то не "ондатра" і не застрелять собаку, а ти розумієш, що треба бути готовим до пострілу.
Roman11! У тебе Черкес від собак з сильним мисливським інстинктом - це велика удача і відповідальність.
Якщо не полюєшь на копито - з ним нема що робити без повідця в лісі.
Якщо полюєшь - купуй Гармін Астро, тренуй ноги і добувай звіра. ІМХО.
П.С. У 3-4 роки він стане більш поміркованим.
  • Varjag2
  • Поза форумом
  • Ловчий експерт
  • Постів: 194
Краще бути, ніж здаватись.
За пост подякували: roman11, Victor2015

Re: Ягдтер'єр 11/11/2015 15:05 #118132

Доброго дня в мене , щось невиходить ніяк щоб яги були коло мене без поводка , а то завжди як драпануть то через 1-2 години прибігають, так вже пробував по різному, але вони настаюють на своєму. Шановні форумчани може є в когось сайт, чи сторінка де можна скачати книгу про ягдтерерів. Буду вдячний.
  • Victor2015
  • Поза форумом
  • Досвідчений ловчий
  • "Ни пуха, ни пера"
  • Постів: 101
З повагою Віктор.

Re: Ягдтер'єр 11/11/2015 17:09 #118136

Дякую Вам.
  • Victor2015
  • Поза форумом
  • Досвідчений ловчий
  • "Ни пуха, ни пера"
З повагою Віктор.

Re: Ягдтер'єр 30/11/2015 21:51 #118433

Доброго Вечора форумчани, сьогодні сходив на нори зі своїми улюбленцями, Ася та Тера, Тера на 8 місяців старша, ніж Ася, коротко, нора під скалою, глибиною до 25 метрів чому так бо біля нори піску десь біля двох грузових машин, два входи на відствні близько 55 см., між ними, собачки стартанули красиво, чуть мене не затягнули в нору, пустив першу Теру яка вєе була з лисом попередні рази в норі,через 2 хвилині пустив Асю ,яка ще небула.
Пройшло 1 година 38 хв, собак немає, зробили постріл в нору другу де заходили собаки, через 5-10 хв вийшли , в Тери пару укусів, а в Асі просто піпиц, почав вести до машини Тера рветься в нору, а Ася получила бойове хрещекння була в шоці . Звертаюсь до Вас з порадою, обробили перекісю, та присипкою для свиней , що ще потрібно та чи правельно я зробив що пустив обох, Лиса після того як їх забрав не було, слід такий як у німецької вівчарки, як поступити далі не знаю, перший раз в мене така ситьуація, Мій номер 0980683727 буду вдячний. Дякую усім за здалегіть за допомогу.
  • Victor2015
  • Поза форумом
  • Досвідчений ловчий
  • "Ни пуха, ни пера"
З повагою Віктор.

Re: Ягдтер'єр 01/12/2015 10:16 #118434

Особисто я обох не пускав би в нору, бо вважаю, що собаки тільки заважатимуть одна одній. І література так пише. Який сенс? Якщо тихенько підійти, не підшуміти звіра, то він і від одної собаки вискочить. Причому, як правило, намагається покинути свою схованку ще до контакту з собакою. А якщо звір щось зачув на поверхні, то ти йому хоч п"ять собак пусти - не вийде. Заб"ється в такий віднорок, що ледь рука пролазитиме, не те, що дві собаки. Мало того, якщо собакам все ж таки вдасться задушити лиса, то вони або почнуть гризтися між собою, або вчепляться з обох сторін в здобич і будуть робити "перетягування каната". У мене колись така ситуація була. Загнав мій вельш лиса під старий колгоспний склад, під підлогу. Довго собака обгавкував, не міг добратися, щоб зробити хватку(кобель рослий був). Тоді ми вирішіли пустити дрібнішу суку ягда. І що? Сука добирається до
лиса, вони обоє його душать і... Півтори години ми стоїмо знадвору і слухаємо монотонне гарчання. Побачили , що нема виходу, давай збивати замок на дверях, зсередини зірвали пару досок підлоги і перед нами постала картина - кобель вчепився в горло, сука за хвіст і рвуть кожен до себе. Хватка, звісно ж у обох мертва, тобто ніхто вже просто не міг розжати щелепи. Чим сильніше рве до себе один, тим сильніше рве до себе другий. Добре що ми зірвали підлогу. А якби це сталося в норі? Або копай, або собаки загинули б.
Тому я вважаю, якщо є дві собаки, краще пускати по черзі - одна працює, одна відпочиває.
  • Хімік
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 4615
Останнє редагування: 01/12/2015 10:18 від Хімік.
За пост подякували: ostt, Myron, Панас

Re: Ягдтер'єр 01/12/2015 12:45 #118436

Дякую Вам.
  • Victor2015
  • Поза форумом
  • Досвідчений ловчий
  • "Ни пуха, ни пера"
З повагою Віктор.

Re: Ягдтер'єр 02/12/2015 23:32 #118468

Нема за що... Бережи собак! Якщо звір відразу не вискочив, а собака воює з ним годину-дві, виходить вся в крові і знову нориться - забирай її і йди додому. Або на іншу нору. Значить це не ваш звір. Або він стане вашим не сьогодні. Пізніше прийдете по нього. Запам"ятай - ніяка шкура не варта життя і здоров"я друга. Яким би злобним і класним "працівником" він не був. Це моя ОСОБИСТА думка.
  • Хімік
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
За пост подякували: Myron, Varjag2

Re: Ягдтер'єр 03/12/2015 18:10 #118494

Два тижні тому у неділю мені теж трапився ПЧ серед лисів.
Нора з одним входом, не закільцьована, на пагорбі (пасовисько).
Викид піску - немалий.
Спершу я був зі своїм ягдом Азартом (38 см в холцці, 10 кг., 4-ий рік, 10 х Д 1 м.н.л. і т.п.). Підійшов проти вітру по м'якій пахоті, став за 10 м.
За 15-20 хв. пес вискочів уже з пробоїнами від очей до носа і знову пірнув у нору.
Так тривало з 2 перервами, коли я його відловлював і чекав по 10 хв. - 1 год. 30 хв.
Покинув цю нору, пішов у садку за 10 хв. стрілив зайця і поїхав додому.
Але, ж в одному місці колупає. Як мого пса та "наказав" лис.
Беру ягдтер'єршу Амбу (8 кг., 34 см в холці, 5-ий рік, 1,5 десятка дипломів лис + борсук).
Везу її до тієї нори, щоб, якщо є вдома власник, викурити його звідти (сука на природній більш схильна до вигону, ніж кобель).
Після роботи Азарта пройшло 2 години, нору не закривав, але власник був дома.
З Амбою вийшла спершу та ж картина - 15 хв. - вона на поверхні з розбитою мордою і знову пірнає. За годину вискасувала 3 рази, а потім протиснула звіра по норі далі.
Коротше, через 1,5 години роботи собаки без виходів - о 16 год. 30 хв. пішов я за заступом.
Результат: 2,5 шурфа по 1,5 м глибини (чорнозем, глина, жорства у низу з пилом, дрібним як цемент (сука аж задихалась - бо хід йшов у жорстві), 17 год. 20 хв., ніч, коли Амба відступила з розпухшою, закривавленою мордою.
Звіра я не взяв.
Але був безмежно радий, що собака вийшла жива після 3,5 годин роботи.
  • Varjag2
  • Поза форумом
  • Ловчий експерт
Останнє редагування: 03/12/2015 18:12 від Varjag2.
За пост подякували: Хімік

Re: Ягдтер'єр 03/12/2015 18:30 #118496

Хорошо,что всё хорошо...
  • Рома2323
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 2181
2ЭГ,ЗСЛ,иж 27е-1с

Re: Ягдтер'єр 06/12/2015 19:16 #118536

Varjag2 написав:
Два тижні тому у неділю мені теж трапився ПЧ серед лисів.

За 15-20 хв. пес вискочів уже з пробоїнами від очей до носа і знову пірнув у нору.
Так тривало з 2 перервами, коли я його відловлював і чекав по 10 хв. - 1 год. 30 хв.

Але, ж в одному місці колупає. Як мого пса та "наказав" лис.

Результат: 2,5 шурфа по 1,5 м глибини (чорнозем, глина, жорства у низу з пилом, дрібним як цемент (сука аж задихалась - бо хід йшов у жорстві), 17 год. 20 хв., ніч, коли Амба відступила з розпухшою, закривавленою мордою.
Звіра я не взяв.

В мене з вельшем так бувало. Кажуть, так буває, коли в норі котел розташований над ходом. Схоже як в ШН камін(недаремно ж таку ділянку нори відображають на ШН). Тоді звір займає позицію зверху і собака просто не може добратися до нього, скільки б злоби він не мав. В тому місці нора вузька, собака тільки голову просовує, плюс атакувати знизу вверх дуже важко. А лисок сидить собі "на верхній полці" і "січе" зверху собачку гострими своїми зубами. Так мені розказував один старий норник.
  • Хімік
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
Останнє редагування: 06/12/2015 19:18 від Хімік.
За пост подякували: гефест

Re: Ягдтер'єр 07/12/2015 17:59 #118571

Дві собаки в одну нору - це велика дурниця(к-сть віднірків немає значення, у кожній норі є тупіки, це я точно знаю, і моя лопата також). Можливо, мій досвід полювання не такий ,як у Варяга, але я його підтримую. Якщо можливо чергувати пуски у нору двох собак, з різними стилями роботи, з мінімальними переривами, то лис за 25-40хв. вийде(можливо до 80%). Але одна з умов - не підшуміти, друга - соби повині виконувати команди миттєво, щоб не ловити їх по лісі або по полю. Але і це не є догмою. У звітах Хмельниччини я розказав, що може бути, коли два ягди вскакують в одну нору. Хімік це підтверджує.
  • гефест
  • Поза форумом
  • Досвідчений ловчий
  • Постів: 113
Останнє редагування: 07/12/2015 18:02 від гефест. Причина: безграмотність

Re: Ягдтер'єр 08/12/2015 19:32 #118610

А хто це так тему підредагував? Хоча б сказали за що пости повидаляли...Можна в ПП.
Нічого не витирав , переніс сюди , в давно вже створену для цього тему.
=Myron=
  • BOGI
  • Поза форумом
  • Початківець
  • Постів: 9
Ягдтерьеры Тайсон и Кобра.
Останнє редагування: 09/12/2015 11:58 від Myron.

Re: Ягдтер'єр 12/12/2015 19:15 #118741

Доброго вечора форумчанни, в мене сталось те,що я неочікував . Вище я описував про свою пригоду, так ось яг "Ася" дусить лиса в норі , тоїсть пішло щось не так, як можна завадити цьому. Буду вдячний. А якщо точніше то, підходячи до нори собака взяла слід і гайда в нору але невиходить до тих пір поки не задусить, коли роскопали норку то картина така ,лис відав вже душу, а "Ася" перекрила ним вихід.
  • Victor2015
  • Поза форумом
  • Досвідчений ловчий
  • "Ни пуха, ни пера"
З повагою Віктор.

Re: Ягдтер'єр 12/12/2015 19:23 #118743

Хочу доповнити, що після нори появились "блохи та кліщі" ось така пригода сталась.
  • Victor2015
  • Поза форумом
  • Досвідчений ловчий
  • "Ни пуха, ни пера"
З повагою Віктор.

Re: Ягдтер'єр 13/12/2015 21:28 #118765

Думаю, відучити собачку душити звіра вже не вдасться - вона в тебе дуже злобна. Ну, хіба, враховуючи, що ще молода, попаде на дуже сильного звіра, який "вломить" їй таких п...дюлєй, що їй надовго перехочеться душити лисів, і вона буде тільки обгавкувати. Але це малоймовірно. Ще у фоксів, такс, вельшів це можливо. Але в тебе яги, що ж ти хотів? Змирися. Або собака навчиться працювати обережніше, або звикай копати... Ну, може бути ще один варіант - зробиш з неї "спортсмена" і будеш брати її тільки на штучну нору, де вона зароблятиме високі дипломи і буде тішити твоє самолюбство.
І з блохами та кліщами змирись. Їх аж кишить в лисячих норах. Це ще пів-біди. Молись , щоб корости не підчепили собаки. Там її теж повно.
От такі от суворі реалії нашого норницького життя, як кажуть ...
  • Хімік
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
За пост подякували: Victor2015

Re: Ягдтер'єр 15/12/2015 13:21 #118828

Доброго дня форумчани. в неділю "пробно "ходив на нори зі своєю Бертою.Собаці 5 місяців..Що мене найбільше цікавить при підході до нори собака не проявляє жодного інтересу,згодом принюхується,проведеться до нори і в середину не лізе,пробував стояти ноль Проштовхнув її всередину,неохоче залізла трохи в середину і стоїть,накричав трохи,згодом полізла в середину не було хвилин 5.звуку ноль.покликав вилізла.Можливо звіра в середині не було.На тому пішли додому..Нора була не одна..Така поведінка на всіх норах.Слід кабана вела добре,пронюхувалась правда відходила,губилась але бачив хоть її старання. На тому наша прогулянка завершена.Але питання стоїть:
1)Чи не зарано для неї такі походи до нори (так як не бачу азарту в її очах,поведінці + щоб їй лис не нашкодив) ?
2)Собака не подає голосу ?Подає вдома тільки..
3)А і на виходах на далеку відстань не відходить..
Можливо десь роблю помилки ...
  • Дімич
  • Поза форумом
  • Ловчий
  • Постів: 56
ИЖ-58 М 12к
Останнє редагування: 15/12/2015 13:26 від Дімич.

Re: Ягдтер'єр 15/12/2015 16:55 #118834

Дімич!
У 5 місяців - то дуже зарано!
Якщо б у тебе була "старотипна" (типу моїх) собака (ягд), ще б може проявила інтерес до лиса в норі.
Якщо ж у тебе "сучасна" імпортної крові собачка - дай Боже, щоб вона проявила цікавість до звіра місяців у 9-10.
Не спіши жити. Якщо би твоя собачка у 5 місяців нарвалась на лиса в природній норі і відгрібла по повній - спортив би собаку на роки, якщо не назавжди.
Твій мисливський сезон - наступний.
П.С. Коли цуценя дозріє, воно буде чіплятись до інших собак, намагатись "гиркатись" до інших тварин - ото тоді починай знайомити зі звіром (лисом) і то із зав'язаною мордою або у наморднику.
П.П.С. Раніше 8 місяців не варто щеня, навіть від дуже злобних собак, пускати в природну нору. ІМХО.
  • Varjag2
  • Поза форумом
  • Ловчий експерт
За пост подякували: Дімич, Tapac, Victor2015

Re: Ягдтер'єр 16/12/2015 19:01 #118866

Згоден на всі 100%. Не спіши. В такому віці дуже легко зіпсувати молодого собаку. Морально вона ще не готова. Поки-що, в такому віці , привчай її лізти в кожну шпаринку. Є змога десь викопати невеличку(2-3м) примітивну нору - викопай. І вчи собачку лізти туди за будь-чим(м"ячик, іграшка, ласощі). Добре було б шкірку на шнурку просунути, щоб собака ліз за нею і витягав назад. Якщо немає змоги викопати нору - на прогулянці закидай м"ячика чи ласощі під любі укриття(вивернуті пні, під доски зложені, в труби і т.д.) Тобто, привчай собаку не боятися замкнутого, темного простору. І ні в якому разі не примушуй туди лізти, тим більше криком. Тільки гірше зробиш. Тільки заохочуй. Наприклад, розігралась собака з м"ячиком чи якоюсь іграшкою - закинь її десь в якусь шпарку, нехай дістає. Вона по-любому на азарті кинеться за цим. А коли задушить першого кота - тоді сміливо можна притравлювати по звіру.
  • Хімік
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
Останнє редагування: 16/12/2015 19:05 від Хімік.
За пост подякували: Дімич, Tapac, Victor2015
Модератори: Myron
Час створення сторінки: 0.55 секунд

Останні оголошення

Коментуємі оголошення

Популярні оголошення