Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Ласкаво просимо, госте!
Ім'я користувача Пароль: Запам'ятати мене
 • Сторінка:
 • 1
<--

ТЕМА: Трускавецьке мисливство: яблуко розбрату!

Трускавецьке мисливство: яблуко розбрату! 25/12/2009 15:35 #19274

Мисливські угіддя за всіх часів і народівзалишаються каменем спотикання в інтересах груп людей, що живуть поблизу них. Нерідко суперечки за них виливалися у криваві конфлікти і навіть між цілими країнами. Останній найбільш жорстокий епізод так званих Бобрових війн був у XVII віці в теперішній Канаді, коли ірокези, колоністи і регулярні війська Англії та Франції безжально винищували одні одних за право володіння ловецькими угіддями. --> Детальніше


Ваш погляд :
 • WALLY
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Головний редактор
 • Постів: 3501
НЕ КОРИСТАЮ З ПРИВАТНИХ ПОВІДОМЛЕНЬ
Розплідник FCI vom Berufsjager: www.berufsjager.com/
ALLROUNDER SERVICE INTERNATIONALE: www.alldog.eu/

Ві:Трускавецьке мисливство: яблуко розбрату! 25/12/2009 15:43 #19275

ШЛЯХЕТНЕ МИСЛИВСТВО: “ЗА” І “ПРОТИ” - Онлайн-газета "Джерела Трускавця"

"Рейдерська атака"
Перше питання порядку денного: Звіт про роботу товариства «Лісівник», звітував голова товариства Богдан Сушириба. Звіт по суті зводився до однієї фрази: у вищестоящих інстанцій претензій немає, під час перевірок порушень не виявлено, дикі тварини підходять до оптимального числа (яке воно, оптимальне – хтозна)… Третє питання порядку денного потонуло десь між першим і другим.
А от розгляд другого питання і був інтригою: «Про ситуацію, що склалася навколо мисливських угідь в районі Зимівок і Орова» - так воно звучало в порядку денному, хоча назвати його можна було б і простіше: про рейдерську атаку. Доповідач Б.Сушириба: «Цього року почастішали випадки рейдерського захоплення мисливських угідь. Нещодавно Львівське обласне мисливське товариство мало прецедент…». Потім були виступи-обговорення – до них ми ще повернемося.

Детальніше...
 • WALLY
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Головний редактор
 • Постів: 3501
НЕ КОРИСТАЮ З ПРИВАТНИХ ПОВІДОМЛЕНЬ
Розплідник FCI vom Berufsjager: www.berufsjager.com/
ALLROUNDER SERVICE INTERNATIONALE: www.alldog.eu/

Ві:Трускавецьке мисливство: яблуко розбрату! 25/12/2009 15:48 #19276

Закриваємо «справу мисливців»
Сьогодні втретє порушуємо тему мисливців та конфлікту, який виник в їхньому середовищі. До нас звертаються читачі, які кажуть, що ця тема вже їх «задовбала», тому сподіваємося, що це востаннє ми «напрягаємо» мисливською тематикою наших читачів. Проте не написати ми не могли – як реакція на збори «Лісівника» в четвер, 12 листопада» в «мисливському» кабінеті фірми «Арко» відбулися збори так званого «мисливського кола». Про це – наша мова.

/«Трускавецький вісник»/
 • WALLY
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Головний редактор
 • Постів: 3501
НЕ КОРИСТАЮ З ПРИВАТНИХ ПОВІДОМЛЕНЬ
Розплідник FCI vom Berufsjager: www.berufsjager.com/
ALLROUNDER SERVICE INTERNATIONALE: www.alldog.eu/

Ві:Трускавецьке мисливство: яблуко розбрату! 25/12/2009 16:08 #19279

Не треба нам трускавецького Лозінського
ро депутата Лозінського, який «прославився» на всю Україну та і цілий світ вбивством людини на приватних мисливських угіддях, чули всі. А про те, що у Трускавці один новоспечений «месія» теж захотів «прихопити» собі лісовий масив для створення приватного мисливського угіддя, чули хіба одиниці. Вибрані одиниці.

/«Трускавецький вісник»/
 • WALLY
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Головний редактор
 • Постів: 3501
НЕ КОРИСТАЮ З ПРИВАТНИХ ПОВІДОМЛЕНЬ
Розплідник FCI vom Berufsjager: www.berufsjager.com/
ALLROUNDER SERVICE INTERNATIONALE: www.alldog.eu/

Ві:Трускавецьке мисливство: яблуко розбрату! 27/12/2009 03:54 #19382

Щоб реальніше розкрити проблему потрібно виїхати на місце,поговорити з новим колективом,хто до нього належить,які плани щодо розвитку мисливського господарства.
Про господарку "Лісівника"знають в кожному районі і немає що слухати.Ні одного колективу немає,щоб вирішував щось колектив,щоб реально належало всім членам колективу,а не одному голові.Ці голови давно по прихватизували колективні стави,магазини утмр-івські,приміщення то може і бісяться,що не вспівають розтягнути те що залишилось.
 • ярий
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 1925

Ві:Трускавецьке мисливство: яблуко розбрату! 27/12/2009 04:18 #19384

tak i nam nezalyshytsia nichigi PRYXVATYZOVUVATY
 • vasyl eger
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 10253

Ві:Трускавецьке мисливство: яблуко розбрату! 27/05/2010 14:05 #25498

«МІСЬКОМУ ЛІСУ» – БУТИ?! (Регіональна газета "Джерела Трускавця")
Валентина ГУКРуслан Козир


В одному з останніх чисел газети “Джерела Трускавця” (№43) була надрукована стаття «Шляхетне мисливство: «за» і «проти», присвячена проблемам полювання на наших теренах і потребі об’єднання трускавецьких мисливців в окреме коло. Сказати сьогодні, що тему вичерпано, – не випадає, оскільки нещодавно у мисливському залі фірми «Арко» відбулися чергові збори, які констатували: мисливське господарство на сьогодні є в такому занедбаному стані, що жодне із вже існуючих об’єднань («Лісівник» і УТМР) не спроможне вивести його з колапсу. «Ми об’єднуємося, аби спільно працювати задля захисту мисливської фауни в лісових угіддях нашого міста», заявили трускавецькі мисливці. На зборах обговорювався і був ухвалений статут громадської організації, а також затверджено його нову назву – «Міський ліс». Отож, нове мисливське товариство створено – і воно вже діє. Зважаючи на низку публікацій в інших газетах, журналісти, які побачили у добрих намірах Руслана Козира – ініціатора створення товариства - підступні дії, ми вирішили тримати ажіотажну тему на контролі, і сьогодні надаємо слово носіям двох антагоністичних думок. .

Два погляди на проблему


Руслан Козир – керівник будівельної фірми «Арко»: «Лісове та мисливське господарство – важлива складова іміджу міста-курорту. Господь подарував нам частинку раю: у серці кожного, хто побував у Трускавці, назавжди залишається неповторна краса прикарпатських лісів та чудових гірських краєвидів. Знищити лісові угіддя та мисливську фауну – багато часу й розуму не треба, а от на відновлення потрібні десятиліття!
Стан мисливської фауни в країні загалом – невтішний. У мисливських угіддях невпинно зростає кількість шкідливих хижаків та бродячих собак, які знищують дичину в декілька разів більше, ніж добувають мисливці, в тому числі й звірів та птахів, занесених до Червоної книги. Ситуація дедалі погіршується і набуває загрозливих масштабів.
Законодавство передбачає, що організація та здійснення заходів щодо охорони державного мисливського фонду, поліпшення середовища перебування мисливських тварин належить до повноважень сільських, селищних і міських рад, тобто, до місцевих органів управління.
Головна ж проблема, як завжди, полягає в тому, що коштів у державній скарбниці на ці напрямки діяльності не вистачає. А безпосереднє утримання мисливських угідь здійснюється користувачами за кошти мисливців. Мисливські господарства отримують ці кошти виключно від членів ТМР у вигляді внесків та оплати відстрільних карток. Утворилося замкнене коло: зменшується кількість мисливських тварин – скорочується і кількість мисливців і, відповідно, можливості мисливських господарств щодо охорони та розвитку угідь, а тому поширюється браконьєрство і зменшується поголів’я мисливської фауни.
Місцеві ради мають сприяти розвиткові мисливського господарства, яке майже не залежить від глобальних криз та приносить «свіжу копійку» до місцевого бюджету. А мисливці, на яких законом покладено високі вимоги, мають знати, яким чином витрачаються їхні внески та збори, а також – хто і яким чином представляє їхні інтереси та захищає права.
Створення місцевого товариства мисливців - це перший крок до відродження славних мисливських традицій, втрачених за останні десятиліття. Мета створення товариства – об’єднання місцевих мисливців та всіх, хто бажає, задля спільної праці з охорони, збереженням та примноженням дарів природи – тваринного світу в угіддях біля нашого міста.
Сьогодні мисливські організації пострадянського зразка не відповідають ні вимогам часу, ні потребам мисливської спільноти. Вони несуть абсолютно споживацьку ідеологію і не здатні виконувати функції з відтворення та охорони тваринного світу. Вони виснажують природній ресурс і нічого не роблять задля його захисту. Основне їхнє завдання – збір членських внесків та розподіл між обмеженим колом людей. Якщо подивитися на статистичні дані обліку мисливської дичини, то найменша її кількість – в угіддях саме таких організацій.
Важко уявити, як нинішній користувач угідь, маючи ліміт добування звірини на 2009 рік в кількості 20 особин на площі майже 60 тис. га, може його розподілити на 300 мисливців. А кількість мисливців тільки в Трускавці є більшою як 110 людей. Але замість дичини в навколишніх угіддях ми можемо спостерігати зграї диких собак та браконьєрські петлі. Через відсутність роз’яснювальної роботи полювання молодими мисливцями сприймається не як частина нашої культури і історії, а як забава чи просто проведення часу на природі.
Крім того, мисливське товариство повинно займатися просвітницькою і виховною роботою серед школярів, молоді та дітей, залучати до цієї справи якомога більше громадян міста. Наприклад, у сусідніх до нас країнах – Словаччині, Польщі, Угорщині – місцеві мисливські товариства організовують виступи мисливських оркестрів, змагання зі стрілецького спорту, вчать мисливської етики, правил поводження на полюванні, належного ставлення до добутої дичини. Чи знайдеться серед відповідальних громадян нашого міста той, хто заперечуватиме такі важливі напрямки екологічного виховання та шанобливого ставлення до природи?
На жаль, держава не має зараз достатньо засобів і можливостей для охорони і відтворення фауни мисливських угідь в країні, тому ці обов’язки можуть і повинні взяти на себе місцеві товариства. І нам навіть не треба вигадувати чогось нового. Європейські країни вже мають позитивний досвід ведення мисливського господарства та організаційної структури товариств. Цей досвід можна застосувати на прикладі нашого міста. На теренах України також є достатньо прикладів, як місцеві мисливські товариства успішно функціонують, а кількість дичини щороку зростає.
Об’єднавши зусилля, місцеві мисливці невдовзі отримають результати своєї праці, дістануть справжнє задоволення від полювання, спостерігаючи велику кількість дичини в своїх угіддях.
У перспективі ми бачимо багаті на дичину угіддя й економічно міцне мисливське господарство, ми бачимо вагому роль мисливства й полювання у фізичному, екологічному й культурному вихованні молодих людей, підвищенні їхнього морального духу, добробуту й міжнародного престижу нашої держави

Об’єктивності ради ми поставили кілька запитань противнику новоствореного товариства – голові ТМР «Лісівник» - Богданові Суширибі.
Богдан Сушириба


- Чи відбуваються в рамках товариства «Лісівник» змагання, конкурси, виставки, просвітницькі заходи?

- Щорічно у нас проходить свято рибалок. Львівське обласне товариство щороку проводить змагання зі стрільби – ми також виставляємо команду. Три-чотири рази на рік ми маємо ефірний час на радіо – виступаємо з порадами і побажаннями мешканцям міст і сіл.

- А навчання для молоді?..

- Коли людина вступає в товариство, ми проводимо серйозну бесіду.

- Трускавецькі мисливці хочуть утворити своє товариство. У чому причина вашого спротиву?

- А чому трускавецькі мисливці повинні мати якісь привілеї. У цих угіддях полюють люди з Орова, Доброгостова. Я не заперечую проти товариства, я заперечую проти перерозподілу угідь. Питання в тому – а для чого воно створюється? Я знаю цю ситуацію – це натуральний дерибан угідь. Наші люди не хочуть такого товариства. Це питання треба закрити. Козир вже має угіддя в користуванні і хоче ще.

- Наскільки мені відомо, користувачем угідь хоче стати не Козир, а товариство. А за мету вони ставлять – покращення екології лісів і якості полювання…

- Якщо хтось щось хоче покращувати, то товариство «Лісівник» є відкритим, хай приходить і покращує. Я – раб товариства – не я щось дозволяю чи не дозволяю, як товариство скаже – так і буде. Ніхто із тих людей, які вступили в нове товариство, раніше не брали участі ні в яких охоронних заходах, і активних мисливців серед них нема. Хто заважає цим людям вкласти працю, знання, фінанси у розвиток цього питання. У нас є люди, які постійно працюють, а цим товариством їм закривають доступ до лісу.

- Стан фауни в угіддях навколо Трускавця вас влаштовує?

Мені шкода, що ви крутите не так, як треба. Ви мене хочете на чомусь підловити. Мене мої батьки виховали чесним і порядним. Наше мисливське господарство ведеться на нормальній основі. Ми працюємо для людей, а там – для кишені.

- «Там», я так розумію, це – у Козира? А чому «там» дичини набагато більше, як у ваших угіддях?

- Про що ви говорите? Угіддя Козира межують з Національним парком, тому там багато звіра. Дичини у нас достатньо. Ліміт відстрілу і кількість звіра загалом – це різні речі. Нам не потрібно стільки відстрілювати. Для кожного мисливця є зайчик, є качка…

- А якщо хтось хоче кабана?

- Так не буває.

- Ви вважаєте, що нам ліміт відстрілу, як у Польщі, скажімо, 300 кабанів на сезон – не підходить?

- Ви нічого не розумієте у мисливстві. Якщо звіра забагато, то він мігрує. Тоді треба поставити вольєри і оточити угіддя дротом.

- Які біотехнічні заходи ви здійснюєте у своєму господарстві, яких науковців залучаєте?

- Товариство співпрацює з багатьма науковцями. Наприклад, пан Бондаренко, професор Львівського політехнічного інституту, кафедра мисливствознавства. Він у нас постійно полює, ми дістаємо від нього різні поради. Усі біотехнічні заходи, які потрібні, ми здійснюємо.

ПІСЛЯМОВА. Як бачимо, у протилежній думці – тільки недовіра, упередженість і небажання змін. Тих, кому ввижається у діях трускавецьких мисливців «дерибан», «рейдерська атака», «перерозподіл угідь», «закритий доступ до лісу», – «Міський ліс» запрошує на свої засідання, які відбуваються щосереди у мисливському залі фірми «Арко» за адресою: вул. Мазепи, 21 о 17.00 год. До речі, ми просили поділитися своїм баченням проблем і перспектив розвитку мисливства в угіддях навколо Трускавця міського голову і затятого мисливця Лева Грицака, з уст якого уперше й прозвучала фраза про «рейдерську атаку», на жаль, він відмовився. Але наша пропозиція залишається в силі. І найголовніше питання, яке ставиться трускавецькими мисливцями, носять характер не ситуативний, не локальний – це питання направду державної ваги. Хіба можна стояти осторонь?..


www.djerela.com.ua/?MOD=post&post=748
 • WALLY
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Головний редактор
 • Постів: 3501
НЕ КОРИСТАЮ З ПРИВАТНИХ ПОВІДОМЛЕНЬ
Розплідник FCI vom Berufsjager: www.berufsjager.com/
ALLROUNDER SERVICE INTERNATIONALE: www.alldog.eu/
Останнє редагування: 27/05/2010 14:08 від WALLY.

Ві:Трускавецьке мисливство: яблуко розбрату! 27/05/2010 14:17 #25499

ЧИ ВОДЯТЬСЯ У НАШОМУ ЛІСІ МАВПИ?.. - Регіональна газета "Джерела Трускавця"
Валентина ГУК


Відповідь начебто однозначна – ні, не водяться. Але чому ж на місцевих теренах набули поширення такі характерні повадки цього милого представника немісцевої фауни, як мавпування? Доки читач думає, підійдемо до проблеми з іншого боку…

Дивися в суть

Іноді дописувачі до газет стають заручниками з’ясування певних стосунків між певними силами і дискутують (почасти не усвідомлено) від імені цих сил на сторінках періодичних видань. Я, журналістка Валентина Гук, цілком усвідомлено беру участь у дискусії, нав’язаній мені через газету «Франкова криниця» (від 11.12.09р., стаття «Полювання на правду») Богданом Суширибою, головою ТМР «Лісівник». Читача при цій дискусії прошу бути третейським суддею.
Козьма Прутков залишив нам мудрість: зри в корінь, тобто – дивися в суть.
Але перш ніж шукати суть, мушу пояснити що і з якого кореня виросло. Руслан Козир ініціював створення трускавецького міського товариства мисливців «Міський ліс». Потреба у такому товаристві назрівала роками, тому була активно підтримана багатьма любителями полювання. Вже є близько 100 заяв, і їх кількість збільшується трохи не щодня – цей факт говорить сам за себе: мисливці були позбавлені уваги до себе в рамках існуючого ТМР «Лісівник». Друга, не менш важлива причина звучала з уст професіоналів: пора полювати професійно, інтелігентно, змістовно і за європейськими стандартами. І нарешті, найважливіше: уперше за багато років проблеми мисливства розглядалися в контексті екології нашого регіону. І уперше Руслан Козир привернув увагу до мисливських господарств як важливої складової іміджу міста-курорту, поставивши потребу збереження лісів та відтворення лісових екосистем навколо Трускавця в один ряд з найактуальнішими проблемами.
Отже, люди захотіли створити своє товариство; більше того, керувалися благими намірами; понад те – згідно із законом просто мали на це право. І Бог вам, здавалося б, в поміч. Але тільки-но ідея набула більш-менш наочних обрисів, тобто щойно трускавецькі мисливці зібралися на свої збори в мисливському залі «Арко», як зчинився галас, генератором якого був… хто б ви думали? – міський голова Лев Грицак. З трибуни залу трускавецького лісгоспу, де нашвидкуруч зорганізувався «Лісівник», прозвучали не характерні для Трускавця вислови: рейдерська атака, Лозинський, перерозподіл угідь, дерибан і таке інші. Тоді ми (газета «Джерела Трускавця») запропонували висловитися обом сторонам: з одного боку – Козиру, з другого – противнику створення нового товариства Леву Грицаку. На жаль, Лев Ярославович відмовився, але ідею паритетності думок ми спробували реалізувати, запросивши до розмови Богдана Суширибу. Надруковане інтерв’ю пана Богдана було дуже близьким до стенограми (тобто не редагованим), що й викликало його обурення і закиди про начебто «висмикнуті» з контексту фрази. До речі, щоб уникнути звинувачень в упередженості, ми всією редакцією шукали в диктофонному запису згаданого інтерв’ю мудрого змістовного помислу – повірте, це було важко. І те, що пан Сушириба на сторінках «Франкової криниці» прозвучав досить впевнено, свідчить про одне – літературний редактор старанно «причесав» і систематизував його думки.

Про мавпування


А тепер шукаємо суть. Невдовзі «Лісівник» знову зібрався на збори, але вже в санаторії «Карпати», з тим, щоб на базі самого себе (чи не абсурд?) створити ще одне товариство із невизначеною метою. І це вже не називалося ні дерибаном, ні захопленням угідь, ні рейдерською атакою, ні навіть обмеженим доступом до лісу… Лозинського вже також не згадували. Отож: їм можна, а іншим – зась. Що цікаво, на цьому зібранні виголошувалися ті самі настанови, які прозвучали (уперше!) на зборах в «Арко». Це якщо брати до уваги ідеї, які справді мають сенс і право на життя, усі решта (як, приміром, пропозиція розводити козулю у вольєрах) ввели у стан трансу присутнього фахівця-мисливствознавця і ще отримають експертну оцінку.
І, нарешті, ось вона, суть: як це так, що державницьке мислення виявив саме Козир, а не Грицак? Як це так, що підняти такі важливі питання, як екологія лісів, стан мисливських господарств, потреба в охоронних і природовідтворюючих заходах, що напряму пов’язані з іміджем курорту – все це прийшло в голову саме Козиру? Як це так, що далекоглядні плани щодо потенціалу розвитку мисливської галузі належать Козиру? Негайно вибити ґрунт з-під ніг! Негайно перехопити ініціативу! І припустилися помилки… замість «народити» щось своє, – «передрали», як студент контрольну, опінії Козира. Від нездатності на животворяще – залишається тільки красти або мавпувати. От вам – і не водяться мавпи!

Ускочити в останній вагон


А товариство «Міський ліс» справді діє – не існує на папері, а діє. І тягнуться сюди, в мисливський зал «Арко», люди – прості мисливці. І ми ще запитаємо в них самих – що ж тут є такого, чого їм бракувало в «Лісівнику». А недавно понад два десятки із них полювали неподалік Трускавця. Тамтешній лісничий був просто ошелешений і сказав, що такого інтелігентного, красивого полювання він ще в своєму житті не бачив.
Тепер чекаємо, що пан Грицак зі свого боку організує щось подібне. Хто не продукує свого, хай хоч мавпує – лиш би на добро. У тому направду є раціональне зерно. Активні мисливці, які вже давно полюють у рамках існуючих мисливських товариств, говорять, що відколи Козир почав усіх «смикати» своїми ідеями, то й у «Лісівнику» заворушилися: заговорили про якусь біотехнію, природоохоронні заходи. Спонукати до дії – не менш важливо, ніж діяти самому. От пропонує Козир мисливський фестиваль провести, і Грицак про це знає, – думаю, знову спробує випередити. Ну і прапор в руки! – йому політичний капітал, а людям користь. А Козир ще щось придумає…Та, звісно, не хочеться постійно когось годувати продуктами власного мислення, на яких цей хтось заробляє собі дивіденди (безперечно, політичні) – аби з ними (дивідендами) вскочити… в останній вагон.

Правду не вб’єш


І не треба наголошувати на важелях, які нами, журналістами, рухають, тим паче судити про ці важелі. Я майже впевнена, що фразу про замовника музики у монолозі пана Сушириби, подано з ініціативи журналіста, який так ретельно відредагував його. Існує закономірність: найбільш продажні папараці особливо схильні звинувачувати у підкупності своїх колег (шапка горить на злодію). Справді, місцевими журналістами здебільшого рухає не якась там ідейна переконаність, а амбіції і цілком здоровий інтерес – заробляти гроші. Але не тому, що таке їхнє єство – просто ідею, яка не продається, знайти важко. Завдяки певним обставинам я працюю не для того, аби заробляти гроші, а просто займаюся улюбленою справою. Крім того, маю таке журналістське щастя – працювати з людьми, які несуть в собі непродажну суть і ту правду, на яку хоч як полюй – не вб’єш .

Післямова.

А хто досі не вірить у щирість і добрі наміри Козира, хай приходить на збори в «Арко», які відбуваються щосереди о 17 годині у мисливському залі. Тут говорять не з трибуни і за протилежну думку не карають. До речі, тут буде дуже цікаво дітям. Приходьте, подискутуємо.
 • WALLY
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Головний редактор
 • Постів: 3501
НЕ КОРИСТАЮ З ПРИВАТНИХ ПОВІДОМЛЕНЬ
Розплідник FCI vom Berufsjager: www.berufsjager.com/
ALLROUNDER SERVICE INTERNATIONALE: www.alldog.eu/

Ві:Трускавецьке мисливство: яблуко розбрату! 27/05/2010 16:32 #25505

Таки маю нюх на "совдепію"... Я то думаю, чому така активність "народних" мас("мисливці", "мудрі сови", "гості"...) стосовно затримки в "Лісівнику" одного порушника... А то виявляється конфлікт значно глибший... І конфлікт зводиться до бажання ряду мисливців створити нове товариство та небажання інших що небудь міняти, бо їм і так добре.... А звіра в лісі як не було, так і нема. І пополювати по людськи ніде...
 • ОлегП
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 3957
Нехай підождуть невідкладні справи
я надивлюсь на сонце і на трави,
наговорюся з добрими людьми,
не час минає, а минаєм ми.
© Ліна Костенко

Ві:Трускавецьке мисливство: яблуко розбрату! 27/05/2010 19:28 #25512


Мене зацікалила відповідь голови ТМіР на запитання журналіста про можливість полювати не тільки качку і зайця ( якого і так немає ніде)
- А якщо хтось хоче кабана?

- Так не буває.

Що не буває? Кабана небуває в угіддях чи мисливці просто мріють тільки качку полювати...?
Це дійсно відповідь голів товариств на просте запитання - чому ми(я) не можемо взяти ліцензію в свому товаристві, яке є ТОВАРИСТВОМ а не приватною власністю голови і єгерів ( які отримуєть ще і зарплату з наших внесків. ) а куми, близикі друзі- гості отримують ці ліцензії (і закривають їх) без проблем.

Правий ОлегП , що тут проблема зарита глибше.
І не знаючи всієї картини - важко когось осуджувати, хто правий, а хто ні.
Хто кого захоплює і т.д.
Ми вже навчені нашою політикою (якщо те що робиться можна назвати політикою) і не все сприймаємо за чисту монету.
 • ostt
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Клуб "Ловецтво України"
 • Постів: 5806
Waidmannsheil.

Ві:Трускавецьке мисливство: яблуко розбрату! 30/05/2010 16:47 #25562

А хто досі не вірить у щирість і добрі наміри Козира, хай приходить на збори в «Арко», які відбуваються щосереди о 17 годині у мисливському залі. Тут говорять не з трибуни і за протилежну думку не карають. До речі, тут буде дуже цікаво дітям. Приходьте, подискутуємо.

мені доводилося з цими хлопцями випадково зустрітися на організованих ними змаганнях по стрільбі.Після останніх пострілів сидіти біля вогню з тарілкою шурпи і спілкуватися на тему полювання.З УТМР -ським мисленням совковим уже не порівняти.Хлопці знають що хочуть,як зробити і що в такій справі як мисливство також потребується самопожертва,національна свідомість,патріотизм та любов до України.Без цих якостей можна хіба розкрадати і чинити "безпридел".
Слава Україні!
 • ярий
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 1925
Останнє редагування: 30/05/2010 17:03 від ostt. Причина: п

Ві:Трускавецьке мисливство: яблуко розбрату! 30/05/2010 17:07 #25566

Злісний браконьер Роман Мінько (постачальник дичини в трускавецькі ресторани), якого недавно впіймали в лісі з нелегальною зброєю, серед "шляхетних мисливців"...
(на першому фото, другий зправа, лисуватий).
www.djerela.com.ua/?MOD=print&spec_topic=69
 • urban
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 955
"Ein schlechter Jagdtag ist immer noch besser als ein guter Arbeitstag"
Останнє редагування: 30/05/2010 17:12 від urban.

Ві:Трускавецьке мисливство: яблуко розбрату! 31/05/2010 02:36 #25578

І ще 2003 тут про цього розкішного колись питомого карпатського звіра-красеня навіть не згадували. А тепер у «Тустані» повсюдно чути рев оленів, і його кількість є більшою, ніж ліміт цього звіра в усій Закарпатській області в цілому.

(Це про сколівські ревіри пишуть )
Та не сколівщині і власне ревір господарства"Тустань"найбільше оленя було зпоконвіків.А урочище Бутівля і 100рр.тому було найкращим на Сколівщині по популяції оленя.Найбільше оленя в риковисько брали в цьому урощищі.
 • ярий
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 1925
 • Сторінка:
 • 1
Час створення сторінки: 0.82 секунд
Powered by HuntingUkraine.com