Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Банер
Банер
Ласкаво просимо, госте!
Ім'я користувача Пароль: Запам'ятати мене
  • Сторінка:
  • 1
  • 2
<--

ТЕМА: р. Західний Буг

р. Західний Буг 18/08/2008 21:33 #296

Як завжди проминула моя довгоочікувана відпустка дуже швидко. Одним з того, що я запланував зробити під час неї - було порибалити на р. Західний Буг, захотілося згадати молодість, та походити по старих місцях оскільки, дуже давно не їздив на улюблену річку та не відвідував місця де зловив першого піскарика, поламав першу вудку, та заважав своєму вчителю (батькові) рибалити різними запитаннями, відсутністю терпіння і непосидючістю...

Приїхав на дачу (батьки мають невеличкий дерев'янний будиночок на дачному масиві "Прикордонник" що поблизу м. Нововолинськ) з повним боєкомлектом вудочок, донок, спінінгів, наживок, прикормок з прекрасним настроєм, і переповнений емоціями. В той же день, на вечір, вирішив пройтися по старих місцях, придивитися та прикормити місце на завтряшню риболовлю. Був приємно здивований тим, що природа змінилася мало і легко впізнавав і знаходив всі свої улюблені місця, хіба що кілька болотець пересохло вщент, а кілька позаростало. Завбачливо прикормив кілька місць, і задоволений пішов спати у передчутті завтряшньої риболовлі...

Став, ще задовго до сходу сонця (так як дуже люблю зустрічати світанок вже на місці ловлі) і пішов чатувати на своїх карпиків, карасиків, а пізніше планував поблеснити і... розчарування...

...За 3 дні, що я бродив по річці, заплавах, озерцях що поблизу, нічого вартого уваги не зловив: кілька карасиків, верховодок та окунців, хіба що на юшку. Де я тільки не ходив, і що я тільки не робив все марно. А пам'ятаю раніше, років 15 тому, з друзями навіть після школи приїзджали та до вечора мали по пів садка риби, варто було піти на старе русло та покидати бляшку в будь-яку пору дня і погоду, або приїхати на якусь яму, кинути кілька горстень приманки та почекати поки прийде стайка карасиків чи плотвички... А тепер - нульовий результат, майже не має риби, настільки попрацювали бракон'єри. Люди розповідали, що на весну під час нересту весь Буг огороджений сітками, і рибу вивозять грузовиками...

Така ось скорботна історія... і біль на душі... єдине, що радує природа та спогади...
zah_bug.jpg
  • fireshark
  • Поза форумом
  • Досвідчений ловчий
  • Постів: 113
Останнє редагування: 18/08/2008 21:34 від fireshark.

RE: р. Західний Буг 19/08/2008 03:27 #297

sumno ale real .
  • vasyl eger
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 10253

RE: р. Західний Буг 19/08/2008 11:07 #298

аж занадто реально
  • fireshark
  • Поза форумом
  • Досвідчений ловчий

RE: р. Західний Буг 10/02/2009 12:53 #1603

Сумно звичайно...
Але на противагу хочу розказати свою історію...

Ще з глибокого дитинства пригадую ставок в бабусиному селі. Батько розказував, шо викопали його в 70-х роках. Він входив в осушувальну систему навколишніх пасовищ. Пригадую, як малим купався в ньому: дно чистеньке, пісочок...
Після розвалу союзу ставок, як і багато інших, залишили на призволяще.І природа помалу почала повертати свої володіння.За декілька років він на половину заріс очеретом. А інша половина, більш глибока, стала ідеальною для розмноження риби. Десь в середині 90-х хтось вирішив, шо з нічийого ставка можна зробити шо завгодно. Тоді перший раз на моїй памяті відкрили греблю і спустили воду.
Такого скупченя народу на ставку я не бачив з глибокого дитинства!.. Рибу тягнули сітками, саками, ловили руками. Варто зауважити, що ставок має розмір приблизно 200 на 100 метрів..І при низькому рівні води його можна перейти пішки впоперек. Тоді на моїх очах витягнули сітку з уловом, який на око мав вагу кілограм 80!! Плотва, дикий карась, краснопірка. А найбільше цих "рибалок" радувала щука. Розміри її вражали. На власні очі бачив екземпляри до 1 м довжиною...
Тоді, за один літній день з цього ставка витягнули чи не всю рибу...Більшу зібрали, а мальок загинув.
Після цього всі знову забули про ставок. Через декілька місяців мій сусід, запеклий рибалка, власними силами загатив греблю. Намертво. Рівень води піднявся, але ставок став ще більше заростати..Вже водоростями.
Глибокої осені ми помітили, шо піднявся рівень води в ставку, і річкі, яка витікала з нього. Виявилось, шо це бобри. Де вони взялись в цих краях - ніхто не знав. Їх ніколи там не було. Але, як виявилось, для них це було справжнім раєм. Бобри, без допомоги людей, почали розчищати береги. Раз по разу на березі з"являлась повалена вільха, або верба. Дно було всіяне гілками. Але, не зважаючи на таку забрудненість, відновилась популяція щуки!
Тоді я вперше зацікавився ловлею щуки на блешню. Звичайно, крупними уловами я похвалитись не можу.Для мене рибалка більще як вид відпочинку.А от сусід не повертався додому без одного-двох щупачків, грамів на 400-500. Його дружина навіть почала їх консервувати .
Але така ідилія в нашій країні довго продовжуватись не може.Найшлись добрі люди, зробили іншу греблю. Вірніше кажучи, просто по-варварськи викопали канал і спустили всю воду.За декілька днів нестало риби, і бобрів...
Хоча, непевно завдяки їх греблям з часом рівень води в ставку піднявся..

Знайшовся підприємливий фермер, який рішив розводити в нашому ставку рибу..
Памятаю, як він запустив першу партію молодняку коропа і білого амура. Риба була голодна, кидалась на гачок..Білий амур з часом винищив всі водорості.
У нас зявилась надія - невже стане можливим прийти в неділю досвіта, сісти і порибалити. Бодай на приватному ставку, нехай навіть платно.
Але цей підприємець не покладав великих зусиль на ставок. Восени ставок спустили, більшу рибу витягнули сіткою і повезли на продаж. Частина риби , що залишилась, не пережила зиму. Ставок замерз, і не було кому робити лунок, щоб риба не задихнулась.
І зараз ще час від часу, якись заїжджий рибалка згадає старі часи, заїде на ставок, обірве кілька гачків, сплюне зі злості, і поїде...

А хотілось, щоб було як краще..
  • vitaha.j
  • Поза форумом
  • Початківець
  • Постів: 2

RE: р. Західний Буг 10/02/2009 18:16 #1604

гарна розповідь вітаха .х.вітаю у нас на форумі
негарний урок і закінчення .

у нас теж дещо подібне було з ставками .
  • vasyl eger
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 10253

RE: р. Західний Буг 10/02/2009 19:07 #1610

Напевно не має такого куточка, де б не було чогось подібного, в моді любителі швидкого збагачення, на все решта начхати
  • fireshark
  • Поза форумом
  • Досвідчений ловчий

RE: р. Західний Буг 10/02/2009 19:10 #1611

А шкода..Потрібно тільки грошей та трохи бажання.
На жаль надлишок другого аж ніяк не компенсує недостачу першого
  • vitaha.j
  • Поза форумом
  • Початківець
  • Постів: 2

RE: р. Західний Буг 10/02/2009 23:09 #1620

Нічого не вдієш,якщо ставочок в оренді то орендар має право вести господарство як вважає за потрібне,шкода що той фермер не рибак а підприємець.В нас все так є хіба місце починає чимось приваблювати,як появляється хтось і все спаскудить.
  • West
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 1823
Ніколи стільки не брешуть, як під час війни, після полювання і до виборів.
О.Бісмарк

Ві:р. Західний Буг 07/10/2009 13:12 #13252

З З.Бугом познайомився в 1994р. Це була дійсно РІЧКА!!! В порівняння з рибалкою на Бузі ніякі платні ставки з їхніми карпами не йшли в порівняння! Зазвичай на рибалку виходив ранком з 5.00 до 8.00 та ввечері з 18.00 до 21.00, а на сома - то з 21.00 до 02.00. Повертався назад з уловом на 3-5кг. Спочатку я ловив на вудки і спінінгом (на донку). В улові плотва, густера, лящ, окунь, сом. І розмір рибки був відповідний: плотва, густера по грам 300-600, лящі попадались до 3-4кг, окунькі горбаті, ну і звичайно - соми. Потім знайомий "підсадив" мене на хижака на спінінг. До цього я ніколи на спінінг не ловив, а тут вудочки закинув повністю. 5-10 щущок від 0.5 до 3кг - стабільний улов.
Але з кожним роком все гірше і гірше. Електрики, мать їх...
В цьому році практично нічого не зловив на річці. Так, парочку невеличких щучок і парочку сомиків
  • nadyk
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 2391

Ві:р. Західний Буг 07/10/2009 13:31 #13254

Ще одна історія про ставки.
на Рівненщині є с.Березове в Рокитнівському районі. В селі великий ставок, який колись був колгоспним. Там рибачили всі - і риби вистачало, і екземпляри солідні .
Але знайшовся "господар", який "вирішив питання" про аренду цього ставка і заборонив там ловити рибу ще до підписання договору.
Але зібралися жителі села, самі спустили став, виловили рибу. Риби там було море - карпи попадали до 20кг, толстолоби до 50кг, щуки, окуні і т.д., і т.п. Після сказали цьому орендарю: "Тепер зариблюй, годуй і господарюй!". Орендар відмовився - навіщо йому ставок без риби? (Так само з нашими мисливськими угіддями!)
А в цьому році я попав на рибалку на цей ставок - . Люди скинулись всім селом, купили малька і зараз ловлять всі бажаючі, але тільки на вудки і донки. Навіть затяті сіткарі перейшли на спортивні снасті!!! . Зробили такий же колгоспний став і всі задоволені! І зараз карпики попадаються вже до 2-3кг. Планують весною знову запустити малька. І ніхто не збирається цей ставок спускати взагалі.
А взяв би орендатор - і що було б?
  • nadyk
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

Ві:р. Західний Буг 27/02/2010 00:55 #23024

Шановні друзі зараз на берегах р.Буг виростають бараки, міні хатинки,рибалки просто захоплюють свої місця. Саме прикро те , що всім то до лампочки
  • Aleksis
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 1794
Люблю українську природу
гарячий борщ, хлолдну воду...

Ві:р. Західний Буг 27/02/2010 01:32 #23026

Aleksis писав(ла):
Шановні друзі зараз на берегах р.Буг виростають бараки, міні хатинки,рибалки просто захоплюють свої місця. Саме прикро те , що всім то до лампочки

А на якій підставі? У нас ще такого немає, бо по річці проходить кордон.
  • nadyk
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

Ві:р. Західний Буг 27/02/2010 11:43 #23053

Сумну картину описав пан fireshark. Однак, дійсно, це правда. Нещодавно мені доводилось бувати та рибалити в тих самих місцях (пару років я жив і працював у Нововолинську, сам, без сім"ї). За добрих два роки регулярних, мало не щоденних виїздів, рідко коли вдавалось на спінінг витягнути щучку-олівця. Це на самому Бузі. У той же ж час на ставках і озерах навколо ріки було значно краще.
А ріка дійсно перегороджена вздовж і впоперек сітками. Настрашніша картина навесні, коли лящ іде на нерест. Тоді, таке враження, що все чоловіче населення Нововолинська та навколишніх сіл виїжджає на промисел з павуками-підйомниками. Ніхто навіть не ховається і не рибнагляд не зважає. Але це на волинському березі, а на львівський не ходять, бояться. Кажуть, що там можуть покарати.
  • ivans
  • На форумі
  • Ловчий професіонал
  • Клуб "Ловецтво України"
  • Постів: 1269

Ві:р. Західний Буг 27/02/2010 11:44 #23054

nadyk писав(ла):
Aleksis писав(ла):

А на якій підставі? У нас ще такого немає, бо по річці проходить кордон.

Щось Ви плутаєте. Чим ближче до кордону, тим більше тих хибар. Принаймні, біля Нововолинська.
  • ivans
  • На форумі
  • Ловчий професіонал
Останнє редагування: 27/02/2010 11:45 від ivans.

Ві:р. Західний Буг 28/02/2010 02:55 #23085

Біля Нововолинська З.Буг уже починає входити в прикордонну смугу. В смузі донедавна ще не було хибар.
  • nadyk
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

Ві:р. Західний Буг 28/02/2010 14:15 #23098

Не буду казати про саму смугу, але біля неї я бачив масу. В смугу не заходив.
  • ivans
  • На форумі
  • Ловчий професіонал

Ві:р. Західний Буг 28/02/2010 18:19 #23124

Так виглядає р.Західний Буг зимою (район моста в'їзд м.Червоноград)
  • Aleksis
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
Люблю українську природу
Останнє редагування: 01/03/2010 00:50 від Aleksis.

Ві:р. Західний Буг 28/02/2010 19:59 #23151

Aleksis писав(ла):

Так виглядає р.Західний Буг зимою (район моста вїзду місто)

в яке місто?
  • ivans
  • На форумі
  • Ловчий професіонал

Re: р. Західний Буг 20/11/2011 20:40 #60819

Цікаво, а де саме виростають ці споруди, бо жодного разу не бачив. Трапляються будки пастухів біля кошар, а щоб рибалки щось подібне будували навіть і не чув,хоча на Бузі буваю 1-2 рази на тиждень. Дайте фото, або точніші координати ( сам гляну )
  • Aborygen
  • Поза форумом
  • Початківець
  • Постів: 1
Останнє редагування: 20/11/2011 20:44 від Aborygen.

Re: р. Західний Буг 27/03/2013 15:34 #97824

Так виглядає р.Західний Буг зимою
028.jpg

Вкладення C:\fakepath\Изображение 103.avi - не знайдено

094.jpg
  • Aleksis
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
Люблю українську природу
Останнє редагування: 27/03/2013 15:37 від Aleksis.
  • Сторінка:
  • 1
  • 2
Час створення сторінки: 0.64 секунд

Останні оголошення

Коментуємі оголошення

• не можу добавити фото, кому цікаве дане ... Далі...

• Прошу звертатися по додатковоу інформаці... Далі...

• Ціну знижено! 7150грн ( USD 270 ) Далі...

• класний Далі...

• Продана. Далі...

Популярні оголошення