Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Банер
Ласкаво просимо, госте!
Ім'я користувача Пароль: Запам'ятати мене
 • Сторінка:
 • 1
 • 2
<--

ТЕМА: Крижень

Крижень 28/02/2009 10:23 #2214

Крижень, інша назва кряква (лат. Anas platyrhynchos) — вид птахів родини качиних (Anatidae), ряду гусеподібних (Anseriformes). Більш відомий як дика качка. Від крякви вивели шляхом селекції більшість сучасних видів качок.

Опис птаха
Дзьоб оливковий з бурим кінцем, ноги оранжево-червоні з темнішими перетинками. Дзеркальце синє з пурпурним блиском, облямоване чорним і білим кольором. У самця в шлюбному наряді голова і шия блискучого темно-зеленого кольору, на шиї білий ошийник. Спина бура, що переходить до хвоста у чорний колір. Бічне криюче пір'я хвоста заломлене догори. Плечі сірі з бурими хвилястими лініями, зоб і частина грудей буро-каштанового кольору. Решта нижньої частини сірувато-біла з темно-сірими плямами.
Після літнього линяння самець стає схожий на самку, але темніше. Самка зверху темно-бурого кольору з буро-жовтуватими краями пір'я, знизу — рудувата з чорно-бурими плямами.
Довжина самця 63 см. Самка значно менша. Розмах крил 75-200 см, вага від 0,75 до 1,5 кг.

Ареал проживання
Крижень водиться у всій Європі, Північній Африці, більшій частині Азії і Північної Америки. У Південній Європі, північній Африці і південних штатах США він буває переважно взимку, летючи до Азорських островів, Мадейри, Канарських островів, Нубії, північній Індії і навіть північній частині Південної Америки.
Крижень був успішно переселений до Нової Зеландії і Південно-східної Австралії.
У Європі вона зустрічається повсюду. Крижень — перелітний птах. Окремі особини цього виду зимують в незамерзаючих місцях.
Не дивлячись на активне полювання, в Європі налічують до 8 мільйонів, в Північній Америці — 17-18 мільйонів, а в Новій Зеландії більше 5 мільйонів цих птахів.

________2.jpeg


Спосіб життя
Крижень живе переважно на прісних водах, особливо стоячих і зарослих очеретами, травою, хоча під час прольоту і взимку тримається і в морі у берегів. Це обережний птах, який швидко літає, у разі потреби добре пірнає, вдень ховається, а вночі випливає на відкриті місця і робить перельоти на місця, де годується. Напроикінці літа крижень літає часто на хлібні поля.
Крижень харчується рослинною їжею, комахами, молюсками, дрібною рибою.

Під час ромноження крижні розбиваються на пари, але самець тримається біля самки лише до того часу, коли вона сяде на яйця. Гніздо влаштовується в очереті, на купині, в дуплах, іноді навіть у воронячих і сорочих гніздах. Кладка зазвичай складається з 6-8, але іноді навіть 16 зеленувато-жовтуватих яєць. Насиджування триває близько місяця.

Надійне визначення - синя полоска на крилі.
________2.jpeg
 • West
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 1824
Ніколи стільки не брешуть, як під час війни, після полювання і до виборів.
О.Бісмарк
Останнє редагування: 12/12/2012 15:42 від LСергій. Причина: поправив фото
За пост подякували: Wild West

RE: Крижень 28/02/2009 10:28 #2215

Anas platyrhynchos
 • WALLY
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Головний редактор
 • Постів: 3501
НЕ КОРИСТАЮ З ПРИВАТНИХ ПОВІДОМЛЕНЬ
Розплідник FCI vom Berufsjager: www.berufsjager.com/
ALLROUNDER SERVICE INTERNATIONALE: www.alldog.eu/

RE: Крижень 28/02/2009 11:29 #2224

Способи полювання

Качині полювання дуже різноманітні, і це пояснюється насамперед тим, что качки, залежно від виду, харчуються різними кормами, доступність яких визначається характеристикою водойми і його типом. Напевно, всі мисливці знають, що так звані «шляхетні качки», до яких відноситься крижень, сіра качка, шилохвость, широконоска, свіязь, чирки і інші, годуються здебільшого на мілководних ділянках водойм. За кормом вони не пірнають, а збирають його або з поверхні води, або з-під води,або із глибини, що ледве перевищує довжину їх шиї.

З ниркових найбільш відомі два види чернетей, гоголь, червоноголовий нирок, крохалі. Є, звичайно, і інші, але вони набагато рідше попадають мисливцеві під постріл. У цих качок характер харчування зовсім інший. Свій корм вони знаходять на дні водойм і в товщі води. Це можуть бути й водяні рослини, і безхребетні, і риба. Нирків набагато частіше можна побачити на відкритих плесах, вони звичайно менш обережні в польоті й частіше налітають навіть на погано замаскованого мисливця
Відповідно, «шляхетні качки» — це мешканці мілководних водойм і боліт, ділянок, що добре прогріваються. У ранньо-осінній і літній періоди вони тримаються в прибережній зоні: у бордюрі з очерету й рогози, особливо люблять зарості тілоріза, озерного очерету й хвоща. Пізніше, коли виводки вже розлетілися й прийшла осінь настав час збиратися в зграї, качки дуже часто влаштовують колективні днювання. Це, як правило, місця «міцні» і спокійні.
Власне кормові пристрасті качок у той або інший період часу найчастіше й визначають способи полювання на них, з яких найбільш відомі чотири: з куреня, з підходу, з під'їзду й на перельотах
Більшість починаючих міських мисливців перший досвід стрілянини вліт отримують на полюваннях в організованих мисливських господарствах, де найчастіше практикується єдиний спосіб полювання — з куреня з опудалами, а іноді й з підсадною, розрахований здебільшого на стрілянину по сидячому птаху. Однак качка, яка вже "обстріляна", через два-три дні полювання прекрасно запам'ятовує небезпечні місця, і сподіватися на її посадку може лише непоправний оптиміст.
Курені звичайно ставлять у місцях качиних присад, причому не кормових, а днівних. Тому що більшість полювань починається з ранкової зорі, то підліт птахів треба очікувати саме на днювання. Звичайно, ідеальний варіант, якщо вечірню зорю мисливець зустрічає в курені, поставленому на місці нічної годівлі, а ранкову в районі днювання. Але так буває рідко. Тим більше що стріляний птах часто йде навіть із облюбованих місць. Об'єктами полювання залишаються тільки одиничні необережні особини, які іноді можуть пролетіти в межах пострілу від куреня. А стрілянину в таких умовах варто вважати складною, і розраховувати на гарний результат може тільки мисливець, що має достатні навички подібної стрілянини. Полювання з куреня тримає мисливця в постійній напрузі. Прямо скажемо, восени й до підсадженого, і до опудал крижні підсаджуються рідко, це більше характерно для чирків і ниркових , але по тих що пролітають стріляти доводиться досить часто. Чим варто зайнятися мисливцеві в курені в першу чергу? На мій погляд, насамперед потрібно визначити зону, у якій можна впевнено стріляти з розрахунком на надійну поразку птахів. Потім вже в цій зоні виділити для себе сектора, де стріляти не треба, тому що битий птах буде падати в густі зарості очерету або іншої водно-болотної рослинності, де знайти її буде практично неможливо.
Качки — птаха швидкого польоту, тільки при зльоті вони іноді здаються трохи незграбними, особливо чирки, але спостерігаючи за йдучими на посадку цими ж чирками або червоноголовими нирками, коли спочатку чути тільки свист повітря, що розсікає птаха крилами, їх можна сміло вважати кращими літунами нашої мисливської орнітофауни.
Найпростіша стрілянина по качці — це при полюванні з підходу на вильотку.
Але стрілянина на полюванні не терпить недбалості. Непомітна помилка в прицілюванні, ледве в попередженні — і, будь ласка, промах!
На початку мисливського сезону качки, сполохані із прибережного бордюру, злітають повільно й начебто б неохоче. Напевно тому, що дорослі особини недавно закінчили линьку, а молодняк тільки що піднявся на крило. Зліт у них гучний, і собаку, і мисливця вони підпускають близько, тому мисливцеві краще використовувати патрони, споряджені 7 або навіть 8 номером дробу. Попередження мінімальне, коли стріляєш на зльоті. Полювання на вильотку з підходу можна, мабуть, вважати найкращим, як початковий етап практики стрілянини вліт. Вона гарна ще й тим, що може бути індивідуальною, тобто мисливець один, його не бентежить присутність товаришів або взагалі сторонніх людей, і він спокійніше аналізує свої помилки.
Полювання на човні з під'їзду дуже близькє до попереднього. Різниця полягає в тому, що при цьому способі мисливець обстежує прибережний рослинний бордюр водойми із зовнішньої сторони, і ще йому потрібний супровідний, який править човном. Можна, звичайно, самому й правити, і встигати стріляти, однак складність стрілянини при цьому помітно зростає: по-перше, збільшується дистанція пострілу, тому що потрібно кинути весло, схопити рушницю, скинути її й вистрілити прицільно, а по-друге, всі перераховані вище дії потрібно зробити швидко, чітко, без суєти й з максимальною швидкістю. Якщо в човні два чоловіки, то характер стрілянини дуже близький такому ж при полюванні з підходу, тільки виконання, природно, більше складне, тому що мисливець перебуває в човні й обмежений у свободі дій. Тут допускаються далекі постріли, адже човен дозволяє швидко підплисти до місця падіння птаха й підібрати її. Для серпневого полювання з під'їзду при нормальних зарядах оптимальний 7 номер дробу для першого пострілу й 6 для другого. Вересневі й тим більше жовтневі полювання вимагають для крижнів і інших великих качок відповідно 5, 4 і навіть 3-го номера.
Особливу увагу потрібно звернути на випередження й дистанцію стрілянини. Природно, що це ставиться до будь-якого способу полювання. Але потрібно пам'ятати, що яке б ви випередження не вибрали відповідно до дистанції стрілянини й швидкістю польоту птаха, його потрібно дотримувати незалежно від кута пострілу. Птах, що летить під кутом, що робить його політ ближче до угонного або зустрічного, має більше шансів бути вражений бічними дробинами снопа дробу, але його центр потрібно все-таки направляти саме в ту крапку, де вони повинні зустрітися (центр снопа й птаха).
Тепер небагато про дистанції стрілянини. Шанс зробити підранка й безнадійно втратити птаха найбільш великий при стрілянині над міру, тобто далі, ніж максимально рекомендована відстань для даного номера дробу й виду дичини. Зі збільшенням дистанції стрілянини діаметр дробового осипу збільшується прогресивно, а зона надійної поразки настільки ж активно скорочується. Тому ймовірність зачепити птаха одними-двома дробинами цілком реальна, але добути її як трофей — примарна. На будь-якім полюванні головне — не перевищувати ту дистанцію стрілянини, на якій забезпечується надійна поразка дичини
Основна причина промахів по качках (не на підйомі) — це неправильна оцінка швидкості польоту ,і як наслідок, мале випередження, а результат — обзаджування. Розрахунки показують, що при стрільбі по пролітаючій качці на відстані 35 метрів величина попередження для центра дробового осипу буде близько 2,5 метри.
Практика ж стрілянини на полюванні показує, що починаючому мисливцеві майже неможливо змусити себе винести крапку прицілювання більш ніж на півтора метра вперед птаха. Для успішної стрілянини потрібно постійно тренувати себе у визначенні дистанції, швидкості польоту птаха й в оцінці попередження
Стрілянина на перельотах теж досить складна. Перелітаючи з місця днювань на годівлю й назад, качки летять звичайно одним маршрутом, і якщо мисливців не багато й птахів не заганяють безладною стріляниною в надхмар'я цілком реально вибрати місце, де качки будуть налітати на нормальний постріл. Труднощі стрілянини полягють в тому, що летять вони швидко й найчастіше в сутінках, тобто не завжди можна заздалегідь помітити птаха й вчасно приготуватися до пострілу, правильно оцінивши відстань до качки й швидкість її польоту. Тут краще втримуватися від далеких пострілів, а стріляти близько, в надлітаючих птахів,
Коли мисливцеві вдається знайти заплавні озерця або мілководні заводі, куди прилітають качки на нічну годівлю, то влаштувавши засідку на маршруті підльоту до цих водойм, можна вдало постріляти, незважаючи на те що качки з'являються звичайно вже в густих сутінках. Недалеко від присади вони летять повільно й низько, з'являючись над мисливцем найчастіше всього в 10—15 метрах. Для такої стрілянини навіть пізньої восени краще брати патрони із дрібним дробом №№ 6, 7 і навіть 8.
Окремо варто зупинитися на стрілянині деяких ниркових качок на воді. Багатьом доводилося бути свідком такий випадків, коли чернеть встигає пірнути за долі секунди до того, як буде обсипана дробом . Через 15—20 секунд вона знову з'являються на поверхні води, і все повторюється з однаковим результатом. Основні причини невдалої стрілянини в тому що в ниркових качок над поверхнею води перебуває менша частина тушки й вони являють собою дуже маленьку ціль. Відстань на воді звичайно здається меншою, ніж є насправді, і прийняти пятидесятиметрову дистанцію за нормальну нічого не коштує. Чернети, луток і деякі інші ниркові під час осінніх перельотів часто тримаються на відкритих плесах досить далеко від берега. Човен, що підпливає,табунці качок рідко підпускають ближче 70 метрів, до одиночок можна наблизитися й на 50, але це гранична дистанція для стрілянини навіть у нормальних умовах. Мисливець перебуває в човні зовсім не високо над водою, та намагається ще пригнутися, щоб бути менш помітним і підплисти ближче. От і виходить, що дріб летить низько над водою і їй потрібно вразити дуже вузьку, що ледве виступає над поверхнею води спинку птаха. А на 50 метрів дріб навіть із рушниці що б"є кучно, найчастіше обнесе таку ціль. Як уже говорилося, ці качки дуже часто встигають пірнути. Це не випадковість, і в цьому немає нічого дивного. Загальновідомо, що звук поширюється в повітряному середовищі зі швидкістю близько 330 м/с і відстань 50 метрів пройде приблизно за 0,15 сек, а шроту № 4 середнього патрона буде потрібно 0,20 сек, щоб подолати ту ж відстань. А реакція в птахів гарна. Тому постріли по нирках із човнів рідко бувають результативними й полювати на них краще з куренів, побудованих на більших плесах, і з більшою кількістю опудал. Всім — щасливого полювання!
 • West
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 1824
Ніколи стільки не брешуть, як під час війни, після полювання і до виборів.
О.Бісмарк
За пост подякували: Olekcandro

Re: Крижень 14/10/2011 00:58 #57723

DUZHE CIKAVA INFORMACIA ,PRO KACHOK I GUSEI !!!!1


www.cazaacuaticas.com/index.php?option=c...149&limitstart=5
 • vasyl eger
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 10253

Re: Крижень 27/02/2012 20:40 #71006

Така собі експрес міні інциклопедія про види качок:
 • LСергій
 • Поза форумом
 • Moderator
 • Клуб "Ловецтво України"
 • Постів: 3151
Обов"язково читаємо ПРАВИЛА
............................................
Мисливець сьогодні - це стан душі, а не спосіб виживання як колись. І саме традиції повинні пояснювати цю різницю!!!
За пост подякували: volfar, Slavamaz, Степанович, Shunt, MIchal, Olekcandro


 

 

Re: Крижень 16/07/2012 18:04 #81605
 • Vitallik
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 727
Коли Закон втрачає справедливість - Справедливість стає законом
За пост подякували: volfar, Slavamaz, бригадирь, MIchal

Re: Крижень 16/07/2012 18:56 #81610

Класні фото
 • Slavamaz
 • Поза форумом
 • Moderator
 • Клуб "Ловецтво України"
 • Постів: 6021
ТОЗ-БМ 16к; ІЖ-12 16к; Weihrauch 77

Re: Крижень 16/07/2012 21:46 #81616

минулого року в карпатах на невеликому лісовому озері зустрів качечку. Як побачила нас відразу підпливла і почала позувати!

DSCN4877.jpg


DSCN4878.jpg


DSCN4880.jpg


DSCN4881.jpg


DSCN4886.jpg


цього року мої знайомі також були на тому озері і знову бачили (напевно) ту саму качку!!!
 • roman11
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 463

Re: Крижень 17/07/2012 14:54 #81661

Напевно із модельного агенства
 • бригадирь
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 3759

Re: Крижень 17/07/2012 22:43 #81718

Таку і стріляти нехочеться, коли з довірою до тебе
 • Muhaylovuch
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Полювання без собаки , як весілля без музики.
 • Постів: 2183
ІЖ-27Е -12К. Дратхаар,2 лайки, Гладкошерстний фокстер"єр.

Re: Крижень 18/07/2012 10:41 #81734

Не таку, а ТАКОГО! Це селезень в літньому вбранні!
 • nadyk
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 2391
За пост подякували: ostt

Re: Крижень 18/07/2012 22:24 #81782

По чому видно шо селезень?????
 • roman11
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 463

Re: Крижень 18/07/2012 22:25 #81783

По дзьобу
 • Slavamaz
 • Поза форумом
 • Moderator
 • Клуб "Ловецтво України"
 • Постів: 6021
ТОЗ-БМ 16к; ІЖ-12 16к; Weihrauch 77
За пост подякували: nadyk

Re: Крижень 05/08/2012 22:23 #82946

Був ще в класі восьмому і дуже захотілось мені побачити підводний світ. Купив маску, трубку та ласти і почав вчитись ними користуватись. Особливої краси і підводному царстві сільського ставу не побачив, але води насьорбався.
Того року весна була багатоводною і переповнений ставок залив прибережні верби. В один із днів я виявив качку з виводком каченят, які плавали поміж верб. Прикриваючись деревами я підплив до виводку та почав спостерігати. Між нами відстань була до 10 метрів, але качка виявила мене. Поведінка каченят була невимушеною, вони весь час були зайняті пошуком корму. Їхня мамка була весь час насторожі, намагалась триматися між мною та своїми дітлахами та невипускати мене з поля зору. Коли пробував наблизитись ще ближче, а з води виглядали лише маківка моєї голови, трубка та верхня частина маски, качка проявляла підвищені стурбованість і відводила виводок від мене. Так я декілька днів спостерігав за цим сімейством. Поступово я спромігся підпливати до каченям на відстань до трьох метрів. Отут вже качка дуже нервувала і намагалась привернути мою увагу до себе та відвести від виводка. Вона сама підпливала до мене на відстань до 1 метра, імітувала підранка. Я починав пливти до неї, а вона в сторону від виводку. А потім я вже впритул підпливав до каченят і розглядав їх, як вони плавають. Коли я впритул наближався до каченят, вони за командою качки починали ховатись від моєї голови. Ті, які не могли заховатись між корінням верб, пірнали. Ой і кумедно це виглядало. Цікаво мені було бачити, що каченя зі всіх сил намагається заглибитись під воду (а це всього якихось 3-5 см.) і варто було хоч на мить перестати йому грести лапами як його викидало з води ніби корок.

Першою впольованою качкою був не крижень а червоноголовий. Мені тоді було років дванадцять. Повертаючись з полювання на качку, мисливці нашого колективу заїхали до одно степового ставочку, перекусити. Мені дали рушницю, два набої і дозволили пройтись берегом ставу. Відійшовши трохи від них і крізь кущі побачив пару качок на воді. Підкрався, прицілився, натиснув на гачок. Потім зняв штани та поліз до води за трофеєм. Так ніби просто, а скільки хвилювання було, а потім гордості.

А одного разу мене качки так перелякали, що я вистрелив не по них а просто в повітря. Було це вже після дев"ятого класу. Мій наставник, нині покійний дядько, був зайнятий домашніми справами а мені свербіло на полювання. То він дозволив мені взяти його рушницю та мотоцикла і самому поїхати на полювання (не сваріться, бо було це в 1979 р.). Вересень того року був дуже спекотним, в болотах обмаль води та багато мисливців. А нам була відома одна невеличка калюжа в степу, до якої з навколишніх боліт втікали качки, рятуючись від спеки і мисливців. От я і поїхав до цієї калюжі. Мотоцикол залишив далеко від неї і почав підкрадатись. Сонце пече, серце від хвилювання калатає, під очі заливає а я мало не повзу та молюсь щоб одна качка була. Залишилось до води два метри, я завмер і слухаю. Тихо-тихо. Розчарований, ну що ж робити коли спіткала невдача. Розпрамляюсь і тут вибух, в мене аж кепка піднялась на голові. Почувся такий гучний качиний крик, як на птахофермі, хлопання крил і в очах стало темно від маси крижнів, що стімголов піднімались до неба. Я настільки отетеренів, що спромігся лише повернути ружницю в сторону цієї маси качок і натиснути на гачок. Звичайно що промазав. Від пострілу прийшов до тями і другим пострілом збив одно красавця крижня. Щоправда, біля другої подібної калюжки я реабілітувався. Піднялось два крижні і обидва стали моїм трофеєм.

З цієї моєї розповіді: для полювання на крижня використовувались невеличкі степові ставочки та силосні ями (в ті часи вони було просто вириті в степах, головне щоб в них хоч на два пальці було води). Крижні залишали угіддя, в яких піддавались інтенсивному пресингу з боку мисливців та рятувались від останніх і спеки ось на таких калюжках серед степів. Полювання проводилось в обідню пору. Повертаючись ранком до боліт качки потрапляли під щільний вогонь мисливців і летіли шукати хоч якесь пристанище з водою.

Витоптування качок дуже цікавий спосіб полювання, щоправда для молодих, здорових і азартних людей. Я використовував штани від сухого легководолазного костюму. Натягаєш ці штани мало не до шиї, зверху вони притискаються широким тугим поясом, з того самого матеріалу, що й штани (гума). Одягаєш на ноги кеди, кросівки або чоботи. Все залежить від рослинності в болоті, корчів і наявності іншого чим можна порвати чи порізати костюм і ноги. Патронтаж на шию, рушницю в руки і вперед. Спитаєте, що це давало? Дуже багато. Саме головне, що в такий костюм не набереш води, можна піддіти щось тепле, якщо вода холодна. І перечіпався, і оступався та падав у воді, потрапляв в різні ями, яких в воді не видно. Плавав як поплавок. Головне при одяганні максимально витиснути повітря, щоб ноги не вспливали. Для набоїв, споряджених для полювання на воді таке мимовільне купання не страшне, навіть коли пірнеш під воду з головою. І рушниця ціла, і до качок дістанешся.

Полюючи на качок без собаки часто самому доводилось апортувати їх з води. В журналі "Охота и охотничье хозяйство" вичитав про таку собв закидачку-діставалку. Палиця довжиною з півметра або більше до її кінців прив"язується вірьовочка або шнур приблизно метрової довжини. До середини цього шнура прив"язується інший шнур довільної довжини (нехай буде 20 м). Ви вполювали крижня, який впав на чисту воду метрів за 10 від берега. Собаки немає, а лізти самому в крижану воду немає бажання. Розкручуєте на головою цю палку-виручалку і закидаєте її до води так, щоб вона впала за качкою. Потім починаєте за шнур підтягувати її потехеньку до себе так, щоб вона захопила качку. Пара тренувать і ви майстер по апортуванню качок з чистої води. Я так робив і був дуже задоволений.

Із качиних історій і застосування палки-діставалки.
Пішли ми товаришем на полювання, на крижня. Було у нас одне непримітне лісове озерце на яке мисливці не заглядами, але яке полюбляли крижні, коли їх ганяли по інших водоймах. Так от, прийшли, дочекались коли прилетись стая крижнів, вдало відстрілялись. На воду впало декілька крижнів. Почав я діставати їх з води за допомогою отієї парки-діставалки. Всі дістав крім одного. На греблі росла верба, так нахилена до води, що нижні гілки занурювались в неї. Крижень лежав на воді навпроти верхівки цієї верби і гілки перешкоджали мені в закиданні палки-діставалки. Я трохи помучився і вирішив пройти по стовбуру верби до її верхівки і жердиною спробувати дістати крижня. Поставив рушницю, зняв патронтаж, взяв жердину та й пішов по похилому стовбурі верби. Дістався самої верхів, взявся однією рукою за гілку а жержиною став скрижня підштовхувати до берега. Крижень зачепився за одну з нижніх гілок, я трохи подався до переду, щоб зручніше було його вивільнити і почув звук "-хрусь!". Потім пам"ятаю, що я лечу вертикально донизу солдатиком і зламана верхівка верби також. Потім я стою у воді, якої мені вище пояса, з піднятими догори руками і тримаю над головою верхівку отієї верби. Мій товариш впав і корчився під кущами від реготу. Викинув я верхівку дерева, взяв крижня в руки та й поліз на берег. Мушу сказати, що води там було сантиметрів тридцять, решта муляка, та такий смердючий. На доповнення до всього, перед виходом на це полювання я надів новий комплект якоїсь там імпортної білизни, яку дружина дістала по знайомству та подарувала мені (білизни з того часу вона мені більше не дарує).
 • Olekcandro
 • Поза форумом
 • Ловчий експерт
 • Постів: 256
Останнє редагування: 08/08/2012 22:01 від Olekcandro. Причина: редагування
За пост подякували: volfar, Федько-халамидник, Slavamaz, Shunt, hanter39

Re: Крижень 06/08/2012 08:36 #82969

Побільше б таких людей і таких історій на форумі.
Дякую!!
 • Slavamaz
 • Поза форумом
 • Moderator
 • Клуб "Ловецтво України"
 • Постів: 6021
ТОЗ-БМ 16к; ІЖ-12 16к; Weihrauch 77
За пост подякували: Olekcandro

Re: Крижень 16/08/2012 22:14 #83751

Хтот з вас задумувався над тим? качка хиве 60-80 років а гуска 100. доведено вченими! можна вполювати качку або гуску яка тобі в бабусі годиться!!!
 • roman11
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 463

Re: Крижень 17/08/2012 07:27 #83788

Точніше було б написати качка може прожити, але в наших умовах вони стільки не живуть.
 • Slavamaz
 • Поза форумом
 • Moderator
 • Клуб "Ловецтво України"
 • Постів: 6021
ТОЗ-БМ 16к; ІЖ-12 16к; Weihrauch 77

Re: Крижень 17/08/2012 09:14 #83794

Це точно.
 • Olekcandro
 • Поза форумом
 • Ловчий експерт
 • Постів: 256

Re: Крижень 12/12/2012 15:05 #90994

 • бригадирь
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 3759
За пост подякували: сірий, roman11

Re: Крижень 11/05/2013 20:04 #100037

Вирвався в Добротвір заїхав на Руду і почав рибачити на каналі удилище - 1шт, гачок - 1шт. ну і бавлюся верхівкою , та плотичкою. Та таке відчуття , що хтось за мною пильнує. Кинув оком та не має нікого і все рівно ну чуйка хтось слідкує. Приглядаюсь , а на проти мене ( я не знаю точної ширини каналу може 6м)сидить на очереті крижень.Голова , а точніше дзьоб під крило і куняє собі на сонечку. Ви не повірите , як я себе"любив" у ту мить за те , що забув фотік.Він наче зрозумів , що привернув мою увагу , встав розправив крила і , як свійська качка поважно спустився до води і поплив повз мене до виходу каналу , там почала кричати водяна курочка мабуть бурчала на нього , що він вештається по її території.Крижень розвернувся і поплив у мій бік нас розділяв один метр і вірите я не витримав і в голос до нього кажу : "що друже знущаєшся з мене дразнишся".Він неначе зрозумів і відплив назад на своє місце де перед цим походом спочивав. Вийшов на берег закинув свою оливкового окрасу голову повкладав піря і почав збирати на березі рештки залишені риболовами.
А я собі думаю , як то дичина відчуває , що людина зараз їй не завдасть шкоди і нібито йде на спілкування з вами. Це не можливо передати , як це красиво коли між мисливцем і його супротивником крижнем у всій красі лише один метр , і ти розумієш , що мисливець це стан душі , а не заготівник мяса. Я після того фотоаппарат від себе стараюсь не відкладати , бо такі моменти трапляються можливо раз в житті.
 • Aleksis
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 1817
Люблю українську природу
гарячий борщ, хлолдну воду...
 • Сторінка:
 • 1
 • 2
Час створення сторінки: 0.93 секунд

Останні оголошення

Коментуємі оголошення

Популярні оголошення

Powered by HuntingUkraine.com