Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Банер
Банер
Ласкаво просимо, госте!
Ім'я користувача Пароль: Запам'ятати мене
  • Сторінка:
  • 1
  • 2
<--

ТЕМА: Декілька цифр для порівняння в мисливстві .

Декілька цифр для порівняння в мисливстві . 29/01/2009 02:01 #1354

Декілька Цифр для порівняння в мисливстві .

Як і в будь якій справі , в будь якому господарстві так і в мисливському господарстві ведеться облік .
Мене завжди цікавили ці дані ,хоча знаю що вони мягко сказати - приблизні.Ні для кого не секрет що,
мисливське господарство у нас закинуте і звичайно дані таксації,обліку добутих тварин,і фінансові показники
часто пишуться на "око".Згіден з вами що цифри це часто скучно й нецікаво , але для порівняння з іншими
господарствами ,аналізу ситуації що є зараз,а можливо когось зацікавить і щось тай надумають змінити у нас
на краще .Хотілось б дуже .

Для порівняння хочу представити вам господарства де я працював раніше і тепер;
це- два світи , дві різні форми ведення господарства і звичайно цифри самі
скажуть за себе . Трішки більше як 10 років тому я працював єгерем на ПРИКАРПАТТІ в найзапущеніших господарствах
ЕУРОПИ , а зараз вже 3 роки, працюю в одному з найпередовитішому господарстві в ІСПАНІЇ.

За останній час у мене назбиралось декілька цифр для порівняння , які вам тут і пропоную переглянути .
Згідно з Лімітом на добування (відстрілу, відлову) диких парнокопитих та хутрових звірів у сезон полювання
2008-2009 років, на території УКРАЇНИ дозволено добути всього 7 722 голів кабана. В тойже час АССоціація
мисливців НІМЕТЧИНИ оприлюднила дані за минулий рік, в якому говориться що добули 478 000 кабана .
Тобто в 60 раз більше від нас , за нас і це при тому що територія угідь у них менша .
В ІСПАНІЇ добувається за сезон біля 200 000 кабана ...

Тепер більш детальніше ,моя ІВАНО-ФРАНКІВЩИНА має 968 700 га мисливських угідь ,біля 150 працівників
у цій сфері,тобто 1 єгерь на 9 000 га . Оптимальна чисельність кабана - 841 ,фактична - 1084.Цебто
1 кабан на 900 га ,а ще по іншому , в обході 1 єгеря нараховується до 10 кабанів . І на ций сезон дозволено
добути всього 143 кабана .Навіть неприпадає 1 добутий кабан на єгерський обхід , і це при тому що 60-70 %
ліцензій повертаються як неарелізовані . Виходить що вся ІВАНОФРАНКІВЩИНА добуває в сезон 50-60 кабанів .
Повний абсурд .Раніше там працював і це все для мене було нормально, звичне .

Зараз працюю у приватному господарстві біля МАДРИДУ, угідді має 500га ,яке обгороджене мисливською сіткою і
спеціалізується на розведенні кабана.

так проводимо облік . на підгодовочних площадках в весняно-літній період .
на цій площадці нараховували до 100 кабанів з них до 10 трофейних.

А як провели облік на такій страшенній території як ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА область ,і
з такою точностю 1084 кабана ? Як реально їх мож порахувати до одиниці?
Скажу вам по секрету ,хто незнає ; та просто беруть старі дані і трішки змінюють .
А для кого ми їх робимо ? Кого стараємось обдурити ? Для чого ?
Та цей обман і виходить нам боком - українським мисливцям .

В моєму угідді є тільки 1 єгерь і до початку сезону нараховували біля 500 голів кабана.
За останнє колективне полюванняМОНТЕРІЮ ми добули більше як 150 кабанів , тобто більше як ціла ІВАНО-ФРАНКІВЩИНА .
НА протязі року проводили селекційні,індивідуальні полювання де добули 10 кабанів. Недавно провели друге
колективне полювання ,
на якому добули 60 кабанів . Приблизно за цей сезон 2008-2009 добули 215 кабанів ,на єгерському обході - 500га .
За попередній сезон 2007/08 на ційже території добули --- 78 кабанів .
і за період 2006/07 добули --- 75 кабанів .

це у нас в господарстві після успішного полювання .

Як бачимо ,тут в ІСПАНІЇ чи в більшості країн ЕС, 500га угідь в десятки раз більш продуктивніші ніж деякі області
у нас на УКРАЇНІ .Це парадокс ,якесь безглуздя ,але що поробиш цифри на папері це кажуть .Ну і звичайно в угіддях.

Дехто з вас скаже : "... та там звірі напівдикі,і тд ітп..." .Згіден так звірі в більшості живуть в напівдиких умовах.
Але це вже друга тема . Хоча теж цікава. Я ж хочу звернути вашу увагу на раціональне використання
мисливських угідь ,на рентабельность мисливських господарств,адекватне професійне ведення цих господарств .
Яке у нас ще дуже,дуже закинуте та відстале .
  • vasyl eger
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 10253
Останнє редагування: 29/01/2009 02:28 від vasyl eger.

RE: Декілька цифр для порівняння в мисливстві . 29/01/2009 11:52 #1355

Добрый день Василь, прочитал Вашу статью,я с вами согласен ,что все цифры статистики взяты из потолка.Не может 1 егерь качественно обслужить свой обход в 9000га да и за такую оплату труда он не будет сильно стараться, на мой взгляд надо уменьшать размеры обходов,заинтересовать егерей качественно выполнять свою работу,и вообще может пора перейти на европейский опыт ведения хозяйства.Теперь браконьерство,начиная от высоких чиновников и до простых охотников,браконьерничают нанося большой не зафексированный урон хозяйствам,сразу же приношу извенения честным охотникам,и ещё защещённость егерей,недавно разговаривал с бывшим егерем о браконьерстве,он говорит что браканьера поймать не очень сложно,а последствия....в лучшем случае убьют его собаку.
  • amur
  • Поза форумом
  • Досвідчений ловчий
  • Постів: 97

RE: Декілька цифр для порівняння в мисливстві . 29/01/2009 12:07 #1356

Дуже добре Василь, що ти це пишеш. Подивимось, подумаємо, змінемось.
  • КОЗАК
  • Поза форумом
  • Ловчий
  • Постів: 79

RE: Декілька цифр для порівняння в мисливстві . 29/01/2009 14:20 #1357

Це все ясно і зрозуміло,але є дуже багато "але".Це законодавство,оплата праці єгерям,сама структура охорони ,кормова база,наш український менталітет і браконьєри. Колгоспів стає все менше і менше,а що кабан буде їсти,тому сильно мігрує.А за кожним пеньком сидить вуйко з дубельтівкою і чекає коли прийде м"ясо бо діти голодні,а ще теперішня криза людей звільняють і все якийсь процент найдеться що піде за наживою до лісу. Василь наведіть ще цифри будь-ласка скільки ви витрачаєте кормів в сезон І які ідуть затрати на утримання єгерів,селекційну роботу,утримання огорожі(кабн є кабан всеодно десь пробє),облаштування годівниць і т.д.І побачимо що в нас ніхто не буде тим займатись на державному рівні,бо бюджет не позволить,тільки приватно.А згідно лісового кодексу можна приватизувати не більше 5 га і то треба мати вагомі аргументи .Та і ведення приватного господарства несе за собою купу наслідків ,це надбюрократія і купа контролюючих органів яким ніяк не вгодиш.А про вигідність ,і якісь прибутки і говорити годі ( може через кілька років і то "може") .
  • West
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 1823
Ніколи стільки не брешуть, як під час війни, після полювання і до виборів.
О.Бісмарк

RE: Декілька цифр для порівняння в мисливстві . 29/01/2009 15:55 #1358

Цим повині займатись Мисливські Коликтиви, а не держава, як в нас часто думають. Якщо кількість ліцензій буде залежити від того, скільки є кабана на тереторії закріпленій за колективом, то повірте, і підкормка буде і браконьєрам не дадуть голову підняти. І нічого приватизовувати не треба.
Важлива справа - на території закріпленій за коликтивом НІХТО автоматично,навіть якщо є певна кількість штук до відстрілу, крім члена колективу, не повинен отримати ліцензію.
Цікава справа - це ціна ліцензії. Для члненів Мисливського Коликтива (МК)повина бути нижча від ліцензій комерційних, а л.комерційні видавати ТІЛЬКИ за згодою МК.
  • КОЗАК
  • Поза форумом
  • Ловчий

RE: Декілька цифр для порівняння в мисливстві . 29/01/2009 17:52 #1359

Я думаю,что не сможет отдельно взятый охот.колектив этим заниматься,все члены коллектива гдето работают,а вести хоз. работы на данной территории нужно постоянно и каждый день,значит нужно нанемать людей для ведения хозяйства.Давайте смодулируем ситуацию:Вы и ваш коллектив кормит,охраняет обеспечивает жизнедеятельность животных на своей территории, а сосед нет,но покакимто пречинам животные ушли к соседу ваши действия.
  • amur
  • Поза форумом
  • Досвідчений ловчий

RE: Декілька цифр для порівняння в мисливстві . 29/01/2009 20:45 #1361

Поперше - звір не відійде від кормової бази. МК повинен складатися з 30-60 чол. і мати в свому користуванні 10 000 га.
По друге - це не видумана формула, вона працює у сусідів.
  • КОЗАК
  • Поза форумом
  • Ловчий

RE: Декілька цифр для порівняння в мисливстві . 29/01/2009 22:23 #1362

Добрый вечер, если есть положительный опыт ведения охот.хозяйства у соседей то наверное стоит его распространиь по другим охот. коллективам,коректируя под свои угодия и возможности.
  • amur
  • Поза форумом
  • Досвідчений ловчий

RE: Декілька цифр для порівняння в мисливстві . 29/01/2009 22:53 #1363

Hotiv rozislaty po vsih korystovachah ugid "metodyku" Методи таксації пернатої дичини? ale na zal do siogodni nihto ne znaje tut v nas na forum de ce najty...
Vze de kilka rokiv (tipa !) ne strilajetsa zgidno rozporjadzenia OblDerzLisGosp-u siryh kurok (bo nigto ne pishe v inventaryzacji) - piddozir sho ne znajut jak to robytsa. Shkoda.
  • WALLY
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Головний редактор
  • Постів: 3501
НЕ КОРИСТАЮ З ПРИВАТНИХ ПОВІДОМЛЕНЬ
Розплідник FCI vom Berufsjager: www.berufsjager.com/
ALLROUNDER SERVICE INTERNATIONALE: www.alldog.eu/

RE: Декілька цифр для порівняння в мисливстві . 30/01/2009 00:19 #1365

west написав(ла):
Це все ясно і зрозуміло,але є дуже багато "але".Це законодавство,оплата праці єгерям,сама структура охорони ,кормова база,наш український менталітет і браконьєри. Колгоспів стає все менше і менше,а що кабан буде їсти,тому сильно мігрує.А за кожним пеньком сидить вуйко з дубельтівкою і чекає коли прийде м"ясо бо діти голодні,а ще теперішня криза людей звільняють і все якийсь процент найдеться що піде за наживою до лісу. Василь наведіть ще цифри будь-ласка скільки ви витрачаєте кормів в сезон І які ідуть затрати на утримання єгерів,селекційну роботу,утримання огорожі(кабн є кабан всеодно десь пробє),облаштування годівниць і т.д.І побачимо що в нас ніхто не буде тим займатись на державному рівні,бо бюджет не позволить,тільки приватно.А згідно лісового кодексу можна приватизувати не більше 5 га і то треба мати вагомі аргументи .Та і ведення приватного господарства несе за собою купу наслідків ,це надбюрократія і купа контролюючих органів яким ніяк не вгодиш.А про вигідність ,і якісь прибутки і говорити годі ( може через кілька років і то "може") .

з першою половиною вашого допису згіден в більшості .

добре тепер про економіку :
надайте мені дані скілько тих 150 єгерів на станіславщині вивозить кормів і на яку ціне в ...???

у моїм угідді я 1 єгерь
уже тут писав що літом розвозив по 12 мішків кукурузи і неставало .
зараз останні 3 місяці всередньому 2-3 мішки є дуже багато жолудів і
трохі вібили кабанів
рахуймо всередньому що в день витрачаємо 6 мішків по 40 кг кожний
ціна мішка 7 еуро приблизно
тобто в день 240 кг кукурузи-35 еуро
у рік 12 775 еуро . беремо 15 000еуро
+ зарплата єгерю 1 500 еу у місяць х 12 -17 000еуро (сюди входять оберігання і ремонт огорожі,годівниці поїлки ...- це все моя робота ++...)

... і що 150 єгерів на ФРАНКІВЩИНІ зарплата в кожного 100 еуро у місяць
тобто в місяць всім їм платиться - 15 000 еуро в місяць і
у рік ---- 180 000еуро зарплата на єгерів франківщини ...

які в свою чергу аж добувають 70 кабана в рік ????
  • vasyl eger
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

RE: Декілька цифр для порівняння в мисливстві . 30/01/2009 16:12 #1367

V polshy (ja sam buv bughalterom ta jegerom (gospodarz lowiska) chetyry roki) 1 eger zajmajetsa 6500ha. Zarpata za taku robotu to 620pln w misiac = ~1800? V RIK !!! Ce z budzety myslivciv - NE DERZAVY !!!
Na korm ta godyvnycy vytrachaly my bile 3500?.
Dobuwania:
12 kabaniv
17 kozul
120 fazaniv
30 zajca
50-90 kuropatok

//Takih ugid bile 150 v koznoj oblasci
  • WALLY
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Головний редактор
Останнє редагування: 30/01/2009 18:41 від WALLY.

RE: Декілька цифр для порівняння в мисливстві . 30/01/2009 17:29 #1368

620pln w misiac = ~18000? !!!

18000? w misyac chy rik:angry:

idu v POLZHU:laugh:
  • vasyl eger
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

RE: Декілька цифр для порівняння в мисливстві . 30/01/2009 18:00 #1369

Wally помилився з нулями.
Цит."Ce z budzety myslivciv - NE DERZAVY !!!" О, І ЦЕ ВАЖЛИВО. Ліс державний, але за кількість дичини відповідають мисливці. Як будуть дбати - те будуть мати. Мисливський Коликтив повинен бути господарем(орендатором) на власній території і державні єгеря тоді не потрібні, єгера МК вибере з своїх членів.
  • КОЗАК
  • Поза форумом
  • Ловчий

RE: Декілька цифр для порівняння в мисливстві . 30/01/2009 18:13 #1370

SI SI .
тут щось таке подібне . ПО СУСІДСТВУ землі державні сільрада винаймає тваринни кам як пасовища +
винаймає МИСЛИВСЬКИЙ КЛУБ цього села і мають СВОГО ЄГЕРЯ і ведуть господарство і випускають
куріпок ,фазанфі , диких кріликів... щоб мати що полювати .
  • vasyl eger
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

RE: Декілька цифр для порівняння в мисливстві . 30/01/2009 18:43 #1371

Pomylyvsa na kalkulatori - vze spavyl
  • WALLY
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Головний редактор

RE: Декілька цифр для порівняння в мисливстві . 03/02/2009 23:49 #1434

Ага,то 70 голів офіційно,а не"офіційно" та і браконьєри.Так що назбирається трошки.Та і колективи не мають достатньо коштів щоб займатися господаркою так як належить.І зарплатня єгера змушує його ще десь попутно працювати щоб вижити.А з теперішньою кризою то взагалі не має що говорити.
... і що 150 єгерів на ФРАНКІВЩИНІ зарплата в кожного 100 еуро у місяць
тобто в місяць всім їм платиться - 15 000 еуро в місяць і
у рік ---- 180 000еуро зарплата на єгерів франківщини ...
Так Василю ,але то ціла область,а в тебе одно господарство.
  • West
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 1823
Ніколи стільки не брешуть, як під час війни, після полювання і до виборів.
О.Бісмарк

RE: Декілька цифр для порівняння в мисливстві . 04/02/2009 00:07 #1437

так . але я написав щоб побачили що можна раціонально , ефективно використовувати землю і мисливські угіддя .
  • vasyl eger
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

RE: Декілька цифр для порівняння в мисливстві . 16/02/2009 23:49 #1798

Василь а можно по подробнее, как и что и финансовую сторону, если не трудно.
  • amur
  • Поза форумом
  • Досвідчений ловчий

RE: Декілька цифр для порівняння в мисливстві . 16/02/2009 23:53 #1799

я имел в виду про это / SI SI .
тут щось таке подібне . ПО СУСІДСТВУ землі державні сільрада винаймає тваринни кам як пасовища +
винаймає МИСЛИВСЬКИЙ КЛУБ цього села і мають СВОГО ЄГЕРЯ і ведуть господарство і випускають
куріпок ,фазанфі , диких кріликів... щоб мати що полювати ./
  • amur
  • Поза форумом
  • Досвідчений ловчий

RE: Декілька цифр для порівняння в мисливстві . 17/02/2009 00:22 #1800

хахах.

ну так в 2 словах і описав .
а детальніше хіба зберусь непосплю 1-2 ночкі і щось тут намалюю.тобто напишу .
  • vasyl eger
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Сторінка:
  • 1
  • 2
Час створення сторінки: 0.63 секунд

Останні оголошення

Коментуємі оголошення

• не можу добавити фото, кому цікаве дане ... Далі...

• Прошу звертатися по додатковоу інформаці... Далі...

• Ціну знижено! 7150грн ( USD 270 ) Далі...

• класний Далі...

• Продана. Далі...

Популярні оголошення