Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Банер
Банер
Ласкаво просимо, госте!
Ім'я користувача Пароль: Запам'ятати мене
  • Сторінка:
  • 1
<--

ТЕМА: шурпа

шурпа 22/07/2009 20:10 #8854

підскажіть будь ласка як готувати шурпу і куліш?
  • драт
  • Поза форумом
  • Ловчий
  • Постів: 41

Ві:шурпа 24/07/2009 01:27 #8905

Ой брате навіть не знаю з чого почати, тут ціла система
Но скажу що пробував і то і то
В мене батько переважно в колективі готує варить,
Трошки пізніше напишу рецепт

Ві:шурпа 25/07/2009 18:29 #8997

• West
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 1823
Ніколи стільки не брешуть, як під час війни, після полювання і до виборів.
О.Бісмарк

Ві:шурпа 25/07/2009 18:32 #8998

Для шурпи вам знадобиться:

500 г баранячої або яловичої м’якоті (лопатка або задня частина)
150-170 г курдючного або свинячого сала
5 невеликих цибулин (близько 600 г)
2 болгарських перцю
3 помідори (близько 200 г)
2 картоплини (близько 250 г)
2 морквини (близько 250 г)
1/2 ч. ложки зіри
1/2 ч. ложки коріандру
2-3 невеликих кислих яблука (за бажанням)
пучок свіжої зелени петрушки, кропу і кінзи

Примітка: Шурпа зазвичай готується з баранини, але якщо якісну баранину вам знайти важко, готуйте з яловичиною і у вас теж вийде дуже хороший суп. Традиційно для шурпи всі інгредієнти нарізаються дуже крупно, але як це робити на вашій кухні вирішувати вам.
Спосіб приготування:
Сало наріжте шматочками середнього розміру, розтопіть в казанку або каструлі з товстим дном. Вийміть готові шкварки з казана, для супу вони вже не знадобляться.

М’ясо наріжте на зручні для їжі шматочки, обсмажте до золотавої скориночки в отриманому жирі.

Цибулю наріжте кільцями, половину цибулі додайте в казан і обсмажте до рум’яного кольору.

Помідори наріжте шматочками середнього розміру або просто на четвертинки, додайте в казан. Можна заздалегідь помідори обшпарити кип’ятком і зняти з них шкірки.

Помиті перці очистіть від насіння, потім наріжте кільцями або півкільцями і відправте услід за помідорами.

Тушкуйте вміст казана, поки помідори і перець не пустять сік.
Покладіть в казан сухі приправи.
Моркву наріжте крупною соломкою, додайте до зажарки і тушкуйте хвилин 5.

Залийте зажарку 3 літрами води, доведіть до кипіння, збавте вогонь і варіть біля 30 хвилин. Можна покласти в шурпу стручок середньопекучого перцю.
Покладіть цілий пучок перев’язаної зелені (частину зелені залиште для сервірування), хай він повариться і віддасть шурпі смак і запах. В кінці приготування зелень треба буде вийняти.

Коли шурпа повариться хвилин 15-20, додайте нарізані часточками яблука зі шкіркою. Можна яблука просто перерізати навпіл, заздалегідь прибравши серцевину.

Покладіть в казан нарізану картоплю і ріпчасту цибулю, що залишилася. Варіть до готовності картоплі.

Розлийте шурпу по тарілках, посипте дрібно нарізаною зеленню і подавайте до столу.

6 порцій
  • West
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 1823
Ніколи стільки не брешуть, як під час війни, після полювання і до виборів.
О.Бісмарк

Ві:шурпа 25/07/2009 23:01 #9005

Але незабутьте випити 100 грам перед трапезою

Ві:шурпа 26/07/2009 17:57 #9025

дуже дякую за рецепт,скоро відкриття охоти обовязково с пробую так приготувати і випити чарку перед трапезою
  • драт
  • Поза форумом
  • Ловчий
  • Постів: 41

Ві:шурпа 26/07/2009 23:49 #9045

West писав(ла):
Для шурпи вам знадобиться:

500 г баранячої або яловичої м’якоті (лопатка або задня частина)
150-170 г курдючного або свинячого сала
5 невеликих цибулин (близько 600 г)
2 болгарських перцю
3 помідори (близько 200 г)
2 картоплини (близько 250 г)
2 морквини (близько 250 г)
1/2 ч. ложки зіри
1/2 ч. ложки коріандру
2-3 невеликих кислих яблука (за бажанням)
пучок свіжої зелени петрушки, кропу і кінзи

Примітка: Шурпа зазвичай готується з баранини, але якщо якісну баранину вам знайти важко, готуйте з яловичиною і у вас теж вийде дуже хороший суп. Традиційно для шурпи всі інгредієнти нарізаються дуже крупно, але як це робити на вашій кухні вирішувати вам.
Спосіб приготування:
Сало наріжте шматочками середнього розміру, розтопіть в казанку або каструлі з товстим дном. Вийміть готові шкварки з казана, для супу вони вже не знадобляться.

М’ясо наріжте на зручні для їжі шматочки, обсмажте до золотавої скориночки в отриманому жирі.

Цибулю наріжте кільцями, половину цибулі додайте в казан і обсмажте до рум’яного кольору.

Помідори наріжте шматочками середнього розміру або просто на четвертинки, додайте в казан. Можна заздалегідь помідори обшпарити кип’ятком і зняти з них шкірки.

Помиті перці очистіть від насіння, потім наріжте кільцями або півкільцями і відправте услід за помідорами.

Тушкуйте вміст казана, поки помідори і перець не пустять сік.
Покладіть в казан сухі приправи.
Моркву наріжте крупною соломкою, додайте до зажарки і тушкуйте хвилин 5.

Залийте зажарку 3 літрами води, доведіть до кипіння, збавте вогонь і варіть біля 30 хвилин. Можна покласти в шурпу стручок середньопекучого перцю.
Покладіть цілий пучок перев’язаної зелені (частину зелені залиште для сервірування), хай він повариться і віддасть шурпі смак і запах. В кінці приготування зелень треба буде вийняти.

Коли шурпа повариться хвилин 15-20, додайте нарізані часточками яблука зі шкіркою. Можна яблука просто перерізати навпіл, заздалегідь прибравши серцевину.

Покладіть в казан нарізану картоплю і ріпчасту цибулю, що залишилася. Варіть до готовності картоплі.

Розлийте шурпу по тарілках, посипте дрібно нарізаною зеленню і подавайте до столу.

6 порцій

В мене трошки воно по іншому готується.
Замість м'яса тобто м'якоті я даю свинячі ребра, вони є трошки жирні і тоді сала вже непотрібно.
Ну і яблука недаю воно там...ролі неграє.
За пост подякували: Ljusinda

Re: Ві:шурпа 18/12/2011 23:51 #63382

Ой хлопці незнаю чи туди але вліплю сюда.
Вчорашнього вуханя що я добув, жінка втушила (а втушила вона половину) і ми з куком трішки попоїли але й ще залишили, от ввечері і думаю мясо зїм і все. Беру доливаю а каструлю десь 2 літри води і 4 повні повні столові ложки сметани та включаю газ на повне, згодом трішки посоливши бачу моя юшка кіпить. Покипівши збавляю газ та кидаю туди трохи зелені (петрушки та кропу) і залишаю щоб покипіло, згодом виключив і налив собі у чашку. Скажу чесно мені сподобалось, попивши юшки одразу виніс на балком та дружині сказав щоб завтра зранку мені ще загріла перед роботою. Ой знову забув про фото.

Re: шурпа 19/12/2011 22:36 #63490

Вчорашнього вуханя що я добув, жінка втушила (а втушила вона половину) і ми з кумом трішки попоїли але й ще залишили, от ввечері і думаю мясо зїм і все. Беру доливаю а каструлю десь 2 літри води і 4 повні столові ложки сметани та включаю газ на повне, згодом трішки посоливши бачу моя юшка кіпить. Покипівши збавляю газ та кидаю туди трохи зелені (петрушки та кропу) і залишаю щоб покипіло, згодом виключив

Я до цих інгредієнтів додаю ще з пару порізаних цибулин , а потім пару ложок перетертої з сметаною муки .А далі як ти пишеш. Тільки не забудь залишити другу половину вуханя дітям ,а то пишеш

,
моєму синочку та дружині, яка годує 2-місячну донечку можна таке мясо їсти, воно їм корисне, тому що телятину у нас заборонили продавати,
Жартую Хай ростуть здорові.
  • Norik
  • Поза форумом
  • Ловчий експерт
  • ТОЗ -34 , ІЖ -18
  • Постів: 163

Re: шурпа 20/12/2011 12:35 #63560

Так чоловік і є САМА маденька дитина в сім"Ї!
Його задача як годувальника сім"ї - убити мамонта і жадно його з"їсти, гріючись біля багаття!
  • nadyk
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 2391
За пост подякували: DOK, Ljusinda
  • Сторінка:
  • 1
Час створення сторінки: 0.47 секунд

Останні оголошення

Коментуємі оголошення

• не можу добавити фото, кому цікаве дане ... Далі...

• Прошу звертатися по додатковоу інформаці... Далі...

• Ціну знижено! 7150грн ( USD 270 ) Далі...

• класний Далі...

• Продана. Далі...

Популярні оголошення