Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Банер
Банер
Ласкаво просимо, госте!
Ім'я користувача Пароль: Запам'ятати мене
  • Сторінка:
  • 1

ТЕМА: Угорська короткошерста лягава (Magyar Vizsla) FCI 57 VII 1.1

Угорська короткошерста лягава (Magyar Vizsla) FCI 57 VII 1.1 07/09/2010 21:09 #29300

Угорська короткошерста лягава

Rövidszörü Magyar Vizsla
(Eng: Hungarian Short-haired Pointing Dog / Pol: Wyżeł węgierski krótkowłosy, RUS: Венгерская короткошерстная легавая)

ungari_vizsla.gif

HUNGARIAN_WIRE_HAIRED_POINTER3.jpg

HUNGARIAN_WIRE_HAIRED_POINTER2.jpg
  • WALLY
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Головний редактор
  • Постів: 3499
НЕ КОРИСТАЮ З ПРИВАТНИХ ПОВІДОМЛЕНЬ
Розплідник FCI vom Berufsjager: www.berufsjager.com/
ALLROUNDER SERVICE INTERNATIONALE: www.alldog.eu/
Останнє редагування: 07/09/2010 21:11 від WALLY.

Re: Угорська короткошерста лягава (Magyar Vizsla) FCI 57 VII 1.1 10/10/2011 12:11 #57402

Як на мене незаслужено рідкісний гість в наших мисливських угіддях . А повинно б бути якраз навпаки - чи не одна з кращих (якщо не краща) лягава для наших умов.

Стара мисливська мудрість вчить нас - на полюванні використовуй ті породи собак, які виведені для використання в ТВОЇХ умовах (кліматичних, географічних, біологічних, і т.п..)

Угорська вижла, якраз і являється нашим з вами земляком в цьому відношенні.Причому земляком вже на протязі кількох сторічч (!!!!).Порода давня та належить до числа одної з найчистокровніших.Аристократка, одним словом, що до речі зовсім не принижує її робочих якостей, а скоріше якраз навпаки!

На протязі останнього року зайнятий підбором собі мисливського собаки. Наступного року вже буду брати. Як воно і водиться хотілося б якогось "ну дууууже універсального" чотирьохлапого напарника. А закарпатське полювання(фазан, перепел, заєць, лисиця, козлик, кабан) без собаки - не полювання.
Мій вибір пав на дратхаара, як самого-самого, але...місяць як приглядаюся на полюваннях до вижли. І чим більше приглядаюся тим більше в неї шансів змінити моє здавалося б вже остаточне рішення.

Собаки демонструють просто фантастичні якості, працездатні, виносливі, з відмінним чуттям, слухняні, з вражаючим інтелектом та феноменальним вродженним мисливським інстинктом.
  • Palanok
  • Поза форумом
  • Ловчий експерт
  • Постів: 290
Останнє редагування: 10/10/2011 12:15 від Palanok.
загрузка...

Re: Угорська короткошерста лягава (Magyar Vizsla) FCI 57 VII 1.1 10/10/2011 12:49 #57405

В питанні ВИБОРУ породи мисливського собаки мені можна сказати поталанило...

Зазвичай як буває у колективі... у Івана(умовно, назвемо його так) з'являється пес, не хороший-не поганий так собі "добрий". Наступного року Іванових цуценят (його собаки, само-собою ) розбирають колеги Василь, Юрко, Андрій... і "собаче питання" в колективі худо-бідно вирішено. Якої породи собака був у Івана такими і будуть 80-90 % собак колективу. І таку "закономірнісь"(на жаль) доводилось спостерігати не раз і не два...

Я вже третій рік полюю в колективі собачих гурманів та естетів.Враховуючи те що полювання проходять на рівнинній частині Закарпаття майже всі собаки - лягаві.Причому, слід відмітити різнопорідність собак в колективі. Загалом у нас з десяток курцхарів, два дратхаари, сеттер ( чистих, чемпіонських кровей), спанієль і три юні вижли...
Переважаючий кількісний склад курцхарів обумовлений якраз "синдромом Івана", кум -кумові, швагрові, племіннику, і т.д....звичайно нічого поганого немаю сказати проти курцхарів.
Маю сказати компліменти на адресу цих юних(5-8 місяців) створінь вижл, які буквально місяць тому вийшли на свої перші полювання.
Робота ( так-так, вони вже працюють во-всю) цих собак вартює на увагу та повагу. Пошук, стійка, слухняність, апортування (ще трошки пробуксовує, але ж робимо поправку на вік).На фоні інших, досвідчених та авторитетних псів цей дитячий садок виглядає не те що програшним а навпаки...робота на втіху та задоволення мисливцю.
Один з власників теперішньої вижли на моє питання про саме цю породу повідав і історіїї(не плутати з байками)про феноменальну універсальність породи. Його Карат, який два роки тому спочив від старості, на полюваннях відмінно гнав кабана, хватав за горло і утримував козлика(ну чим не гепард ?) а по роботі з качкою, зайцем та фазаном йому взагалі не було рівних на два райони області.

Одним словом, запав( ой як запав ) я на цю вижлу.

Був би вдячний за ваші думки, спостереження чи роздуми з приводу цієї такої цікавої породи....
  • Palanok
  • Поза форумом
  • Ловчий експерт

Re: Угорська короткошерста лягава (Magyar Vizsla) FCI 57 VII 1.1 10/10/2011 13:02 #57407

Цікаво, що за сеттер в ваших угіддях і як працює?
Роботу вижли по кабану колись бачив в старому угорському фільмі. Пес брав хватками.
В літературі читав, що широкому поширенню заважає колір собаки, який збігається з жовтим листям. А як насправді?
  • Vladyk
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 361

Re: Угорська короткошерста лягава (Magyar Vizsla) FCI 57 VII 1.1 10/10/2011 16:15 #57425

Хотів би подивитися роботу собак УГОРСЬКОЇ лягавої, на даний час на роботу в наших угіддях кращої собаки як ДРАТХААР не бачу (йдеться мова за УНІВЕРСАЛЬНІСТЬ).
  • Muhaylovuch
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Полювання без собаки , як весілля без музики.
  • Постів: 2178
ІЖ-27Е -12К. Дратхаар,2 лайки, Гладкошерстний фокстер"єр.
За пост подякували: Vitallik

Re: Угорська короткошерста лягава (Magyar Vizsla) FCI 57 VII 1.1 12/10/2011 11:35 #57573

Vladyk написав:
Цікаво, що за сеттер в ваших угіддях і як працює?
Роботу вижли по кабану колись бачив в старому угорському фільмі. Пес брав хватками.
В літературі читав, що широкому поширенню заважає колір собаки, який збігається з жовтим листям. А як насправді?

Чесно кажучи на сеттера не задивляюсь, вибираю якраз між дратхааром та вижлою. А сам сеттер дійсно з якоюсь знатною родословною і теперішній його господар (фанат якраз сеттерів) їздив за цуценям кудись в Крим.

На рахунок кольору вижли і оточуючого листяного покрову думаю, що проблема трошки перебільшена. "При бажанні" колір курцхара чи дратхаара, в осінньому лісі, на фоні стовбурів та палого листя теж особливо не відрізниш...
  • Palanok
  • Поза форумом
  • Ловчий експерт

Re: Угорська короткошерста лягава (Magyar Vizsla) FCI 57 VII 1.1 12/10/2011 11:47 #57576

Сеттер ірландсткий, англійський чи може шотланський? Цікаво чи вижла не мерзне?
  • Vladyk
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 361

Re: Угорська короткошерста лягава (Magyar Vizsla) FCI 57 VII 1.1 12/10/2011 12:30 #57581

так складаєтся що зараз полюемо переважно осінь зима (колис куріпри починалися з літа) тому і я вибрав довгошерстною лягаву (це ні реклама 1).
9_I_2011_025a.jpg

ПС - поінтер наприклад на мінімалному снігу майже абсолютно тратит нюх... та і витримує 2 години і трусится
  • WALLY
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Головний редактор
  • Постів: 3499
НЕ КОРИСТАЮ З ПРИВАТНИХ ПОВІДОМЛЕНЬ
Розплідник FCI vom Berufsjager: www.berufsjager.com/
ALLROUNDER SERVICE INTERNATIONALE: www.alldog.eu/

Re: Угорська короткошерста лягава (Magyar Vizsla) FCI 57 VII 1.1 12/10/2011 15:32 #57597

Vladyk написав:
Сеттер ірландсткий, англійський чи може шотланський? Цікаво чи вижла не мерзне?

Сеттер ірландський...

А на рахунок "морозостійкості" вижли думаю слід зауважити , що всі короткошерсті породи собак з певною межею кліматичної витримки. Курцхар мерзне чи ні ?...о так і вижла. Нічим не відрізняється.

З іншого боку я недарма наголошував що вижла якраз угорська порода, а значить і найбільш наближена до наших кліматичних (і всіх решта )умов використання.А крім того, чим чим а сибірськими закарпатські зими теж важко назвати...Так що витримує, бідага.
  • Palanok
  • Поза форумом
  • Ловчий експерт

Re: Угорська короткошерста лягава (Magyar Vizsla) FCI 57 VII 1.1 29/12/2013 10:00 #106700

Розводили цю породу завдяки відмінній здібності до полювання , вона була офіційно визнана в 1936 році.
Вкладення:

Re: Угорська короткошерста лягава (Magyar Vizsla) FCI 57 VII 1.1 29/12/2013 18:14 #106708

Вітаємо на сторінках порталу, Олександре!
Перш за все прошу змінити НІК. Олександр на форумі вже є, тому щоб не було плутанини нік треба змінити.
Далі прошу ознайомитись з Правилами і дотримуватись їх.
Почати можна із Заповнення профілю, як вони (правила) того вимагають.
Також запрошую в тему Презентація нових форумчан, де можна розказати коротко про себе. Така у нас тут традиція.
Якщо потрібна допомога - прошу звертатись до будь-кого з модераторів через "Особисті повідомлення".
Приємного спілкування!
  • Slavamaz
  • Поза форумом
  • Moderator
  • Клуб "Ловецтво України"
  • Постів: 5931
ТОЗ-БМ 16к; ІЖ-12 16к; Weihrauch 77
Останнє редагування: 29/12/2013 18:15 від Slavamaz.
  • Сторінка:
  • 1
Модератори: Myron
Час створення сторінки: 0.44 секунд

Останні оголошення

Коментуємі оголошення

Популярні оголошення