Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Банер
Ласкаво просимо, госте!
Ім'я користувача Пароль: Запам'ятати мене
 • Сторінка:
 • 1
 • 2
<--

ТЕМА: Вальдшнеп

Вальдшнеп 07/03/2009 17:15 #2544


Вальдшнеп, що носить латинську назву Scolopax rusticola, мешкає на величезній території. Його ареал від Азорських островів в Атлантичному океані тягнеться через всю Європу до Японії. Вальдшнеп населяє широколистяні, змішані і тайгові зони лісів, звідки осінню птиці відлітають до Південної, Західної Європи і Південно-східної Азії.
Кільцювання птиць широко поширене в Європі. У зборі наукових відомостей про птиць важливу роль займають любителі живої природи і, перш за все мисливці, які є основними кореспондентами, що повідомляють про свої зустрічі з окільцьованими птицями.
Вальдшнепи, як і інші мігруючі птиці, здійснюють перельоти між своїми літніми і зимовими місцями проживання на планеті з півдня на північ або в протилежному напрямі. Це думка в найзагальніших рисах справедливо відносно більшості доріг перелітних птиць і перш за все в Північній та Південній Америці. Але для перелітних птиць Європи головний напрям їх міграцій орієнтований з південного заходу на північний схід навесні і, відповідно, у зворотному напрямі восени.
Завдяки багатолітньому кільцюванню є дані про те, що в межах Європи вальдшнепи мають принаймні шість різних пролітних напрямів. Наприклад, із Скандинавії багато вальдшнепів летять до місць зимівель через Північне море, а багато хто прокладає свою повітряну дорогу через північно-західні області Росії, країни Прибалтики, Данію, Німеччину, Шотландію. З північних областей Росії через Україну, Румунію, Німеччину і Францію. Одна з доріг прольоту вальдшнепів йде через Австрію, Угорщину до берегів Середземного моря і т. д.. Наприклад, вальдшнепи, що гніздяться на північному заході європейської частини Росії (Мурманськ, Псковська область, Карелія), мають тісніші зв'язки з Великобританією і Ірландією, чим вальдшнепи, що народилися в Центральних областях або на Уралі, вважають за краще зимувати у Франції, Іспанії, Італії, колишній Югославії, Греції, Португалії або Туреччині. Багато вальдшнепів зимують на Чорноморському побережжі Кавказу - Росії, Абхазії і приморських районах Грузії. Весняні і осінні різко виражені перелітні сезони вальдшнепа за часом розтягуються більш ніж на чотири місяці. Весняний переліт вальдшнепів в Європі починається в лютому і закінчується в червні, а осінній триває з серпня по листопад. В кожного виду перелітних птиць можна чітко розрізнити успадковану міграційну поведінку, що включає такі важливі показники, як напрям і терміни перельоту. Незалежно від того, чи летять птиці вдень або вночі, вони слідують з року в рік, як правило, по певних маршрутах. Довгий час вважалося, що вальдшнеп - ближній і середній мігрант, оскільки він мешкає у внутрішніх районах Євразійського материка і в основному летить над сушею, при цьому птиці роблять зупинки, інколи на довгий час. Дійсно, велика частина вальдшнепів європейської частини Росії долає дорогу від 2 до 3 тисяч кілометрів, перш ніж вони досягнуть місць остаточної зимівлі в країнах Європи. Не лише вальдшнепи із Скандинавії і Європейської Росії складають основу зимової популяції вальдшнепів в їх країнах. Багато вальдшнепів летять на зимівлю до Західної Європи і із азіатської частини Росії.
У Франції на сьогоднішній день проводиться наймасовіше кільцювання вальдшнепів в Європі - більше 5000 тисяч птиць за сезон. Відомо, що окільцьоване пташеня вальдшнепа з берегів великої сибірської річки Єнісею зробило (немає аналогів по дальності) переліт до Європи. Повітряна дорога, яка виконав вальдшнеп з Східного Сибіру до департаменту Морбіган (Франція) склав 5587,6 км. На сьогоднішній день це єдиний випадок, але і він підтверджує, що в країнах Європи зимують вальдшнепи не лише з європейської частини Росії, але і з Сибіру. Не лише протяжні міграційні перельоти повідали про приховані раніше сторони життя вальдшнепа. У тих країнах, де клімат дозволяє вальдшнепам вести осілий спосіб життя (у Великобританії, Франції, Іспанії) є місцеві популяції вальдшнепів, які з настанням зими лише здійснюють так звані вертикальні міграції, переміщаючись по схилах гір, або здійснюють ті, що незначні відкочовують на південь. Так, на Азорських островах в Атлантичному океані мешкає популяція вальдшнепів, яка, як раніше вважалося, веде осілий спосіб життя, переміщаючись всього лише залежно від сезону то вище, то нижче по схилах гір.
Проте в 2004 році у Франції був здобутий вальдшнеп, окільцьований на одному з островів архіпелагу. Здавалося б, нічого дивного в цьому не немає, але якщо поглянути на карту, то ми побачимо, що Азорські острови знаходяться від берегів європейського материка на відстані більш ніж 1500 км. В цьому випадку вальдшнепи продемонстрували, що частина з них не лише зберігає зв'язки з материком, але, більш того, ці птиці здатні здійснювати тривалі міграції без відпочинку, оскільки їх перельоти пролягають над водною гладдю.
Найбільш сенсаційну новину піднесли європейським орнітологам і мисливцям американські вальдшнепи. У Північній Америці мешкає інший вид вальдшнепа, що носить латинську назву Slopax minor, що в перекладі означає середній вальдшнеп. Цей вальдшнеп має менші розміри, відрізняється забарвленням оперення і специфікою шлюбної поведінки. Як і євразійські, американські вальдшнепи щорік здійснюють сезонні міграції. Гніздовий ареал американського вальдшнепа розташований на територіях США і Канади. Основна частина популяції вальдшнепів в Новому Світі зимує в південних штатах США і частково в північних штатах Мексики.
28 жовтня 2006 року в лісі містечка Sorges-en-Perigord, французького департаменту Дордонь, лягавий собака Томаса Реверсайда зробив стійку по вальдшнепові. Після команди мисливця "Вперед" з-під собаки злетіли відразу три птиці, що здивували дослідного мисливця іншою манерою польоту і незвичайним виглядом. Не дивлячись на замішання, мисливець все ж встиг зробити прицільний постріл, і одна з птиць виявилася в його руках. Мисливець негайно повідомив про зустріч, що сталася, в найближче відділення ONCFS (департамент мисливського господарства Франції). 3 листопада на місце виїхали представники відділу полювання - фахівці з вальдшнепа і, після проведеної ретельної експертизи і збору додаткової інформації, підтвердили, що в руках французького мисливця виявився дійсно новий для Європи вигляд птиць - американський вальдшнеп. Орнітологічна комісія, що складається з учених зі світовим ім'ям, внесла американського вальдшнепа до списку птиць Франції, відмічених вперше не лише для цієї країни, але і для Європи в цілому. Поява американського вальдшнепа в Європі можна пов'язати з тими, що мали місце в жовтні на північноамериканському континенті ураганами і сильними вітрами західного напряму, тобто у бік Європи. Оскільки американські вальдшнепи, як і євроазіатські, здійснюють перельоти невеликими групами або в'язками, ймовірно, у момент міграції птиці були захоплені ураганним вітром і направлені у відкритий океан. Вальдшнепам не залишалося нічого робити, як підкорятися волі стихії і продовжити свій політ. Їх поява на європейському континенті приголомшує перш за все тим, що птиці змогли здолати величезну відстань, що перевищує більш ніж 5500 км. Вальдшнепи не мали можливості передихнути на всьому протязі трансконтинентального маршруту, адже за винятком крихітних Азорських островів вся повітряна дорога проходил над водами Атлантичного океану. Перший в історії орнітологічних спостережень випадок появи американських вальдшнепів в Європі свідчать про виняткову здатність мігруючих птиць здійснювати перельоти на величезні відстані. А крім того, і виживати в екстремальних ситуаціях.
 • ostt
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Клуб "Ловецтво України"
 • Постів: 5806
Waidmannsheil.

RE: Вальдшнеп 07/03/2009 18:01 #2546


У серпні вальдшнеп на вечірній зорі любить вилітати для купання на воду. Зазвичай для цієї мети він обирає лісові калюжі, невеликі чисті озера, вільні від трави, пологі і мулисті береги річок і мілини, на які виганяють на водопій рогату худобу.
Місця купання вальдшнепа ніколи не бувають глибокими. В деяких випадках вальдшнеп поєднує свої вильоти для купання з годуванням на грязі і в коров'ячому посліді.
Найбільш масові вильоти на воду бувають в теплі, тихі і туманні вечори. Перші вальдшнепи прилітають до води на зорці, ще завидна, а останні вже в повній темноті.
Встановивши місця, особливо часто відвідувані вальдшнепом для купання, мисливець заздалегідь приходить туди і влаштовує засидку. Треба забезпечити найбільш широкий сектор обстрілу і кращий перегляд води. Стрільба відбувається у сутінках, і тому бажано сідати лицем до заходу сонця, оскільки видимість на зорьку завжди краща .
Не слід стріляти перших птиць, що прилетіли. Річ у тому, що, опустившись на воду і почавши купатися, вальдшнеп особливими, "уркаючими", звуками скликає своїх родичів, і через деякий час їх збирається на воді по декілька штук.
Розгледіти кулика неважко, цьому в значній мірі допомагають круги на воді, бризки і сплески, якими супроводиться енергійне купання вальдшнепа.
Для збору здобичі корисно мати з собою дисциплінованого собаку, який під час стрільби повинен тихо перебувати біля мисливця.
 • ostt
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Клуб "Ловецтво України"
 • Постів: 5806
Waidmannsheil.

RE: Вальдшнеп 30/03/2009 20:51 #3466

Бекасы тоже хирурги
О том, что раненые вальдшнепы могут изготавливать подобие поддерживающих повязок или пластырей сами или с помощью своих сородичей, известно давно. Теперь есть подтверждение такого поведения у бекасов. Во Франции добыт бекас с уже сросшимся переломом, имеющий такую «повязку».

Специалист по «аномалиям» вальдшнепов доктор Буадо анализировал состав этих повязок на всех уровнях (вплоть до атомного). Результаты были следующими: они состоят из почвы, волокон пера и птичьей слюны, последнее является неоспоримым доказательством воли и участия птицы в этих «перевязках».
Обработка большого количества данных, касающихся этого феномена, позволила доктору Буадо сделать следующие выводы:
1. Изготовление повязки при переломе не имеет обязательного характера, это зависит от «решения» птицы.
2. Часто можно наблюдать другую особь поблизости от раненого вальдшнепа, что само по себе удивительно для этих птиц, как правило, одиночек. Это касается как вальдшнепов, так и бекасов.
3. Встречаются вальдшнепы с «пластырями» на клюве, которые они не могли изготовить сами.
Добытый бекас – молодая птица этого года, имеет уже сросшийся перелом костей цевки левой конечности. Этот перелом, по всей видимости, не связан с ранением дробью, а скорее – с обычной травмой. Сознательное изготовление этой повязки не вызывает сомнений. Было также отмечено присутствие другого бекаса поблизости от раненой птицы, хотя нет оснований полагать, что это имеет отношение к ранению. Скорее всего, бекас «лечил» себя сам.

Мария Чернетская
"Охота и рыбалка"
 • ostt
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Клуб "Ловецтво України"
 • Постів: 5806
Waidmannsheil.

RE: Вальдшнеп 30/03/2009 21:59 #3469

Цікаво,для мене це нове,ніколи не думав що таке може бути.
 • West
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 1824
Ніколи стільки не брешуть, як під час війни, після полювання і до виборів.
О.Бісмарк

Ві: RE: Вальдшнеп 04/08/2010 12:07 #27538

 • ostt
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Клуб "Ловецтво України"
 • Постів: 5806
Waidmannsheil.


 

 

Re: Ві: RE: Вальдшнеп 13/08/2012 22:40 #83537

Започаткували тему і вона щось заглохла. Напевне через те, що наїдку з цього птаха небагато, хоча він дуже-дуже смачний, та дичиною він може бути лише для затятих лягашатників і спаніелістів.
Мене дуже цікавить полювання на цього птаха, хочеться почути тих, кому пощастило полювати на вальдшнепа.
Доводилось лише декілька разів бачити вальшнепа і лише один раз вполювати, випадково. А от слідів його жирувань бачив багато. Звідси в мене нав"язлива думка про велику кількість вальшнепів у гірських районах Львівщини і бажання пополювати там на нього. Відгукніться, агов!
 • Olekcandro
 • Поза форумом
 • Ловчий експерт
 • Постів: 256

Re: Вальдшнеп 13/08/2012 22:59 #83538

Цілеспрямовано шукав багато разів, ні разу не знайшов . Один раз попав випадково на висипку, на наступний день на тому ж місці підняли лише одного.

Захоплююче та азартне полювання. Буду шукати ще ...
 • Sanych
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 398
За пост подякували: Olekcandro

Re: Вальдшнеп 14/08/2012 09:16 #83546

Останній раз, коли мені пощастило добути вальдшнепа, був у 2007-му році.


PA290110.JPG


PA290111.JPG


Після того, ще декілька разів зустрічав їх на узліссі дубового гаю, де проходила наша форумівка на фазана, та скільки разів не йшов сеціально за вальдшнепом, знайти не міг.
В юнацькі роки, коли я часто гуляв зі своїм спанієлем, час від часу зустрічав цю птицю на окраїнах березових хащин і на краю лісових галявин. Кожна зустріч з цим птахом, залишає в пам"яті незгладимий слід.
 • Slavamaz
 • Поза форумом
 • Moderator
 • Клуб "Ловецтво України"
 • Постів: 6021
ТОЗ-БМ 16к; ІЖ-12 16к; Weihrauch 77
За пост подякували: бригадирь, Olekcandro

Re: Вальдшнеп 14/08/2012 18:54 #83579

Немає і в нас, вірніше його обмаль, бо зрідка попадається, але попутно при других видах полювання.
Останій раз, років 4, стріляли удвох по ньому одночасно, добули, а так не видно.
 • Степанович
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 2771
Шануй людей, коли крокуєш вгору,
бо стрінеш їх, коли спускатимешся вниз.
/Кант/

Re: Вальдшнеп 14/08/2012 22:21 #83590

Кілька разів за сезон стріляю вальдшнепа по узлісях в районі між Липниками,Поршною та Ковирями Пустомитівського району Львівщини. Але чогось завжди з підйому з під собаки.

Re: Вальдшнеп 15/08/2012 00:14 #83594

Три вальдшнепа і пара крижнів!!! Оце повезло так повезло. Які красавці!

Моя думка така, що у нас цим видом полюванні ніхто цілеспрямовано не займається. Можливе десь, хтось, якось так випадково. Тому і мало інформації про це полювання, про місця де можливе його проведення. Та й інтернет недоступний ще дуже багатьом мешканцям сіл і далеко не в кожного мисливця є комп"ютер.
На мисливських сайтах знаходив ролики про змагання мисливських собак по вальдшнепу в Криму.

Мої декілька зустрічей з вальдшнепами, про що раніше згадував, відбувались під час збирання грибів. В двох випадках побачив їх на землі з відстані біля 10 м, в повітря піднімались будучи наполоханими мною. Політ у нього дійсно дуже стрімкий і після підйому намагається закритися стовбурами дерев.
 • Olekcandro
 • Поза форумом
 • Ловчий експерт
 • Постів: 256

Re: Вальдшнеп 15/08/2012 17:14 #83655

Як літають вальдшнепи доводилось бавити неодноразово, переважно в сутінках. Полювати не пробував та й вважаю це заняття безуспішним без хорошої собаки. Йди, знайди його потім в тяжких сутінках в корчах чи траві...
 • ОлегП
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 3959
Нехай підождуть невідкладні справи
я надивлюсь на сонце і на трави,
наговорюся з добрими людьми,
не час минає, а минаєм ми.
© Ліна Костенко
За пост подякували: Olekcandro

Re: Вальдшнеп 16/08/2012 00:19 #83698

Тему почистив!!!
Прошу писати в цій темі про Вальдшнепа як вид, його біологію, повадки, місця проживання і т.п....
Про полювання є відповідні теми!!!
 • LСергій
 • Поза форумом
 • Moderator
 • Клуб "Ловецтво України"
 • Постів: 3151
Обов"язково читаємо ПРАВИЛА
............................................
Мисливець сьогодні - це стан душі, а не спосіб виживання як колись. І саме традиції повинні пояснювати цю різницю!!!

Re: Вальдшнеп 16/08/2012 12:35 #83712

Вальдшнеп є, і його не мало! Раніше непогано полював його з дратом в лозняках поблизу лісу в Любомльському районі Волинської області. Думаю, що його невелика частка в мисливських трофеях пояснюється дуже просто: - полювання без хорошої підрушничної собаки - марна трата часу; це лісовий кулик, а полювання в лісі майже скрізь заборонене. Частіше починає зустрічатись під час загонного полювання на хутро і копито - дуже часто виходить пішки на номера від загоничів. Але, як правило, тоді його також ніхто не стріляє. А з лягавою полювання на "лесного отшельника" дуже захоплююче!!! І м"ясо смачнюще!!!! Качка відпочиває!
 • nadyk
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 2391
Останнє редагування: 16/08/2012 12:37 від nadyk.
За пост подякували: hanter39, Olekcandro

Re: Вальдшнеп 27/09/2012 13:31 #85809

Сьогодні підняв двох вальшнепів, збираючи гриби на Калущині в Чорному лісі. Злетіли дуже стрімко, несподівано(я аж дістав пуда ).Сиділи під розлогою ліщиною. Прийшов подивитися на місце - листя все перевернуте, і багато білих плям .
 • burkales
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Клуб "Ловецтво України"
 • Постів: 545
Природу рідну ми не лише успадкували від своїх предків, але й позичили у нащадків.

Re: Вальдшнеп 28/09/2012 11:16 #85898

Цей рік дуже засушливий річки обміліли , що вже казати про болотця та не великі заплави тому змінюються міграційні шляхи та місця перебування куликів.
 • Aleksis
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 1817
Люблю українську природу
гарячий борщ, хлолдну воду...

Re: Вальдшнеп 28/09/2012 12:58 #85921

Вальдшнеп - це єдиний кулик, ліс для якого властиве середовище перебування.
 • Slavamaz
 • Поза форумом
 • Moderator
 • Клуб "Ловецтво України"
 • Постів: 6021
ТОЗ-БМ 16к; ІЖ-12 16к; Weihrauch 77
За пост подякували: LСергій

Re: Вальдшнеп 30/09/2012 20:41 #86048

да Слав но ему тоже нужна влага,в той сухой земле что щас у нас он себе корм не добудет, сломает клюв
 • Hunter.ua
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 2347

Re: Вальдшнеп 30/09/2012 21:11 #86051

да Слав но ему тоже нужна влага

Безперечно!
 • Slavamaz
 • Поза форумом
 • Moderator
 • Клуб "Ловецтво України"
 • Постів: 6021
ТОЗ-БМ 16к; ІЖ-12 16к; Weihrauch 77

Re: Вальдшнеп 30/09/2012 21:23 #86052

вчера и сегодня искал этого длинноносика, результатом было токо ведерко грибов
 • Hunter.ua
 • Поза форумом
 • Ловчий професіонал
 • Постів: 2347
 • Сторінка:
 • 1
 • 2
Час створення сторінки: 0.70 секунд

Останні оголошення

Коментуємі оголошення

Популярні оголошення

Powered by HuntingUkraine.com