Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Банер
Банер
Ласкаво просимо, госте!
Ім'я користувача Пароль: Запам'ятати мене

ТЕМА: Браконєрські собаки.

Браконєрські собаки. 10/09/2008 02:31 #486

Це було під час облавного полювання на кабана в угідді де я працював єгерем .
Після першої загінки ми зібрались обговорити хто що стріляв . і виявилось що з нас ніхто .
Тобто у загінці були браконєри і стріляли, вцей час до нас підбігає їхній собака-шавка.
Ми дивимось здивовано- і тут наш шеф піднімає рушницю і стріляє по псу,ранит егерь-лісник добиває.
... Після полювання на привалі за столом шеф нагадав за браконєрського пса і наголосив лісникам
і особливо мені єгерю цього угіддя ,"Що браконєрських собак відстрілювати ОБОВЯЗКОВО ". я заперечив.
Шеф-головний лісничий, заслужений лісівник України вскипів ,не міг повірити , що хтось заперечує
його словам , а тим більше молодий 20 річний єгер, але то уже були роки перебудови.
Я висловлював свою думку " ...собака невинен. Він незнає що його власник іде браконєрствувати,і тому
я небуду стріляти браконєрських собак. бродячих відстрілюю недумаючи. Коли бачимо що злодії крадуть
ліс-дрова і грузять на сани- віз ,то ми коня нестріляємо?!..."друзі лісники мене просили промовчати.
Лісничий здивований і озлоблений сказав що я неправий .
Я так і нестріляв браконєрських собак. Спитаєте чому?Найперше - мені мисливська етика недозволяє
стріляти собаку яка має власника. У лісі легко відрізнити браконєрську і бродячу собаку. А бродячих псів
відстрілював до 10 за сезон.
А по-друге постійно маю декілька собак різних порід. Знаю як трудно виходити ,виховувати мисливську
собаку ,і нехотів би щоб мені браконєри помстились за вбиту їхню собаку. Бо застрелити собаку яка підбігла
до вас на 15-20м дуже легко.Тільки що ця собака винна?Чи це метод боротьби з браконєрством?Думаю ні.
Браконєр не перестане браконєрствувати лиш за те що застрелили його собаку.Навпаки ви будете мати і
браконєра і ворога.Який неспинеться ніперед чим, може ;застрелити вашого собаку , підпалити годівницю,
кормосховище і навіть побити вас .

На жаль коли ви маєте хорошого пса у вас всі хочуть купити. Непродаєте,то пробують украсти і коли
неможуть украсти , то хоч УБЮТЬ, щоб ви не полювали.Дика конкуренція в угіддях.Бо всім відомо,що з
хорошим псом полювання значно результативніше і ви відпочиваєте при полюванні з хорошим собакою.
Звичайно у моєму випадку був браконєрський безпородистий собака. У автора статті - породисті гончаки
Але і ті і другі були застрелені на полюванні посадовцями,чиновниками, тільки за те що вони робили свою
роботу - гнали звіра.

А ви як вважаєте повинен егерь убивати браконєрських собак?Де межа мисливської етики,єгерських обовязків,
простої людяності...? Хто з нас був правий, мій лісничий чи я ?
З повагою. василь єгер.
  • vasyl eger
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 10253

RE: Браконєрські собаки. 10/09/2008 16:02 #494

Я згідний, собака не винен, що його навчили те він і робить. Краще стріляти тих собак, що ходять на двох ногах
  • fireshark
  • Поза форумом
  • Досвідчений ловчий
  • Постів: 113
Останнє редагування: 10/09/2008 16:03 від fireshark.
загрузка...

RE: Браконєрські собаки. 10/09/2008 18:01 #495

Егерь, если помните я рассказывала Вам на другом сайте об эксперте и егере, который, видя в своих угодиях браконьерских собак(без родословной и допуска к охоте) просто говорил: "Хлопці, забирайте своїх собачек і щоб я вас більше тут не бачив, бо вдруге півторювати не буду, загубите собак" . Это в Полтаве, Василий Григорьевич Шевцов, человек добрый, умный, но беспощадный к беспорядкам, за что вечно получал от таких начальников, как Вы описываете. Конечно собака не виновата, застрелить - на шею камень совести вешать. А вот ружья надо отнимать без возврата. У нас их потом пускали в комиссионку на дальнейшую продажу, после акта изъятия у браконьеров. Дураков, к сожалению, везде хватает, но на то мы и люди, думается мне, что Ваш этот начальник сам иногда браконьерил с другими "начальниками", или нет?
  • Svetislava
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 511

RE: Браконєрські собаки. 21/01/2009 16:21 #1268

Це взагалі дуже цікава тема,і я вважаю що стрільба по собаках (які б вони не були: чи дикі ,чи браконьєрські і т.д.) не є дуже принятною, і це не вирішить проблеми.Тим більше що ще вовк водиться в наших лісах. І дотепер є випадки в гірських селах що вовки добирають собак і з подвір"я.Хоча бродячі собаки наносять велику шкоду тваринному світу.Вся проблема в господарях тих псів які випускають їх на призволяще,а тварина шукає собі всього-навсього їду,і вона не винна що хоче їсти. Риба гниє з голови.Поки не буде вирішена проблема на державному рівні і підкріплена законом ,бродячиих псів не зменшиться навіть при самому інтенсивному відстрілі.
І ще розкажу таку історію почуту мною на одному із полювань.Так от людина яка розповідала цю історію знаходилася в лісі і чує що хтось з періодичністю посвистує,і свист як на диво дуже швидко рухається по лісі,тобто з швидкістю більшою ніж може рухаєтися людина.Постояв ,почекав ,а тут і коза проскочила а за нею шавочка і та шавочка свистить,а свистить вона тому що якісь браконьєри засунули їй в пащеку свисток і перевязали скотчом ,Песик видно сильно голосистий був і вони щоб не привертати лишньої уваги пішли на таку хитрість. І влісі тихо і песика чути.І кого в такому випадку треба відстрілювати? Хіба пес винен.
  • West
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 1821
Ніколи стільки не брешуть, як під час війни, після полювання і до виборів.
О.Бісмарк

RE: Браконєрські собаки. 21/01/2009 17:55 #1270

ну це з свистком придумали ...

їм би той свисток запхати в с..... а після і ствол .
  • vasyl eger
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

RE: Браконєрські собаки. 21/01/2009 20:16 #1278

Я рахую , що ніяких браконьєрських собак просто не існує!А власники собак - браконьєри, безумовно.
  • ostt
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Клуб "Ловецтво України"
  • Постів: 5806
Waidmannsheil.

RE: Браконєрські собаки. 21/01/2009 21:55 #1281

згіден я так в лапках сказав " браконєрські пси " тобто пси БРАКОНЄРІВ .
  • vasyl eger
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

Ві:Браконєрські собаки. 02/02/2010 19:22 #21382

Нарешті я визначився яку собаку хотів би тримати, правда я такої породи ще не бачив гадаю то був би універсальний пес. Лайка з фоксом. Це Василь придумав таку нову породу для бракон"єрів. Все залежить від господара.

Бачив як працює схрещений ротфелер з РГ по кабану чудово, а вже коза заєць мало його цікавить.

А бракон"єри в основному тримають лайку. дві.
  • сірий
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 1132
Жоден народ не буде вільним, поки не звільнеться сам.

Ві:Браконєрські собаки. 03/02/2010 14:55 #21441

До мене особисто підїжджали люди і хотіли звести свого роб.лайчука з документами з моею фоксюхою,готові були забрати весь виводок.Розповідали що мішанець фокса і лайки краще працюе по кабану ніж роб.лайка з дипломами.
  • Slavko
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 828

Ві:Браконєрські собаки. 03/02/2010 15:23 #21442

Slavko писав(ла):
До мене особисто підїжджали люди і хотіли звести свого роб.лайчука з документами з моею фоксюхою,готові були забрати весь виводок.Розповідали що мішанець фокса і лайки краще працюе по кабану ніж роб.лайка з дипломами.

то не я то до мене мав голова УТМР -сильний браконєр був . аж покі ногу не прострілили інші браконєри
та і теперішній мій друг теж мав таке чудо .супер було .
лиш в 2004 після революціі якісь дяді з києва застрілили кабана і куля пробила і його ...
  • vasyl eger
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

Ві:Браконєрські собаки. 03/02/2010 16:00 #21444

Можете себе представить, что это чудо прожило у меня два года. Мой лайчуган Алмаз - ну такой, блин, мачо, что и до сих пор в 13 лет по сукам бегает.
Так вот повязал гад мою фоксу жесткую. А та тоже кобелей "не любила" , сама подставилась. Ну, и что мне делать Ладно, говорю, рожай, гадюка! потоплю щенят.
А тут свекровь пристала, хочет от Манюни фоксика себе. Я ей говорю, (чтобы отстала), что фоксиков не будет, что переводня с лайкой, а кто получится одному Богу известно! И зачем это надо?
Короче уговорила оставить одного щенка. Хорошо ещё, что суку оставила, а не кобеля.
В три недели, когда глазки открыла - виртуозно с рычанием подлетала и выхватывала мясо из зубов что у мамика, что у папика. Причем они от такой наглости сами отдавали. У них забрать - только я могу.
В месяц я её отдала - играйтесь дальше сами.
Ая выросла ниже лайки, с бородой, стоячими ушами, как у лайки, хвост бубликом, шерсть жесткая, как у фокса. И вот это чудо терроризировало весь двор у свекрухи. Когда она вылетала с пятого этажа - разбегались кошки, собаки, дети и прохожие.
Но потом её украли, в два года. Мужики из деревни всё спрашивали у свекра что за порода и просили отдать в деревню (наверное браконьерить) Потом украли

Вот такой я селекционер-мичуринец была. Причем Ая дома была сама игрушка, но голос был очень звонкий, как у лайки, а злоба сумашедшая, как и лайки и фокса вместе взятых.
Учитывая, что мои собакины итак злобные, а фокса ещё и на всю голову была сдвинута по фазе - настоящих своих щенков фоксов учила лис давить и кролей, и крыс - то можете себе представить, что за фруктик была наша Ая!
  • Svetislava
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 511
Останнє редагування: 03/02/2010 16:07 від Svetislava.

Ві:Браконєрські собаки. 03/02/2010 16:02 #21445

У мене 2 фокса ж.ш теж без документів то що мені тепер неходити з ними на полювання,вивести їх в поле і застрілити.На полюванны на качку бачив таку картину, один мисливець був з дворнягою другий з курцхаром так та дворняга двічі винесла качку свому господарю тоді як курцхара тільки за 3тім копняком загнали в камиш за качкою
  • Slavko
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 828

Ві:Браконєрські собаки. 03/02/2010 16:33 #21446

во-во. і я так кажу. У моїх колєгів мисливців є ягд, такса і лайка.Всі вони без доків, але працюють дуже відмінно. І з їхньою допомогою підібрано безліч підранків, а тим більше, впольовано не один десяток лисиць. То, що, тепер ці собаки не в законі і підлягають відстрілу ? Їхні власники, так як і ми, так не вважають, і беруть їх на полювання не завжди, бо вже як я писав, отримували депортацію, а ї господарі - лишні прблеми.
От і виходить, що під час полювання ми годуємо шкідників, як чотирьоногих так і двоногих.
не допусти щоб хобі переросло в діагноз

Ві:Браконєрські собаки. 03/02/2010 16:41 #21449

ESOX писав(ла):
От і виходить, що під час полювання ми годуємо шкідників, як чотирьоногих так і двоногих.

Переважно двоногих... Штрафами.
  • nadyk
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 2391

Ві:Браконєрські собаки. 03/02/2010 16:47 #21450

У мене ЗСЛ з чудовою родословною, відмінною оцінкою екстерєра, дипломами по кабану. А у знайомих якась суміш гончих без жодних паперів. Мій миші лапає, а ті дика берут в нагінці...Ось так...
  • ОлегП
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 3694
Нехай підождуть невідкладні справи
я надивлюсь на сонце і на трави,
наговорюся з добрими людьми,
не час минає, а минаєм ми.
© Ліна Костенко

Ві:Браконєрські собаки. 04/02/2010 12:14 #21528

ОлегП писав(ла):
У мене ЗСЛ з чудовою родословною, відмінною оцінкою екстерєра, дипломами по кабану. А у знайомих якась суміш гончих без жодних паперів. Мій миші лапає, а ті дика берут в нагінці...Ось так...

Люблю коли людина правду говорить про свого пса Я в цьому році чимало таких лайок видів. Господар говорить-"ой та не знаю, в тому році їздили на кабанах,а в цьому щось не ідуть". Так усі

А бачив і дійсно робочих рушниця непотрібна, іди доріж і усе. Але так добре тільки по кабану. А хочеться і зайчика щоб піднімав.
  • сірий
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 1132
Жоден народ не буде вільним, поки не звільнеться сам.

Ві:Браконєрські собаки. 04/02/2010 13:56 #21530

ОлегП писав(ла):
У мене ЗСЛ з чудовою родословною, відмінною оцінкою екстерєра, дипломами по кабану. Мій миші лапає, в нагінці...Ось так...

Думаю що це собака яка бачила та працювала по кабану лише у вольєрі,а слід кабана треба було показати і в лісі на полюванні або і просто прогулюючи пса.Він відразу зрозуміє що кабана можна знайти не тільки в клітці.

Ві:Браконєрські собаки. 04/02/2010 14:25 #21532

В лісі він уже брав кабана, але в зграї з іншими лайками. Причому тоді і він "піднімав" кабана і першим за ним ішов. Але тоді він був у зграї хороших робочих псів. А зараз, таке враження, що він іде в ліс на прогулянку, побавитись, мишей половити, за сукою побігати, козу погнати... Правда і кабана у наших угіддях мало... Тому подвійно мене взлостило, коли того дика витропили і я бачу як мій іде і бавиться з якимось цуциком, а за пару хвилин дворняги за 150 метрів від того місця піднімают дика...
  • ОлегП
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 3694
Нехай підождуть невідкладні справи
я надивлюсь на сонце і на трави,
наговорюся з добрими людьми,
не час минає, а минаєм ми.
© Ліна Костенко

Ві:Браконєрські собаки. 04/02/2010 15:31 #21540

Ну не його день не знайшов,не нанюхав,відволікся,загрався

Ві:Браконєрські собаки. 04/02/2010 20:47 #21562

... ОЛЕГП
А зараз, таке враження, що він іде в ліс на прогулянку, побавитись, мишей половити, за сукою побігати, козу погнати.

в ґазду сі вдав
  • vasyl eger
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
Модератори: Myron
Час створення сторінки: 0.77 секунд

Останні оголошення

Коментуємі оголошення

Популярні оголошення