Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Банер
Банер
Ласкаво просимо, госте!
Ім'я користувача Пароль: Запам'ятати мене

ТЕМА: Косуля -Capreolus capreolus

Косуля -Capreolus capreolus 31/01/2010 03:09 #21184

Ріст рогів у самця косулі.

Розприділення циклу утворення рогів в самців косулі відбувається під дією гормонів протягом року і є досить складним.
Власне інсулінозалежний гормон є основною рушійною силою для росту рогів. Цей гормон виробляється в печінці і в самій зоні росту рогів. Гормон росту стимулює ріст зачатків рогів і в подальшому їх формуванні. При більшому продукувані іншого статевого гормону тестостерону, дія попереднього зменшується до припинення перед гоном. Зріст кількості тестостерону починається з травня місяця,що зупиняє дію гормону росту і формування рогів, та веде до їх очищення. Пізніше восени спадання кількості тестостерону в крові після гону веде до скидання рогів, рушійною силою і продукуванні цих гормонів є тривалість світлового дня. Він дає власне сигнал на їх утворення.
На місці відмерлої кісткової тканини, розеток скинутих восени рогів, весною формуються нові розетки з штангами нових рогів, обтягнутих шкірою. Кісткова тканина рогів живиться кров’ю, це живлення продовжується після очищення рогів від шкіри, аж до їх скидання. Це відбувається через капіляри всередині рогів після того, як основні судини в шкірі припиняють живлення з очищенням рогів від шкіри.
Після скидання рогів на місці розеток утворюються кров’яні подушки, які і ізолюють тканини під низом від імовірних інфекцій. Під ними виростають зачатки майбутніх рогів. Остеокласти, кісткові клітини, які розріджують кісткову тканину і сприяють відпаданню рогів, з кожним роком розріджуючи зменшують висоту розеточного стовпчика – виріст кістковий від черепа до нижнього краю розеток. Тому чим старіший самець, тим коротший буде розеточний стовпчик.
З утворенням нових зачатків відповідно припиняється дія остеокласів. З кров’ю з головних судин шийної артеріїі по сонних та лобній гілці доходять поживні речовини і мінерали до зачатка нових рогів. Ці судини кільцеподібно закінчуються навколо зачатку рогів. Гілки їх проходять через заглибини в новій розетці рогів до штанги рогів під шкірою і живлять її. До двадцяти судин постачають кров до штанг рогів під шкірою. Кров’яні судини дрібніші створюють і густу сітку в середині штанг рогів. Спочатку утворюється на розетних хрящоподібні частини штанг. М’які при їх стисканні. В цей період часто бувають травмування рогів і пізніші їх дефекти. Пізніше і ці хрящеві клітини відкладається фосфат кальцію, який надає твердості тканині. Це веде до заміни хрящової тканини кістковою. Цей процес проходить знизу до верху. Тому шпіци штанг ще довго залишаються не сформовані і частіше піддаються пошкодженням.
Формування перлів як на штангах так і на розетках відбуваються після сформованої довжини рогів. Кровоносні судини наче вмуровуються між них. Місця проходження грубших судин можна пізніше бачити по бороздях вздовж штанги рогів поміж перлами.
Судини з формуванням перлів все більше звужуються і перетискаються. Штанги рогів складаються не з однорідної кісткової тканини, як оболонку. Тому роги міцні і стабільні. Залишена від кровопостачання і живлення шкіри на нових рогах відмирає і сохне. Пізніше очищається самим самцем до кущів, дерев, трави. Вже сформовані і очищені роги отримують пізніше свій колір та інтенсивність забарвлення.
  • ярий
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 1925
Останнє редагування: 31/01/2010 03:16 від ярий.
За пост подякували: Olekcandro

Ві:Косуля -Capreolus capreolus 31/01/2010 14:07 #21192

А чим пояснюється колір рогів? Чув що це залежить від соку дерев і кущів до яких самець очищає шкірку з рогів. Але в одній і тій самій місцевості трапляються самці з рогами колір яких міняється від темнокоричневого до світлокоричневого(майже кавового)
  • Oleksa
  • Поза форумом
  • Ловчий експерт
  • Постів: 206
загрузка...

Ві:Косуля -Capreolus capreolus 31/01/2010 14:15 #21193

Я таке саме знаю. Але над таким не задумувався
Може в залежності від віку тварини, а тому і швидкості росту та формування рогів
  • WAWA
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 3392
Останнє редагування: 13/08/2012 22:28 від LСергій. Причина: Видалення цитати

Ві:Косуля -Capreolus capreolus 31/01/2010 18:59 #21198

emmmm

файно ярий що написали ця статтю
не шукаю суперечки але мені до вподоби як цього найменьошого з оленячих що є у нас в ЕУРОПІ -наз САРНА . так наз майже всі наші брати словяни західні .і колись у нас так наз .чи ні .

колір ріг щось розказують що залежить від різних факторів ; КОРМУ,генів,віку ...
  • vasyl eger
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 10253
Останнє редагування: 13/08/2012 22:41 від LСергій. Причина: Надлишкове цитування

Ві:Косуля -Capreolus capreolus 01/02/2010 03:11 #21223

Колір в основному залежить від рослинності.Сік рослин,дерев до яких отирає він роги надають кольору.В самців,які утримувалися в вольєрах ,не спостерігались темного забарвлення роги.Дуже цікаві спостереження подає німець Рігер з своїх вольєрів і ревіру.Я колись був особисто в цьому ревірі.Дуже мудро і з научним підходом поставлена в нього господарка і ведення угіддя.
  • ярий
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

Ві:Косуля -Capreolus capreolus 01/02/2010 22:35 #21281

Аномальні роги.
від яких факторів залежать, причини, наслідки...
[img/]

Ві:Косуля -Capreolus capreolus 01/02/2010 22:41 #21282

У сарн-самців осінню першого року (жовтень-листопад) з'являються ріжки - невисокі кісткові відростки, покриті шкірою, - «дудки». До квітня-травня наступного року ці відростки зростають вище за вухо і є товстими нерозгалуженими «штирями». «Козли» очищають їх від шкіряної «сорочки-оксамиту», і роги стають гладкими, загостреними на кінцях «стержнями». Ці «стержні» самці носять все літо і осінь до грудня-січня. Потім перші роги відпадають так само, як і у дорослих «козлів»: на черепі тварини залишаються одні «пеньки», які заростають шкірою. Через пару місяців (до березня) у молодих самців починають зростати другі, крупніші роги - також покриті шкірою. До літа вони повністю формуються і мають вже два-три відростки. На початок періоду гону (приблизно, до середини літа) ці роги очищаються від «оксамиту» і відрізняються від рогів дорослих особин тоншим стержнем і відростками, слабо вираженою «розеткою» - кістковими наростами в основі. Другі роги «козли» скидають у віці більше двох років: у листопаді-грудні третього року життя. Також від них залишаються невеликі «пеньки», що заростають шкірою, і вони формуються до наступного року. Ці роги вже нічим не відрізняються від рогів більш старших за віком особин. Далі циклічність зміни рогів відбувається щороку, але вже кількість відростків на них не додається. Роги лише стають більш рельєфними із-за поглиблення на них подовжніх борозенок і збільшення числа і величини «перлин». У старих «козлів» можлива деградація рогів - зміна їх форми, зменшення ваги і тому подібне. Також форма рогів може бути зумовлена генетичним збоєм, травмами і т.д.
А колір - це вплив гормонального фону, який залежить і від кормової бази , і від генетики, і від місця проживання ( ореолу), і ...
  • ostt
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Клуб "Ловецтво України"
  • Постів: 5806
Waidmannsheil.

Ві:Косуля -Capreolus capreolus 01/02/2010 23:34 #21287

А такий варіант бачили?
Читав що в европі таких самців стерилізують
Можливо і правильно
  • ostt
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
Waidmannsheil.

Ві:Косуля -Capreolus capreolus 02/02/2010 00:10 #21294

дуже ціняться ці гори як дивина маю купа фото з виставкі з такими
  • vasyl eger
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

Ві:Косуля -Capreolus capreolus 07/02/2010 15:51 #21668

А такий варіант бачили?
Читав що в европі таких самців стерилізують
Можливо і правильно

Не правильно,бо ніхто не стерилізує,а хіба кулею це набагато стерильніше.
Такі самці просто не мають потомства.Рігер спостерігав у свому ревірі такого самця довший час і після відстрілу самець мав яйця як два боби.З такими хіба танцювати легко. В вольєрі в Рігера бев один самець і через травму отримав злоякісну пухлину яєць,був кастрований і уже рогів він не скидав і не очищав.
Про роги правильно і перші роги не маєть взегалі розеток чим і відрізняються від наступних.Ріст других рогів починається зразу після скиду перших кінець грудня -січень.
В насч я не чув,а на Заході бачив і досить часто чув,що попадають під відстріл самки в яких невеликі роги.З молодняка,якщо роги по висоті нижчі висоти вух підлягають відстрілу.
  • ярий
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

Ві:Косуля -Capreolus capreolus 07/02/2010 22:20 #21682

Тепер вже починається полювання спеціально за аномальними рогами
навіть фільм є Аномльна косуля.
де полюють за такими рогами, бо звичайних вже купу настріляли

Ві:Косуля -Capreolus capreolus 07/02/2010 23:55 #21692

ярий писав(ла):
Не правильно,бо ніхто не стерилізує,а хіба кулею це набагато стерильніше.

Ну не знаю, за що купив за то продав...
Про те що козел з аномальними рогами не може мати потомства - не згоден.
Можливо на фермах Німеччини і немає, а на UA патологія рогів не є показником до розмноження...
Але, зрештою, згоден що куля краще стерилізує
  • ostt
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
Waidmannsheil.

Ві:Косуля -Capreolus capreolus 08/02/2010 03:11 #21703

Хіба що кулею яйця відсрелити!
  • Vano
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 525

Ві:Косуля -Capreolus capreolus 09/02/2010 03:12 #21774

Я мав на увазі саме самців з перукою не можеть мати потомства.Інші з кривими горбатими потомство можуть мати,але як правило теж таке як вони і тому підлягають відстрілу.

А хто чув про морозні чи "обморожені "роги в косуль?Чи про самок з рогами?
  • ярий
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
Останнє редагування: 09/02/2010 03:15 від ярий.

Ві:Косуля -Capreolus capreolus 12/02/2010 03:39 #21947

Недочекався я то пишу сам.Морозні роги чи як дехто каже,обморожені це роги з погано зформованими відростками,враження таке,якби вони були обгризені.дехто каже що це в період формування рогів під дією сильного морозу кінці рогів обморожуються.
Неправда.Формування кісткової тканини рогів косулі припадає на березень.В сей час сильних морозів не буває.Насправді це відбувається через нестачу кальцію в організмі самого самця і так як перехід в кісткову тканину з хряща відбувається знизу до верху,закінчення рогів не отримують вчасно достатньо кальцію і роги очищаються з неповністю зформованими закінченнями.
А самки з рогами зустрічаються відносно часто.Роги ці невеликі,невиразні,що часто приводить до селекційного відстрілу як неважних в розвитку самців.В нас мені не доводилося бачити,але на Заході кілька раз бачив уже відстріляні.
  • ярий
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

Ві:Косуля -Capreolus capreolus 12/02/2010 16:35 #21986

ярий писав(ла):
Недочекався я то пишу сам....

дякую за роз'яснення
Не відписував( наприклад я ) бо не орієнтуюся в питанні "обморожених" рогів.
Тепер вже знаю.
  • ostt
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
Waidmannsheil.

Ві:Косуля -Capreolus capreolus 14/02/2010 14:39 #22072

файно ярий що написали ця статтю
не шукаю суперечки але мені до вподоби як цього найменьошого з оленячих що є у нас в ЕУРОПІ -наз САРНА . так наз майже всі наші брати словяни західні .і колись у нас так наз .чи ні .

Прошу вибачення за питання. Прочитав пару тем про Косуля -Capreolus capreol,СЕРНА чи сарна (ребеко по ісп) ,Скельниця, сарна, чорна коза (Rupicapra rupicapra L.("Georri")), САРНА ЕСПАНСЬКА (козуля)і щось загубився в цих трьох темах .Уже не знаю точно ,що у нас ще бігає на Прикарпатті і в Карпатах,а що в Європі.Хочеться знати більш точніше. Бо ніколи не задумувався над цим питанням. Дякую.
  • Norik
  • Поза форумом
  • Ловчий експерт
  • ТОЗ -34 , ІЖ -18
  • Постів: 163

Ві:Косуля -Capreolus capreolus 14/02/2010 19:30 #22092

емм я простий гуцул і не мавби тут розказувати байки

це вирізка з програми МИСЛИВСТВО з 2009 р з ЛЬВІВСЬКОГО ЛІСОТЕХНІЧНОГО .

...
5. Бiологiя екологія та етологія мисливських звiрiв
Оленеподібні (зубр, лось, олень лісовий, олень плямистий, лань, сарна європейська, свиня дика, муфлон); зайцеподiбнi (заєць сірий і білий, кролик дикий); собакоподібні (вовк, лис, куни, тхорі, видра, єнотоподібний собака, борсук, норки та ін.); мишоподібні (бобер, ондатра, вивірка та ін.). Акліматизація, реакліматизація і розселення мисливських тварин.

так взяли ті професори
напевно хочуть повернути призабуту назву
мені сподобалось і я підтримую

САРНА - то так розумію що всі кози називають .тому пів словянської еуропи наз "нашу" КОЗУЛЮ - сарна еуропейська .

тобто --- Capreolus capreolus--- то є сарна еуропейська ( в народі наз . косуля ,козуля ...)

СКЕЛЬНИЦЯ ,чорна коза (по есп ребеко ) - то є у КАРПАТАХ румунських багато і полюють
у нас вже як 100р нема -ми зіли і є знову у КАРПАТАХ СЛовенськіх і польськіх але рідкісні . у ЕУРОПІ ця скельниця досить поширена на БАЛКАНАХ АЛПАХ ПІРІНЕОС ...

ТОбто нема 3 а є 2 кози САРНА І СКЕЛЬНИЦЯ .
  • vasyl eger
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

Ві:Косуля -Capreolus capreolus 15/02/2010 12:29 #22121

Я знаю одну на Україні- це косуля.
  • ярий
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

Ві:Косуля -Capreolus capreolus 16/02/2010 00:46 #22153

ярий писав(ла):
Я знаю одну на Україні- це косуля.

хахаха

ярий вибачайте що вам тему засмітили .
але ми і ви беремо відрізок часу тільки останніх 40-50 р і тоді називали" нам "
касуля, дікая каза,косуля , козуля,дика косуля.

але ловці на нашиз землях полювали тисячоліття на цього гарного звірка і називали його як і бальшість САРНА .

І зараз тільки від НАС З ВАМИ залежить як ми будемо називати її як нас навчили останніх 50 р , чи як говорили наші діди і як її називають наші брати західні словяни .
І це залежить тільки від нас як ми своїх дітей навчимо її називати чи касуля чи сарна .
так що виберати нам самим.
  • vasyl eger
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
Час створення сторінки: 0.73 секунд

Останні оголошення

Коментуємі оголошення

Популярні оголошення