Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Банер
Банер
Ласкаво просимо, госте!
Ім'я користувача Пароль: Запам'ятати мене
  • Сторінка:
  • 1
  • 2
<--

ТЕМА: Натаскування лягавої

Натаскування лягавої 09/09/2010 19:45 #29460

Доброго дня всім форумчанам. Давно вже читаю даний сайт загалом та і форум зокрема. Але написати вирішив вперше. А виникло в мене ось таке запитання: маю лягаву собаку - Гордон-сеттера, вік 1 рік. Зараз в мене постало питання натаски. Може хтось може порекомендувати наставника для мого пса. Бажано недалеко від Тернополя.
Заздалегіть всім вдячний.
  • Dutka
  • Поза форумом
  • Початківець
  • Постів: 19

Ві: Натаскування лягавої 09/09/2010 20:01 #29461

Вітаємо на форумі Dutka.
При бажанні зайдіть в тему презентації і розкажіть пару слів про себе.

Наставника Ви шукаєте в плані натасчика-людини, чи гарного робочого лягавого собаки?
  • ostt
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Клуб "Ловецтво України"
  • Постів: 5806
Waidmannsheil.

Ві: Натаскування лягавої 09/09/2010 20:13 #29462

Шукаю натасчика-людину, бажано щоб розумівся на острівних лягавих.
  • Dutka
  • Поза форумом
  • Початківець

Ві: Натаскування лягавої 09/09/2010 20:46 #29465

а можна узнати походження вашої собаки, зараз начинаю дуже цікавитися поголів'ям сеттерів України
А тепер щодо вашої проблеми. Чому не хочете самі провести натаску, можливо результат буде трохи і не той що в професіонала, але радості від роботи буде більше. Натасчиків в даному регіоні нажаль не знаю
  • Hunter.ua
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 2347

Ві: Натаскування лягавої 09/09/2010 20:53 #29466

• WALLY
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Головний редактор
  • Постів: 3501
НЕ КОРИСТАЮ З ПРИВАТНИХ ПОВІДОМЛЕНЬ
Розплідник FCI vom Berufsjager: www.berufsjager.com/
ALLROUNDER SERVICE INTERNATIONALE: www.alldog.eu/

Ві: Натаскування лягавої 09/09/2010 20:54 #29467

...i zdajetsa z tamtyh kraiv je duze horosha i rozumna ludyna / sam nataskuje sobak.
V toj statti na foto najdesh kontakt do Pana Shkarpetko..
www.huntingukraine.com/index.php?option=...vzirci&Itemid=71
  • WALLY
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Головний редактор

Ві: Натаскування лягавої 09/09/2010 21:02 #29468

Походження - звісно, що можна. Ось це сторінка мого пса на сайті розплідника www.setter.com.ua/galereia_bartolomeo.html Там в низу є його родовід. Розплідник в Дніпрепетровську, батько пса з Росії з розплідника Sangerfild, мати Українського розведення з того ж таки Дніпропетровського розплідника. Може щось конкретніше Вас цікавить, то питайте.
А на рахунок самому - так це питання якраз і пов'язане із походженням. Його предки не є чисто робочих кровей, інстинкти в ньому залишились, але але батьки не заклали того потенціалу і навичок як то є в щенятах від чисто робочих ліній. Я від середини літа ходжу майже щодня з ним в поле щоб пробудити в ньому інстинкти лягавої собаки. Наразі цього ми добились. Але тепер потрібно грамотно його поставити в полі. А сам боюсь, що не зможу - бо роботи над ним багато, і працювати потрібно грамотно. А в мене це перша собака.
  • Dutka
  • Поза форумом
  • Початківець

Ві: Натаскування лягавої 09/09/2010 21:06 #29470

WALLY писав(ла):

Дякую. Якраз в них я і брав пса. Катерина (власниця розплідника) порекомендувала мені натащика з Рівного - Водрп'янова Юрія. От зараз маю з ним здзвонитися. Але вирішив ще й на форумі запитати - бо ж хочу розглянути всякі варіанти.
  • Dutka
  • Поза форумом
  • Початківець

Ві: Натаскування лягавої 09/09/2010 22:00 #29476

Я від середини літа ходжу майже щодня з ним в поле щоб пробудити в ньому інстинкти лягавої собаки. Наразі цього ми добились.

в чому це проявляється? якщо собака почала цікавитися птицею і робити стійки то вже небагато залишилося якщо привчили ходити човником. Взагалі в вихованні любої собаки як на мене головне практики побільше собаці, ну а якщо є якісь питання при вихованні то багато людей які допоможуть!!!
  • Hunter.ua
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

Ві: Натаскування лягавої 09/09/2010 22:25 #29484

Проявляється це в тому, що в перші виходи в поле - він просто гасав полями не звертаючи ні на що уваги. Я добивався того, щоб він таки почав користуватись в полі носом, цікавитися птицею. Але саму роботу по птиці наразі він не виконує. І це я хочу залишити професіоналові.
А взагалі багато перечитав. Люди багато радять. Але ж то треба бачити собаку, щоб таки дійсно щось по ділу порадити. А зі слів, я думаю, важко буде в когось консультуватись.
Знаю, що це вічне питання - натаскувати самому чи віддавати в натаску. Я для себе, довго вагаючись, обрав друге.
  • Dutka
  • Поза форумом
  • Початківець

Ві: Натаскування лягавої 10/09/2010 09:33 #29510

Можливо, в даній ситуації це правильніше рішення. Но від себе я б рекомендував (звісно якщо буде можливість і натасчик-профі не заперечуватиме), щоб ви були присутні на уроках. Вірніше, щоб собакою займалися саме Ви в його присутності, а він лише корегував Ваші дії. Бо ж полювати з цьою собачкою в дальнішому все одно Вам, а не натасчику, а від контакту собаки з ведучим дуже багато залежить.
Щиро бажаю успіхів.
  • Slavamaz
  • Поза форумом
  • Moderator
  • Клуб "Ловецтво України"
  • Постів: 6008
ТОЗ-БМ 16к; ІЖ-12 16к; Weihrauch 77

Ві: Натаскування лягавої 10/09/2010 11:01 #29515

slavamaz писав(ла):
Можливо, в даній ситуації це правильніше рішення. Но від себе я б рекомендував (звісно якщо буде можливість і натасчик-профі не заперечуватиме), щоб ви були присутні на уроках. Вірніше, щоб собакою займалися саме Ви в його присутності, а він лише корегував Ваші дії. Бо ж полювати з цьою собачкою в дальнішому все одно Вам, а не натасчику, а від контакту собаки з ведучим дуже багато залежить.
Щиро бажаю успіхів.

це точно що залежить с дратом займалися зі одним з своїх братів, то наші команди слухає, а на команди інхого брата практично не звертає уваги
  • Hunter.ua
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

Ві: Натаскування лягавої 10/09/2010 11:28 #29518

Юру Водоп"яна бачив не одноразовово на змаганнях. Не знаю як він як натащик, але його пойнтер працює красиво.
Якщо потрібно можу дати контакт Володі Шкарпетка , він з Болехова, займається правда дратами, але дядько дуже толковий.
Є ще з Одеси, далеченько буде, дуууже толковий, переконався в цьому сам, неодноразово користувався його порадами, консультувався з ним на форумі та по телефону, його нік на уахантері Арко (Іванов Гєна).
А взагалі я б радив натаскувати самому, нічого аж такого складного в цьому немає. Проте скільки задоволення від того, що бачиш перші кроки, і розумієш що це ваша з псом заслуга ! Є ще один плюс - в мене мисливський сезон цілий рік , після закриття місяць -півтора відпочинемо і вперед ... спочатку в поля подивитись як там куріпка, трохи підгодувати (цього року цим займемось плотніше), коли зходить сніг починаємо натаску, аж до квітня, потім змагання, випробовування по полю. Літом постійно на озерах, відпрацьовуємо подачу, пошук. Потім знов змагання/випробовування, а там і відкриття.
От і виходить, що весь рік ти з собакою, то в полі то в воді. Все в тебе на очах, задоволееня від того море !
  • Sanych
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 398

Ві: Натаскування лягавої 10/09/2010 12:11 #29519

slavamaz писав(ла):
Щиро бажаю успіхів.

Звісно, що я про це буду вести мову. Так би було найкраще. Ось тому наразі шукаю натащика в західному регіоні.
  • Dutka
  • Поза форумом
  • Початківець

Ві: Натаскування лягавої 10/09/2010 12:25 #29521

Sanych писав(ла):
Якщо потрібно можу дати контакт Володі Шкарпетка , він з Болехова, займається правда дратами, але дядько дуже толковий.

Якщо можете, то звісно скиньте в приват. Буду дуже вдячний

Є ще з Одеси, далеченько буде, дуууже толковий, переконався в цьому сам, неодноразово користувався його порадами, консультувався з ним на форумі та по телефону, його нік на уахантері Арко (Іванов Гєна).

Про цього чоловіка також знаю. Багато чув про його натаскування Європи (сука гордона з одеси) і про її здобутки, які пов'язують саме з ним. Та й на сході і півдні є багато натащиків. Але ж їхати далеченько

А взагалі я б радив натаскувати самому, нічого аж такого складного в цьому немає. Проте скільки задоволення від того, що бачиш перші кроки, і розумієш що це ваша з псом заслуга !

Я вважаю, що натаска сама по собі не закінчується ніколи. Завжди є чому навчити пса і себе. І від того, що натащик 1-2 місяці попрацює з моїм псом я нічого не втрачу. Бо ж після цього всерівно постійно з псом працювати потрібно. Але зате виграє пес - в тому сенсі, що його в полі поставить професіонал, дасть початок грамотний. То так як вчитися стріляти - можна самому крутити ту рушницю в руках, приспособлюючись до неї, а можна попросити досвідченого чоловіка, щоб навчив її правильно тримати (вскидувати, стріляти, тощо). Так виходить і швидше і правильніше. А практикуватись всерівно потрібно надалі самому.
  • Dutka
  • Поза форумом
  • Початківець

Ві: Натаскування лягавої 10/09/2010 12:38 #29524

Відправив в ПП номер
  • Sanych
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 398

Ві: Натаскування лягавої 10/09/2010 22:28 #29577

В Луцьку натаскою займався Толік Матвійчук. Його англійський сеттер Крек (Кречет Фарт)- неодноразовий чемпіон України. При бажанні номер скину.
Хоча, на мою думку, краще цим займатись самому.
  • nadyk
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 2391
Останнє редагування: 10/09/2010 22:29 від nadyk.

Ві: Натаскування лягавої 14/09/2010 00:24 #29838

nadyk, скиньте номер до Матвійчука, якщо ваша ласка.
  • Dutka
  • Поза форумом
  • Початківець

Ві: Натаскування лягавої 14/09/2010 01:14 #29839

Шановний Dutka ,якщо ви хочете мати доброго мисливського собаку .то натаскувати треба самому ,а не шукати собі натаскувача. Напочаток треба знайти спеціальну літературу або шукати в інтернеті на цю тему і потрохи ,починаючи з двох місячного віку , привчати від простих команд і до виходу в поле .При цьому мисливець сам вчиться і сам дізнається ,як з таким ,або іншим собакою треба полювати .Бо багато мисливців заводять собаку і полюють з ним не по правилам .Наприклад ,заводять гончака ,а полюють як з лягавою і дуже дивуються .що приходиться чекати його по декілька годин поки той прибіжить .І ще один приклад з натаскування кавказької вівчарки місцевим професійним натаскувачем ,який бере непогані гроші і може за один день зразу натаскувати до декількох різних порід разом.Результатом такої натаски власниця попала на два тижні в лікарню ,тому що пес ,побачивши кота ,протягнув свою хазяйку на повідку двадцять метрів і не помогли ніякі команди НІЗЗЯ які він до того добре виконував ,але у присутності натаскувача.Тому раджу самому брати і виховувати пса і вчитися самому і тоді зрозумієш ,що тобі на полюванні більше ніхто не потрібний .
  • Norik
  • Поза форумом
  • Ловчий експерт
  • ТОЗ -34 , ІЖ -18
  • Постів: 163

Ві: Натаскування лягавої 19/09/2010 14:22 #30198

Jak budesh chasto hodyty v pole, zustrychaty ptahiv, zviriv, (mozlyvo navit na pochatku dozvolyty pognaty zajca) - sobaka z chasom pochne cikavytys.
Skilki by batkiv ne bulo "sobakamy z vystavki" to i tak v genetyci jest myslivski zdibnosci.
tym bilsh sho knyzki (i rizni ludy) pyshut sho gordony ta irlandy piznijshe "dozrivajut" do svoih prastaryh profesji.

Roby v domu slid "z kovbasy" - haj vchytsa pomalu do chogo v niogo "niuh" - moze skoro v poli pryklade nis do zemli
  • WALLY
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Головний редактор
  • Сторінка:
  • 1
  • 2
Модератори: Myron