Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Банер
Банер
Ласкаво просимо, госте!
Ім'я користувача Пароль: Запам'ятати мене
  • Сторінка:
  • 1
  • 2
<--

ТЕМА: ЗМАГАННЯ ХОРТІВ У ТЕРНОПОЛІ 10-11. жовтня 2009

ЗМАГАННЯ ХОРТІВ У ТЕРНОПОЛІ 10-11. жовтня 2009 12/10/2009 18:05 #13545

Ну, вот, есть немного время, значит немного попишем!

Товарищи мои, собачники, 10 и 11 октября в Тернополе состоялись межобластніе состязания борзіх собак по пушному зверю.
Мы там были, вот немного и раскажу, извините - буду писать по-русски.

Началось наше путешествие на Западную Украину с того, что позвонил мой товарищ, Богдан Николаевич Корчака, и спрашивает: "Ну, что? В Тернополь едешь? Я еду, давай вместе!"
Сомневалась полчаса, потому как неожиданно, и твердое "Еду! Конечно! Так давно хотела попасть на Западную, да ещё и с борзяками!"

В пятницу днем, собравшись основательно, загрузив шесть собак, отправляемся в дорогу!
И тут - только выехали за Одессу, колесо "полетело". Богдан быстро меняет запаску, дальше "шиномонтаж", и мы вдохновившись, едем дальше.
Перед самой Уманью - "летит" ещё одно колесо, снова Богдан меняет колесо, и мы еле-еле добираемся до Умани на "шиномонтаж". Там Богдан купил запаску, и мы снова вдохновившись, едем дальше, приблизительно зная, сколько нам ещё километров впереди!
  • Svetislava
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 514

Ві:ЗМАГАННЯ ХОРТІВ У ТЕРНОПОЛІ 10-11. жовтня 2009 12/10/2009 18:14 #13547

Смутно представляя куда едем, темно вокруг уже, продвигаемся дальше - Умань, Винница, Немиров, Хмельницкий и т.д. - ну когда же уже будет Тернопольская область???
Время приближается к 12 ночи. А ждали нас к 9 вечера, чтобы проводить в хозяйство.
И тут, первая положительная эмоция - Венгер Юрий Петрович ( Юра меня извинит, но я так и не узнала до конца какая же у него большая должность) звонит и говорит: "Ребята неволнуйтесь, я встречу вас возле въезда в Тернополь по-любому!"
Сказано - сделано! Подъезжаем к городу, встречает машина и вот такой замечательный человек - командир нашего всего мероприятия

Юрий Петрович проводил до охотхозяйства в очень красивом месте (как уже утром оказалось), на берегу большого водоема, поспали три часа и с рассветом в поле... на место встречи

Сразу скажу - фоток мало, некогда было, руки заняты, так что только с телефона.
  • Svetislava
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

Ві:ЗМАГАННЯ ХОРТІВ У ТЕРНОПОЛІ 10-11. жовтня 2009 12/10/2009 18:31 #13552

.....Действо началось. Подъехали на маесто сбора участники из Львова, Тернополя, Черновцов, Ровно, ну и мы - двое путешественников из Одессы, с полной машиной собак.
Ногас Антон Ярославович провел регистрацию, жеребьевку, списки - вобщем все занют что это за процедуры.
Команда : "В ровняжку по 7 номеров - и пошли!" Забіла сказать - мне, как единственной пани, да ещё и гостье віпала честь первой запустить руку в шапку с номерками, и я вітаскиваю 1 номер!

Теперь о самих состязаниях - большие территории, подготовленные поля, пересчитан заяц заботливым Юрием Петровичем, так что никто не скажет, что зайца не было
Стерня, старая пахота рассыпчатая, ріпак, старые травы, озимка - ходили везде. Отдать должное тернопольским зайцам - они потрудились на славу!
Заяц сильный, крупный, можно даже сказать "матерый", очень быстро и далеко уходил от собак. Всем собакам было не легко в таких скачках. По 7-8 угонок, скачки от 2-3 до 4-5 км. Только черновецкая пара черных грэев Швеца Юрия, не дала далеко уйти и заяц был взят очень быстро, за что и получили диплом 2 степени и выиграли в состязаниях.
Даже очень бывалым собакам приходилось не легко, 38 собак, 26 пусков, и 4 поимки.
Трешки сыпались одна за другой.

Отскакавши вслед за черновецкими собаками, получив трешку после 8 угонок, отвожу своего пса в машину, чтобы взять следующую - псовую борзую Богдана. Возвращаясь к ровняжке, замечаю человека с хортой собакой, который шел мне навстречу. И тут оказывается, что............Это наш Vladyk, со своей хортячкой!!! Вот так, общаясь на сайте мы и встретились живьем!
Вот он, наш скромник Володя со своей очаровательной улыбкой и своей замечательной собакой
  • Svetislava
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
Останнє редагування: 12/10/2009 18:42 від Svetislava.

Ві:ЗМАГАННЯ ХОРТІВ У ТЕРНОПОЛІ 10-11. жовтня 2009 12/10/2009 18:46 #13556

гарно пані СВЕТІСЛАВА пбули пополювали і ЗАХІД Подивились зпа 1
  • vasyl eger
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 10253

Ві:ЗМАГАННЯ ХОРТІВ У ТЕРНОПОЛІ 10-11. жовтня 2009 12/10/2009 18:50 #13557

учора вечером повертались з гостей у друга шефа то вечером попри дорогу бачили хорта іспанського чи загубився чи вигнали
  • vasyl eger
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 10253

Ві:ЗМАГАННЯ ХОРТІВ У ТЕРНОПОЛІ 10-11. жовтня 2009 12/10/2009 18:57 #13559

Отработав, Володя вместе со Змеевной (в миру Зеей) очень тихо, никому не мешая, отходил всё! поле! до вечера!, вытаптывая зайца между номерами! Пару слов о его собаке - не собачники, или не специалисты, на первый взгляд не отличат хортую от грэя. Но недаром известны хортые своей выносливостью, характером, сильными скачками.
Сначала многие подумали, что собака устала, на каждой остановке ровняжки собака ложилась у ног хозяина. И Володе предлагали увести собаку в машину. И только мало кто знает, что хортая таким образом сохраняет свои силы - есть время на остановку, она ложится и отдыхает, подъем - и она снова на ногах.
Vladyk, классная у тебя собака, всем понравилась, и экстерьером, и рабочими качествами!

Ну, а это одесситы собственной персоной с половиной своих собак (фото Vladyka на мой телефон)
Собаки Богдана - русская псовая Арабика, грэи Плутовка (тигрово-пегая, мама моего кобеля), и Масяня (сестричка моего Нильса)

• Svetislava
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

Ві:ЗМАГАННЯ ХОРТІВ У ТЕРНОПОЛІ 10-11. жовтня 2009 12/10/2009 19:07 #13560

... Пане, Василю, дорогий, це я тільки почала росказувати про наші враження!

Далі буде! Сподіваюсь, що підтягнуться хлопці з Черновців і тернопільські з львівянами, бо дуже зацікавились моЇм значком порталу на куртці,(я їх всі пораздавала, мені Рома трохи залишв, коли був в Одесі). І ще сподіваюсь, що Юра Швець з Черновців скине фотки чи відео, бо він знімав на камеру, коли його собаки відпрацювали.

Это уже обсуждение работ, после состязаний.
Справа со своими черными грэями скромный Юра, а слева в синей спортивной кофте ещё более скромный и очень приветливый его отец Виктор.

Экспертная комиссия работает, выписывает дипломы
  • Svetislava
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

Ві:ЗМАГАННЯ ХОРТІВ У ТЕРНОПОЛІ 10-11. жовтня 2009 12/10/2009 19:23 #13563

.....Вечером в субботу, отработв, возвращаемся в хозяйство на ночлег. По прибітии узнаем, что в хозяйство прибыли ещё охотники, с двумя ягдами и дратхааром, заняли нашу комнатку, в которой мы с Бодиком ночевали, и оказывается, что нам пятерым ночевать остается одна комната с четырьмя кроватями. Тут на помощь в который раз пришел Венгер Юрий. Постороив егерей по телефону, и скомандовав приготовить всё необходимое для ночлега, Юрий Петрович весь персонал ввел в состояние ступора. Если ещё учесть, что приехало много рыбаков, а рыба там вкусная (пробовали потом, на ужин), то народу было много. Вобщем мы решили, что выгонять никого никто не будет, и все проблемы решились с помощью матрасов и одеял.
Спасибо егерям, всё было здорово.
А я так вообще спала под очень теплым пухнастым одеялом овечьим, гуцульским

Ну. конечно, разговорі, посиделки, знакомство с ещё одним замечательным человеком, экспертом-борзятником из Черновцов - Мельником Флорием Федотовичем!

Разговоры, посиделки, чтение стихов.... Почему я так подробно рассказываю?
Vladyk (Володя) вынужден был вечером уехать обратно во Львов,( кстати ты добрался нормально? как дела у малой?) и нам не удалось посидеть поболтать.
А среди ночи мі все проснулись от грома с молниями, и ливня, - и мы с Богданом подумали, что нам определенно "везет", учитывая, что пятеро его собак в первый день так и не отскакались

Продолжение следует, меня зовут на праздник, механик женился в выходные, идем праздновать.
  • Svetislava
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
Останнє редагування: 12/10/2009 19:25 від Svetislava.

Ві:ЗМАГАННЯ ХОРТІВ У ТЕРНОПОЛІ 10-11. жовтня 2009 12/10/2009 21:27 #13569

Цікаво, що думають українські єксперти(наприклад Мельник Флорій Федотович) про історію хорта і чи буде це одна з наших національних порід з огляду на минуле цієї породи.
  • БОГУН
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 1680
Останнє редагування: 12/10/2009 21:28 від БОГУН.

Ві:ЗМАГАННЯ ХОРТІВ У ТЕРНОПОЛІ 10-11. жовтня 2009 13/10/2009 12:13 #13618

Богунчик, естественно, что и эксперты, и борзятники-хортячники хотят, чтобы эта порода всётаки не исчезла с полей Украины. Мы много разговаривали в субботу вечером за ужином, и о карпатском гончаке (не думай, что только ты один заинтересован). НО, если история гончаков начинается практически сейчас с чистого листа, с описания, то стандарт хортых существует, и существует давно, а собаки ( их мало) практически размешаны, с примесями кровей грэев, и найти сейчас чистых хортяков почти нереально. Даже в четвертых - шестых поколениях у них прослеживаются грэи. И такая ситуация существует и в России. Они тоже бьются за чистоту, пытаются найти чистые крови, но в основном родасловные тоже на половину пустые, и им же ещё и обламывают руки, не пуская на выставки.
Так что ситуация с хортяками грустная
  • Svetislava
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

Ві:ЗМАГАННЯ ХОРТІВ У ТЕРНОПОЛІ 10-11. жовтня 2009 13/10/2009 13:22 #13622

Ситуація смутна, ще й тому, що ці собаки невідємна частина НАШОЇ, УКРАЇНСЬКОЇ історії. Так як запорожскі козаки. З козаками все гаразд. Пам"ятаємо, співаємо і т.д. З хортом ситуація трагічна...Одні назвали польським хартом інші хорта-борза, а ми знову не можемо поважно занятися собаками наших предків...
  • БОГУН
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 1680

Ві:ЗМАГАННЯ ХОРТІВ У ТЕРНОПОЛІ 10-11. жовтня 2009 13/10/2009 14:18 #13639

Света, дякую з малою набагато краще, можливо сьогодні випишуть. Грозу, що вас розбудила я перечікував вже у Львові. Ми з Зетою підкріплялися канапками щоб по приходу додому зразу лягти спати. Організатори молодці!!!!! Велика їм подяка за організацію змагань і вибір полів з зайцем. Море задоволення!!!! В нас на Львівщині на минулорічних випробуваннях за цілий день підняли всього 2 зайців. Так що є з чим порівняти. Подяка суддівській бригаді швидку організацію і чітке проведення змагань. На випробовуваннях я зустрів знайомого хлопця, Руслана з Рівного (він був на минулорічних Львівських випробовуваннях) з молодим греєм. Він запропонував обєднатись в пару, що ми і зробили і на горбку стали чекати свого номера. Собаки з ведучими вишикувались і пішли в поле. Я навіть не сподівався, що так швидко почнуть вискакувати зайці. Запамятались робота пари чорних греїв з чернівців, які недали зайцю втекти далеко. І особливо білий грей, який вигнав зайця на горбок зробив три угонки і настирливо гнав трошки втрачаючи відстань. На наших очах він прогнав зайця метрів 500.(Пізніше виявилось, що це грей Свєтлани). Ми з Русланом швидко пішли за горбок до суддів, бо з такою кількістю зайця можна і прогавити свою чергу. По дорозі встигли побачити роботу пару борзих, що взяли зайця. Сподобалась їх вязкість і потужна робота пса, який взяв зайця. Після того коли ми сказали пану Ногасу, що білий грей зробив 3 угонки за горбком, він відповів, що той до горбка зробив їх 5. Після того настала наша з Русланом черга. Підйом зайця я прогавив, дивився не в той бік. Але другу після грея угонку робила по ньому Зміїївна. Частину роботи собак не було видно. Бачив кінець. Заєць вибіг з ріпака на грунтову дорогу і засіяну за нею молоду озимину вивернувся від грея, який після цього різко зупинився, ще вивернувся від Зміїївни вийшов на грунтовку і почав підніматися нею догори. Зміїївна пішла за ним піднялась до вершечку де і зупинилась. (Замало я її ганяв, треба більше.) Після цього назустріч мені йде пані з собакою, яку я в інтернеті вже бачив. Жіночка виявилась Свєтланою, світ тісний. Дуже сподобався її грей зблизька, має дуже гарну пропорційну, потужну голову з розумними очима, красень. Сподобалась кількість зайців, 26 пусків і 3 рази по зайцях собак не пускали. 29 зайців і молодий цапок за 1 день. І крім цього було видно як яструб пробував спіймати чібіса, що відбився від зграї. Яструб швидко набирав висоту і падав пробуючи спіймати птаху, а та притискалась до землі і виверталась. Так повторювалось разі 5 поки яструб не вирішив пошукати щось інше. Море задоволення. Шкода, що в одеситів спрацювала лише одна собака. Але в них в суботу і неділю змагання в Одесі. Буду сподіватись, що вдома повезе більше.
На рахунок хортів.
Флорій Федотович напевно Свєтлані розповідав, що сім"я його діда вижила завдяки хортячці. Він і сам їх тримав. Вчора маєже 40 хвилин розмовляв по телефону з харків"янами. Найгірше для породи те, що собаки попадають в руки людей, які нехочуть ними займатись. В них в УТМРі 5 років лежать документи на 3 собак за якими ніхто не прийшов. Собаку не водять на виставки і вона не має оцінки екстерєру. Так їх коло і звужується. Це дурниці, головне щоб були люди зацікавлені в породі і хотіли з нею працювати.
Хлопці з Тернополя хотіли провести змагання. Вибрали поля, зустріли і поселили людей, чудово все організували. Молодці!!! Треба думати що робити і працювати, тоді вийде.
  • Vladyk
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 363

Ві:ЗМАГАННЯ ХОРТІВ У ТЕРНОПОЛІ 10-11. жовтня 2009 13/10/2009 20:01 #13690

Так, так, Володя, Флорій Федотович розповідав про свою хортячку слухали його із задоволенням! А я чесно кажучі, коли збирались до Тернополя, розраховувала, що ти теж приЇдеш зі своєю хортячкою. Бо ти один такий на Западній. От думала класно буде зустрітись. А коли вже пішли в ровняжку, то звісно, що про все на світі забуваєш. Та коли побачила як ти йшов зі Зміівною, чогось так і зрозуміла, що це ти - , але часу було мало, треба було Богдана Арабіку виставити. От ісклалося/ oj vb nskmrb nhsitxrb ghbdsnfkbcm. а побалакати ы ныколи було. Нычого, ще все попереду!
А на другий день Бодіни собаки зпрацювали. Ми йшли разом на відстані, пустили Сноубола і Енні, правда заєць вискочив на пагорб, і дальше ми вже не бачили, але хлопці з другоЇ сторони горба бачили . Бодя піймав собак аж під селом, десь за 6 км від пуску.
А потім і Плутовка з Масянею спрацювали. Поїмок не було, яж кажу - класні зайці!!!. Дипломи трьошки.

Завтра дорозкажу, пора додому.

Володя, для тебе дам зсилку на сайт БіК, там є інформація про їх змагання і хортого кобеля, Д-2 ступеня

forum.borzoi-bic.ru/index.php?showtopic=1106&st=40
  • Svetislava
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
Останнє редагування: 13/10/2009 20:05 від Svetislava.

Ві:ЗМАГАННЯ ХОРТІВ У ТЕРНОПОЛІ 10-11. жовтня 2009 13/10/2009 20:24 #13694

Гроза внесла свої корективи. Після неї собакам важко працювати, але ви з"їздили не даремно до Одеських змагань підготувались. А мене люди питають, що було на другий день.
А як рівненські псові? Залишились чи поїхали додому?
  • Vladyk
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

Ві:ЗМАГАННЯ ХОРТІВ У ТЕРНОПОЛІ 10-11. жовтня 2009 14/10/2009 20:44 #13759

Молодці борзятники , дуже гарний і цікавий звіт!!! Я його прочитав ще в понеділок , будучи в Польщі. Колєга-білорус був з ноутбуком , я попросився у нього на хвилинку зайти , хоч краєчком ока глянути , що тут робиться . І не пожалів , отримав купу задоволення від фото, від коментарів. А ще більше від того , що зустрілись , і познайомились колєги-форумчани !!! Хотів привітати вас з такою подією , але не зміг зайти , бо не зміг написати своє ім"я, у колєги був тільки російський , і англійський алфавіт.
  • Хімік
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 4602

Ві:ЗМАГАННЯ ХОРТІВ У ТЕРНОПОЛІ 10-11. жовтня 2009 15/10/2009 17:15 #13866

Привет всем. Химик, я рада, что тебе понравилось описание наших приключений!
Особенно, если учесть, что в воскресенье на поле біло ещё лето, вот такое

А сейчас у Вас там зима !!!!

Володя, борзячки рівненьські поЇхали (мого зайця забрали ) Та у неділю приЇхали ще три грея, двоє молоді, перший раз, на сворці не хотіли Йти, приходилось Їх тягнути, але потім справились с рухом.
Одну суку спустили, а інших двох чогось ні, хоча заявили як один номер. Грейка зробила одну угонку, далеко, потім заяць пішов, ЇЇ одловили. Потім спрацювали Богдана собаки, я поаела Їх у машину І більше роботи не бачила, залишилась в таборі, бо всі пішли, та ще й далеко. Замість цього вирішила пройтись по полях з іншого боку від дороги, до посадки по стірні.
Зайця не знайшли, почав знову дощик накрапувати, і ми з Нілом повернули до табору.

Потім всі зійшлись і дальше ви бачили трохи фото з обговорювання собитій
  • Svetislava
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

Ві:ЗМАГАННЯ ХОРТІВ У ТЕРНОПОЛІ 10-11. жовтня 2009 15/10/2009 17:30 #13869

Свєта, ще будь-ласка виставте фото голови Нвла в анфас, дуже гарний. Я в Тернополі зрозумів чоми ви її в заставку поставили. Покажіть нехай люди полюбуються. Дуже гарний.
У вас часом фото псових, що взяли зайця немає. Просять на борзой.орг.уа. Дякую за ссилку, на фото гарний хортяк з характерним забарвленням. Шкода що Шокурова не поїде судити на Кубань змагання дам їй ссилку, можливо взнає про собак більше.
  • Vladyk
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
Останнє редагування: 15/10/2009 17:32 від Vladyk.

Ві:ЗМАГАННЯ ХОРТІВ У ТЕРНОПОЛІ 10-11. жовтня 2009 15/10/2009 17:35 #13870

Сподобалась робота двух псових у перший день, полово-пегіх. Пуск був приблизно метрів біля 40, я самого пуску не бачила, бо забирала свого Ніла після скачки. Коли обернулсь, то вже бачила саму скачку. Дістанція між зайцем та псовими була величенька, і скачка була далека, але всеж вони його взяли, тому Д-3 в парі з поімкою.

Ещё расскажу, о том, что Vladyk, упомянул вскользь - идем это мы идем, бредем по горам ( я думала, что уже Карпаты ), зайца нет, все устали, Паша

говорит - молчи, а то точно до Карпат дойдем! Погонят!
Спускаемся в небольшой ярочек с межой из высокой травы, что-то вроде мочара. Идем к нему. И тут...... Посреди ровняжки, из этой межи выскакивает такой КРАСАВЕЦ! с рожками, две вилки, попа белая, упитаная. Все АХ!, собаки в ступоре! все остановились и смотрели ему вслед, держа собак, потому что, если бы не испытания..... то наверное было бы искушение всех спустить.

Ну, вот! А дальше была дорога домой. Уехали мы в 14 часов, со всеми долго и по-человечески горячо попрощались, и в путь!
  • Svetislava
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

Ві:ЗМАГАННЯ ХОРТІВ У ТЕРНОПОЛІ 10-11. жовтня 2009 15/10/2009 17:52 #13872

Хочу отдельно сказать пару слов об увиденном. Я в первый раз побывала на Западной (думаю не в последний теперь), и впечатление от региона - в отличие от наших южненских земель, земли распайованы, везде большие участки земли, граничат друг с другом, и люди их обрабатывают, земля практически не пустует, не отдана на откуп или в аренду. Я не говорю о тех полях, которые обрабатываются и по которым мы ходили, арендаторским, а о землях возле сел. Съехать прогулять собак было негде, везде огороды, и люди на огородах или этих обрабатываемых участках.
Красивые ухоженые дома и "садиби", люди приветливые и отзывчивые. Это то, что удалось увидеть вкратце за два дня. И то, вдоль трассы и тех угодий, где мы ходили.

Тернопольская, Хмельницкая ( в Хмельницке почти заблудились, т.к. туда ехали по объездной, а обратно через город. "Кто так строит.... и указатели вывешивает?"), Немиров, дальше Винницкая область. Тут немного удручило положение. Природа богатая, леса красивые, площади большие, а народ живет уже похуже, тоже огороды, в основном капуста на продажу (видели, как машины сетками прямо на огородах загружают), но видно, что газ не везде, домики попроще и много брошеных, люди, как обычно на трассе продают картошку, яблоки...грибы белые. И всё-таки тоже приветливы в разговоре.
Дальше Умань, где Богдана на трассе попытались развести на кошелек , и направо уже родная киевская трасса - домой.

Всем привет, и с наилучшими пожеланиями! Вот такая у нас Украина! Разная!
  • Svetislava
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

Ві:ЗМАГАННЯ ХОРТІВ У ТЕРНОПОЛІ 10-11. жовтня 2009 15/10/2009 20:24 #13890

Vladyk писав(ла):
Свєта, ще будь-ласка виставте фото голови Нвла в анфас, дуже гарний. Я в Тернополі зрозумів чоми ви її в заставку поставили. Покажіть нехай люди полюбуються. Дуже гарний.
У вас часом фото псових, що взяли зайця немає. Просять на борзой.орг.уа. Дякую за ссилку, на фото гарний хортяк з характерним забарвленням. Шкода що Шокурова не поїде судити на Кубань змагання дам їй ссилку, можливо взнає про собак більше.

Так , так , і я хотів попросити фото (якщо можна) псових , які взяли зайця. Соррі , звичайно , але не можу приховати моє захоплення ними. Не скажу , що вже шукаю щеня собі , але гарних собак хочу знати в лице ... На всяк випадок ...Хто його зна...

Ну , а Ніл Ваш таки дійсно красавчик ... Спорити не буду. Фото голови в студію !!
То , шо має гарну попу , і вуха , ми вже побачили.
  • Хімік
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 4602
Останнє редагування: 15/10/2009 20:25 від Хімік.
  • Сторінка:
  • 1
  • 2
Модератори: Myron
Час створення сторінки: 0.87 секунд

Останні оголошення

Коментуємі оголошення

• не можу добавити фото, кому цікаве дане ... Далі...

• Прошу звертатися по додатковоу інформаці... Далі...

• Ціну знижено! 7150грн ( USD 270 ) Далі...

• класний Далі...

• Продана. Далі...

Популярні оголошення