Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Банер
Ласкаво просимо, госте!
Ім'я користувача Пароль: Запам'ятати мене
 • Сторінка:
 • 1
 • 2
<--

ТЕМА: Безпека на полюванні

Безпека на полюванні 01/02/2009 23:49 #1400

Правила колективного полювання.Дотримання до місця полювання. Обов'язки і права мисливців. Кому належить трофей. Сигнали на полюванні. Якщо полювання проводиться організовано і спільно декількома учасниками, то вона називається колективною. Таке полювання виховує у мисливців відчуття товариства, дисциплінованість і взаємну відповідальність, підвищує їх мисливську культуру.
Один з найефективніших методів боротьби з вовками і іншими хижаками, що до цих пір завдають сільському господарству і мисливському фонду дуже великого збитку, є облавне полювання. У спортивно-мисливських господарствах облави проводять за планом для вибіркового відстрілу старих або дуже агресивних самців оленів, лосів і інших копитних, для зниження чисельності тварин в угідді, де відмічено перенаселення тварин того або іншого вигляду. Облавні полювання загородою, казаном, гаем і тому подібне полегшують відстріл звіра і птиці в горах, широких чагарниках очерету (кабан, фазан), у великих лісах (лось, косуля, зайці, крилаті хижаки, перната дичина) і степових просторах (дрохва, куріпка, сайгак). Деякі способи облавних полювань (підковою або казаном на зайців, гаем на кабана) вважаються винищувальними і тому заборонені.


Число учасників облавного полювання залежить від того, де і на яку дичину влаштовується облава. На відповідальні полювання (по хвилях, лосеві і т. п.) в команду включають найбільш витриманих і дослідних стрільців, що добре зарекомендували себе в попередніх і менш відповідальних виїздах. Мисливці, що допускали раніше наддалеку стрілянину по звірові, що йде на сусідній номер, сторонні мисливці в команду, як правило, включатися не повинні. Не допускаються до колективного полювання мисливці з несправною або забороненою в даній місцевості (наприклад, нарізним) зброєю або недостатньо дослідні в обігу з ним.
Будь-яке колективне полювання буде успішним за умови, якщо організована вона правильно. У приписних господарствах відповідальним за підготовку і проведення облавного полювання є обкладальник. Він же визначає на місцевості номери (крапки), на які ставить стрільців, подає сигнали початку і закінчення загород і тому подібне


Команда мисливців очолюється вибраним (або призначеним) розпорядником (капітаном), якому з моменту прибуття на збірний пункт всі мисливці підкоряються беззаперечно і чиї дії і вказівки не підлягають критиці до закінчення останньої загороди.
До виходу із збірного пункту (з бази господарства і т. п.) капітан команди або обкладальник інформує учасників про план майбутнього полювання і нагадує їм про обов'язкові правила її проведення. У деяких господарствах учасники дають розписку, що з типовими правилами ознайомлені.


Тут же приймається рішення - чи будуть стрілки тягнути долю перед кожною загородою або ж, витягнувши номер для першої загороди, в наступних - стануть пересуватися в послідовному порядку. В цьому випадку жеребкування проводиться тут же, на збірному пункті (базі). Якщо стрілецька майстерність і досвід учасників неоднакові, то при небезпечних (на кабана, ведмедя) або відповідальних полюваннях (на лося, оленя, вовків) капітанові доцільно не проводити жеребкування, а ставити в місцях найбільш вірогідного виходу звіра кращих і дослідних стрільців. Цим забезпечується їх власна безпека і зводиться до мінімуму можливість безцільного поранення звіра і промахів по ньому. У ряді колективів мисливець, що допустив промах по вовкові або лосеві або пропустив їх без пострілу, карається заздалегідь визначеним штрафом.

Дотримання до місця полювання

Не ближче чим за чверть кілометра до першої загороди робиться невелика зупинка, аби стрілки могли покурити, якщо потрібно, перевзути чоботи і тому подібне


Після цього вони стають в потилицю по порядку номерів і слідують за обкладальником, що йде попереду (розпорядником полювання). Шум і куріння при цьому не допускаються. Загоничі (з числа мисливців команди або виділені господарством), також дотримуючи необхідну обережність, рухаються звідси за своїм старшим на вихідну лінію.

Обов'язки і права мисливців

Розпорядник полювання, підвівши чергового стрільця до його номера, показує місце, де той повинен встати, сектор обстрілу (обмежений з флангів добре помітними орієнтирами), напрям гону і місце збору після сигналу про закінчення чергової загороди. Все це пояснюється мімікою і жестами, в крайньому випадку пошепки.
Зайнявши номер, стрілець зобов'язаний мовчки підняти руку або шапку, даючи знати попередньому стрільцеві місце своєї стоянки, і чекати його у відповідь сигналу.


Рушницю дозволяється зарядити лише після того, як мисливець встав на свій номер. Тут він зобов'язаний дотримувати абсолютну тишу і нерухомість, не палити, не сідати на землю, пень і тому подібне Дотримання цих правил не важке, оскільки при правильній організації кожна загорода триває все півгодини - година
При облаві на вовків їх стріляють картеччю; кулею стріляти по ним забороняється. На полюванні по лосеві, вовкові і ведмедеві не вирішується яка б те не була стрілянина по лисицях, що виганялися з окладу, зайцях і інших звірах або птицях, за винятком тих, що вийшли на стрільців рисі або росомахи.


Не можна стріляти по звірові, що знаходиться в окладі далі 30 м; по звірові ж, що пересік лінію стрільців або прапорців, дозволяється стріляти на будь-якій дистанції в межах досяжності його рушничним снарядом (кулею, дробом, картеччю).
Недопустимий постріл по звірові, що йде на сусідній номер, або постріл по лінії стрільців. Ширіна цієї лінії вважається рівною 12 м - 6-метровий простір попереду і таке ж позаду стрільців, що стоять.


Категорично заборонено яким би то не було чином сигналізувати мисливцеві сусіднього номера про звіра, що йде на нього. Не можна стріляти по неясно помітній меті, на шерех, по кущах, що ворухнулися, або очеретах. Заборонена стрілянина всередину окладу, коли в нім вже здалися загоничі. Звіра, що виходить в цю мить, потрібно пропустити за лінію стрільців і бити його в угін.
Якщо команді дозволений відстріл лише одного звіра, наприклад лося, то стрілець, що убив його, повинен оповістити про це інших стрільців вигуком: "Готовий!". Це запобіжить незаконному, хоча і ненавмисному відстрілу інших звірів.


Зійти з номера стрілок може лише після сигналу про закінчення загороди або в разі явної необхідності надати допомогу товаришеві. Ні в якому разі не дозволяється покидати номер, аби добити або переслідувати пораненого звіра. Перш ніж зійти з номера після сигналу "загорода закінчена" або "відбій", мисливець зобов'язаний розрядити рушницю. Невиконання якого-небудь з вказаних правил позбавляє мисливця права участі в подальших колективних виїздах, якщо його провина не спричиняє за собою суворішого покарання (товариського суду, виключення з суспільства і ін.).

Кому належить трофей

Звір визнається убитим тим мисливцем, перед номером і від пострілу якого він ліг, хоч би раніше і був стрелян мисливцем з сусіднього номера. Якщо ж важко поранений звір ледве рухався або повз і не був добитий мисливцем, що стріляв в нього, лише тому, що для цього потрібно було зійти з номера, то цей звір вважається узятим тим, хто його смертельно ранив (це видно слідами крові або встановлюється подальшим розтином). В такому разі постріл, що обриває муки тварини, вирішальним не вважається.
Якщо звір убитий одночасними пострілами двох мисливців з сусідніх номерів і впав на рівній від них відстані, то хто з тих, що стріляли наніс йому смертельну рану вирішує (зазвичай при білуванні туші) розпорядник полювання.


М'ясо крупного звіра ділиться порівну між учасниками полювання. Удачливий же стрілець, що поклав звіра, отримує крім того головний приз - голову і ноги лося, оленя і тому подібне Шкура лося .и деяких інших крупних звірів залишається або в господарстві, в якому отстрелян звір, або, якщо облава проведена на вільній території, задається низовим колективом на заготівельний пункт.
Коли узятий звір увінчаний потужними для цього вигляду рогами (олень, лось, косуля, гірський баран і ін.) або іклами (кабан), то на прохання мисливця, що узяв його, директором (начальником) господарства тут же створюється комісія, яка проводить необхідні виміри трофея і видає мисливцеві відповідне трофейне свідоцтво. Кращі трофеї (за наявності необхідної документації) можуть виставлятися на районних, обласних і інших оглядах мисливських трофеїв, а рекордні - наголошуватися відповідними винагородами (медалі і заохочувальні премії).
Дрібний звір або птиця належать тому мисливцеві, хто перервав пострілом їх біг або політ. В разі одночасних пострілів двох мисливців, що стріляли однаковим дробом, перевага віддається слабкішому стрільцеві, оскільки дослідний мисливець наступного звіра або птицю добуде швидше.
В деяких випадках вся дичина, що заготовляється в господарстві або приписаних до колективу угіддях, задається на заготівельний пункт, учасники ж таких полювань задовольняються любительською нормою - 1-2 зайцями, трьома качками.

Сигнали на полюванні

Добре організований зв'язок між групами і окремими учасниками на колективних полюваннях має первинне значення. Вона допомагає швидко знайти товариша, що відстав або заблукав, надати що попав в біду своєчасну допомогу, оперативно управляти загоничами і стрілками.


При колективному (груповий) полюванні практикується зоровий і звуковий, рідше накреслювальний зв'язок.
Зорові способи зв'язку (піднята шапка, витягнута рука і т. п.) застосовуються на відкритій місцевості, лісових дорогах, просіках і тому подібне в світлий час доби. З настанням темноти зоровий зв'язок здійснюється за допомогою кишенькового ліхтарика і що вистрілюються в повітря різного кольору мисливських патронів-ракет.
Накреслювальні способи включають знаки і написи, що робляться на видних місцях на снігу або піску, вішки із записками і тому подібне Мисливці Прибалтики і сибіряки практикують лаконічну "мову відламаних віток", за допомогою яких видно, куди пішов звір, де потрібно остерігатися можливих пострілів і тому подібне
Звуковий зв'язок (голосом, сигнали в мисливський ріг, свисток, вживання як труба рушничного ствола, обумовлене число пострілів в повітря) застосовується зазвичай до початку і після закінчення загороди, інакше ці звуки можуть передчасно злякати звіра, який піде від лінії стрільців. Виняток становлять рогові сигнали старшого загонича.
На колективних полюваннях з гончаками сигнали в ріг єгеря або капітана замовкають лише на якийсь час, поки чутний гавкіт собак, що ганяють звіра. У останній же час протяжні звуки рогу орієнтують мисливців і гончаки.
Залежно від погоди і рельєфу місцевості сигнали, що подаються голосом, чутні на 500-1000 м, звук мисливського рогу уловлюється на відстані до 2 км.
 • ostt
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Клуб "Ловецтво України"
 • Постів: 5806
Waidmannsheil.

RE: Безпека на полюванні 02/02/2009 00:08 #1401

Гаєве – це полювання, коли мисливці прочісують окремі ділянки угідь або малолісні «острови» і стріляють зляканих з лежання звірів. Мисливський ланцюг може вишиковуватися лінійкою півколом «підковою», вигнутою проти загороди) або довкруги («казан» довкола певної ділянки угідь). Перший спосіб менш продуктивний, але безпечніший для стрільців. Другий - навпаки. Третій - заборонений в Росії, як особливо небезпечний для людей, особливо у наш час, коли нарізні карабіни використовуються без всяких обмежень, але, звичайно, він найбільш вдалий, якщо звір точно є в окладі. На гаєвому полюванні від мисливця вимагається уміння тримати стрій, при цьому одночасно долаючи обходячи перешкоди (завали, струмки), на слух або зором визначаючи знаходження інших мисливців. Інакше кажучи, мисливець повинен уміти орієнтуватися на місцевості, тримати потрібний напрям. Рухатися мисливець повинен з особливою увагою, не проглядати місць передбачуваних лежань, «лазів», інакше звір може зачаїтися або піднятися ще поза зоною видимості (пострілу) і піти або попасти під постріл іншим мисливцям. А головна особливістю цього полювання якраз і є стрілянина з-під себе. Тобто мисливець виступає і стрільцем і загоничем одночасно. Місця такої загороди визначаються такими, що віддаються перевага для лежань і днєвок, характерними для даної місцевості. Найбільш успішними для гаєвого полювання місцями можна рахувати поля, рівнини з рідколіссям невеликим підліском, невисоким (по груди) чагарником. Лінією краще гнати птиць (фазанів), «підкова» личить для полювання на кабанів, касуль. Гаєве полювання може проходить з шумом, що піднімається мисливцями спеціально, або зовсім без нього. Все залежить від місцевості і дичини. Непрохідні «крепи» краще закидати петардами-хлопавками. Рух має бути проти вітру, помірним і не квапним, що б мисливці могли уважніше оглядати місцевість. Відстань між стрілками не більше 50-80 метрів. Головний захід безпеки - не стріляти у бік сусідів.

Загон
Це найбільш відомий спосіб звірового полювання. Так найчастіше полюють на стада копитних, рідше на птиць. Напередодні загонного полювання єгеря зазвичай визначають по сліду місця можливих лежань дичини («оклади»). От гаевої це полювання відрізняється тим, що учасники діляться на дві групи: загоничів і стрільців. По ходу полювання групи можуть мінятися ролями. Головною умовою загонного полювання є можливість тихо виставити стрільців на «номери», які виставляються, як правило, з підвітряного боку прочісуваного кварталу угідь. Відповідальним в цьому дійстві є розпорядник полювання, звичайно це хтось з єгерів або мисливствознавства. І стрілки і загоничі повинні підкорятися його командам. Рухаючись уздовж ланцюга, розпорядник вказує кожному стрільцеві його сектор стрільби. Вставши на «номер» мисливець повинен обмінятися жестами з тими, що знаходяться поруч «номерами», аби знати, де знаходяться сусідні стрілки. Після цього необхідно прийняти заходи до маскування: вибрати місце за кущем або деревом, не втрачаючи хорошого огляду, утоптати під ногами сніг або розчистити землю від віток і листя. На номері не можна шуміти і палити, стріляти дичина, на яку немає ліцензії або путівки, тобто ту на яку не збиралися полювати. Загоничі йдуть з шумом, стукаючи палицями по деревах і кричучи.У загон беруть і собак. Кількість учасників такого полювання може доходити до 30 чоловік і більш. Якщо у мисливців гладкоствольні рушниці, то аби перекрити «номерами» більш-менш пристойна ділянка лісу (місця найбільш можливого виходячи звіра, лазів) необхідно не менше 10 стрільців. Стріляти всередину окладу кулею можна лише до тих пір, поки загоничі не наблизяться на відстань 200 метрів, дробом - на 100 метрів. Після цього стрілець повинен пропустити дичину і стріляти в угін. Стрілецька лінія може бути прямій, тоді загоничі вишиковуються підковою або кутом. Якщо стрілки стоять куточком, то загоничі зазвичай йдуть прямим ланцюгом на гострий кут «номерів». Загоничі в загороді кричать, не лише аби полохати і підняти звіра, але і аби проінформувати стрільців про своє місце знаходження. Якщо стрілець «поклав» звіра він повинен голосно крикнути «Готовий!». Якщо загонич вийшов на убитого звіра він кричить «Дійшов!». Закінчення полювання лише по сигналу розпорядника полювання.
 • ostt
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Клуб "Ловецтво України"
 • Постів: 5806
Waidmannsheil.

RE: Безпека на полюванні 02/02/2009 00:13 #1402

2василь
Поділіться досвідом організації самого полювання
та БЕЗПЕКИ.
По Ваших звітах складається враження ,
що у Вас "як на війні" .
Жарт
 • ostt
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Клуб "Ловецтво України"
 • Постів: 5806
Waidmannsheil.

RE: Безпека на полюванні 02/02/2009 00:23 #1404

Polskie Zakonodavstvo - PEREKLAD
Розпорядження Міністра екології і навколишнього середовища
Від 23 березня 2005 р.
щодо детальних правил і умов ведення полювання і обов‘язкового позначення ю
( Дз. У. 2005. 61. 548 від 15 квітня 2005 р.)

На підставі ст.. 43 п. 3, Закону від 13 жовтня 1995 р. – Закон ведення полювання
( Дз. У. За 2002 р. № 42, п. 372, з пізн. Зм.) видається розпорядження такого змісту:

Розділ 3
Правила безпечного поводження під час полювання

§ 8 мисливець несе відповідальність за безпечне використання зброї і оснащення і зобов‘язаний дотримуватись таких правил:
Використовувати тільки справну технічну мисливську зброю;
Пристрілювати зброю щонайменше раз в рік ;
За кожним разом перед садженням зброї перевіряти прохідність стволів;
Тримати зброю завжди стволами вверх або вниз: під час зарядження і розрядження зброї, переміщення по місцевості під час перерви у полюванні, заняття місця у автомобілі і під час висідання з нього та за інших подібних обставин - не залежно від того чи зброя заряджена чи розряджена.

§ 9. 1. При переміщенні, переїзді чи перебуванні на мисливській території, де мисливець не має права полювати, при використанні перебуванні у транспортних засобах загального користування а також на території міст та поселень зброя мисливця повинна бути розряджена і знаходитися у футлярі.
2. Під час проходження або проїзду забудованою територією, автомобілем на території полювання зброя повинна бути розряджена.
Під час групового полювання в проміжку між загоном мисливець повинен вийняти набої з камери набоїв перед тим як залишити позицію. Вставити набої заново можна тільки після того, коли мисливець займе позицію під час наступного загону.
3. Після закінчення останнього загону, перед тим як залишити позицію мисливець повинен розрядити зброю.
4. Ведучий у полюванні повинен епізодично перевіряти під час перерв у полюванні чи мисливці вийняли набої, а після закінчення полювання - чи розрядили зброю.
5. Використання оптичних цільових пристроїв під час колективного полювання можливе виключно за згодою ведучого, за умови, що мушку буде встановлено на позначку не більше, ніж три.
§ 11.1. При подоланні місцевих перешкод, зокрема ровів, кладок, плотів, при піднятті і сходжені з «амвону», а також під час перерв в полюванні, коли зброя не відкладається, мисливець повинен зняти набої.
2. При проходженні нерівної території, зарослі, слизької дороги, засніженої зброя повинна забезпечена від можливості пострілу.
3. Відкладена під час полювання зброя повинна бути розряджена і знаходитися поруч в полі зору мисливця і повинна бути забезпечена від падіння.
§ 12 Не можна цілитися і стріляти в звірину, коли:
на лінії пострілу знаходяться мисливці або інші особи, чи господарські тварини, будівлі, або автомобілі, а відстань від них не гарантує умов безпечного пострілу;
звірина знаходиться на вершинах пагорбів;
звірина знаходиться на відстані не менше ніж 200 м. від працюючої сільськогосподарської техніки
§ 13.1. Цілитися і стріляти в звірину можна тільки після чіткого особистого розпізнання звірини та в умовах, що забезпечують ефективність пострілу і можливість підняття влученої звірини та безпеки оточення.
2. Мисливець може стріляти в звірину, яка віддалена від нього не більше ніж на:
40 м. – в разі пострілу шротем чи кулею зі зброї з гладкими стволами;
100 м. – в разі пострілу кулею зброєю з гвинтовими стволами з використанням відкритих цільових пристроїв;
200 м.. – в разі пострілу кулею зброєю з гвинтовими стволами з використанням відкритих цільових пристроїв;
§ 14. Пришвидшувач вживається тільки при індивідуальному полюванні, при чому його установка може відбуватися тільки після чіткого ознайомлення з звіриною і підготовці до пострілу; якщо пострілу не було, зброю слід забезпечити від можливості вистрілу, а пізніше звільнити пришвидшувач.
§ 15.1. Мисливець не має права полювати після вживання алкоголю або інших збуджуючих засобів.
2. На колективному полюванні ведучий не допускає або виключає з полювання осіб, що не дотримуються правил, про які згадується в абз. 1.
§ 16. 1. Мисливець зобов‘язаний зберігати особливу обережність в використанні зброї:
На території з обмеженою видимістю або за умов зменшення видимості;
При наростаючому об‘ємі польових робіт, під час робіт з упорядкування і очищення лісу, під час збирання лісових плодів.
2. В ситуації, коли в супроводі мисливця перебуває особа без права виконання полювання, тоді він зобов‘язаний провести цій особі інструктаж про правила поведінки на полюванні.
§17. На колективному /груповому/ полюванні:
Не можна стріляти вздовж лінії мисливців;
Не можна стріляти з позиції на лінії мисливців в напрямку позиції на флангах із позиції флангів в напрямку лінії мисливців, якщо відстань між тими позиціями або форма місцевості не забезпечують безпеки;
Не можна займати позицій в ровах, окопах і заглибленнях території;
Після зайняття території мисливець зобов‘язаний прийняти позицію стоячи або сидячи;
Стріляти можна тільки в позиції стоячи; дане обмеження не стосується пострілів з «амвону»;
Стріляння в звірину, яка перебуває поза «кидком» допускається на відстані не більше 10 м;
Стріляння в звірину, яка перебуває в «кидку» допускається з великою обережністю на відстані не більше 40 м;
Стріляння в звірину « в кидку» може відбуватися тільки за згодою ведучого полювання зі збереженням відповідних правил безпеки;
Не можна стріляти в звірину, яка знаходиться « в кидку», що загін перебуває у мисливця на відстані менш ніж 150 м. на відкритій місцевості і на відстані ніж 100м. у лісовій місцевості;
Можна стріляти у птахів під час льоту в напрямку загону або інших мисливців, якщо постріл відбувається під кутом не менше 60 градусів, а на лінії пострілу не має гілок або інших перешкод ;
Стріляти між окремими загонами допускається за згодою ведучого тільки в поранену звірину або хвору.
§18. під час полювання з човна, тільки один мисливець у даний час може стріляти у звірину, стріляючи в іншому напрямку ніж особи . які перебувають у човні.
§1 9 В разі нещасного випадку на колективному полюванні ведучий перериває полювання з метою організації невідкладної допомоги потерпілому, а пізніше:
Надає потерпілому першу допомогу;
Організує транспорт для перевезення потерпілого до медустанови або викликає лікаря;
Забезпечує місце і сліди випадку;
По мірі можливості відтворює обставини, при яких мав місце випадок, встановлює його свідків і оформляє ручний перебіг подій;
Оформляє протокол.
§ 20.1. Якщо нещасний випадок на колективному полюванні стався через вживання зброї, ведучий полювання окрім обов‘язків, визначених в §19 зобов‘язаний також:
Забрати і забезпечити зброю винуватця і потерпілого;
Негайно повідомити про випадок у найближче відділення поліції ;
Встановити номери позицій, які під час випадку займали мисливці і забезпечити карточки з номерами позицій.
2. Протокол про який згадується в §19 п. 5 оформляється в 3- трьох екземплярах, підписується ведучим полювання та свідками випадку.

3. протоколи передаються орендодавцю або адміністратору мисливської території , а в випадку про який згадується у аб.1 також поліції.
 • WALLY
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Головний редактор
 • Постів: 3505
НЕ КОРИСТАЮ З ПРИВАТНИХ ПОВІДОМЛЕНЬ
Розплідник FCI vom Berufsjager: www.berufsjager.com/
ALLROUNDER SERVICE INTERNATIONALE: www.alldog.eu/

RE: Безпека на полюванні 02/02/2009 00:24 #1405

Розділ 5

Колективне полювання

§25.1. Колективне полювання - це полювання, яке проводиться мінімум двома мисливцями, які взаємодіють між собою або мисливцем і загонщиком і яке організоване орендодавцем чи адміністратором мисливської території, яке ведеться визначеним останніми « ведучим полювання», беручи до уваги застереження §5 аб.1 п.2
2. Колективне полювання може відбуватися за участі як і загону так і собак.
3. Перше гоніння може розпочатися найраніше зі сходом сонця, а останнє повинне закінчуватися не пізніше заходу сонця.
§26.1. Ведучий полювання несе відповідальність за проведення у відповідності з правилами та за умов збереження безпеки учасників і оточення.
2. Ведучий полювання повинен провести полювання так, щоб не завдати шкоди лісному господарству.
3. Ведучий полювання може доручити виконання деяких функцій, пов‘язаних з полюванням.
§27. 1. під час колективного полювання його учасники повинні виконувати вказівки ведучого.
2. Якщо дані вказівки суперечить чинному законодавству або становлять небезпеку для оточення, то мисливець може вийти з полювання, повідомивши про це ведучого.
3. У випадку, згаданому абз.2 мисливець повідомляє про це терміново орендодавця або управителя мисливської території .
§28.Орендодавець або управитель, піклуючись про безпеку людей та майна в термінах, організованих ними колективних полювань повідомляють відповідну лісничу адміністрацію та голів селищних рад ( мерів міст) про терміни проведення полювання
§29.1. Ведучий полювання або призначений ним мисливець перед початком полювання складає список загонщиків , наглядає за проведенням облави, інформує про умови полювання, зокрема про обов‘язки правила поведінки, про використання собак і пошуку підстрілених тварин.
2. Людьми , прийнятих для загону , потрібно піклуватися , під час полювання перевіряти їх присутність.
3. організатор колективного полювання та його ведучий несуть відповідальність за оснащення загонщиків верхнім одягом , що забезпечує можливість їх бачення мисливцями .
§30.1. Ведучий полювання несе відповідальність за оформлення спису мисливців перед початком полювання.
2. Полювання вважається розпочатим від моменту перевірки/ інструктаж мисливців.
§31.1. Ведучий полювання під час інструктажу мисливців повинен:
проінформувати які саме тварини і в якій кількості передбачено для відстрілу;
проінформувати кому довіряється аптечка;
Домовитися про передбачені умовні сигнали та чинні правила безпеки з врахуванням особливостей місцевості і клімату, а також донести до відома інші зауваження стосовно полювання;
пред‘явити мисливцям - учасникам полювання всіх собак, які можуть брати участь в даному полюванні;
перевірити документи , що надають право брати участь у полюванні.
2. Після проведення інструктажу проводиться жеребкування позицій; нумерація позицій починається з лівого флангу.
3. Ведучий полювання може не брати участі у жеребкуванні тоді після того. Як мисливці розійдуться по позиціях, він має зайняти позицію після останнього мисливця.
§32.1.1. На полюванні використовуються звукові сигнали, що означають:
початок облави;
заборону стріляти в « кидок»;
закінчення загону та обов‘язкове виймання набоїв.
2. Ведучий полювання:
встановлює вид сигналу, що передбачають функції з абз.1;
може дати розпорядження про пропущення першого і другого сигналу як недоцільних або таких ,що можуть ввести в оману учасників полювання;
облава розпочинається тоді в час, визначений ведучим полювання, а умови стрільби встановлюються згідно пар.17;
зобов‘язаний в випадку, згаданому в п.2, проінформувати всіх учасників полювання про ці зміни і про значення кожного сигналу;
несе відповідальність за розведення мисливців по позиціях;
повинен кожного разу перед розводкою мисливців на позиції проінформувати їх про місце та напрямок збору після закінчення загону.
§33. На колективному полюванні:
мисливець займає позицію в місці визначеному в місці, визначеному розвідним, причому він має право переміститися не більше 3 м. вправо або вліво, вздовж лінії мисливців;
на позиції мисливець зобов‘язаний поводитись тихо і спокійно;
після заняття позиції мисливець встановлює візуальний зв‘язок з мисливцями на сусідніх позиціях і по можливості підтверджує це помахом руки;
мисливець залишається на позиції аж до сигналу про кінець п загону, із застереженнями п.5;
в ситуації , що вимагає надання невідкладної допомоги іншим особам;
мисливець, покидаючи позицію, повинен повідомити про це своїх сусідів та розрядити зброю із застереженнями п.6;
сходження з позиції із зарядженою зброєю допускається тільки в разі необхідності надання допомоги особі, яку атакувала тварина.
§34.1. На колективному полюванні на велику звірину ведучий може розставити мисливців на постійні місця проходження тварин, а також по сторонах із ззаду загону.
2. Якщо мисливець або мисливці у даному загоні виконують роль загонщиків, тоді їм забороняється стріляти згідно абз.3 , їх зброя повинна бути розрядженою.
3. Якщо облаву проводить виключно один або два мисливці, які використовують собак, ведучий полювання може проводити стрільбу під час загону тільки у кабанів.
4. Якщо під час полювання на великих тварин можна стріляти також у зайців, то тоді під час загону не можна використовувати собак.
§35.1. Полювання на зайців відбувається за участі щонайменше 6- ти мисливців із врахуванням додатково таких умов:
Загін відбувається без собак;
Мисливці розставляються на лінії вздовж однієї зі сторін « кидка» і по флангам, а « облава» розташовується навпроти цієї лінії;
На флангу не може знаходитись більше 2- ох мисливців.
§36.1. Мисливець після заняття позиції може стріляти в тварину, яка з‘явилася за умови, що його сусіди вже зайняли свої позиції.
2. Мисливець може стріляти в тварину, що знаходиться максимум всередині відстані між позиціями із застереженням аб.3.
3. В тварину, яка знаходиться ближче сусіда, можна стріляти тільки після того, як той сусід двічі стріляв і не влучив, а також тоді коли він дозволяє на постріл шляхом надання чіткого сигналу про його відмову стріляти або стріляти вдруге.
§37. В разі невеликих відстаней між позиціями мисливців, ведучий може розпорядитися про проведення стрільби тільки в ліву сторону; це обмеження не стосується того хто стоїть на правому флангу.

§38. Ведучий може розпорядитися про ведення стрільби тільки у визначений вид тварин або вирішити під час даного загону про виключення стрільби в певний вид тварин.

§39. Мисливець може за згодою ведучого взяти із собою на позицію собаку:
собака повинна бути на прив‘язі ;
мисливець може використовувати собаку для пошуку підстріленої тварини тільки після закінчення загону та за згодою ведучого.

§40.1. Обов‘язок знаходження і добивання тварини належить мисливцю, який влучив у цю тварину
2. Ведучий зобов‘язаний прослідкувати виконання обов‘язку, про який згадується вище.
3. Ведучий полювання на прохання мисливця повинен надати йому допомогу під час пошуку підстреленої цим мисливцем тварини.
4. мисливець, що шукає підстрелену тварину не має права вимагати призупинення полювання.
5. мисливець, що повертається з пошуку підстреленої тварини зобов‘язаний зупинитися у безпечному місці; він може долучитися до полювання після закінчення загону і повідомлення ведучого про його повернення .

§41.1. Мисливець, який запізнився на полювання може взяти у ньому участь за з згодою ведучого після закінчення розпочатого загону і зайняти позицію за вказівкою ведучого.
2. Учасник полювання, що має намір покинути полювання до його закінчення, може це зробити в перерві між загонами, повідомивши про це ведучого.
3. Ведучий повинен інформувати всіх учасників про приєднання або залишення полювання його учасником.
§42.1. Колективне полювання вважається закінченим після оголошення про це його ведучим.
2. Ведучий колективного полювання впродовж семи днів після закінчення полювання оформляє протокол, що містить:
номер або номери мисливських територій ;
дату проведення колективного полювання;
перелік видів тварин передбачених для відстрілу;
час початку і закінчення колективного полювання;
список учасників;
перелік отриманих тварин;
спосіб подальшого застосування цих тварин;
зауваження щодо проходження колективного полювання;
3. Ведучий полювання передає протокол, про який згадується в аб.1 орендодавцю або адміністратору мисливської території.
4. На туші отриманих тварин під час колективного полювання адміністратор або управитель видає свідоцтво походження тварин, який є певним реєстраційним документом.
5. Свідоцтво походження звірини видається у двох екземплярах з яких один для особи, що займається туш тварин.
6. свідоцтво походження звірини - це реєстраційний документ, який містить
1) печатку орендодавця або управителя мисливської території:
2)місце і дату оформлення;
3) номер документа;
4) дані стосовно звірини.
а) вид і стать одиниці тварини
б) дата та час отримання
5) Місце отримання:
а) номер мисливської території;
б) лісничий орган;
в) назва воєводства
6) Розбірливий підпис орендодавця або управителя мисливської території.
 • WALLY
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Головний редактор
 • Постів: 3505
НЕ КОРИСТАЮ З ПРИВАТНИХ ПОВІДОМЛЕНЬ
Розплідник FCI vom Berufsjager: www.berufsjager.com/
ALLROUNDER SERVICE INTERNATIONALE: www.alldog.eu/


 

 

RE: Безпека на полюванні 02/02/2009 00:33 #1407

2Wally
"організатор колективного полювання та його ведучий несуть відповідальність за оснащення загонщиків верхнім одягом , що забезпечує можливість їх бачення мисливцями "
На наших теренах майже не виконується, або дуже-дуже епізодично...
 • ostt
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Клуб "Ловецтво України"
 • Постів: 5806
Waidmannsheil.
Останнє редагування: 03/02/2009 23:16 від ostt.

RE: Безпека на полюванні 02/02/2009 00:47 #1408

Остап написав(ла):
2василь
Поділіться досвідом організації самого полювання
та БЕЗПЕКИ.
По Ваших звітах складається враження ,
що у Вас "як на війні" .
Жарт


незнаю як на війні
дякувати богу ще небув .напевноб там і залишивсі

та правила в основному в цілому світі одинакові .
колись опрацюю і викладу тут .

правила одне а несчасні випадки інше .

тут наприклад при такій великій кількості мисливців , звіра добутого ,
колективних полювань --- всього в рік гине 10 людей .
а на уа скілько .????
 • vasyl eger
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 10253

RE: Безпека на полюванні 02/02/2009 01:01 #1409

vasyl eger написав(ла):
правила одне а несчасні випадки інше .
[/quote]
Дробове поранення нижньої кінцівки
PICT0775.JPG

Фото запозичене , але суті не міняє...
 • ostt
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Клуб "Ловецтво України"
 • Постів: 5806
Waidmannsheil.

RE: Безпека на полюванні 20/02/2009 00:22 #1918


Трихінельоз - паразитарне захворювання, збудником якого є нематода - трихінелла спіраліс, поширена у всьому світі. Збудник паразитує в організмі людини, домашніх (свиня) і диких тварин (кабан, ведмідь, борсук та інші). Передача збудника хвороби відбувається між свинями,а також між гризунами, собаками, кішками. Попадання трихінельозу з дикої природи пов'язаний з полюванням, браконьєрством, згодовуванням домашнім тваринам відходів полювання, випасом свиней в дикій природі. Людина заражається трихінельозом при споживанні сирого і недостатньо термічно обробленого м'яса і сала з м'ясними прожилками, найчастіше свинини, а також м'яса кабана, борсука, ведмедя, м'яса морських ссавців, що містять інкапсульовані личинки трихінели. Інкапсульовані личинки зберігаються в м'язах тварин впродовж їх життя, тривало зберігаються в трупах тварин, переносячи заморожування в умовах низьких температур. Життєздатність таких личинок трихінелл складає десятки років. Основними чинниками захворювання служать: свиняче м'ясо, ведмежатина, м'ясо борсука, дикої кози. Інкубаційний період після зараження до появи клінічних симптомів захворювання складає частіше всього 2-3 тижні, а при сильній інвазії може скоротитися до 2-7 днів. При зараженні північними видами трихінелл - інкубаційний період 1,5 місяця з подальшим важким перебігом хвороби.

Стерта і легка форма хвороби виявляється у вигляді підвищення температури тіла
до 37,5-37,8 C&#186;, несильних м'язових болів, набряку, збільшення кількості еозинофілів в крові до 7-12% при нормальній кількості лейкоцитів, і продовжується протягом 7-10 днів. При захворюванні середньої тяжкості через 2-3 тижні після зараження раптово з'являються набряки, болі в м'язах потилиці, кінцівок або по всьому тілу, головні болі, висипка, озноб з підйомом температури до 38-40 C&#186; .
Важка форма трихінельозу протікає з наступними симптомами: спочатку з'являються болі в животі, нудота, блювота, пронос, безсоння, збудження, різка слабкість, поступове підвищення температури (протягом 2 тижнів) до 40-41 C&#186; . Після цього з'являються болі в м'язах всього тіла, набряки, висипка з крововиливами і нагноєннями, уражаються внутрішні органи, в першу чергу серце (міокардит), легені (пневмонія), печінка (гепатит), а також і мозок (менінгоенцефаліт). Ураження органів відбувається в перших 7 днів хвороби. Міокардит виявляється у всіх випадках важкого перебігу трихінельозу і служить основною причиною смерті. Встановленню діагнозу трихінельозу у людини допомагає характерна картина перебігу хвороби, епідеміологічний аналіз випадку, що стався, і результати дослідження сироватки крові. Істотно полегшує діагностику трихінельозу дослідження м'яса, яке споживали. Сезон зараження трихінельозом збігається з термінами масового забою свиней і з полюванням.
Зараженню, в першу чергу, схильні мисливці і інші люди, що довго перебувають в умовах дикої природи. Профілактика трихінельозу полягає в дотриманні декількох обов'язкових правил, а саме:
-мисливсько-промисловим господарствам, товариствам мисливців і рибалок, а також мисливцям аматорам, які займаюся відстрілом диких тварин, здавати проби м'яса на експертизу, або в польових умовах проводити трихінелоскопію за допомогою портативного трихінелоскопа.

В даний час випускається декілька видів портативних трихінелоскопів. Найбільш зручною для польових умов є модель ПТ-101. Прилад має збільшення 40-50х, вбудовану підствітку з регулюванням яскравості, упакований в спеціальну сумку, укомплектований медичними ножицями для приготування зрізів, рукавичками, двома компрессоріями, із затисками для фіксації і детальною інструкцією проведення трихінелоскопії.
 • ostt
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Клуб "Ловецтво України"
 • Постів: 5806
Waidmannsheil.

RE: Безпека на полюванні 20/02/2009 16:05 #1939

Trichinella_spiralis.gif
 • WALLY
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Головний редактор
 • Постів: 3505
НЕ КОРИСТАЮ З ПРИВАТНИХ ПОВІДОМЛЕНЬ
Розплідник FCI vom Berufsjager: www.berufsjager.com/
ALLROUNDER SERVICE INTERNATIONALE: www.alldog.eu/

RE: Безпека на полюванні 02/05/2009 03:20 #4191

...
тут писав напевно . та і є в оповіданні " ІСПАНСЬКА МОНТЕРІЯ - ЗАКОНИ ТРАДИЦІЇ "
що 2 сизони тому тут у нас в угідді на колективному полюванні був
НЕСЧАСТНИЙ ВИПАДОК - хлопови .вірніше сеньорови відстрілили палець і трохі подирявило рукі ...

... учора приїзжала наша адвокатка ( з шефової фірми ) бо іде ще суд і адвокати підсудного
такого нагородили , такої лапші їм навішали ...
а ні вона ні суддя (наскільки я зрозумів ) немають зовсім ніякого поняття про те як діє
будь яка ВОГНЕПАЛЬНА ЗБРОЯ , не те щоб якісь правила полювання колективного .

ми з мисливствознавцем їй показали де стояли номера . як іде полювання ... після дома дав патрони до нарізного цілі і вистріляні (навіть незнали що вистрілює з зброї) дав кулі розірвані що вибираю з звіра ...

щодня все більше і більше переконуюсь що у світі дуже багато ЛЮДЕЙ НЕ КОМПЕТЕНТНИХ.
 • vasyl eger
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 10253

RE: Безпека на полюванні 02/05/2009 11:52 #4195

Не компетентні, або просто адвокат робить вигляд що ніц не знає-розуміє...
При такому підході до свідків Ви їй більше розказали-показали...
А як вона це використає- вже буде на суді видно...
 • ostt
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Клуб "Ловецтво України"
 • Постів: 5806
Waidmannsheil.

RE: Безпека на полюванні 03/05/2009 00:52 #4217

та ні адвокатка НАША і дійсно поняття немала зовсім .
тай розказувала такі абсурди що висувала інша сторона про несчасний випадок що аж смішно.
 • vasyl eger
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 10253

RE: Безпека на полюванні 14/06/2009 16:55 #6375

Обращение с ружьем на охоте


Мы ежегодно узнаем немало случаев небрежного, легкомысленного обращения с огнестрельным оружием, оканчивающихся для охотников тяжелыми последствиями. Чтобы не подвергать опасности свою жизнь и жизнь своих товарищей, каждый охотник должен постоянно и неотступно придерживаться обязательных правил обращения с ружьем.
Главное из них - никогда не наводить ружье на человека, даже если оно, по вашему мнению, не заряжено. "Правило это не должно знать никаких исключений, ни под каким предлогом. Самый глупый из этих предлогов, ежегодно ведущий к несчастьям, "я думал, что ружье не заряжено", глупый потому, что "думать" тут нечего, а надо убедиться наверное, и потому еще, что обознаться всегда возможно, и всегда ружье может оказаться заряженным" (С. А. Бутурлин. Советы молодым охотникам. Журнал "Охотник" № 3, август 1924 г.).
Никогда не следует стрелять в направлении людей, хотя бы и находящихся на расстоянии, не досягаемом, казалось бы, для поражения дробью. Надо помнить, что дробь при стрельбе под углом 30° к горизонту летит на 200 (№ 7) - 300 м (№ 1). Скорость полета дробинок на эти дистанции невелика, но при попадании в глаз они могут нанести человеку увечье. Экспрессные пули, обладая огромной начальной скоростью, летят на расстояние трех-четырех километров и на всем этом протяжении опасны для людей и животных. Пуля широко распространенного у нас малокалиберного (5,6 мм) патрона бокового огня, имея ничтожный вес, летит на 800-900 м. Наиболее часто применяемая охотником круглая пуля 16 калибра, вылетая из ружья со скоростью около 400 м, пролетает до тысячи метров; такая же пуля 12 калибра летит на расстояние около 1200 м, причем скорость падения ее составляет еще 81 м в секунду. Слипшиеся в комок дробины имеют убойную силу, равную крупной картечине или пуле, и могут ранить человека на довольно большом расстоянии.
Нельзя стрелять по дичи, если недалеко от нее находятся люди: всегда возможны рикошеты. Я знаю случай, когда из нарезного ружья выстрел был направлен прямо от линии стрелков, а пуля тяжело ранила одного из участников охоты, стоявшего на той же стрелковой линии. Следствие установило двойное рикошетирование пули от деревьев. Вода, лед, мерзлая земля, деревья и другие твердые предметы могут отклонить попавший в них снаряд более чем на 40° от направления выстрела.
При стрельбе на охоте никогда не следует стрелять по неясно видимой цели. Выстрелом, сделанным якобы по зверю, однажды был убит охотник в меховой шапке, мирно расположившийся отдохнуть за небольшим, поросшим бурьяном бугорком. Летней ночью зарядом картечи был убит наповал охотник, ползший в кукурузе к диким кабанам.
Нельзя стрелять на шум (шорох): на облавных охотах таким сделанным наугад выстрелом вместо зверя легко поразить загонщика, а при ходовой охоте в лесу - товарища или собаку.
В кустах, зарослях камыша, посевах кукурузы, подсолнуха, в высоком бурьяне и т. п. категорически запрещается стрелять ниже роста человека: там всегда могут оказаться работающие или отдыхающие колхозники, сторожа, другой охотник, домашний скот.
Ружье культурный охотник разряжает еще при подходе к населенному пункту, перед посадкой в поезд, автомашину, подводу, лодку. При встрече на охоте с людьми ружье либо разряжается, либо раскрывается. При посадке в лодку, автомашину, телегу нельзя подавать или брать ружье за стволы или класть его стволами, направленными на себя или окружающих.
Ни стволами, ни прикладом никогда не следует добивать подранков: малейшее сотрясение ружья часто влечет выстрел из второго, заряженного ствола. Нельзя поэтому опираться на ружье рукой или туловищем.
Дома ружье должно быть всегда разряжено и недоступно для посторонних и детей, особенно подростков.
Если руки мокрые или замерзли, надо быть очень осторожным. При взводе или спуске курок может выскользнуть из-под пальца и произойдет выстрел.
При поломке возвратной пружинки бойка возможен выход его за щиток колодки; в этом случае грозит выстрел при закрывании ружья. Много несчастных случаев происходит на охоте из-за изношенности деталей ружейного замка, плохой подгонки их на заводе и т. п. Настоятельно рекомендуем молодым охотникам познакомиться со статьей эксперта-криминалиста Г. Самсонова о причинах так называемых "непроизвольных" выстрелов, опубликованной в № 10 журнала (1957 г.). Прочтя эту статью, вы поймете, что открывать и закрывать ружье, взводить или спускать курки, ставить и снимать их с предохранителя можно только тогда, когда стволы ружья направлены в безопасную сторону.
Много несчастных случаев происходит при падении охотника или ружья. Поэтому, преодолевая крутой склон, перепрыгивая через канавы, изгороди и ручьи, идя по льду и т. д., ружьё для безопасности надо разряжать.
На привалах нельзя прислонять ружье к деревьям, заборам и т. д.: неожиданный порыв ветра или другие причины могут вызвать падение ружья и выстрел. Подходя к привалу, ружье следует разрядить и затем повесить на крепкий сук дулом вниз, чтобы в стволы не попали бы дождь, снег или древесный мусор. После преодоления занесенного снегом оврага или после случайного падения проверьте стволы: в них могли попасть снег, земля, обломанная ветка и другие посторонние предметы. Выстрел же с забитыми стволами ведет, в лучшем случае, к раздутию, а чаще всего - к разрыву стволов и ранению стрелка.

Б. Обыденов

"Охота и охотничье хозяйство № 1 - 1959 г."
 • ostt
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Клуб "Ловецтво України"
 • Постів: 5806
Waidmannsheil.

Ві:Безпека на полюванні 20/09/2009 23:44 #11823

Хочу розказати,що в нас столося поза минулої суботи.
Є в нас гірське село де процвітає браконь'єрський промасел.Там цим займається половина дорослого чоловічого населення села,а досвід передається з покоління в покоління.
Там ідуть в гори на тижні і часто заходять в сусідні області.
Так от в позаминулу суботу пішло декілька товаришів з цього села у такий похід.Десь під Сивулею натрапили на ведмедицю з ведмежатами,ведмежат убили а ведмедицю поранили і вона утікла у найближчий гущак.Один,що насмілевіше себе чув від випитого ломанувся за нею.Там ведмедиця його зловила та зробила легкий масаж.
На його крики прибігли друзі і з масажисткою покінчили.А постраждалого доставили до місцевої лікарні.Там постраждалому від падіння зі скелі була надана медична допомога.
Але незважаючи на все постраждалий помер,якого і похоронили в цю суботу.
Напівсиротами лишилося троє дітей.

(Вибачаюсь за неточності бо написано зі слів людей, які щось чули,або знали про цю справу,але сам факт стався дійсно)
 • volfar
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 1416
Останнє редагування: 20/09/2009 23:46 від volfar.

Ві:Безпека на полюванні 20/09/2009 23:47 #11824

Шкода ведмедиків.
 • nadyk
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 2391

Ві:Безпека на полюванні 21/09/2009 01:39 #11827

volfar писав(ла):

...Там ідуть в гори на тижні і часто заходять в сусідні області....

І що вони там добувають у тижневих походах? Шкури хіба що?
 • urban
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 956
"Ein schlechter Jagdtag ist immer noch besser als ein guter Arbeitstag"

Ві:Безпека на полюванні 21/09/2009 02:28 #11828

urban писав(ла):
volfar писав(ла):

...Там ідуть в гори на тижні і часто заходять в сусідні області....

І що вони там добувають у тижневих походах? Шкури хіба що?


ха ти що думаєш що у горах олень за кожною смерекою
тиждень щоб щось добути а після несуть додому .
мають свої зимівники навіть і для засад...фист браконєри напевноби взєли 1 місце в країні
 • vasyl eger
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 10253

Ві:Безпека на полюванні 21/09/2009 02:46 #11829

vasyl eger писав(ла):
...ха ти що думаєш що у горах олень за кожною смерекою
тиждень щоб щось добути а після несуть додому...

Що з того м'яса за тиждень буде? Чи вони на місці ковбаси роблять?
 • urban
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 956
"Ein schlechter Jagdtag ist immer noch besser als ein guter Arbeitstag"

Ві:Безпека на полюванні 21/09/2009 02:53 #11830

urban писав(ла):
vasyl eger писав(ла):
...ха ти що думаєш що у горах олень за кожною смерекою
тиждень щоб щось добути а після несуть додому...

Що з того м'яса за тиждень буде? Чи вони на місці ковбаси роблять?


ну ви дивні питання даєте . та ніхто як вийшов х хати 500м не бє кабана а ідут інколи 2 дні в одну сторону там 2-3 дні нім застрілять .
і 2 дні назад . мясови за 2 дні в осінньо зимовий період ніц небуде .
мясо при темпереатурі 0 до +10 може бути 2-3 дні а у нас в горах вже сніги трохі.

здибав тих "справжніх ловців та збирачів ягід "у горах і дійсно диву даєшся .
ночують де прийдеться ...гружені як верблюди по горах бігають ... страшно і повага їм хоч і браконєрствують дуже .
 • vasyl eger
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 10253
 • Сторінка:
 • 1
 • 2
Модератори: Myron
Час створення сторінки: 1.55 секунд

Останні оголошення

Коментуємі оголошення


 • Продано.Дякую. Далі...

 • нажаль не можу завантажити фото, якщо ко... Далі...

 • Реєстрація- ФМСУ. Цуценятам 3,5 міс. Щеп... Далі...

 • Ціна Іж-26 знижена до 500 $ (13500 грн.) Далі...

 • не можу добавити фото, кому цікаве дане ... Далі...

Популярні оголошення

Powered by HuntingUkraine.com