Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Ласкаво просимо, госте!
Ім'я користувача Пароль: Запам'ятати мене
  • Сторінка:
  • 1
  • 2
  • 3
<--

ТЕМА: Біноколь

Біноколь 16/07/2010 16:58 #27001

Біноколь для полювання. Що вибрати? Вирішив створити окрему тему, де кожен міг би поділитись своїм досвідом вибору. Прошу писати не теоретичні враження, а про те чим користувались, або принаймі тримали в руках...
У мене, як і у більшості, дилема вибору зводилась до компромісу між ціною та якістю. Китайський ширпотреб відкинув з огляду "якості", а німецькі бренди Цейс, Сваровський - з огляду ціни. Після вивчення інету спочатку зупинив свій вибір на ніконі монарх, який по параметрах ціна якість видався найцікавіший... Користуюсь біноклем нікон монарх 8х42 другий рік. Якісне прозоре скло, не велика вага та розміри.., в цілому зручний і добрий апарат... Але на засідці в тяжких сутінках його світлосили мені не вистачало. Окрім того у нього не велика глибина різкості. В день це не створює проблем, а ввечері, навести на різкість на ледь помітний обєкт буває складно... Попри незначні недоліки можу сміливо рекомендувати цей біноколь для користування, особливо коли приходиться далеко ходити і вага та розміри мають вирішальне значення. Цього року, завдячуючи допомозі Вальдемара та його дружини, побував ня мисливському ярмарку у Варшаві, де "перещупав" купу оптики, в т.ч. біноклі сваровського, цейса, дельти та фуджінона... Останнім запалився як мала дитина... Попри кількакратну різницю в ціні із сваровським, він не тільки не уступав йому в якості зображення, але і, на мою субєктивну думку, випереджав... Будучи "великою дитиною" я си сильно запалив тою новою іграшкою, підгрузив друзів в Гамериці і вони мені його купили та вислали... І ось Fujinon 7x50 FMTR-SX у мене в руках... Що його відрізняє від попередника? Насамперед класична оптична схема, яка забезпечує значно повніше проходження світлових променів, але при цьому значно збільшує розміри та вагу бінокля. Друге - не потрібно наводити на різкість, глибина різкості встановлена від 25 метрів і до безкінечності. Більша світлосила передніх лінз ( 50 проти 42). Штивний прорезинений корпус. Навмисне вчора поїхав до лісу, щоб їх порівняти. Серед дня на відстані 200 метрів у Фуджінон не тільки добре можна побачити все що там є, але і розгледіти деталі (видно кожну травинку). У пізніх сутінках, коли неозброєним оком видно хіба розпливчаті плями, у нього можна чітко розгледіти кущі та листя на них на відстані до 200 метрів та деталізацію на відстані приблизно до 100 метрів... Звичайно, всі мої оцінки субєктивні, але мій вибір наступний: якщо Ви далеко ходите і вага має вирішальне значення, то Нікон Монарх є дуже вдалим вибором, але якщо приорітетним для Вас є чіткість зображення в темний період доби, то Фуджінон рулить і то як найкраще...
порівняльні фотографії девайсів:

Відгуки по названих моделях:
optyczne.pl/index.html?lornetka=all&...nie=0&srednica=0

optyczne.pl/index.html?lornetka=all&...nie=0&srednica=0

По Нікону також є досить інформації на російських мисливських сайтах
  • ОлегП
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 3851
Нехай підождуть невідкладні справи
я надивлюсь на сонце і на трави,
наговорюся з добрими людьми,
не час минає, а минаєм ми.
© Ліна Костенко
Останнє редагування: 16/07/2010 17:11 від ОлегП.

Re: Біноколь 05/06/2011 15:51 #49038

Сьогодні мені подарували ось такий пристрій,може в когось є щось похоже,напишіть.Бо в неті тільки найшов загальні характеристики.
ЮКОН 7х50 WA корпус прорезинений.Виріб є з Білорусії
003.jpg

004.jpg

005.jpg
  • vitek
  • Поза форумом
  • Ловчий
  • Постів: 79

Re: Біноколь 05/06/2011 18:07 #49052

"ОлегП"- написав: Звичайно, всі мої оцінки субєктивні, але мій вибір наступний: якщо Ви далеко ходите і вага має вирішальне значення, то Нікон Монарх є дуже вдалим вибором, але якщо приорітетним для Вас є чіткість зображення в темний період доби, то Фуджінон рулить і то як найкраще...
Не знаю як там Нікон, а дивився в Олегові біноклі Фуджінон,в темний період доби-кращих ще не бачив.Можна сказати напів нічні біноклі, я розрізняв чітко обєкти кущі дерева і.т.д.
Дійсно суперова річ, не знаю їх ціни, але вони суперові.
  • strilok
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • полювання,відпочинок на природі.
  • Постів: 928
ИЖ-18 МН (30-06)
Останнє редагування: 05/06/2011 18:08 від strilok.

Re: Біноколь 05/06/2011 18:17 #49055

vitek написав:
Сьогодні мені подарували ось такий пристрій,може в когось є щось похоже,напишіть.Бо в неті тільки найшов загальні характеристики.
ЮКОН 7х50 WA корпус прорезинений.Виріб є з Білорусії

Маю подібного "льорнета" 10 кратного, про якість не дуже можу судити, але зображення майже ідентичне з тим що дає мій приціл люпольдівський 10 кратний.
Бінокль досить важкий для ношення, кришки окулярів погано трималися, загубив на першому користуванні...
В мене трохи інша модель, може ця досконаліша.
  • urban
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 953
"Ein schlechter Jagdtag ist immer noch besser als ein guter Arbeitstag"

Re: Біноколь 06/06/2011 19:56 #49147

Вага в нього дійсно трошки завелика 1кг,сьогодні ходив по болоті з собачкою то від цієї ваги шия боліла і це пройшовся приблизно чотири км.Але як один казав даремному в зуби не заглядають .Кришки окулярів справді погано тримаються але можна переробити.
  • vitek
  • Поза форумом
  • Ловчий
  • Постів: 79

Re: Біноколь 06/06/2011 23:42 #49159

користуюсь три роки Люпольд-каскад,10х42,зроблено в Японії,легкий,зручний,сильний,в сутінках без проблем,шия не болить,в резині,привезли з штатів,там приблизно 400 дол.
URL=www.radikal.ru][/URL]
  • new patron
  • Поза форумом
  • Ловчий експерт
  • Постів: 291
БМ,Фабарм Альфа,Зауер 202,дратхар Ельза.

Re: Біноколь 29/06/2011 16:33 #50856

Я колись писав, по моєму на сайті "Укр.серв.охот." про можливості ока людини у різній віковій категорії, і питав, як це потрібно враховувати при виборі бінокля. Мені толком не відповіли.
Прошу ознайомтесь з статею:

www.zbroya.com.ua/arch.html

Щось не допрацював.
По цій силці читайте статтю "Десятикратный монарх. Бинокль Nikon" у №11 за 2008 р.
  • Степанович
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 2754
Шануй людей, коли крокуєш вгору,
бо стрінеш їх, коли спускатимешся вниз.
/Кант/
Останнє редагування: 29/06/2011 16:37 від Степанович.

Re: Біноколь 30/06/2011 17:37 #50922

Дивився я сьогодня десятикратник Нікон... не сказавби що він малий... інша справа 7х36 чи 8х40.
  • DOK
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 3082
..

Re: Біноколь 01/07/2011 00:32 #50937

Я колись писав, по моєму на сайті "Укр.серв.охот." про можливості ока людини у різній віковій категорії, і питав, як це потрібно враховувати при виборі бінокля. Мені толком не відповіли.

З віком у людини зрачок зменшується,тобто можливість вночі максимально відкритися, а вдень навпаки. У людей в районі 50 років він навряд чи буде більше 5-6 . А кожний бінокль теж має свій вихідний зрачок (стала величина). Визначається діленням діаметра обєктиву на кратність.Для 8*56 це буде 56/8=7, для 10*50 це 5,0. Тобто для людини дорослішої зайве видавати гроші на 8*56... йдеться про то , що вона просто фізично не в змозі використати можливостей даного бінокля. Це так коротко. І тільки про параметри.
  • i19
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 2868

Re: Біноколь 01/07/2011 07:39 #50941

І я про те писав, навіть дані виписував, про те, що сприйняття зрачка з віком змінюється і розділяється на фототичне (1) і скотонічне(2):
у 20 років (1) - 5 мм, (2) - 8 мм
40 (1) - 4 мм (2) - 6 мм
60 (1) - 3 мм (2) - 4 мм
і т.д йде пропорційне зменшення.
Зато в мене в виникало запитання, навіщо тягати лишнє, коли око і так більше не сприйме, якщо навіть з бінокля на сітчатку попадає і краще.
  • Степанович
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
/Кант/

Re: Біноколь 01/07/2011 10:46 #50956

Теорія і не більше... Це тільки один з багатьох чинників оцінювання оптики. Якщо керуватись тільки цими цифрами, то в Нікон 8х42 я маю бачити значно краще, або принаймі не гірше ніж у Фуджінон 7х50. Але насправді все з точністю до навпаки - у Фуджінон я бачу такі деталі в сутінках, які Нікону недосяжні... То кому мені вірити - теорії чи власним очам? Окрім того поле зору в 7х50 непорівняльно більше ніж в 8х42, що також важливо при пошуку в траві здобичі... Тому книжки тре читати, але на практиці все перевіряти...
  • ОлегП
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
© Ліна Костенко

Re: Біноколь 01/07/2011 11:10 #50958

ОлегП написав:
Теорія і не більше... Тому книжки тре читати, але на практиці все перевіряти...

Абсолютно погоджуюсь
як і з тим, що у Тебе дуже достойна пара викладених біноклів
  • Степанович
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
/Кант/
Останнє редагування: 01/07/2011 11:17 від Степанович.

Re: Біноколь 01/07/2011 11:10 #50959

Всі ви праві... але хочу доповнити, що крім розмірів зрачків людини і бінокля в одинакових умовах освітлення велику роль відіграє кількість світла, яке збирається вхідною лінзою і пропускається оптичною системою до ока. А вона залежить від розмірів (діаметру вхідної лінзи) і оптичних якостей скла. Тому в бінокль 7х50 буде видно краще ніж в 7х30. Але не було б ніяких проблем з вибором, - порахував цифри і все, якби не індивідуальні особливості кожної людини.. Влучні слова:
Тому книжки тре читати, але на практиці все перевіряти...
  • DOK
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 3082
..

Re: Біноколь 01/07/2011 14:57 #50975

Я коротко відповів, бо побачилося у пості Степановича запитання. Я на ніч, чи то засідку використовую Доктор 8*56, а на підхід 10*42 , Сваровского.
  • i19
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 2868

Re: Біноколь 01/07/2011 17:20 #50991

i19 написав:
Я коротко відповів, бо побачилося у пості Степановича запитання. Я на ніч, чи то засідку використовую Доктор 8*56, а на підхід 10*42 , Сваровского.

А виш..!
П.С. А домашні знают скіко то коштує?
  • ОлегП
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
© Ліна Костенко
Останнє редагування: 01/07/2011 17:33 від ОлегП.

Re: Біноколь 01/07/2011 18:13 #50998

ОлегП написав:

П.С. А домашні знают скіко то коштує?
Не дай Боже, ніц не тре казати.
Ціхо.
  • ostt
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Клуб "Ловецтво України"
  • Постів: 5806
Waidmannsheil.

Re: Біноколь 01/07/2011 18:55 #51001

А ви думаєте,чого Івана ніяка холєра вженити не може ..?
  • Клен
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 448

Re: Біноколь 01/07/2011 18:58 #51003

Олег,а хто ці Фуджінони робить ?
  • Клен
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 448

Re: Біноколь 01/07/2011 21:26 #51020

i19 написав:

Молодець, теж достойно
  • Степанович
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
/Кант/

Re: Біноколь 02/07/2011 12:02 #51054

Клен написав:
Олег,а хто ці Фуджінони робить ?

Певно японці... Фуджі японський бренд...
  • ОлегП
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
© Ліна Костенко
  • Сторінка:
  • 1
  • 2