Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Ласкаво просимо, госте!
Ім'я користувача Пароль: Запам'ятати мене
  • Сторінка:
  • 1
<--

ТЕМА: Ліси мисливських господарств приватизовують.

Ліси мисливських господарств приватизовують. 22/03/2009 22:10 #3276

Мисливські ліси області передали у приватне "користування"
05/11/2008 Вінниця мисливські угіддя

"Беруть ліс, видають спеціальні документи, що це вже не ліс, потім передають земельні ділянки в приватну власність". Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко

- Коли наша односельчанка пішла в ту посадку, її порвали орендареві пси, - розповідає мешканець села Борівки Чернівецького району Анатолій Лесь. - Я вже не говорю про те, що ловити рибу, - худобу в нас просто ніде пасти. І це при тому, що той хазяїн взяв у оренду лише ставки, а на пасовища і посадку у нього дозволів немає. Але захопив їх, дерева вирубував... Навіть на греблі, а дерева ж своїм корінням її тримають.

Що таке приватний ліс і наскільки міцні кулаки охоронців, з часом можуть відчути на собі більшість мешканців області. Вісімдесят відсотків лісів, які належали обласному товариству мисливців і рибалок, вже передали "у користування", даруйте за тавтологію, приватним користувачам. Для цього знадобилося дві сесії обласної ради, більше чотирьох переголосувань і, як висловився один із депутатів, "фокуси Заболотного" - голови обласної ради.

"Рада" дала збій?

На останній сесії обласної ради Григорій Заболотний і справді був напрочуд наполегливий. Питання "Про перерозподіл мисливських угідь" чотири рази ставилося на голосування, але заповітного 51 голосу для ухвали рішення набрати так і не вдалося.

- На даний час обласна організація УТМР не може на належному рівні вести господарство, - немає фінансових можливостей, - наводив свої аргументи Григорій Михайлович. - Потрібні зміни, запровадження передових методів ведення мисливського господарства. Приватним товариствам це буде під силу. У нас в області більше 30 тисяч мисливців. Зрозуміло, всі хочуть полювати. А відновлювати фауну і флору нема кому. Основна частина мисливських угідь належить обласній організації Українського товариства мисливців і рибалок. Та в них нема коштів. Торік на одну тисячу гектарів мисливських угідь вони витратили аж 617 гривень. Мізер! Бо тільки на придбання однієї голови зубра маточного поголів'я треба заплатити 12 тисяч гривень. Тим часом приватні мисливські підприємства затратили на таку ж площу 42 тисячі гривень.

Проте, дарма - 48 голосів і зась. Далі події прийняли несподівано справа повернула на інше. Після сесії до голови облради підійшли три депутати від фракції БЮТ: Леонід Козодой, Леонід Майданюк і Олег Шалінський. Мовляв, хотіли проголосувати "за", але картки не спрацювали. Система "Рада" дала збій. Ось наші заяви - прийміть. Проста арифметика: 48+3 - і необхідний мінімум у 51 голос набрано. Рішення ухвалили.

- Депутатам нашим був поставлений ультиматум - якщо вони не заберуть свої заяви, будуть виключені з партії, - каже заступник голови обласної організації партії "Батьківщина" Людмила Щербаківська. - Було засідання фракції. На ньому прийняли рішення - не голосувати за це питання, відкласти до вивчення. Тому що потрібно, по-перше, вивчити договір оренди цих мисливських угідь. Ми ж його в очі не бачили. І, по-друге, такі питання треба дійсно проводити через аукціон. Чому пріоритети надаються якійсь одній особі? Чесно кажучи, ми не знаємо навіть кому. Ходять, звичайно, чутки, але точно не знаємо...

За словами Людмили Михайлівни, є свідки - депутати, які сиділи поруч і можуть підтвердити, що "вирішальна трійця" не голосувала за "лісове" питання.

- А стосовно мотивів, то ми ж самі розуміємо... Леонід Степанович Майданюк працює на спиртзаводі, залежний від голови обласної ради, - вважає пані Щербаківська. - Козодой також працює у бюджетній сфері...

Юристи БЮТу готуються до оскарження цього рішення обласної ради у суді. Позов планує подати і депутат від Партії регіонів Юрій Яремчук. Він також голосував проти, але прокоментувати свою позицію відмовився. Причини такої його мовчазності, як "не на диктофон" коментують інші - за "лісовим" рішенням стоїть його вельми впливовий однопартієць.

Ще один сесійний момент, який викликав обурення Людмили Щербаківської - це "ставлення наших можновладців до депутатів".

- Мені, наприклад, було прикро слухати, як наш губернатор Домбровський казав: "Ну що ви там слухаєте? Жінка кричить.". І репліка Григорія Михайловича: "Що, Щербаківська мисливець чи Козловська мисливець?". Ми такі самі депутати, як і всі...

Від завше стриманого та інтелігентного Олександра Домбровського це справді було дивно чути. Але "не проходило" таке важливе питання - чого в запалі не наговориш?

Де тут гроші?

Як в Одесі постійно здається, що вас хочуть надурити, так і в цьому рішенні обласної ради, а особливо способах, за допомогою яких воно приймалося, мимоволі шукаєш підступ.

Передачу мисливських угідь приватникам мотивували тим, що обласне УТМР не має достатньо можливостей утримувати їх у належному стані. Але ж, згідно із законодавством, єдине законне джерело прибутку із мисливських угідь (і приватних, і державних) - продаж дозволів на відстріл дичини, каже уповноважений Міжнародного комітету із захисту прав людини у Вінницькій області Сергій Танасков. Тобто, джерело фінансування у них одне. І як стверджує голова Вінницького обласного УТМР Анатолій Мерц, навіть цього прибутку приватники будуть позбавлені.

- Нам запропонували вигідні умови співпраці, - пояснює свою згоду на передавання 22 тисяч гектарів мисливських угідь приватникам Анатолій Мерц. - Протягом цього часу отримані від полювання кошти будуть все одно передавати нашій організації. Такі умови договору.

За які ж гроші приватники мають впроваджувати "передові методи ведення мисливського господарства". Пустити ліс на деревину? Не мають права. На це потрібні відповідні ліцензії.

Не допоміг розібратися у цьому парадоксі і причинах такої безкорисливості й голова комісії облради з питань охорони довкілля та раціонального використання надр Леонід Майданюк. Єдине, що зазначив: "Комісія наша поставить питання про вартість ліцензії на відстріл".

Ще один момент - чому мисливські угіддя „надали у користування” а не здали в оренду? По-перше, за оренду треба платити. І, по-друге, у такому випадку потрібно було б організовувати аукціон.

Хащі приватного лісу

- Я не маю сумніву в тому, що передані нами угіддя через п'ять років стануть приватними, - каже Анатолій Мерц. - Не можна стримати тенденцію до переходу лісів у приватну власність. З часом у нас буде те саме, що у Європі. По-друге, з 2010 року значно підвищиться орендна плата. Ми не зможемо сплачувати такі гроші. Навіть при тому, що у нас 12 тисяч членів товариства і кожен здає за рік по 120 гривень внесків.

За все це доведеться платити. До того ж, мабуть, немалі гроші. Все буде йти за аналогом зарубіжних користувачів. Сьогодні дозвіл на відстріл козулі в УТМР коштує 400 гривень. Кабана - 600 гривень.

Син Анатолія Мерца проживає нині в Америці. Якось, приїхавши, він розповів батькові таку історію. Його бос під час полювання підстрелив качку. Але зробив це через десять хвилин після того, як закінчився дозвіл на полювання. "Ну то й що з того?" - перепитав батько. - "А то, що качка та обійшлася дуже дорого - крім штрафу у півтори тисячі доларів, бос позбувся гвинтівки, а на додачу його ще й виключили з товариства мисливців".

Одну із схем передачі лісу у приватну власність озвучила Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко: "Беруть ліс, видають спеціальні документи, що це вже не ліс, потім передають земельні ділянки у приватну власність."

Що ж буде з вінницьким лісами - побачимо з часом.

Будемо "віддуватися" за Карпати?

Про те, що проблема з використання лісів може стати ще гострішою, каже генеральний директор обласного комунального підприємства "Віноблагроліс" Михайло Вдовцов. І обласна рада тут ні до чого.

- Зараз вирішується питання про передачу усіх лісокористувачів Державному комітету лісового господарства. Це все одно, що всі ліси передати одному ліснику. Якщо таке станеться, ми створимо ще одного монстра-монополіста. Це може завдати лісовому господарству, зокрема, і суспільству загалом, ще більшої шкоди, ніж злощасна вирубка Карпат, до якої доклав рук той самий Держкомліс. Я з великою повагою ставлюся до своїх колег із структур системи Держкомлісу: це висококваліфіковані фахівці, багато з них мають значний досвід роботи. Не про них мова. Йдеться про найвищу управлінську структуру - Державний комітет лісового господарства. Проблема в тому, що ця структура не виробила європейських стандартів ведення лісового господарства. Логічно було б посилити контроль за діяльністю Держкомлісу. Але натомість планують підпорядкувати цій структурі усіх лісокористувачів.

Хоча в Карпатах рубати ліс заборонили, але ж договори з іноземними фірмами у Держкомлісу залишилися! Піде тепер сокира гуляти по усіх лісових угіддях держави, прогнозує Михайло Вдовцов. Не важко здогадатися, до чого це може призвести за умови, коли один лісник (читай Держкомліс) стане господарем на усі ліси.

- Суцільні рубки у гірській місцевості є тільки у нас, - каже генеральний директор "Вінницяоблагролісу". - Така безконтрольність призвела до ще однієї біди. Якась "мудра" голова в Держкомлісі змінила існуючу століттями практику вирубки такої цінної деревини, якою є дуб. Споконвіку лісівники знали, що рубати такі дерева можна, коли вони доросли до 81-річного віку або коли їм виповнилося 111 років. Бо саме в такий період дуби досягають повної зрілості.

Тепер Держкомліс "підігнав" ріст дубів, узаконив інші вікові норми - 71 і 101 рік. Для чого? Щоб більше продати деревини.

Довідка

Мисливські угіддя області складають два мільйони 136 тисяч гектарів.

Довідка 2

Порівняльна характеристика чисельності мисливських тварин

2008 рік

УТМР: 883 козулі, 195 диких кабанів

Облуправління лісового та мисливського господарства: 4349 козуль та 1392 кабани

Загалом в області чисельність копитних мисливських тварин зросла у порівнянні з минулим роком на 1267 голів і їх нараховується нині 9537 голів. В УТМР з 2001 по 2008 роки їх стало менше на 6267 голів (було 7345, стало - 1078).

Найбільша популяція зубрів в державі знаходиться на Вінниччині - 7,4 особини на тисячу гектарів при оптимальній щільності - чотири особини на одну тисячу га.

Цифра

Два мільйони гектарів нових насаджень потрібно створити в державі, щоб досягти середньоєвропейських показників лісистості. Якщо цю роботу виконувати такими темпами, як це робить Держкомліс, завершити її можна через... 300 років.

Коментарі

Григорій Заболотний, голова облради

- Недавно мені довелося червоніти за те, що так мало уваги приділяємо створенню заповідних зон. На засіданні колегії Міністерства охорони навколишнього природного середовища наш регіон порівняли з пустелею Саудівської Аравії. Сказали, що там, у пісках люди створили більше заповідних зон, ніж ми, вінничани, у своєму зеленому краї.

На жаль, не всі депутати розуміють важливість цієї проблеми. На останній сесії ми запропонували один із варіантів упорядкування мисливських угідь. До речі, на дуже вигідних умовах для УТМР. У першу чергу передаємо ті угіддя, де вже, як кажуть, навіть ворони не літають. Нема там що полювати - ні звіра, ні птаха. На таких територіях планується облаштувати місця-резервації для вирощування і розмноження мисливських тварин. Треба буде закупити їх маточне поголів'я. На все це потрібні немалі кошти. І щоб розвести таку кількість оленів, козуль, диких кабанів, зубрів, яку вже можна відстрілювати, потрібно не два і не п'ять років - на це, за нашими підрахунками, піде 20-25 років. Саме на такий термін розрахована оренда угідь.

Після такого впорядкування приватне мисливське підприємство матиме право на придбання ліцензії на відстріл розведеного поголів'я.

Маємо у цьому плані гарний приклад Дашівського лісомисливського господарства. Там від мисливства отримують коштів більше, ніж від лісорозведення. Це поки що єдине в області господарство, куди приїжджають на полювання закордонні мисливці. Чому інші не можуть так само заробляти кошти? Адже це не тільки нові надходження у бюджет. Це ще й нові робочі місця. До речі, самі "утемеерівці" не заперечують проти передачі частини своїх територій. А ось частина депутатів...

Олексій Лавренюк, фракція Партії регіонів

- Позиція моя така. Лісів не віддавати, навіть у користування як мисливські угіддя. Дві сесії я був проти цього. І рішення не було б прийняте, якби не фокуси Заболотного. Я простий мисливець. І як простий мисливець можу навести приклади, як порушувалися мої права і права моїх товаришів. Я буду наполягати, щоб на наступній сесії це питання поставили на переголосування.

Сергій Танасков, уповноважений представник Міжнародного комітету захисту прав людини у Вінницькій області

- Рішення обласної ради від 15 жовтня 2008 року винесено законно, на основі ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" та законів України, що регулюють відносини в сфері мисливського господарства, тваринного світу, Земельного кодексу. Але, незважаючи на це, хотілося б вірити, що це не є перший крок до подальшого перерозподілу цих земель у приватні руки. Тому що схожі схеми перерозподілу мали місце в практиці нашої держави.

Якщо лісові угіддя надані у користування, люди повинні мати вільний доступ до них. Прогулятись, позбирати гриби. А на полювання, звичайно, потрібно купувати дозволи.

Леонід Майданюк, депутат обласної ради, БЮТ

- По-перше, я не вважаю, що це питання, за яке БЮТ виключає з партії. Чому БЮТ так поставив питання, мені невідомо. Це питання не обговорювалося на фракції і після фракції. Це сказано зі слів одного із членів партії.

Не спрацювала система "Рада". Я голосував за дане питання. Це ж не віддаються землі, не віддаються ліси. Це все мисливські угіддя. Земля залишається за власником. Ліси залишаються державі. А туди потрібні інвестиції - щоб був звір, платити зарплату єгерям.

Я буваю у Європі. Ви подивіться, скільки там звірини. Там уся земля приватизована.

Зарубіжні мисливці платять більше

- Дев'ятнадцять зарубіжних мисливців дали в касу нашого підприємства 157 тисяч гривень, - каже директор Дашівського лісомисливського господарства Іллінецького району Валентин Кавуненко. - Це більше половини усіх зароблених грошей. Якщо все зробити на рівні європейських стандартів, від мисливців-туристів із закордону не буде відбою. Для них полювання - для нас гроші. Та й працювати з ними приємно. У них дисципліна суворіша, ніж в армії.

Торік у Дашеві було 19 зарубіжних мисливців. Вполювали 12 козуль та 15 оленів плямистих. За це заплатили 157 тисяч гривень.

"Домовину нема з чого зробити, бо ліс прибрали до рук дядьки з Вінниці"

Депутат Жмеринської районної ради Дмитро Сегедин починав свою трудову біографію у лісовому господарстві.

- Ніколи не міг подумати, що настане час і в громади відберуть ті ліси, які вона садила і вирощувала, - каже Дмитро Сегедин. - Коли в нашому селі Курилівці Жмеринського району помирає людина, домовину для її поховання їдуть купувати у Жмеринку. Це при тому, що на території сільради є 652 гектари лісу. Але він служить не громаді, а комусь іншому.

Депутат Сегедин один із тих, хто ініціював збір підписів за повернення колишніх колгоспних лісів територіальним громадам.

- Сім років, відколи ліс забрали у громади, дерева вирізають безбожно, а в бюджет сільради не надійшло жодної копійки, - каже Дмитро Сегедин. - 18 серпня 2008 року у ліс села Курилівці приїхала ціла бригада лісорубів. Хто вони і звідки, нам не кажуть, виходить, про це громада не повинна знати. Приїхали на автомобілі з пристроєм для завантаження. Зрізали 17 ялин, посадки 50-60-х років товщиною стовбура 38-58 сантиметрів, і подалися, звідки приїхали. Садили ці дерева і доглядали наші люди, а дісталися вони хтозна кому.

За словами Дмитра Сегедина, у Курилівцях три рази скликали сесію, щоб добитися в депутатів дозволу передати ліс "Віноблагролісу". Всі три рази депутати відмовилися передавати ліс, вирощений їхніми батьками й дідами.

- Яким же чином територія нашого лісу опинилася в новому об'єднанні "Райагроліс"? - запитує пан Сегедин. - Якщо печатку приліпив сам голова, то це підробка документів. Я не пропустив жодного засідання сесії райради. Але не пригадую, щоб ми обговорювали питання про передачу підприємства "Райагроліс" до складу обласного об'єднання.

Якщо ж ліс віддати у приватні руки, тоді буде те, що сталося зі ставками. Ні скупатися, ні порибалити приватник не підпускає до ставу.

Автор: Яна ВІЦІНСЬКА, Віктор СКРИПНИК

http://www.lesovod.org.ua/node/2874
  • West
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 1823
Ніколи стільки не брешуть, як під час війни, після полювання і до виборів.
О.Бісмарк
Останнє редагування: 23/03/2009 12:07 від admin. Причина: Зовнішні посилання ставим між тегами [url]...посилання...[/url]

RE: Ліси мисливських господарств приватизовують. 26/03/2009 21:23 #3387

Я наприклад би був не проти якщо мені передали в користування ліс для ведення мисливського господарства і Я б все зробив для того щоб полювання було не дорогим і цікавим.Якщо дивитись на те як УТМР веде мисливське господарство то майже нічого доброго не видно з цього.Я за те щоб частину мисливських угідь передалиб добрим господарям у користування

RE: Ліси мисливських господарств приватизовують. 26/03/2009 22:02 #3394

Тепер лишилося тільки відсіяти добрих господарів від не добрих
ХАХАХА
  • ostt
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Клуб "Ловецтво України"
  • Постів: 5806
Waidmannsheil.

RE: Ліси мисливських господарств приватизовують. 26/03/2009 22:27 #3395

• West
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
О.Бісмарк

RE: Ліси мисливських господарств приватизовують. 26/03/2009 23:35 #3401

цікаво пишите . ану подивимось з боку .підрахуємо ... і що вийде з того .
відкриваю нову тему ,на цю темухехе
  • vasyl eger
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 10253

RE: Ліси мисливських господарств приватизовують. 03/04/2009 14:59 #3523

vasyl eger написав(ла):
цікаво пишите . ану подивимось з боку .підрахуємо ... і що вийде з того .
відкриваю нову тему ,на цю темухехе
Привет всем форумчанам ,Вась а тема то не новая, мы тему частных охотхозяйств уже обсуждали,та и добрых дядь врядле найдём, а вот систему выроботать когда отдельно взятый охотколлектив берёт суб.аренду В УТМРи ведёт хоз.деятельность на своей территории мы можем попробовать описать ,обсудить,и распространить по инету.
  • amur
  • Поза форумом
  • Досвідчений ловчий
  • Постів: 97

RE: Ліси мисливських господарств приватизовують. 03/04/2009 18:27 #3524

тут щось пробували обговорити www.huntingukraine.com/component/option,...iew/id,791/catid,21/

я вже і дядь був знайшов готових співпрацювати і їхати дивитись на уа а після...
але ще недозрів .
набераюсь досвіду і знань .і заробляю валюту хехе
  • vasyl eger
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 10253

RE: Ліси мисливських господарств приватизовують. 05/04/2009 22:14 #3579

Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендує парламенту направити на доопрацювання законопроект "Про внесення змін до Земельного та Лісового кодексів щодо збереження лісів" (Інформаційне управління)
04/04/2009 Украина Лесное право

Законопроектом (реєстр. №2463) пропонується закріпити за Кабінетом Міністрів повноваження надавати у власність, передавати у постійне користування, вилучати земельні лісові ділянки, що перебувають у державній власності. Зокрема, з Кабінету Міністрів знімаються існуючі обмеження щодо вирішення відповідних питань (стосовно земельних лісових ділянок площею до 1 гектара).

Планується також вилучити із компетенції Ради міністрів АР Крим, обласних, Київської, Севастопольської міських державних адміністрацій та районних державних адміністрацій низку повноважень щодо вирішення питань про передачу у власність та надання у постійне користування для несільськогосподарських потреб земельних лісових ділянок, що перебувають у державній власності.

Під час обговорення члени Комітету висловили окремі зауваження до законопроекту. Зокрема, пропозиції щодо акумуляції відповідних повноважень у Кабінеті Міністрів, вважають народні депутати, потребують більш детального обґрунтування.

На думку членів Комітету, проект має певну непослідовність у внесенні пропозицій, що стосуються повноважень Ради міністрів АР Крим, обласних, Київської та Севастопольської місцевих адміністрацій, органів місцевого самоврядування. З одного боку, наголошували народні депутати, їх повноваження обмежуються щодо розпорядження земельними лісовими ділянками, а з іншого - їм у наказовій формі доручається забезпечити надання земель лісогосподарського призначення, що перебувають у запасі, в постійне користування державним лісогосподарським підприємствам.

Крім того, зауважили парламентарії, доповнення до пункту 12 розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу залишає неврегульованим питання про те, хто має здійснювати розпорядження земельними лісовими ділянками до розмежування земель державної і комунальної власності, якщо цього не зможуть робити зазначені у цьому пункті відповідні сільські, селищні, міські ради й органи виконавчої влади.

Автор: -
Источник: Верховна Рада України, 03.04.2009 11:25
  • West
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
О.Бісмарк
  • Сторінка:
  • 1
Час створення сторінки: 0.71 секунд