Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Банер
Ласкаво просимо, госте!
Ім'я користувача Пароль: Запам'ятати мене
 • Сторінка:
 • 1
<--

ТЕМА: Вилов і полювання прискорюють еволюцію тварин на 300%

Вилов і полювання прискорюють еволюцію тварин на 300% 20/02/2010 19:15 #22544

Вилов і полювання прискорюють еволюцію тварин на триста відсотків

На сьогоднішній день люди стали найсерйознішими хижаками на планеті, що впливає на зміну популяцій.
Вилов риби і полювання приводять до того, що людина міняє не лише чисельність особин того або іншого вигляду, але і еволюційні шляхи розвитку популяцій. Найчастіше від цього страждають промислові види риб і тварини, на яких полювання офіційно дозволене. В деяких випадках люди розганяли зміну характерних рис до немислимих швидкостей, а заходи, що приймаються природоохоронними організаціями, цьому лише сприяють. Про те, як людина стала критерієм природного відбору і який з нього вийшов хижак, довідалися і розповіли всьому світу в цифрах вчені з університету Каліфорнії в Санта-Круз.
Існує безліч прикладів впливу масового вилову і полювання, забруднення довкілля на популяції тварин. Найчастіше йдеться про кількості особин, що проживають чи в тому іншому регіоні світу. Проте відомі випадки і дивнішого прояву такого впливу. Наприклад, промисловий лов атлантичної тріски біля східних берегів Канади привів до того, що зменшився вік, в якому риба може почати розмножуватися. Раніше це відбувалося в шість років, тепер же і п'ятирічна особина здібна до репродукції. І це значне зрушення сталося протягом всього лише останніх 20 років.
Інший приклад: у канадській провінції Альберта природоохоронні організації забороняють мисливцям відстрілювати товсторогів (Ovis canadensis) менше певних розмірів. В природи на ці дії знайшлася своя відповідь: за останніх 30 років загальна вага, а також довжина рогів цих тварин зменшилися в середньому на 20 відсотків. Що ж виходить? Природоохоронні організації, встановлюючи квоти на вилов і обмеження на розміри тварин, тим самим надають їм «ведмежу послугу». Види від цього вироджуються ще більше.
Кріс Дарімонт (Chris Darimont) і його команда вирішили порівняти еволюцію видів тварин і рослин, на які людина полює постійно і у великих масштабах, і тих, що еволюціонують самостійно. Для цього вони за допомогою спеціальної програми порівняли зміну характерних параметрів видів. З'ясувалося, що «людське хижацтво» підганяє зміну доступних для спостереження рис тварин майже на 300% (тобто прискорює в три рази) в порівнянні з екосистемами, еволюція в яких йде природним чином, і на 50% порівняно з системами, на які роблять вплив інші види людської діяльності. Але і це ще не все: особини видів, що випробовують найбільший тиск з боку людини, в середньому на 20% менше в розмірах, чим їх попередники, їх репродуктивний вік настає раніше (на 25%). Відзначимо, що зниження репродуктивного віку теж має свої наслідки. Молоді особини зазвичай породжують нечисленне потомство. Подальше зниження може привести до значного погіршення здібності до розмноження і відновлення популяції, потім до неможливості протистояти умовам зовнішнього середовища і, нарешті, до вимирання. Полювання на велику кількість особин і відбір їх по певних параметрах сталі важливими двигунами еволюції. Простий приклад: дрібні особини риб проскакують крізь вічка мереж і дають потомство (передають свої гени), більших відловлюють. У перспективі стає помітним результат: зменшення розмірів особин, що виловлюються.
На сьогоднішній день люди стали найсерйознішими хижаками на планеті (учені використовують термін «суперхижаки»), що впливають на зміну популяцій. Досить порівняти людину і вовка. Останній полює приблизно на 20 видів тварин, чоловік - на сотні тисяч. Вовки відловлюють все підряд, у тому числі слабких і дрібних, хворих і старих, з'їдають приблизно 10% популяцій. Людина, навпаки, віддає перевагу крупнішому і здоровішому видобутку. Адже такий «природний відбір» позначається не лише на якомусь одному виді - поступово зміни можуть спіткати ланцюжки живлення, за ними торкнуться цілі екосистеми. Подальші наслідки непередбачувані.
«На ці дані необхідно звернути увагу перш за все організаціям, відповідальним за ресурси», - пише Дарімонт. Втім, турбуватися проблемою не завадило б і компаніям, що займаються видобутком тієї ж риби. Адже вони самі позбавляють себе райського майбутнього.

П.Звєрєв
 • ostt
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Клуб "Ловецтво України"
 • Постів: 5806
Waidmannsheil.
Останнє редагування: 20/02/2010 19:40 від ostt.
Тема заблокована.

Ві:Вилов і полювання прискорюють еволюцію тварин на триста відс 20/02/2010 19:35 #22546


\файна стаття .щось таке вже чув
дійсно ми вже задуже ХИЖАКУЄМО
 • vasyl eger
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 10253
Тема заблокована.
 • Сторінка:
 • 1
Час створення сторінки: 0.30 секунд

Останні оголошення

Коментуємі оголошення


 • Ціна Іж-26 знижена до 500 $ (13500 грн.) Далі...

 • не можу добавити фото, кому цікаве дане ... Далі...

 • Прошу звертатися по додатковоу інформаці... Далі...

 • Ціну знижено! 7150грн ( USD 270 ) Далі...

 • класний Далі...

Популярні оголошення

Powered by HuntingUkraine.com