Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Банер
Ласкаво просимо, госте!
Ім'я користувача Пароль: Запам'ятати мене
<--

ТЕМА: Натаска /притравка/нагонка і т.д.

Re: Натаска /притравка/нагонка і т.д. 23/04/2014 09:33 #109589

В Хмельницьку відкрита штучна нора "П"-ка, згодом в найблищому майбутньому буде будуватись і "8"-ка.
Контактний номер власника нори: (097)8088677 - Тарас
 • Myhaiylo
 • Поза форумом
 • Ловчий експерт
 • Постів: 167
За пост подякували: ostt, Aleksis, Slavamaz, hanter39

Re: Натаска /притравка/нагонка і т.д. 04/05/2015 07:22 #115591

Минулих вихідних разом з львівськими колегами-норчатниками відвідали притравочну станцію в Опільсько.
Чудова компанія, смачна юшка і шашлик від власників бази, гарні роботи собак...
Все було на найвищому рівні. Радий, що вдалося вирватись.
Ну і коротенький відеозвіт..

 • Slavamaz
 • Поза форумом
 • Moderator
 • Клуб "Ловецтво України"
 • Постів: 6021
ТОЗ-БМ 16к; ІЖ-12 16к; Weihrauch 77
Останнє редагування: 04/05/2015 08:48 від Slavamaz.
За пост подякували: hanter39

Re: Натаска /притравка/нагонка і т.д. 04/05/2015 17:11 #115593

Слав дуже гарнее відео, твоє вино нічим не було гірше за юшку, надіюсь ти не розчарувався що відвідав Львівщину)))))
 • fass
 • Поза форумом
 • Ловчий
 • Постів: 55
Останнє редагування: 04/05/2015 17:13 від fass.

Re: Натаска /притравка/нагонка і т.д. 04/05/2015 18:11 #115596

Що ти Андрію, навпаки!
З нетерпінням чекаю наступної поїздки.
Сподіваюсь, запросите і на відновлювальні роботи поблизу Стрия.
Ну ти зрозумів..
 • Slavamaz
 • Поза форумом
 • Moderator
 • Клуб "Ловецтво України"
 • Постів: 6021
ТОЗ-БМ 16к; ІЖ-12 16к; Weihrauch 77

Re: Натаска /притравка/нагонка і т.д. 10/05/2015 15:30 #115686

Тренування собак породи лягавих
Підхід на кличку і свист. Команда "До мене" повинна виконуватися собакою охоче і безвідмовно. Цю команду рекомендується віддавати разом з кличкою, наприклад: "Риф! До мене", одночасно показуючи щеняті ласощі. За виконання - дача ласощів, погладжування, схвалення словом "Добре". При повільному підході треба, показуючи ласощі, відбігти від щеняти на декілька кроків і повторити команду. Коли щеня навчиться чітко виконувати словесну команду, наминайте відпрацьовувати підхід по свистку. Відразу ж за командою "До мене" давайте два тривалі сигнали свистком. Виконання підкріплюйте великою дозою ласощів. Ніколи не карайте щеняти за повільний підхід або невиконання команди "До мене", не подавайте цієї команди загрозливою інтонацією голосу, не кличте собаку свистком для покарання.
Виконання заборонної і вирішуючої команд. Не "можна" - основна заборонна команда, і від того, наскільки добре вона буде засвоєна щеням, настільки легко присікатимуться всі небажані дії дорослого собаки. Цю команду, як і вирішуючу команду "Узяти", відпрацьовуйте під час годування. Давши щеняті небагато поїсти, відтягніть його від миски з їжею і, притримуючи рукою, строго і різко виголосіть не "Можна!". Через 5 - 10 сек. енергійно скажіть "Узяти!" і відпустите його. Так робіть по одному разу при кожному годуванні. У міру освоєння команди витримку збільшуйте, а коли щеня засвоїть обоє команди при здобутті їжі, починайте застосовувати їх у всіх інших випадках. Надалі собака повинен брати корм, лише отримавши вирішуючу команду господаря. У цьому застава майбутньої роботи собаки з доповіддю про знайдену дичину.
Щеняти в ошийнику і на повідці поставте попереду себе. Правою рукою тримаєте за повідець біля ошийника, ліву покладете щеняті на крижі і виголосіть команду "Сидіти". Одночасно легким ривком повідця вгору і назад і натиском руки на крижі переведіть щеняти в сидяче положення. Повторюючи команду "Сидіти", утримаєте маляти в цьому положенні 10 - 15 сек., заохочуючи командою "Добре", а після закінчення прийому - ласощами. Другий спосіб вчення команді "Сидіти" полягає в наступному. У правій руці, тримаючи ласощі, кликніть щеняти до себе. Як тільки він потягнеться за смачним, лівою рукою притримаєте його за ошийник, аби він не міг стрибнути, а ласощі в самого його носа підніміть над мордою. Щеня обов'язково потягнеться за ним і підніме вгору голову. Огладжуючи його спину лівою рукою, одночасно з командою "Сидіти" натискуйте на крижі, змусивши його сісти. Так само, як і в першому прийомі, силоміць утримаєте таким, що його сидить протягом 10 - 15 сек., повторюючи команду "Сидіти", а потім віддайте йому ласощі.
Команда "Лежати" - одна з найважливіших для лягавих собак. Чіткий відробіток цього прийому необхідний для зміцнення стійки і припинення гонитви за дичиною після підйому і пострілу. Далеке укладання собаки по жесту дозволяє мисливцеві скритно підійти і виявленій дичині. Вчення команді "Лежати" починайте відразу ж після чіткого засвоєння команди "Сидіти". Усадивши щеняти попереду себе вже знайомою йому командою, покладете руку йому на загривок, витягуючи йому правою рукою вперед передні ноги. Уклавши, утримуйте в цьому положенні секунд 15 - 20, заохочуючи командами "Добре! Лежати!", а потім і ласощами. Після декількох уроків виконання команди виробляти без попередньої усадки щеняти.

Надалі словесну команду "Лежати" об'єднуйте з жестом - підйомом вверх правої руки. Коли щеня навчиться виконувати об'єднану команду, укладайте його лише по жесту, спочатку поряд з собою, а потім з відходом, поступово збільшуючи відстань до собаки з 5 - 8 до 25 - 30 м. Команда "Лежати" вимагає найчастішого повторення.
Виконання команди "Кинь". Команда необхідна для припинення деяких небажаних дій собаки - спроб рвати принесену дичину або предмети домашнього ужитку, узяття їжі або ласощів від сторонніх осіб. Для відробітку цього прийому в їжу щеняти покладете досить крупну кість. Як тільки він схопить її, різко крикніть не "Можна! Кинь!", відніміть кість і киньте поруч на підлогу. Прийом повторюйте до тих пір, поки щеня не стане кидати кість сам.
Привчання до ходіння поруч на повідці або без нього. Команда "Ряд" необхідна як для ходіння з собакою в населених пунктах серед людей або по дорогах з рухомим транспортом, так і на полюванні, при підході до відкритих заплавних озер, коло лісу або чагарників, де можлива Присутність дичини. Вільне ходіння на повідці вашим вихованцем засвоєно. Прийом ходіння поруч на повідці спочатку відпрацьовуйте на повідці завдовжки 20 - 30 див. Рух з щеням починайте з команди "Рядом" і йти по прямій лінії в помірному темпі, так аби його голова завжди була біля вашого лівого коліна. Будь-яку спробу щеняти змінити це положення .Повертаючись з тривалої прогулянки, в правій руці завжди тримаєте прутик. Утомлене щеня зазвичай сам йде в лівої ноги без повідця. Коли ж він виявиться з правого боку, погрозите йому прутиком і, якщо після команди "Ряду" він не перейде на ліву сторону, стьобніть його. Якщо по забудькуватості він будь-коли знов виявиться справа або вийде вперед, буде досить лише погрозити прутиком і ви переконаєтеся, що попередні уроки не прошли дарма. Декілька таких цілеспрямованих занять і необхідність в прутику і повідці відпадає.
Відробіток апортування починайте під час ігор. Киньте щеняті м'ячик. Він з полюванням побіжить за ним і візьме в лягти. Покличте його до себе, по команді "Подай" відберіть м'яч і дайте ласощі. Потім подражните щеняти цим м'ячем і, знову кинувши вперед, повторите прийом. З кожним разом закидайте м'яч все далі і далі. У подальших заняттях командою укладете щеняти в ніг і киньте м'яч. Щеня неодмінно кинеться за ним. Будьте готові до цього і притримаєте його за ошийник, повторюючи команду "Лежати". Витримавши секунд 15 - 20, командою "Подай" і легким підштовхуванням рукою пошліть його за м'ячем. Отримавши принесений м'яч, приголубте щеняти, а потім подражните м'ячем. Як тільки пристрасті оволодіти ним розгоряться з новою силою, повторите прийом. Тренування необхідно припиняти, як тільки відмітите, що інтерес до гри у щеняти слабшає. Витримку між кидком поноски і посиланням за нею щеняти збільшуйте до 1 хв. Одночасно збільшуйте і дальність кидка. До гри з м'ячем щеняти привчайте з 2-месянного віку. Надалі собака повинен охоче подавати дичину. Можливе неприємне відчуття, що залишається в роті пір'ям або шерстю, слід заглушити тренуванням. Для цього як іграшка використовуйте прив'язане до міцної нитки завдовжки близько метра крило дикої качки, тетерука, фазана або куріпки. Розмахуючи крилом перед мордою щеняти і підбурюючи його, добийтеся, аби він схопив "іграшку". Після цього однією рукою запропонуєте йому ласощі і, як тільки він розкриє лягти, іншою рукою одночасно з командою "Подай" відбирайте крило. Цим прийомом користуйтеся і далі, якщо щеня наполегливо не бажає віддавати будь-яку поноску. Після декількох вправ, коли щеня почне кидатися за крилом, відірвіть нитку і кидайте крило як звичайну поноску. Коли щеня стане азартно кидатися за киданим для апортування предметом і охоче приносити його вам, заставляйте свого учня спочатку сідати перед вами і лише тоді забирайте у нього поноску. Надалі м'ячик і крило замінюйте дерев'яною поноскою, гладкою палицею, чучелом птиці або зайця. Після чіткого освоєння апортування з суші переходите до апортування з води.
Лягавий собака повинен йти у воду охоче, без боязні. До цього привчайте її з раннього віку. При митті маляти не жалійте ласки і ласощів, аби водні процедури стали для нього приємними і бажаними. У жаркий літній день вирушайте зі своїм вихованцем до тихої річки або ставка і виберіть для купання неглибоке місце з чистим, пологим, по можливості піщаним або галечним дном. Підвівши щеняти до кромки води, обережно рукою намочите йому шерстку на спинці і боках і дайте попустувати на березі.
У лугах і полях не дозволяйте щеняті віддалятися від вас далі 40 - 50 м, а в лісі 20 -
25 м. Негайно припиняйте будь-які його спроби розкопувати мишачі нори, ганятися за
пташками. Під час прогулянок привчайте щеняти до руху у вказаному напрямі. Для
цього спочатку використовуйте ласощі. Киньте ласий шматочок і покажіть в ту сторону рукою, дайте команду "Вперед" і відпускайте його з повідця. Надалі,
звільняючи щеняти від повідця, кожного разу разом з командою "Вперед" показуйте рукою напрям його руху.
Вчення команда "Шукати" перенесіть за місто. По невисокій траві протягніть за вірьовку шматочок гарячого м'яса, йдучи коротким човником. Метрів через сто в кінці сліду залиште шматочок вже холодного м'яса. Із словами "Втратив" дайте щеняті добре обнюхати ваші руки і по команді "Шукати" змусьте його пройти по прокладеному сліду і дозволите з'їсти знайдене м'ясо. Так виконайте кілька разів, міняючи місце пошуку, а потім виконайте цей прийом з шматком сиру і пізніше шматком сирого з кров'ю м'яса. Коли прийом буде достатньою мірою засвоєний, можна починати прокладати слід нутрощами убитої на полюванні птиці, заставляючи одночасно принести її.
Навчити апортувати убиту дичину з суші і з води можна лягаву будь-якої породи, все залежить лише від часу, який буде приділено цьому прийому. Виучувати собаку прийому починають з її першого поля, після того, як вона обстріляна, чітко виконує на полюванні всі необхідні команди і після пострілу не кидається за убитою птицею або зайцем. Не слід забувати, що подача дичині, від якої пахне свіжою кров'ю, завжди гарячить навіть самий дослідний собаку. Молодий першополольовий собака в стані азарту, може почати рвати дичину, і відучити її від цього недоліку дуже важко. Крім того, дуже рання подача дичині може бути одній з причин зриву стійки і гоньби за дичиною. У перший сезон полювання з собакою прагніть уникати боліт, аби виключити падіння убитої птиці на воду. Також будьте стримані і не стріляйте в шумових птиць або зайця, що піднявся з лежання, що випадково злетіли. До збитої з-під стійки дичини личите самі, залишаючи собаку на місці або, як виняток, наказавши їй йти поруч.
Можна застосувати і інший прийом. Для цього покладете перед собакою тушку птиці і дайте команду "Узяти". При непокорі розтискайте собаці лягти і вкладете в неї птицю. Притримуючи лягти руками, змусьте протримати в роті птицю 1,5 - 2 хв., після чого відійдіть на три-чотири кроки і скомандуйте "Подай". Не забудьте схвалити виконання команди і нагородити ласощами. Якщо собака не віддає птицю, понесіть їй ласощі і, як тільки вона спробує його схопити, візьміть дичину. Коли апортування убитої птиці з суші буде освоєно, повторите урок по подачі з води.
Не захоплюйтеся апортуванням дичині після пострілу в перші дві-три полювання з молодим собакою. Головну увагу звернете не на те, як подає вона дичину, а як поводиться після пострілу і падіння убитої птиці (а для німецької лягавої - і зайця). Припиняйте будь-яку спробу з її боку зриву стійки або погонки. Якщо собака жорсткою хваткою мне і псує дичину, її слід виучити м'якій хватці. Для цього оберніть дичину свіжознятою шкіркою будь-якої мисливської птиці або зайця, вкладаєте в пащу собаки і тримаєте так 1,5 - 2 хв. Повторите цей прийом 10 - 15 разів і ви привчите собаку завжди обережно брати дичину і приносити її вам без пошкоджень. Ніколи не привчайте собаку подавати підранену дичину живою, аби не заглушити в ній мисливського інстинкту. Зазвичай добре видресируваний собака спочатку придушить підранка, а потім принесе його вам, не ушкоджуючи ні тушку, ні оперення або шкірку. Таку роботу собаки слід завжди заохочувати.
Робота по кров'яному сліду. Відробіток прийому виробляється першопольною лягавою континентальних порід в кінці першого сезону полювання з нею. Вчення прийому виробляєте в два етапи: спочатку відпрацьовуйте відшукання і апортування і лише після цього переходите до відшукання по кров'яному сліду крупних копитних звірів. Собака, що розшукує і апортує підранків, в якійсь мірі вже є такою, що працює по кров'яному сліду. Різниця полягає в тому, що по підранкові птиці або дрібного звіра собака працює відразу ж після пострілу. По сліду пораненого крупного копитного вона працює через деякий час, необхідне для того, щоб звір, знесилівши від втрати крові, заліг або ліг мертвим. При відробітку прийому собаку слід узяти на повідець завдовжки 5 - 6 м, і вона повинна працювати чуттям сліду. Для цього кров'яний слід завжди прокладайте так, щоб вітер дув в спину і лише інколи в бік. Вимога працювати по кров'яному сліду на верхньому чутті - помилково. Крім того, слід самому всемірно допомагати собаці у відшуканні сліду і русі по ньому.
Відробіток з першопольною собакою прийомів роботи по кров'яному сліду намніть з повторення команди "Шукати" і апортування убитої дичини з тією лише різницею, що прокладати кров'яний слід буде помічник. Надрізав живіт убитої птиці або зайця, він виймає нутрощі і прив'язує їх до ніг тушки птиці або до задніх кінцівок зайця. Мотузяною петлею, прив'язаною до кінця 3, - 4-метрової жердини, захоплює за голову тушку і волочить її по землі так, щоб слід волока не перетинався з його власним. Будь-який поворот сліду помічник відзначає заломом вітки або іншим заздалегідь погодженим з вами способом.
Протягнувши по землі тушку метрів на 80 - 100, помічник звільняє петлю, відв'язує нутрощі і забирає їх. Тушку, що звільнилася, не сходячи з місця, закидає в кінець сліду - в кущ густого чагарника або в кілочок високої трави, а сам повертається на початок волока. Собаку на повідці, розбещеному на 2 - 3 м, підведіть на початок сліду і, вказуючи на краплі крові, що залишилися на траві або опалому листі, командою "Шукати" пошліть в пошук. Будь-яке принюхування до сліду схвалюйте і, повторюючи команду "Шукати", наводите собаку на узятий нею кров'яний слід. Якщо вона по прокладеному сліду йде з азартом і без збоїв, збільште вільну довжину повідця з 2 до 5 - 6 м. Коли собака закінчить відробіток сліду і побачить дичина, відстебніть повідець, дайте команду "Подай" і швидко поверніться на початок сліду. Собака повинен виконати апортування знайденої дичини і отримати винагороду.
Для відробітку прийому переслідування пораненого звіра по кров'яному сліду необхідно на бійні або на облавному полюванні запастися 2 - 3 л рідкої крові корови, лося або кабана. Сам відробіток виробляється в умовах, при яких кров'яний слід, що прокладається помічником, залишався б досить помітним. В кінці сліду ховають згорнуту хутром назовні свіжу шкуру лося або кабана. Собаку ведіть по сліду, привертаючи її увагу до кожної краплі крові. Не забувайте повторювати команду "Шукати. Завершальний етап вчення проведіть на облавному полюванні по лосеві або кабанові, після того, як буде убитий звір. Це - розшук пораненого звіра по кров'яному сліду без повідця. Пускати собаку по кров'яному сліду пораненого крупного копитного слідує приблизно через нас після пострілу, коли звір ляже, знесилівши від втрати крові. Добре поставлена континентальна лягава надійно працює по кров'яному сліду навіть добовій давності.
Доповідь про знайдену дичину роблять лише відмінно поставлені, дослідні і розумні лягаві собаки, що підтримують на полюванні безперервний контакт з господарем і бездоганно в будь-яких ситуаціях що виконують команду "До мене", передану голосом або свистком.
Тож бажаю вам вдачі у цій справі.

Заповнити профіль!
Створювати повідомлення у відповідних темах чи підфорумах.
=Slavamaz=
Останнє редагування: 10/05/2015 19:07 від Slavamaz.


 

 

Re: Натаска /притравка/нагонка і т.д. 19/10/2017 18:06 #125366

Натаска мисливських собак по кабану, Львівська область, м.Великі Мости. Великий вольєр з змішаною рослинністю та ландшафтом. Вартість за домовленістю.т.098 444 1935
IMG_20171015_092508348.jpg


IMG_20171015_092511669.jpg

Re: Натаска /притравка/нагонка і т.д. 13/08/2018 22:37 #125842

УКГ Мерсі (Бой - Мушка)

Вкладення C:\fakepath\video-231885d53c8c899dc793ce42985f6bf6-V.mp4 - не знайденоP.S. Є щенята (в
вижлиці/вижловки) 4/4.
Батько: Айрон (Шайтан - Рада)
Модератори: Myron
Час створення сторінки: 0.63 секунд

Останні оголошення

Коментуємі оголошення


 • Реєстрація- ФМСУ. Цуценятам 3,5 міс. Щеп... Далі...

 • Ціна Іж-26 знижена до 500 $ (13500 грн.) Далі...

 • не можу добавити фото, кому цікаве дане ... Далі...

 • Прошу звертатися по додатковоу інформаці... Далі...

 • Ціну знижено! 7150грн ( USD 270 ) Далі...

Популярні оголошення

Powered by HuntingUkraine.com