Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Банер
Банер
Ласкаво просимо, госте!
Ім'я користувача Пароль: Запам'ятати мене
  • Сторінка:
  • 1
  • 2

ТЕМА: Universal чи вузькоспеціалізований пес ?

Universal чи вузькоспеціалізований пес ? 01/09/2009 19:54 #10810

ivans писав :
Краса і цінність лайки, на мою думку, саме і полягає у її всесторонності та універсальності.
Хоча, якщо комусь потрібний собака, що спеціалізується на кабані, то дуже добре, хай собі такого тримає. Чи на качці, чи на білці...
Я просто проти звуження спеціалізації та спрямованої селекції всієї породи.
Можна використовувати BB-коди й смайли

а ви як вважаєте .
Який повинен бути пес УНІВЕРСАЛЬНИЙ чи ВУЗЬКОСПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ на 1 чи 2 видах звіра .

Зараз бачу тенденцію тут у ЕУРОПІ що мисливці прагнуть мати ВУЗЬКОСПЕЦІАЛІЗОВАНОГО ПСА чи то гончака , чи шпіца ...

Мені теж здається що краще вузькоспеціалізовані пси . Але у наших умовах де ми часто полюємо незаконно і на недозволеного звіра по "сибірськи" . тому у нас всі хочуть мати УНІВЕРСАЛА .

У ЕУРОПІ мисливці більш культурні і порядочні і небуде полювати оленя, сарну коли полюють на кабана . ТОМУ хочуть псів що ТІЛЬКИ БЕРУТЬ КАБАНА .

Чи мисливець полює на зайця з гончаком в угіддях де багато сарни ( козулі)
пес переходить на козуль . ТОму мисливці виводять ЛІНІЇ ГОНЧАКІВ ТІЛЬКИ ПО ЗАЙЦЮ ...

а ваші думки УКРАЇНШЬКІ ЛОВЦІ ?
  • vasyl eger
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 10253

Ві:Universal чи вузькоспеціалізований пес ? 01/09/2009 23:33 #10839

Универсал,конечно хорошо.Но только если он есть.Много у кого со знакомых есть лайки,так званые универсалы.Что могу сказать.......

На зайца это не помошник

На утку конечно не плохо,но всёравно без совершенства

На копыто тоже практически ноль.....так прошла по следу митров сто и назад.У друго что-то на подобии этого....

Универсальности здесь я не наблюдаю.....
Для того чтоб получить универсала нужно попох=теть,да и кровь тоже играет свою роль....

Хотя доводилось видеть действительно Универсала.Ну так там заслуга заводчика..!!!
  • Рома2323
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 2162
2ЭГ,ЗСЛ,иж 27е-1с
загрузка...

Ві:Universal чи вузькоспеціалізований пес ? 01/09/2009 23:50 #10842

Бачив і знав тільки одного універсала - моя Лада. Але універсал ніколи не "переплюне" в роботі "спеціаліста" по профільному виду дичини.
Моя думка.
  • nadyk
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 2391

Ві:Universal чи вузькоспеціалізований пес ? 02/09/2009 00:02 #10845

+100!!!!!!!!!!!
  • Рома2323
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 2162
2ЭГ,ЗСЛ,иж 27е-1с

Ві:Universal чи вузькоспеціалізований пес ? 03/09/2009 15:23 #10946

vasyl eger писав(ла):
ivans писав :

а ви як вважаєте .
Який повинен бути пес УНІВЕРСАЛЬНИЙ чи ВУЗЬКОСПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ на 1 чи 2 видах звіра .

а ваші думки УКРАЇНШЬКІ ЛОВЦІ ?

Повинні бути і такі і такі, в залежності від угідь, стилю полювання і т.д. Але це знову залежить від фінансів. Хто має можливість, той явно буде полювати з вузькоспеціалізованими собаками, а в кого менше можливостей той і старається зробити універсала, і в багатьох випадках успішно.
  • WAWA
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 3392

Ві:Universal чи вузькоспеціалізований пес ? 03/09/2009 19:37 #10956

В Задорнова з цього приводу є приблизно така фраза(нехай на мене не ображаються лікарі , це не я сказав ):"Знаєте , чем наша медицина отличается от европейской? А тем , что у них приходишь в поликлинику , и есть доктор , который лечит только правое ухо... Но он знает об этом ухе все. И есть доктор , который лечит левое ухо... И он тоже об этом ухе знает все... И есть доктор , который лечит только горло - и он знает о горле все. И есть доктор , который лечит только нос - и он знает о носе все... А у нас сидит "ухо-горло-нос" , и он ничего толком не знает , ни об ухе , ни о горле , ни о носе"...
Оце і є моя позиція... Я взагалі вважаю , що вузька спеціалізація повинна бути в усьому , не тільки в собаководстві. Я , наприклад , ремонтую машину або в майстрів , які роблять тільки підвіску , або тільки електрику , і т.д."
  • Хімік
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 4586

Ві:Universal чи вузькоспеціалізований пес ? 03/09/2009 21:04 #10966

Хімік, а якщо в хворого проблема комплексна, то що смерть
  • WAWA
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 3392

Ві:Universal чи вузькоспеціалізований пес ? 04/09/2009 12:00 #10982

WAWA писав(ла):
Хімік, а якщо в хворого проблема комплексна, то що смерть

Я не лікар , але по-моєму , якщо проблема комплексна , то збирається консіліум. Я правий , панове лікарі?

WAWA , нас з тобою зараз виженуть з аудиторії за флуд
  • Хімік
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 4586
Останнє редагування: 04/09/2009 12:02 від Хімік.

Ві:Universal чи вузькоспеціалізований пес ? 04/09/2009 19:06 #11015

Ваша неправость состоит в том, что ві рассматриваетелайку сейчас, как специалиста широкого или узкого профиля, когда условия добівания дичи, менталитет владельцев-охотников, да и сама дичь - ну очень далеки от тех условий, когда єта порода лайка использовалась и віводилась. В основном своем поголовье - это универсал высокого класса (должен быть), ей сама природа это предназначила. Исключение составляют промысловые лайки. Здесь критерии отбора сугубо узконаправленые. Кому основа промысла пушной - тот держит и разводит только бельчатников. Кому медведи - держат только медвежатников. Кому лоси и другое копыто - копытников. Это основа, но для выживания в тайге собака должна уметь охотиться на всё помимо основного .

В теперешних условиях такие собаки, по крайней мере в Украине - редкость.
В 70-х годах у моего отца был русско-европейский кобель, московского питомника. Так вот без Иргиза не обходилась ни одна утиная охота, пушная, копытная (тогда ещё были лоси в области, олени ещё и сейчас есть, ну и кабаны, косули). - и облава на волков. При этом пес жил в квартире, на 3 этаже. И прожил рабочий возраст до 12 лет. Вот так.
  • Svetislava
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 512

Ві:Universal чи вузькоспеціалізований пес ? 04/09/2009 19:37 #11020

та ні пані з ОДЕСИ я відкрив тему для обговорення всіх рас псів .
не лиш лайок .

просто тут замітив тенденцію мисливців що вони хочуть вузькоспеціалізованих псів .

Думаю що так заставляє сам спосіб полювання культура і цінності .
Тут в більшості нормальний мисливець .що себе поважає , не буде під час полювання на зайця стріляти з під свого гончака козу , чи при відкритті на качку з під лайок бити кабана ... не ті люди тут .

Спочатку що рівень життя ,культури і поваги до всього їм це не дозволяє робити,
і звичайно страх бути покараним за порушення правил .

І тому бачу тут тенденцію до цих вузькоспеціалізованих ліній .
У нас навпаки : полюємо часто "що вискочить" ніхто не поважає нічого і небоїться порушувати закони. і тому віддаємо перевагу УНІВЕРСАЛАМ .
  • vasyl eger
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 10253

Ві:Universal чи вузькоспеціалізований пес ? 04/09/2009 19:45 #11022

Ну, тут пан Егерь, я конечно с тобой согласна, тут ты прав полностью, к сожалению. Но, не кажется ли тебе, что ты связал вместе универсальную предрасположенность отдельных пород, узкоспециализированых классиков, и раздолбайство - жадность нашего народа? Разные собаки это одно, а наш менталитет, подобранный под собак это уже другое.. Ну может я и не права, тогда почитаю ваши мнения в понедельник, когда приду на работу. Будет интересно узнать кто что думает
  • Svetislava
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 512

Ві:Universal чи вузькоспеціалізований пес ? 05/09/2009 12:25 #11045

Якщо мова про лайку на UA то це напрямок до універсалізму

Хоча гарних універсалів я не дуже і бачив...

Не кожен хоче щоб при полюванні на кабана його лайчуки пішли за козою чи оленем і зіпсували саме полювання
Кабан значить кабан....

А про інші породи , відповідно - вузька спеціалізіція є основа успіху як породи так і індивідуально собаки

Те я що навчив ЕГ апортувати з води - ні в якому разі не означає що це унівесал
(думаю що панство це розуміє )
Це розвиток собаки, праця над її ( і власними ) бажаннями і наклонностями
Ну люблю я полювання по перу а мій пес полюбив воду
  • ostt
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Клуб "Ловецтво України"
  • Постів: 5806
Waidmannsheil.

Re: Львівщина 26/08/2013 19:05 #103501

На рахунок , що не має універсальних собак хочу не погодитись. Я мав фоку , який працював по качці , фазану , кабану,козі , борсуку і лису. Правда була одна вада при подачі качки з води на річці. Якщо дичина впала ближче до протилежного берега , то він обовязково витягне качку на той берег до якого ближче сяде біля неі буде гавкати , щоб я прийшов забрав.Я гадаю , що це передалось від спанієля біля якого мій фокозавр ріс і вчився.Всі колеги просто не вірили , та пополювавши зі мною і моїми собаками просто не могли стримати свого здивування.
  • Aleksis
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 1785
Люблю українську природу
гарячий борщ, хлолдну воду...

Re: Львівщина 26/08/2013 21:04 #103513

Я мав фоку , який працював по качці , фазану , кабану,козі , борсуку і лису.

Aleksis ці вище перелічені працювання собаки універсальністю як на мою думку не назвеш. По перше фокс по качці не покаже результатів в очереті що покажуть лягаві, лайки, ріст непозволяє. Фазан - небачив щоб фокс по фазану в стійці стояв. Кабан - дайте більше снігу, у фоки може бути останнє полювання на цього звіра, ну а коза ... сніг також помєха, закороткі ноги щоб козу ганяти.
Лис, борсук - це їхнє.
В мене також є фокс, дуже розумна собачка, доречі качку виносить з води також, але проти Драта це не робота, по кабану також працює, на притравки вожу на кабана, але проти лайки це також роботою неназву іт.д. і т.п., не то воно, як має бути.
Веду до того що кожна порода собак виведена для свого напрямку полювання, навіть скажу НЕЗАБУТНЬОГО пострілу з-під стійки лягавої перепела, НЕЗАБУТНЬОГО пострілу з-під норної собаки лисиці, з-під лайки кабана, з гону гончаків зайця. Така моя думка.
З повагою !
  • Muhaylovuch
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Полювання без собаки , як весілля без музики.
  • Постів: 2178
ІЖ-27Е -12К. Дратхаар,2 лайки, Гладкошерстний фокстер"єр.
Останнє редагування: 26/08/2013 21:08 від Muhaylovuch.
За пост подякували: Дід Юрко, Гранітний

Re: Львівщина 26/08/2013 21:31 #103521

Все пiзнаэться в порiвняннi...
Коли полюэш з однiэю собакою(породою) на все, то потрiбно тверезо дивитися на реальнi jj можливостi, а не говорити, працюэ по всьому... Таких унiверсалiв куди не ткни оберемок, як розiбратися, то половина наших порiд, а на дiлi, як не "голова болить, то мiсячнi"... :D
  • Vitallik
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 711
Коли Закон втрачає справедливість - Справедливість стає законом

Re: Universal чи вузькоспеціалізований пес ? 27/08/2013 07:07 #103531

Кожен кулик своє болото хвалить. Я прекрасно розумію , що маючи двох лягавих Ви будете доказувати , що краще них по качці не працює ніхто. Та є місця де і вони буксують і тільки видно майтки господаря , який лізе по збиту качку. Стосовно полювання при високому снігові , коли сам ледь ноги висмикуєш з снігових кучугур то воно і для Вас може стати ....я рахую , що в такий період полювання має бути призупинене , бо дичина і так страждає , та ще обмежена у пересуванні.
Колись п.МулякР. привозив гостей на полювання по фазану і там я деяким скептикам продемонстрував , як фока стоїть в стійці і дрижить весь очікуючи комади. Та саме цікаве було те , що при пострілі вся собача зграя летіла на постріл , а мій не відходив від мене і продовжував працювати по фазану.
Дійсно мені було з чим порівнювати , бо полював із фокозавром і РОСкою і просто радувався від їхньої роботи. Запамятайте просту істину , як постелиш , так і виспишся.До такого результату був кожно денний шлях натаскування з похвалою , та покаранням повторенням пройденного і вивченням нового. Моя класна керівничка Є.Ф.Лисак(земля їй пухом)казала прості слова , які я розповідаю всім: "Медведя в цирку вчать на ровері їздити".Працюйте і буде Вам дано.
  • Aleksis
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
Люблю українську природу
Останнє редагування: 27/08/2013 10:08 від LСергій.

Re: Universal чи вузькоспеціалізований пес ? 27/08/2013 10:18 #103555

Aleksis написав:
Та є місця де і вони буксують і тільки видно майтки господаря , який лізе по збиту качку.

Якщо є таке місце де драт не проліз, то господарю там вже немає чого робоити - втопне, перевірено 100%.
  • Sanych
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 398

Re: Universal чи вузькоспеціалізований пес ? 27/08/2013 10:31 #103556

Aleksis я так само як і Ви бачу в своїх собаках універсальність, і полюю з дратами, фоксом на лисицю , кабана, косулю загоном і доволі непогано собаки справляються, але я просто хочу довести до того, що фокс краще не буде стояти в стійці на перепела чи фазана чим лягава собака, небуде тримати за вухо кабана так як тримає лайка, не буде гнати зайця, лиса з голосом яким жене гончак. Так само як люди, я не буду співати як співає Гіга, хоча закінчив муз. училище, ну і тому подібне. Згідний з Вами що Ведмедя вчать в цирку на велосипеді їздити, але ведмідь не поїде так як поїде людина.
Цього року фокса на полювання на качку неберу, тому що люблю полювання з підходу і полюю в таких угіддях де фоксу фізично дуже тяжко буде, тобто постійно плавати за мною потрібно, а Дратів я так не виснажую тому що води їм по живіт, є й моменти що і Дратам потрібно поплавати.
Знову ж таки коли зимою іду на нори, Дратхаари віддихають, а фокс в повному бойовому.
Неподумайте, що я проти породи фоксів, з норних вони мені найбільше подобаються, але це норова собака і так як вона в норі працює того ні лягава,ні лайка, ні гончак недокаже.
  • Muhaylovuch
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Полювання без собаки , як весілля без музики.
  • Постів: 2178
ІЖ-27Е -12К. Дратхаар,2 лайки, Гладкошерстний фокстер"єр.
Останнє редагування: 27/08/2013 10:33 від Muhaylovuch.

Re: Universal чи вузькоспеціалізований пес ? 27/08/2013 13:46 #103563

Не можна бути більшим католиком за Папу Римського. Мова йшла про універсальність собаки , а не про те , що фока кращий за всіх. Різницю в роботі я добре знаю і не буду оцінювати ту чи іншу породу. Я навів свій особистий приклад з тридцяти річного мисливського стажу.
  • Aleksis
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
Люблю українську природу

Re: Universal чи вузькоспеціалізований пес ? 27/08/2013 14:13 #103564

Позавчора взяв на прогулянку до ставу свою одинадятирічну суку, АРГ. Вона потрапила до мене в восьмирічному віці, по причині трагічної загибелі першого господаря.
...
Як пішла в осоку і на воду о 18-00,... то вже і до 22-ї ніякими засобами не зміг відкликати з води.
Так і залишив до ранку на "гону", в воді.
Тобто, як відчула запах дичини, що далеко не злітає: лиска, водяна курочка, то нізащо не залишить.
  • Редукс
  • Поза форумом
  • Досвідчений ловчий
  • Постів: 132
Не спи, моя рідна земля!
Прокинься, моя Україно!!!(с) Сергій Фоменко
  • Сторінка:
  • 1
  • 2
Модератори: Myron
Час створення сторінки: 0.65 секунд

Останні оголошення