Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Банер
Банер
Ласкаво просимо, госте!
Ім'я користувача Пароль: Запам'ятати мене
  • Сторінка:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
<--

ТЕМА: Сіра куріпка ( Perdix perdix )

Сіра куріпка ( Perdix perdix ) 28/02/2009 10:48 #2219

Perdix_perdix.jpg
  • WALLY
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Головний редактор
  • Постів: 3501
НЕ КОРИСТАЮ З ПРИВАТНИХ ПОВІДОМЛЕНЬ
Розплідник FCI vom Berufsjager: www.berufsjager.com/
ALLROUNDER SERVICE INTERNATIONALE: www.alldog.eu/

RE: Сіра куріпка ( Perdix perdix ) 13/03/2009 19:47 #2767

• WALLY
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Головний редактор
Останнє редагування: 16/03/2009 12:04 від admin.

RE: Сіра куріпка ( Perdix perdix ) 13/03/2009 23:03 #2778

Пробував куріпок в інкубаторі розвести і щось в мене не вийшло.Випадково найшов яйця в полі,якраз перед скошуванням трави(ітак пропали б).Тай думаю щоб не викидати в інкубатор загрузив.Пташенята повилуплювались але якісь рахітні.Пожили пару днів і загинули. Видно не той температурний режим що в курей.
  • West
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 1823
Ніколи стільки не брешуть, як під час війни, після полювання і до виборів.
О.Бісмарк

RE: Сіра куріпка ( Perdix perdix ) 15/03/2009 00:55 #2865

a vologisc jaku nastavyl v inkubatori ??? Maje buty bile 53% , pered vyluplovaniem bile 89%.
Koly za nysko jak inkubacja - pohano vylupluvajutsa - a koly vyluplenia i za nyska vologisc budut zasyhaty v jajcah ....
  • WALLY
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Головний редактор

RE: Сіра куріпка ( Perdix perdix ) 15/03/2009 10:30 #2872

Та з вилуплюванням все добре,Пташенята не присихають.То тільки куріпки були якісь рахітні.А кури і.т.д все добре.
  • West
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 1823
Ніколи стільки не брешуть, як під час війни, після полювання і до виборів.
О.Бісмарк

Ві: RE: Сіра куріпка ( Perdix perdix ) 07/09/2010 11:54 #29262

В темі про ціни на полювання зайшла балачка про куріпку, пропоную перенести її сюди.
Всі спостерігаємо постійне зменшення чисельності куріпки, як через попутний відстріл (зайця нема, то хоч куріпку "лупну") так і через хижаків. Зараз на львівщині не зустрічаю великих табунів куріпки, найчастіше піднімається 2-3, або й одна, а колись їх десятки злітали.
Я зауважив що останніми роками на стабільно велика кількість яструбів та ін. хижаків, цікаво яку частку в їх харчовому раціоні становить куріпка. Може попутно прорідити яструбів замість куріпки?
Щодо годівниць, то при такій малій щільності птаха навіть невідомо де їх ставити і в якій кількості?
  • urban
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 953
"Ein schlechter Jagdtag ist immer noch besser als ein guter Arbeitstag"

Ві: Сіра куріпка ( Perdix perdix ) 07/09/2010 12:18 #29268

Мала популяція куріпки , це тільки цього року куріпки немає, дуже багато загинуло в морози. А в минулому сезоні було по де-кілька стай на кожному полі. Якщо в минулому році на полях було по 3-4 стаї, то цього року, на весну, лишилось по 3-4 куріпки. В УТМР навіть вже хотіли відкрити полювання з цього року, та не склалось ...
Особисто був свідком, як весною, коли ще було багато снігу, яструби ловили куріпок. На полях де є куріпка завжди тримаються яструби. Також бачив як зграя диких собак, влаштувала таку собі загоночку на куріпку, я одразу і не зрозумів, що це робиться, аж доки мій пес не став у стійку метрів за 10 перед їхнім котлом, і зіпсував їм полювання
  • Sanych
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 398
Останнє редагування: 07/09/2010 12:19 від Sanych.

Ві: Сіра куріпка ( Perdix perdix ) 07/09/2010 12:22 #29269

Sanych писав(ла):
Мала популяція куріпки , це тільки цього року куріпки немає, дуже багато загинуло в морози. А в минулому сезоні було по де-кілька стай на кожному полі.

Я писав про західну частину Львівської області, може десь по іншому, а у нас куріпки обмаль, і то вже не один рік.
  • urban
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

Ві: RE: Сіра куріпка ( Perdix perdix ) 07/09/2010 12:36 #29271

Так, яструбів останнім часом багато і від них гине, майбуть, багато куріпки. Винищувати яструбів? Не думаю, що це правильно. По перше. яструби заборонені до відстрілу. (Мені вони подобаються дуже і буває, як заб"ють дома курку і мати свариться, то я оправдовую їх дії, що їм теж хочеться їсти) По друге: -Яструби активні вдень і їх можна побачити, що дає можливість куріпкам вижити. Крім цього у куріпки достатньо інших, навіть серьозніших ворогів. Наприклад сірі ворони, круки і, останнім часом навіть граки, які хоч не є хижаками, але розвелись у великій кількості. Але основним ворогом куріпки є лисиця. Вона активна в любу пору доби, в основному вночі, активно вишукує і переслідує здобич, практично даючи мало шансів на виживання. Сам дивувався не раз, які жирні лисиці зимою. І також цього року, коли було дуже багато снігу, навіть на полях, не кажучи вже по лісополосах - лиси були дуже "жирні" Залишається тільки гадати на чому вони "нагуляли" сало, бо мишей при такому снігові багато не наловиш...
  • DOK
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 3082
..
Останнє редагування: 08/09/2010 13:03 від DOK.

Ві: RE: Сіра куріпка ( Perdix perdix ) 08/09/2010 00:18 #29327

DOKtor Nik писав(ла):
... Крім цього у куріпки достатньо інших, навіть серьозніших ворогів. Наприклад сірі ворони, круки і, останнім часом навіть граки, які хоч не є хижаками, але розвелись у великій кількості. Але основним ворогом куріпки є лисиця. Вона активна в любу пору доби, в основному вночі, активно вишукує і переслідує здобич, практично даючи мало шансів на виживання. Сам дивувався не раз, які жирні лисиці зимою. І також цього року, коли було дуже багато снігу, навіть на полях, не кажучи вже по лісополосах - лиси були дуже "жирні" Залишається тільки гадати на чому вони "нагуляли" сало, бо мишей при такому снігові багато не наловиш...

Це мабуть все на рівні здогадок... Треба мати результати польових досліджень щоб щось стверджувати напевно, а у нас тим мабуть ніхто не заморочується...
До речі я у нас не спостерігаю щоб якісь ворони полювали над луками, їх частіше зустрінеш на зораному полі ніж над високою травою, а яструбів (чи чого до них подібного) сюди повно літає.
  • urban
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

Ві: RE: Сіра куріпка ( Perdix perdix ) 08/09/2010 01:32 #29330

Ось який випадок стався цьго літа. Побачили ми з товаришем як зграя бродячих собак зловила куріпку просто на наших очах. Куріпку врятувати не вдалося але гніздо ми знайшли і яйця врятували ( 17 шт. ). Відвезли в районний інкубатор. Вилупилося 15 пташенят, нажаль в живих залишився тільки один півник. Зробили йому велику клітку, там і живе. Що з ним робити не знаємо. А зграю собак я помітив "хрестиком" і виберу їх всіх до ноги, нехай тільки полювання на зайця почнеться.
  • Влотко
  • Поза форумом
  • Початківець
  • Постів: 4

Ві: Сіра куріпка ( Perdix perdix ) 08/09/2010 02:13 #29337

Я не чекаю.З машини " щеплення" зробив і поїхав.
  • ярий
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 1925

Ві: RE: Сіра куріпка ( Perdix perdix ) 08/09/2010 13:52 #29354

urban писав(ла):

До речі я у нас не спостерігаю щоб якісь ворони полювали над луками, їх частіше зустрінеш на зораному полі ніж над високою травою, а яструбів (чи чого до них подібного) сюди повно літає.
Останні років 10 як тільки вийду за село бачу сімейні зграї круків на полях. Їх стало так багато, що де б не ходив - тільки їх і видно. Сам неодноразово бачив, як круки цілеспрямовано займались полюванням. Прошлого року в мене за хатою круки забили (пізньої осені) молодого півня і з"їли( мати застала). ще літали пару днів шукали недоїдки... Одного я забив, і ще одного ранив. Читав, що пара круків легко бере зайця.... і ось одного разу налазившись по ярах, я присів на горбу в кінці посадки відпочити і перекусити. Після невеликого заморозку почало пригрівати сонце і все навкруги посвітлішало від незліченної кількості крапель роси на траві. Почали співати дрібні птахи. Красота.., сиджу -слухаю. Круки, як завжди літають над полями, "крумкаючи". І тут чую азартні їхні крики. Повертаю голову і бачу як 4 круки пішки ганяють кружала в ріденькому бур"яні по іншу сторону ярка. Спочатку я нічого підозрілого не замітив і подумав, що може вони не можуть поділити якусь падаль. Але цікавість взяла верх і я почав слідкувати за цим дійством. Круг їхній швидко звужувався все більше і більше, аж тут один з них напав на щось і ударив дзьобом. В бур"яні заворишилося. До них було біля 150м і прийшлось використати оптику. Через невеликий час після все агресивніших атак я побачив, що в бур"яні сидить заєць. Він уже виліз з своєї схованки і чекав моменту, щоб чкурнути, але круки, які сиділи кругом нього в метрі - півтора і весь час робили випади, не давали йому можливості цього зробити. Чесно кажучи, мені стало шкода зайця. Я встав і вистрілив у повітря, щоб налякати нападників. Перелякані круки полетіли геть, а врятований заєць пробіг ще метрів 200 полем і заховався в сухій "руді" (осока з очеретом). Найшовши місце трагедії (була роса) я побачив невеличкі шматки пуху і ріденькі каплі крові... Ось така була історія. Якщо круки б"ють домашню птицю і можуть полювати на зайця, то що казати про інших менших тварин, чи птахів, таких як куріпка. Але головний ворог куріпки - ЛИСИЦЯ.
  • DOK
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
..

Ві: RE: Сіра куріпка ( Perdix perdix ) 09/09/2010 09:59 #29402

DOKtor Nik писав(ла):

Aleksis писав(ла):
а куріпки і так мало , щоб її вибивати.

Потрібно в першу чергу максимально скоротити кількість хижаків, організувати регулярну підкормку, бо куріпка дуже чутлива до нестачі кормів, особливо в сніжні зими. Організувати ефективну охорону угідь. Якщо в деяких районах невисока кількість поголів"я то можна і обмежити полювання, але без біотехнічних та охоронних заходів проста заборона полювання на куріпку ніякого результату не дасть.

same tak !
  • WALLY
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Головний редактор

Ві: RE: Сіра куріпка ( Perdix perdix ) 09/09/2010 10:02 #29403

Але на жаль в цьому напрямку роботи не видно. Влада як вирішує? Мало дичини - закрити полювання. "А там хоч трава не рости". А те що потрібно всім братися до робіт по збереженню і відтворенню тваринного світу, ніхто не хоче і думати. Тому найвразливіші види тварин та птахів, в тому числі і Сіра куріпка стали рідкістю. Я пам"ятаю часи ще при союзі, як я ходив до школи і часто бачив у себе на березі під городом сліди куріпок і ямки від ночівлі, а на полях під селом часто можна було бачити табунки, які пасуться на озимині. На жаль у нас такого вже немає, як і великого колективу мисливців. До речі, раніше у нас куріпку ніхто не полював спеціально, не вважали за цінний трофей - було достатньо зайця і іншої дичини. Зате лисиці було дуже мало, бо шкурки її цінились (шкурка 70руб -шапка 140руб) і мисливці, особливо селяни, мали на шкурках чималий заробіток. Тепер мисливці мало б"ють хижаків, все стараємось добути ТРОФЕЙ або М"ЯСО. В результаті порушуємо баланс хижаків і дичини, - тих же куріпок, яким і так важко вижити в голодні зими..
  • DOK
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
..
Останнє редагування: 09/09/2010 11:30 від DOK.

Ві: Сіра куріпка ( Perdix perdix ) 09/09/2010 11:54 #29411

підняти поголів'я куріпки можливо переконався в цьому сам. Коли з'явився перший гончак почали ціленаправлено полювати на лисицю, як це вдавалося дуже вдало чи ні, але кількість їх трохи зменшилася, плюс завжди при полюванні попутно відстрілюю сірих ворон і круків, взимку находили місця де паслися куріпки і туди виносили підкормку, як результат в тому році куріпки було немало, але полювання всеодно було закрито, в цьому році "таксації" куріпки ще не проводив.
  • Hunter.ua
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 2347

Ві: Сіра куріпка ( Perdix perdix ) 09/09/2010 21:58 #29475

+100% А я що казав... підгодовування, і головне хижаки.
  • DOK
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
..

Ві: Сіра куріпка ( Perdix perdix ) 10/09/2010 11:11 #29517

Я чесно кажучи не впевнений, що лис та яструби аж так впливають на кількість куріпки. Є біля Львова поле, на ньому було біля 5-6 стай куріпки. Полювали ми на ньому 2 роки, з 3-ма лягавими, брали не більше 2-3 куріпок за вихід. За цей час кількість не падала, не дивлячись на те, що на цих полях було 4 лисячих нори.
Думаю більше шкоди робить люта зима (як цього року). Вона і від голоду, і від морозу гине, а там і хижаки допомагають, бо куріпці доводиться виходити на відкриті місця для пошуку їжі.
В мене знайомий цієї зими підгодовував біля хати стаю куріпок. Вони кожен день приходили до кормушки .... до 30 градусних морозів. На наступний день після першого такого морозу вони пропали, і так більше не з"явились. Весною в полі також нічого не знайшли.
  • Sanych
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 398

Ві: Сіра куріпка ( Perdix perdix ) 10/09/2010 14:08 #29530

Sanych писав(ла):
Я чесно кажучи не впевнений, що лис та яструби аж так впливають на кількість куріпки.

Відстрілювання хижих птахів
  • WALLY
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Головний редактор

Ві: Сіра куріпка ( Perdix perdix ) 10/09/2010 14:16 #29531

Sanych писав(ла):
Я чесно кажучи не впевнений, що лис та яструби аж так впливають на кількість куріпки. Є біля Львова поле, на ньому було біля 5-6 стай куріпки. Полювали ми на ньому 2 роки, з 3-ма лягавими, брали не більше 2-3 куріпок за вихід. За цей час кількість не падала, не дивлячись на те, що на цих полях було 4 лисячих нори.
Думаю більше шкоди робить люта зима (як цього року). Вона і від голоду, і від морозу гине, а там і хижаки допомагають, бо куріпці доводиться виходити на відкриті місця для пошуку їжі.
В мене знайомий цієї зими підгодовував біля хати стаю куріпок. Вони кожен день приходили до кормушки .... до 30 градусних морозів. На наступний день після першого такого морозу вони пропали, і так більше не з"явились. Весною в полі також нічого не знайшли.
Лиси в норах зимою сидять тільки в сильні морози і слякоть, друга справа весною..-коли вони починають їх чистити і гуляти весілля. Тому велика кількість нір не значить, що там в кожній лиси,- одна лисиця може займати і відвідувати декілька нір в своєму "районі", але приводять малих в найудобнішій. Але веренемося до куріпок.
-"Думаю більше шкоди робить люта зима (як цього року). Вона і від голоду, і від морозу гине, а там і хижаки допомагають, бо куріпці доводиться виходити на відкриті місця для пошуку їжі."
Так я згоден, бо сам не раз находив ще теплих куріпок в морозні зими. Особливо важкими умовами для них є сніжні зими, різкі перепади температур та сильний вітер, коли сніговий покрив ущільнюється, або взагалі робиться "наст". Тоді куріпки не можуть розгребти сніг, щоб добути їжу - знесилюються від голоду і холоду і стають легкою здобиччю хижаків. Це ще раз доводить, що куріпка дуже вразлива і, так як її кількість залежить від багатьох умов, то вона потребує особливої турботи. До речі, я не раз замічав, що куріпки годувалися в місцях жировок зайців. На жаль і зайців тепер малувато.
  • DOK
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
..
  • Сторінка:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Час створення сторінки: 0.69 секунд

Останні оголошення

Коментуємі оголошення

• Прошу звертатися по додатковоу інформаці... Далі...

• Ціну знижено! 7150грн ( USD 270 ) Далі...

• класний Далі...

• Продана. Далі...

• 8 місяців і тиждень. Щеплена від сказу. ... Далі...

Популярні оголошення