Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Банер
Банер
Ласкаво просимо, госте!
Ім'я користувача Пароль: Запам'ятати мене
  • Сторінка:
  • 1
  • 2
  • 3
<--

ТЕМА: Еспаньоль бретон (I'epagneul Breton)

Еспаньоль бретон (I'epagneul Breton) 28/05/2010 23:38 #25541

Легенда свідчить, що перший куций предок сучасного бретону був виведений приблизно в середині XIX століття в Понту, маленькому містечку, розташованому в долині Дюрон, в результаті схрещування білої з плямами коляру червоного дерева суки місцевого мисливця і лимонно-білого пса, привезеного до Бретані англійським мисливцем на вальдшнепів. З двох куцих щенят, що з'явилися в посліді, залишили лише одного. Він прекрасно працював в полі, а тому став популярним плідником. Щенята у всіх його пометах або взагалі не мали хвоста, або народжувалися з короткими хвостами. До 1850 року не було письмових свідоцтв відносно цієї породи. У 1850 році преподобний отець Девіс описав полювання в Каре з невеликими куцохвостими собаками з довшою шерстю, ніж у пойнтерів. Вони добре працювали в чагарниках , робили стійку над дичиною, приносили дичину і користувалися особливою популярністю у браконьєрів, оскільки сама природа цієї професії вимагає слухняних собак. Опис цих собак повністю відповідає бретону. Були припущення (що підтвердилися щонайменше один раз), що в Бретані на рубежі XX століття часто в'язали місцевих спанієлів з англійськими підрушничними собаками, яких привозили любителі полювання на вальдшнепів. В результаті, як вважають, в бретонів закріпилася здібність до стійки, хоча зовнішність їх залишилася колишньою. Бретонів як породу визнали в 1907 році, коли помаранчево-білий пес Бой був зареєстрований як перший Бретонський спанієль (з природно коротким хвостом), назву породи незабаром скоротили до I'epagneul Breton. До 1907 року бретони входили в « Змішаний клас» французьких спанієлів, тоді ж був прийнятий перший стандарт породи, який вимагав, аби хвіст був коротким вже при народженні. Пізніше вимога природженої короткохвостості була опущена. Перший стандарт, дослівно перекладений з французького, був досить розпливчатим. Істотним досягненням Американського клубу любителів бретонів, заснованого в 1942 році, було вироблення чіткого і ясного офіційного стандарту, який замінив колишній. Зростаюча популярність бретонів в Сполучених Штатах пояснюється їх робочими якостями. Невеликий розмір, прекрасне чуття і природжена відданість господареві роблять цього собаку незамінним для мисливців. Завдяки своєму розміру він зручний для утримання в місті, а його прагнення завжди бути поруч вигідне в сучасних мисливських угіддях, пересічених незліченними дорогами і огорожами.
Назва виникла в французькій провінції Бретань, в якій вперше з'явилася ця порода. З 1934 по 1982 рік вона була зареєстрована в Американському клубі собаківництва як бретон-спанієль, хоча по манері роботи нагадувала швидше лягаву. На вигляд бретон менший від сетера, але більш высоконогий, ніж спанієль, хвіст короткий, вуха посаджені порівняно високо. З 1 вересня 1982 року порода отримала офіційний статус в АмКС як бретон. Більшість експертів вважають, що всі собаки, що полюють на дичину, мають загального предка, хоча дані про розвиток і поширення різних мисливських порід губляться в століттях. Ранні письмові джерела не розкривають походження бретону. У них згадуються як Бретань, так і Британія, останнє швидше відноситься до Британських островів, чим до назви французької провінції, оскільки Бретань до V століття н.е. іменувалася Арморік. Аппіан, що жив в II столітті, писав про варварів Бретані (або Британії?), відзначивши, що їх собаки мали чуття набагато краще за інших. Цю якість багато бретонів зберігають і до цього дня. Цілком імовірно, що собаки Бретані і Уельсу мали загальних предків і схожі шляхи розвитку. Ці дві області територіально близькі і активно торгували один з одним.
Бретон.I'epagneul Breton

Офіційний стандарт затверджений 10 квітня 1990 року

Загальний вигляд. Компактний, міцно складений собака середніх розмірів, відносно высоконогий, справляє враження невтомного і моторного бігуна. Сильний, рухливий, енергійний і швидкий в русі. Міцна і потужна комплекція, але без грубості - характерна риса цієї породи. Без хвоста або з купованим хвостом завдовжки близько 10 см.
Ріст, вага, пропорції. Висота в загривку: 44,5-52 см. Вага: 13,5 - 18 кг Пропорції: собака помірно высоконога, формат - квадратний. Довжина корпусу приблизно дорівнює висоті в загривку (від плечелопаткового зчленування до сідничого горба). Комплекція: кістяк міцний, але не потужний і не грубий.
Пороки: надмірна растянутість.
Дискваліфікуючі пороки: ріст нижче 44,5 см або вище 52 см.
Голова. Вираз очей - енергійний, азартний і одночасно м'який, як у собак для полювання на птицю. Очі глибоко посаджені, виразні, захищені від віток чагарників густими бровами, оскільки бретон повинен активно працювати в чагарнику і підліску. Морда добре заповнена під очима, нижні повіки сухі і не утворюють кишеньки, куди можуть попасти насіння рослин, бруд і пил. Перевага віддається темним очам, хоча світліші відтінки янтарного кольору допустимі. Вуха високо поставлені - вище за рівень очей. Широкі і трикутні, висячі, доходять до середини морди, щільно прилягаючи до голови. Кінці вух злегка закруглені. Вуха покриті густою, але відносно короткою шерстю, із слабо вираженою бахромою. Черепна частина середньої довжини, округла, злегка клиноподібна. Не глибока і не широка, аби голова не виглядала грубою, і не вузька, аби не виглядати легкою. Перехід від лоба до морди добре виражений. Борозенка на лобі не виражена. Потиличний горб закруглений і визначається лише на дотик. Щоки округлі. Морда середньої довжини, складає приблизно дві третини від довжини черепа. Довжина морди вимірюється від мочки носа до переходу від лоба до морди, а череп - від потиличного горба до переходу від лоба до морди. У горизонтальній і вертикальній площинах клиноподібна морда плавно сходиться до мочки носа. Мочка носа оленячого, темного жовтувато-коричневого, всіх відтінків коричневого або темно-рожевого кольору. Ніздрі широко розкриті, що полегшує дихання і чуття. Губи сухі, щільно прилеглі, верхня губа закриває нижню щелепу, прикриваючи нижню губу. Прикус ножницеподібний.
Пороки: круглі, опуклі очі, витрішкуватість; відсутній або тужливий погляд; череп « яблуком»; різкий перехід від лоба до морди; римський ніс (горбоносость), прогнута спинка носа; широка, масивна, загострена морда, двобарвна мочка носа або нос-« метелик» ( не повністю пігментована мочка носа). Вузькі ніздрі. Сирі губи і відвислі брилі. Перекус або недокус.
Дискваліфікуючий порок: чорна (антрацитна) мочка носа.
Шия, корпус. Шия середньої довжини, суха , без підвісу і не завантажена, сильна. Високо поставлена на криво поставлених лопатках. Лінія верху злегка знижується від загривка до хвоста. Груди глибокі, доходить до ліктів, не дуже широкі і не круглі, аби не утрудняти рухів лопаток і ліктів. Ребра опуклі. Глибокі і пропорційно широкі груди залишають досить місця для серця і легенів. Спина коротка і пряма, не слабка, не м'яка, не провисла і не горбата. Круп злегка скошений. Живіт злегка підтягнутий, не опущений і не сухорлявий. Поперек короткий і сильний. Відстань від останнього ребра до стегна - три-чотири пальці. В русі поперек не повинен розгойдуватися по горизонталі, додаючи спині зигзагоподібні рухи і тим самим розтрачувати енергію. Хвіст короткий - до 10 см, природний або купований. Хвіст не має бути дуже довгим, таким, що порушує загальну рівновагу собаки. Високо посаджений, продовжуючи верхню лінію спини.
Пороки: увігнута або овеча шия (коротка, сира, низкопоставлена). Вузькі або дрібні груди. Вузький і слабкий поперек. Хвіст завдовжки більше 10 см.
Пояс передніх кінцівок. Лопатки не повинні різко видаватися і бути дуже широко розставленими - відстань між ними в два великі пальці; криво поставлені і м'язисті, з'єднуються з плечовою кістю під кутом біля 90°. Висота в загривку декілька вище, ніж в крижах. Передні кінцівки при огляді спереду поставлені паралельно один одному і не дуже широко - без розкиду або клишоногості. Пясті злегка похилі. Кістки передніх кінцівок міцні, витончені і не легкі. Масивний кістяк - такий же порок, як і довгі і легкі кінцівки. Необхідна гармонія між формами і енергійністю рухів. Висота від землі до ліктьових суглобів приблизно дорівнює відстані від ліктя до загривка. Лапи міцні, декілька менші, ніж у спанієля, склеписті, із зібраними пальцями і товстими подушечками. Шерстний покрив на лапах - помірний. Ідеальна лапа має бути овальною, з твердими подушечками. П'яті пальці можна видаляти.
Пороки: прямовисно поставлені лопатки. Дуже похила, м'яка пясть. Плоскі, розбещені, вузькі лапи.
Пояс задніх кінцівок широкий, сильний і м'язистий, з потужними стегнами і хорошими кутами колінних суглобів, що забезпечують потужну і вільну поступальну ходу. Задні кінцівки: кути скакальних суглобів добре виражені, але не настільки, аби кість п'яти виходила далеко за лінію тіла. Бали за прямий постав задніх кінцівок не знімаються, поки суддя на рингу не перевірить собаку в русі. Скакальні суглоби не повинні розвертатися в сторони. Стегна покриті щільною, але не дуже густою убиральні псовиною, спадаючою до середини плюсен. Плесна середньої довжини і прямовисні - паралельні один одному - при огляді збоку. Мають бути міцними, коли суддя їх розгойдує. Лапи такі ж, що і на передніх кінцівках.
Пороки: бочкоподібний або коров'ячий постав задніх кінцівок.
Шерстний покрив густий, прямий або хвилястий, ні в якому разі не кучерявий. Структура шерсті середня - помірно жорстка . На вухах слабо виражена бахрома. На передніх і задніх кінцівках очоси.
Собак з довгою або дуже густий псовиною на кінцівках бракують дуже строго, аж до зняття з рингу.
Шкіра тонка, щільно прилегла, вільна і еластична. Вільна шкіра перешкоджає порізам і проколам при роботі в чагарниках.
Пороки: дуже сира, повна глибоких складок шкіра.
Забарвлення помаранчево-біле, печінково-біле або чале (помаранчево-чалий, печінково-чалий - суміш кольорового і білого волосся). Стандартне забарвлення плямисте або рябе.
Трибарвне забарвлення допускається, але небажане. Трибарвним вважається собака печінково-білого забарвлення з класичною підпалиною помаранчевого кольору на бровах, морді і щоках, внутрішній поверхні вух, під хвостом. Помаранчевий крап на нижній частині кінцівок.
Пороки: розмиті, бляклі кольори; підпали на інших частинах тіла, окрім вказаних.
Дискваліфікуючі пороки: чорний колір в забарвленні.
Рухи. На рисі задня лапа бретону повинна лягати у відбиток, залишений передньою лапою, або перед ним. Руху кроком легкі, а на рисі плавні, рівні, з потужним поштовхом задніх кінцівок.
Темперамент. Веселий, живий . Не має бути ні злісним, ні боязким.
Дискваліфікуючі пороки. Висота в загривку менше 44,5 см або вище 52 см.. Чорна (антрацитна) мочка носа. Чорний колір в забарвленні.
  • ostt
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Клуб "Ловецтво України"
  • Постів: 5806
Waidmannsheil.
Останнє редагування: 30/05/2010 17:08 від ostt.

Ві:I'epagneul Breton 28/05/2010 23:42 #25542

32 Національна виставка еспаньол бретонів Франції.

• ostt
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
Waidmannsheil.

Ві:I'epagneul Breton 28/05/2010 23:45 #25543

Чемпіонат Європи, клуб епаньоль бретонів, Франція, 2010 р .

• ostt
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
Waidmannsheil.

Ві:I'epagneul Breton 29/05/2010 00:36 #25544

Швидкість пошуку канєшно - бешена.
Прикольні собачки. Ціни на них ще прикольніші
  • Slavamaz
  • Поза форумом
  • Moderator
  • Постів: 6008
ТОЗ-БМ 16к; ІЖ-12 16к; Weihrauch 77

Ві:I'epagneul Breton 29/05/2010 00:46 #25547

slavamaz писав(ла):
Швидкість пошуку канєшно - бешена.
Прикольні собачки. Ціни на них ще прикольніші

Мені також вони сподобалися.
Цікаво працюють.
Про ціну думаю , що на UA ціни дійсно великі.
Але за західним кордоном певно вийде дешевше.
Так що при великому бажанні - все реально.
Я вже, як Хімік - цю породу хочу мати теж...
  • ostt
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
Waidmannsheil.

Ві:Еспаньоль бретон (I'epagneul Breton) 02/06/2010 18:04 #25587

А мені чомусь вони не подобаються ... Вроді і швидкість гарна , і нюх супер , і стойку роблять , а не то... Ну не в"яжуться в моєму розумінні зовнішній вигляд "нишпорки"-спанієля , з благородством ліній справжньої лягавої на стойці...
  • Хімік
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 4601

Ві:Еспаньоль бретон (I'epagneul Breton) 02/06/2010 19:22 #25588

Хімік писав(ла):
А мені чомусь вони не подобаються ... Вроді і швидкість гарна , і нюх супер , і стойку роблять , а не то... Ну не в"яжуться в моєму розумінні зовнішній вигляд "нишпорки"-спанієля , з благородством ліній справжньої лягавої на стойці...

В плані - лягава як пойтнер?
Так, але мені вони сподобалися.
І замітив що цією породою почали цікавитися на UA.
На виставці у Львові один поважний пан цікавився еспаньолями, шукав де взяти щеня...
  • ostt
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
Waidmannsheil.

Ві:Еспаньоль бретон (I'epagneul Breton) 22/06/2010 12:30 #26183

Як пойнтер , як сеттер , як курцхаар... Взагалі-то , якщо чесно , то до епаньоля в мене ставлення подібне , як до драта... І вроді знаю , що собака найкраще підходить для наших умов полювання , і знаю , що практична , і знаю , що універсальна , і знаю , що найвитриваліша , невибаглива до умов утримання , і знаю , що най-най... А душа не лежить - і все... Не отримую я естетичного задоволення , коли дивлюся на цих собак , і що ти поробиш?... Хоча , як казав Надюк , можливо я ще просто не бачив гарних дратів... Так само і з епаньолями... Можливо , якщо я колись вживу побачу роботу гарного представника , то і собі захочу такого? А що? Собачка жвавий , невеликий , місця займає мало , їсть мало - а користі багато... Ідеальний варіант для того , хто хоче мати псарню. Але поки що , те , що я бачив по телевізору , мене не "зачепило"... Такий собі , метис спанієля і пойнтера... Придивіться уважно до голови... Оброслий пойнтер , перекормлений , і без хвоста...

А що стосується поважних панів , які цікавляться породою , то я вам скажу так... Я вважаю , що сьогодні ціна на цих собак така висока якраз тому , що у нас в країні є дуже багато таких "поважних панів-мисливців" , які мають дох...я бабла , і які кидаються на все нове , і блискуче , як ті сороки. Їм пофігу , скільки та собачка коштує , і що вона робить... Головне , що вона рідкісна , і такої майже ні в кого немає. А спритні бізнесмени-собачники цю тему дуже швидко "просікають" , і будь-ласка , нате вам диковинну собачку... Як приклад - Рикови. Скажіть , чому заводчики , які досить довгий час займались борзими , раптом стали рьяними лягашатниками? Що , так різко стали любити полювання з лягавою? Не думаю... Тим більше , чомусь не стали завозити з-за кордону гарних сеттерів , які майже зникли , чи пойнтерів , чи німецьких лягавих. А навіщо? Сеттер нафіг нікому не потрібен , курців , дратів , пойнтерів і так є багато - тут багато не заробиш. А епаньоль порода нова , диковинна для багатого українського мисливця... От і завозять , і луплять такі ціни... Але щось я ні в одному звіті з всеукраїнських змагань , чи випробувани не зустрічав , щоб епаньоль отримав гарний диплом. І за що там платити такі скажені гроші? Любий курцхаар , який коштує в два рази дешевше , принесе на полюванні більше користі , ніж найкращий епаньоль.
  • Хімік
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 4601

Ві:Еспаньоль бретон (I'epagneul Breton) 22/06/2010 14:12 #26189

Аплодую стоячи
Може тому що у мене курц ?
  • Slavamaz
  • Поза форумом
  • Moderator
  • Постів: 6008
ТОЗ-БМ 16к; ІЖ-12 16к; Weihrauch 77

Ві:Еспаньоль бретон (I'epagneul Breton) 22/06/2010 16:14 #26191

Десь читав, що це ідеальна порода для бракош - універсал і працює без голосу.
  • nadyk
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 2391

Ві:Еспаньоль бретон (I'epagneul Breton) 14/08/2010 17:29 #28182

emmm
meni she vony v oko zapaly bilshe 5 rokiv tomu
neznav sho to za psy .

dumaiu sho to seredne mizh SPANIELEM I SETTEROM , DRATXAROM .
Bilshe , sylnishe za spanielkiv i ne take zdorove telia yak draxt , kucxar .

seredniachok takiy sobi , i u xati i na poliuvanni .
dumaiu sho u nas znaide misce sered myslyvciv .

tUT BEZ PROBLEM e pesyki vid 100-200€ .

znaishov video 15 BRETONCIV NA STIYCI .

• vasyl eger
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 10253

Ві:Еспаньоль бретон (I'epagneul Breton) 14/08/2010 19:05 #28185

Хімік писав(ла):

А що стосується поважних панів , які цікавляться породою , то я вам скажу так... Я вважаю , що сьогодні ціна на цих собак така висока якраз тому , що у нас в країні є дуже багато таких "поважних панів-мисливців" , які мають дох...я бабла , і які кидаються на все нове , і блискуче , як ті сороки. Їм пофігу , скільки та собачка коштує , і що вона робить... Головне , що вона рідкісна , і такої майже ні в кого немає. А спритні бізнесмени-собачники цю тему дуже швидко "просікають" , і будь-ласка , нате вам диковинну собачку... Як приклад - Рикови. Скажіть , чому заводчики , які досить довгий час займались борзими , раптом стали рьяними лягашатниками? Що , так різко стали любити полювання з лягавою? Не думаю... Тим більше , чомусь не стали завозити з-за кордону гарних сеттерів , які майже зникли , чи пойнтерів , чи німецьких лягавих. А навіщо? Сеттер нафіг нікому не потрібен , курців , дратів , пойнтерів і так є багато - тут багато не заробиш. А епаньоль порода нова , диковинна для багатого українського мисливця... От і завозять , і луплять такі ціни... Але щось я ні в одному звіті з всеукраїнських змагань , чи випробувани не зустрічав , щоб епаньоль отримав гарний диплом. І за що там платити такі скажені гроші? Любий курцхаар , який коштує в два рази дешевше , принесе на полюванні більше користі , ніж найкращий епаньоль.

Все має свій час.Згадайте пару років тому коли був попит на хутро ,які собачки були на висоті? Правильно норні. Використовувались вони на всіх видах полювань. Пройшла мода зрозуміли , що полюєм на звіра та по перу пішли в рух лайки , дратхари , курцхари. А стосовно бабла то у "тих" свої причуди і памятатйе не завжди все золото що блищить.
  • Aleksis
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 1794
Люблю українську природу
гарячий борщ, хлолдну воду...

Ві:Еспаньоль бретон (I'epagneul Breton) 06/09/2010 17:57 #29182

• WALLY
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Головний редактор
  • Постів: 3501
НЕ КОРИСТАЮ З ПРИВАТНИХ ПОВІДОМЛЕНЬ
Розплідник FCI vom Berufsjager: www.berufsjager.com/
ALLROUNDER SERVICE INTERNATIONALE: www.alldog.eu/

Ві:Еспаньоль бретон (I'epagneul Breton) 10/10/2010 14:49 #31043

Johannes Deiker - Early Brittany Spaniel
  • WALLY
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Головний редактор

Ві:Еспаньоль бретон (I'epagneul Breton) 10/10/2010 14:51 #31044

Johannes Deiker - Early Brittany Spaniel
breton.jpg
  • WALLY
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Головний редактор

Ві:Еспаньоль бретон (I'epagneul Breton) 10/10/2010 18:57 #31047

Трохи історії

1896 був представлений épagneul Ha виставці в Парижі, в саду Акліматизація, вважається першим прикладом породи будуть виставлені. Брав участь в різних груп кваліфікованих собак "epagneuls різних" і належав віконт Pontavice, М. М. , дворянин відомий своєю любов'ю до полювання. У 1904 році знову з'являється на виставках, коли пан Патина надає nca білий - коричневий kolir . Але він не був до 1907 року vyznanyi, коли він представляє багато господарств, які дійсно пробуджує інтерес вболівальників psariv.

У тому ж році він заснував у Laudéac клубі під назвою "Клуб épagneul Бретон короткий хвіст". Раси будуть визнані Сосьєте Centrale Canine французький 31 травня 1907, хоча перший зразок записаний в стаді книги були набагато раніше, він був "Boy", триколор народився 8 лютого 1901 року.
  • vasyl eger
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

Re: Ві:Еспаньоль бретон (I'epagneul Breton) 28/04/2011 09:18 #46916

• WALLY
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Головний редактор

Re: Ві:Еспаньоль бретон (I'epagneul Breton) 28/04/2011 10:08 #46921

Мені ця порода подобається, але на мою думку вона не для наших угідь.
  • Muhaylovuch
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Полювання без собаки , як весілля без музики.
  • Постів: 2178
ІЖ-27Е -12К. Дратхаар,2 лайки, Гладкошерстний фокстер"єр.

Re: Ві:Еспаньоль бретон (I'epagneul Breton) 28/04/2011 11:35 #46926

они стоят так дорого потому что их мало, а желание купить имеют многие, та и по робочим качествам у них на даный момент наибольший процент робочих собак так как щенков на диван не отдают
  • Hunter.ua
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 2347
За пост подякували: WALLY

Re: Ві:Еспаньоль бретон (I'epagneul Breton) 28/04/2011 15:04 #46933

Muhaylovuch написав:
Мені ця порода подобається, але на мою думку вона не для наших угідь.

+1
  • vasyl eger
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Сторінка:
  • 1
  • 2
  • 3
Модератори: Myron
Час створення сторінки: 1.00 секунд

Останні оголошення